USS Phoenix
Logo
 Informacje o odcinku
 
Serial:The Next Generation
Tytuł:Justice
Tytuł polski:Sprawiedliwość
 
Numer sezonu:1
Numer odcinka:8
Numer produkcyjny:109
Data premiery w USA:22-11-1987
Data gwiezdna:41255.6
 
Reżyseria:James L. Conway
Scenariusz:Worley Thorne
Muzyka:Dennis McCarthy
 
Ocena odcinka:7.6
Liczba oceniających:185
Oceń w skali 1 - 10:

Opis

Kiedy Wesley zostaje skazany na śmierć za nieświadome pogwałcenie zwyczajów na obcej planecie, kapitan Picard jest zmuszony wybierać pomiędzy negocjowaniem o jego życie, a zastosowaniem się do Pierwszej Dyrektywy, która zakazuje naruszania zwyczajów innych cywilizacji.Streszczenie

Po dostarczeniu grupy ziemskich kolonistów do systemu słonecznego Strnad, załoga USS Enterprise z niecierpliwością oczekuje przepustek i udaje się na planetę Rubicam III, aby sprawdzić, czy nadaje się ona do spędzenia urlopu. Ciwilizacja, której mieszkańcy znani są jako Edo, jest mniej zaawansowana niż ta na Ziemi, lecz jest pełna miłości, zdrowia i przyjemności fizycznej.

Plany wypoczynkowe są nagle udaremnione, kiedy Wesley bawiąc się z dziećmi Edo, niewinnie łamie prawo planety i jest skazany na śmierć. W tym samym czasie załoga napotyka tajemniczy okręt, który wydaje się egzystować jednocześnie w dwóch wymiarach. Okręt, protestując przeciwko założeniu kolonii w układzie Strnad, zaskakuje załogę wysyłając potężny obiekt świetlny, który wchodzi w umysł Daty i bada go nieprzytomnego.

Aby określić pochodzenie okrętu, Kapitan przenosi się do Edo i negocjuje jeszcze kilka godzin życia Wesleya oraz prosi Edo o pomoc w określeniu pochodzenia tajemniczego okrętu.

Przesyłając się na USS Enterprise w uczoną kobietą Edo, Kapitan wkrótce dowiaduje się, że Edo uznają ten okręt za boga. Jest jeszcze gorzej, ponieważ dowiaduje się także, że mieszkańcy tego potężnego obiektu obserwują morale załogi i przygotowują się do przeprowadzenia sądu.

Picard wraca na Rubicam Trzy i wbrew sprzeciwom Edo i pierwszej dyrektywie, przenosi Wesleya i załogę z powrotem na USS Enterprise. Przygotowując się na gniew tajemniczego okrętu za złamanie prawa Edo, Picard i załoga są przyjemnie zaskoczeni tym, że sąd przeprowadzony na statku jest korzystny. Obcy okręt oddala się.

Tłumaczenie: Nestor the Q
Źródło: Startrek.comRecenzja

Interesujące recenzje odcinka można znaleźć pod adresami:
http://trek.pl/justice-prawo-i-sprawiedliwosc/
I:
http://trekkies-log.blogspot.com/2018/12/justice.htmlPliki wideo

Zwiastun odcinka (3 MB)
© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!