USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:Hide and Q
Tytuł polski:Śmiertelna gra
 
Numer sezonu:1
Numer odcinka:10
Numer produkcyjny:111
Data premiery w USA:06-12-1987
Data gwiezdna:41590.5
 
Reżyseria:Cliff Bole
Scenariusz:C. J. Holland
Muzyka:Dennis McCarthy
Gościnnie występują:John de Lancie
 
Ocena odcinka:8.1
Liczba oceniających:133
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Enterprise zostaje jeszcze raz poddany wyzwaniu, kiedy niebezpieczny i potężny Q proponuje Rikerowi boskie moce w zamian za członkostwo Rikera w kontinuum Q.Minirecenzja

Videorecenzja


Streszczenie

Podczas spieszenia na pomoc ocalałym na planecie wstrząśniętej zabójczą eksplozją, USS Enterprise zostaje zatrzymany przez Q, niebezpieczną istotę, która przeszkodziła mu kilka miesięcy wcześniej podczas misji przy Farpoint. Potężny Q żąda zaprzestania ich misji ratunkowej i uczestniczenia w zabójczej grze która, według Q, może spowodować "najlepszą możliwą przyszłość" dla załogi... lub śmierć.

Gra polega na przeżyciu konfrontacji z uzębionymi, zwierzęcymi żołnierzami stworzonymi przez Q. Głównym graczem w tej grze okazuje się być komandor Riker, któremu ofiarowane są moce Q i pełne członkostwo w continuum. Po użyciu jego nowo poznanych mocy do ocalenia Wesleya i por. Worfa od wrogich stworzeń, Riker spotyka się z załogą, aby omówić propozycję Q.

Po spotkaniu, Q kusi Rikera mówiąc mu, że jeżeli dołączy do continuum, komandor będzie mógł używać swych mocy do dawania swoim przyjaciołom czego tylko zechcą. Picard, wierząc w opór załogi przed pokusą i ich własnymi zmysłami, pogania Rikera, aby zaakceptował ofertę Q. Riker wyświadcza przysługi przemieniając Wesleya w 25-letniego oficera Gwiezdnej Floty, przywracając wzrok Geordiego, tworząc klingońską towarzyszkę dla Worfa i oferując Dacie szansę na człowieczeństwo. Jednakże, na przekór Q i ku uciesze Picarda, załoga zwraca podarki ze względu na ich niegodziwe pochodzenie. Z pokrzyżowanymi planami przez jedność i oryginalność ludzi, Q znika, przywracając Rikerowi normalną postać.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Źródło: Startrek.comRecenzja

Interesujące recenzje odcinka można znaleźć pod adresami:
http://trek.pl/hide-and-q-ostatnie-zyczenie/
I:
http://trekkies-log.blogspot.com/2018/12/hide-and-q.htmlPliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!