USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:Haven
Tytuł polski:Oaza
 
Numer sezonu:1
Numer odcinka:11
Numer produkcyjny:105
Data premiery w USA:13-12-1987
Data gwiezdna:41294.5
 
Reżyseria:Richard Compton
Scenariusz:Lan O'Kun
Muzyka:Dennis McCarthy
Gościnnie występują:Majel Barrett
 
Ocena odcinka:7.5
Liczba oceniających:133
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Deanna Troi musi wybrać między uczuciem do Rikera, a przestrzeganiem zwyczajów swojej rodziny, kiedy ma zawrzeć uprzednio zaplanowane małżeństwo.Streszczenie

Matka doradcy Troi składa nieoczekiwaną wizytę na USS Enterprise, informując swoją córkę o planach małżeńskich, jakie sporządził jej zmarły ojciec wobec niej. Wobec betazoidzkich tradycji, Troi posłusznie i bez entuzjazmu przygotowuje się do poślubienia Wyatta, syna ojca jej najlepszej przyjaciółki.

Przygotowania ślubne powodują kłótnie i przekpiwanie się dwóch rodzin, nie wspominając o mieszanych uczuciach poprzedniego kochanka Troi, komandora Williama Rikera.

Jednakże plany małżeńskie zostają udaremnione, kiedy Wyatt uświadamia sobie, że jego dawna sympatia jest na pokładzie tarelliańskiego okrętu przewożącego ofiary wojny biologicznej na pokojową, mającą uzdrawiające właściwości planetę Haven. Tarellianie zostają powiadomieni przez kapitana Picarda, że nie mogą lecieć na planetę, ponieważ zainfekowaliby Haven. Wbrew zdziwieniu swoich rodziców i załogi Enterprise, Wyatt, z zawodu lekarz, przenosi się na skażony okręt z pomocą medyczną w nadziei na znalezienie lekarstwa dla swojej miłości i reszty tarelliańskich poszkodowanych.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Źródło: Startrek.comRecenzja

Interesujące recenzje odcinka można znaleźć pod adresami:
http://trek.pl/haven-oszukac-przeznaczenie/
I:
http://trekkies-log.blogspot.com/2018/12/haven.htmlPliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!