USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:The Big Goodbye
Tytuł polski:Pożegnanie
 
Numer sezonu:1
Numer odcinka:12
Numer produkcyjny:113
Data premiery w USA:24-01-1988
Data gwiezdna:41997.5
 
Reżyseria:Joseph L. Scanlan
Scenariusz:Tracy Torme
Muzyka:Dennis McCarthy
 
Ocena odcinka:1.3
Liczba oceniających:115
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Podczas awarii holodeku kapitan i dwaj członkowie załogi zostają uwięzieni w San Francisco w 1941 roku, gdzie zostają zakładnikami śmiertelnie groźnych gangsterów.Streszczenie

USS Enterprise musi przelecieć przez Kwadrant Karona IV, który jest zamieszkały przez Jarada, insektopodobną rasę, która żąda pedantycznego powitania od kapitana każdego statku, który zechciałby wlecieć w ich terytorium.

W przerwie ciężkich przygotowań powitalnych, kapitan Picard składa wizytę sztucznemu środowisku San Francisko z 1941, w holodeku. Wkrótce przyłącza się do niego Data, Dr Crusher i Whalen, historyk pokładowy. Kiedy holodek zostaje uszkodzony, czwórka załogantów zostaje uwięziona w XX-wiecznej przygodzie, podczas której zostaje zamordowany Whalen, a Picard, Data i Crusher są zakładnikami gangsterów.

Podczas, gdy Wesley usiłuje naprawić holodek i uwolnić porwaną załogę, Jarada grożą zabronieniem podróży USS Enterprise przez ich kwadrant, chyba, że zostaną powitani przez kapitana... w ciągu godziny.

Niedługo przed skończeniem napraw przez Wesley'a, zaczyna się materializować wyjście na statek. Picard oszukuje dwóch z trzech kryminalistów, aby przeszli przez przejście, gdzie ich szuczne obrazy natychmiastowo dematerializują się w zwykłym środowisku. Po krótkiej potyczce z Picardem, trzeci kryminalista zostaje powalony przez Datę. Zaraz po bezpiecznym powrocie na statek, Picard pomyślnie wykonuje jaradańskie powitanie, pozwalając Enterprise na przejście bez przeszkód.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Źródło: Startrek.comRecenzja

Interesujące recenzje odcinka można znaleźć pod adresami:
http://trek.pl/the-big-goodbye-park-rozrywki/
I:
http://trekkies-log.blogspot.com/2018/12/the-big-goodbye.htmlPliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!