USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / titan (luna class)
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
elbereth
Moderator
#1 - Wysłana: 8 Paź 2005 17:50:26 - Edytowany przez: elbereth
już znamy klasę Luna (USS Titan pod dowództwem RIkera) będzie ona wygladała tak:
http://www.simonsays.com/content/feature.cfm?sid=44&feature_id=4347
hm. wg. mnie nie porywa ale moze poczekamy na jakies lepsze foty, schematy...

przede wszystkim zbyt akirowaty (ostatnio wszystko na akire robią poczynając od NX-01) silniki wygladają optycznie jak krok w tył w stosubku do sovereignowych czy klasy nova. a deep space exploration chyba powinien miec dobre silniki...
no ale cóż taki projekt wybrali
Slovaak
Użytkownik
#2 - Wysłana: 8 Paź 2005 18:11:32
przede wszystkim zbyt akirowaty (ostatnio wszystko na akire robią

Wydaje ci sie. Akira jest chyba pierwszym okrętem w którym skrzydła sa pochylone ku dołowi i dlatego Titan może lekko przypominac Akire szczególnie patrząc od przodu. Ale cała konstrukcja jest całkiem inna, nie licząc nadbudówki nad spodkiem ale taka juz była np. w Miradnach.
Kiedyś wszystkie okrety były Constitutionowate i tak bardzo jak sa do siebie podobne Akira i NX-01. Różniły sie tylko szczegółami: Constitution > Exceslior > Ambassador > Galaxy, Sovek jedynie nie ma już ramienia pomiędzy sekcja mieszkalna i maszynowni.
elbereth
Moderator
#3 - Wysłana: 8 Paź 2005 18:19:19
no fakt ale spojz na Titana od przodu ;]
Akira jak sie patrzy
Picard
Użytkownik
#4 - Wysłana: 8 Paź 2005 20:27:36
Mieszanka Akiry oraz Sovereign w dodatku mniejsza od Galaxy...
szwagier
Użytkownik
#5 - Wysłana: 8 Paź 2005 20:41:00
Mieszanka Akiry oraz Sovereign w dodatku mniejsza od Galaxy...
Od góry-sovek
z przodu-akira

Nie podoba mi się ta nadbudówka, która znów przypomina Mirande. Deflektor przypomina mi (przynajmniej na tym rysunku) Ambassadora. Okręt troche większy od Intrepida.

Rejestr coraz bliżej liczby 6-cyfrowej
Picard
Użytkownik
#6 - Wysłana: 8 Paź 2005 20:44:38 - Edytowany przez: Picard
A czy czasami nie był niedawno ogłoszony konkurs na wygląd tej klasy ? Wie ktoś czy to prawda i jaki ,,konstruktor" go wygrał ?
Delta
Użytkownik
#7 - Wysłana: 8 Paź 2005 21:28:24
A czy czasami nie był niedawno ogłoszony konkurs na wygląd tej klasy ? Wie ktoś czy to prawda i jaki ,,konstruktor" go wygrał ?

To jest właśnie zwycięski projekt.
Picard
Użytkownik
#8 - Wysłana: 8 Paź 2005 21:36:58
No tak , ale nazwisko tego konstruktora oraz inne jego dane były by raczej milie widziane !
WarLock II
Użytkownik
#9 - Wysłana: 8 Paź 2005 21:44:49
Projekt Titana wydaje mi się być inspirowany pewnym okrętem z SFC I. Chodzi mi o USS Agamemnon (przynamniej taką nazwę model miał na texturze) był zaklasyfikowany jako Drednought (DN). Titan wygląda mi tak jakby był rozwinięciem tamtego modelu, też ma pylony gondol warp pochylone w dół oraz ową "nadbudówkę" na sekcji spodka, jest także równie masywny, co protoplasta(??). Jestem ciekawy czy też macie takie skojarzenia??
Pah Wraith
Użytkownik
#10 - Wysłana: 9 Paź 2005 02:50:49
No tak , ale nazwisko tego konstruktora oraz inne jego dane były by raczej milie widziane !

Tam jest wszystko napisane!!!

Jak dla mnie to jakieś nieporozumienie, a szanowne "żury" odwaliło fuchę... No chyba że to był najlepszy pomysł. Amerykanie...
Picard
Użytkownik
#11 - Wysłana: 9 Paź 2005 19:29:53
Tam jest wszystko napisane!!!

Rzeczywiście ! Dzieki za zwrócenie uwagii...
Pah Wraith
Użytkownik
#12 - Wysłana: 9 Paź 2005 21:03:15 - Edytowany przez: Pah Wraith
Z Memory-Alpha:

"In the original script for Star Trek: Nemesis, Wesley Crusher was to explain at the wedding scene that he was being assigned to the Titan; however, he is not mentioned as being part of the Titan's crew in the novels."

Heh, nie chcieli go widać

A co do krętu, to ten mi się dużo bardziej podoba. Ciekawe, czy twórca podrzucił go do konkursu.
szwagier
Użytkownik
#13 - Wysłana: 9 Paź 2005 21:13:00
A co do krętu, to ten mi się dużo bardziej podoba. Ciekawe, czy twórca podrzucił go do konkursu.

