USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:The Battle
Tytuł polski:Bitwa
 
Numer sezonu:1
Numer odcinka:9
Numer produkcyjny:110
Data premiery w USA:29-11-1987
Data gwiezdna:41723.9
 
Reżyseria:Robert Bowman
Scenariusz:Larry Forrester
Muzyka:Ron Jones
 
Ocena odcinka:8
Liczba oceniających:95
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Urządzenie kontrolujące myśli, sterowane przez kapitana Ferengi szukającego zemsty na Picardzie za śmierć swego syna, zagraża życiu kapitana i bezpieczeństwu Enterprise.Streszczenie

Załoga USS Enterprise odkrywa statek kierujący się na nich, krótko po odbyciu spotkania z okrętem Ferengi. Ku zdziwieniu kapitana Picarda wkrótce okazuje się, że stary statek, USS Stargazer, jest okrętem opuszczonym dziewięć lat wcześniej w słynnej bitwie pod Maxią.

Kapitan Ferengi, Bok, kierujący USS Stargazer od tego czasu, informuje Picarda, że zwraca okręt dla Gwiezdnej Floty. Kapitan nie wie, że urządzenie zmieniające myśli jest na statku wraz ze starymi rzeczami Picarda.

Jak się okazuje, Bok szuka zemsty za śmierć swojego syna podczas blokowania Maxii i tajemnicze urządzenie, które trzyma, jest wykorzystywane do wywoływania wielkiego bólu u Picarda. Kapitan, ze zmienionymi w przerażający sposób myślami, jest zmuszony do wspominania tragedii bitwy pod Maxią. W próbie zszargania reputacji Picarda, Bok fałszuje także zapisy Stargazera tak, aby wyglądało na to, że kapitan strzelił do niewinnego okrętu Ferengi w potyczce pod Maxią.

Kiedy Data, Riker i LaForge próbują uniewinnić kapitana, Wesley odkrywa wzory w mózgu Picarda pasujące do transmisji ze statku Ferengi.

Chociaż komandor Riker wkrótce odkrywa nielegalne, zmieniające myśli urządzenie, kapitan zdążył się już przesłać na USS Stargazer, aby odtworzyć bitwę. Tym razem Picard myśli, że wrogiem jest Enterprise. Ostatecznie próbuje wykonać swój słynny "manewr Picarda", dzięki któremu wygrał bitwę pod Maxią.

Zanim nastąpi tragedia, Data radzi, aby uchwycić USS Stargazer wiązką holowniczą, udaremniając niepokonalny manewr. W międzyczasie kapitan, walczący z działaniem urządzenia jest przekonany przez Rikera, aby użyć fazera do zniszczenia mechanizmu. Do tego czasu Bok zostaje wzięty w niewolę przez swojego pierwszego oficera, ponieważ używanie urządzenia zmieniającego myśli jest niezgodne z prawem Ferengi.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Źródło: Startrek.comRecenzja

Interesujące recenzje odcinka można znaleźć pod adresami:
http://trek.pl/the-battle-migrena/
I:
http://trekkies-log.blogspot.com/2018/12/the-battle.htmlPliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!