Mi też Tak właśnie wyobrażałem sobie nowy statek. Może dlatego, że preferuję raczej tradycyjne kształty okrętów. No i ten nie ma tej paskudnej nadbudówki...
elbereth
Moderator
#14 - Wysłana: 9 Paź 2005 21:15:32
mi tez sie bardziej podoba ale mysle ze szukano czegos bardziej charakterystycznego, odrózniającego się od sovka czy galaxy
szwagier
Użytkownik
#15 - Wysłana: 9 Paź 2005 21:23:25
mi tez sie bardziej podoba ale mysle ze szukano czegos bardziej charakterystycznego, odrózniającego się od sovka czy galaxy

Defiant mi wystarczył aż za nadto Może masz rację elbereth. Swoją drogą tą wszystko wygląda jakby szukali statku do nowego serialu ST:Titan. Jakby takie coś przypadkiem powstało to by była telenowela z Rikerem i Troi w roli głównej.Ciekaw jestem kogo wybiorą, jako ojca chrzestnego swoich dzieci Picard...
Slovaak
Użytkownik
#16 - Wysłana: 9 Paź 2005 21:40:06
A co do krętu, to ten mi się dużo bardziej podoba. Ciekawe, czy twórca podrzucił go do konkursu.

A mi sie nie podoba poważnie mówie cos z nim nie tak.
sancho666
Użytkownik
#17 - Wysłana: 9 Paź 2005 22:37:26 - Edytowany przez: sancho666
Szkoda, że szerszego poklasku nie zdobył model USS Titan z modów Bridge Commanderowych. Prezentował się naprawdę zacnie




Dreamweb
Użytkownik
#18 - Wysłana: 9 Paź 2005 23:18:10
Galaxy ze zmienionym kształtem spodka...
sancho666
Użytkownik
#19 - Wysłana: 9 Paź 2005 23:24:28 - Edytowany przez: sancho666
Dreamweb - jesteś bardzo odkrywczy - pewnie dlatego ten projekt nazywa się "Galaxy Evo". Zresztą zmiany są bardziej niż kosmetyczne. Mi osobiście podoba się koncepcja małych gondoli warp dla sekcji spodkowej. Do tego dodatkowe hangary w części dziobowej, podwójny deflektor - kto zgadnie po co????
Dreamweb
Użytkownik
#20 - Wysłana: 9 Paź 2005 23:25:49
No to albo Luna Class albo Galaxy Evo
Slovaak
Użytkownik
#21 - Wysłana: 9 Paź 2005 23:34:22
Co do tych fotek to u mnie miłosc od pierwszego wejzenia


http://www.starshipmodeler.org/gallery10/sr_maceregan9.jpg
fajny zbiór modeli ktos ma, wiele bym dał za taki.
Anonim
Anonimowy
#22 - Wysłana: 10 Paź 2005 08:05:18
A co to jest to duże pośrodku zdjęcia?
Matka tego kolesia przejechała jeden z jego modeli wałkiem do ciasta, czy co?
WarLock II
Użytkownik
#23 - Wysłana: 10 Paź 2005 10:09:58
Z tego co kojaże to jest niekanoniczna klasa Concorde - lotniskowiec. Zresztą niekanonicznych modeli widzę tam znacznie więcej. Całej kolekcji Baaaardzo zazdroszcze
Anonim
Anonimowy
#24 - Wysłana: 10 Paź 2005 10:20:12
lotniskowiec.

A co taki lotniskowiec miał w zamyśle twórców przewozić?? Defianty??
Dreamweb
Użytkownik
#25 - Wysłana: 10 Paź 2005 10:24:54
Patrząc na rozmiary modeli, mógłby też na upartego zmieścić kilka innych klas, np. Novę (Novą? )
Anonim
Anonimowy
#26 - Wysłana: 10 Paź 2005 10:30:45
na upartego zmieścić kilka innych klas

Jeżeli chodzi o wielkość to tak, ale z założenia wykluczyłem wszystkie konstrukcje z wystającymi gondolami.
Na lotniaskowcu zawsze bardzo ważne jest miejsce, więc bazujące na nim jednostki muszą być jak najbardziej zwarte i "kompaktowe". Dlatego w grę wchodzą wg mnie Defianty, Danube no i .... to by chyba było tyle...
WarLock II
Użytkownik
#27 - Wysłana: 10 Paź 2005 10:44:42
Podejżewam że Concorde miał transportować myśliwce np. klasy Peregrine ew. Runaboaty takie jak Danube albo coś w stylu Maqius Raiderów.
Anonim
Anonimowy
#28 - Wysłana: 10 Paź 2005 13:04:46
myśliwce np. klasy Peregrine

Fakt, zapomniałem o myśliwcach... Peregrine, to były te małe, co się pojawiły w końcowych bitwach z Dominium w DS9?
Anonim
Anonimowy
#29 - Wysłana: 10 Paź 2005 13:10:42
Peregrine, to były te małe, co się pojawiły w końcowych bitwach z Dominium w DS9?

Tak
Pah Wraith
Użytkownik
#30 - Wysłana: 10 Paź 2005 13:26:55
Ciekawe czy na tym EVO gondole się wysuwają jak z Prometheusa, czy też działają tak jak na Defiancie? I chyba widzę zmienną geometrię gondol? Te zresztą są chyba za bardzo Galaxy'owate, jak na mój gust. Bardzo duże hangary 8, 7 i 9, cz7yżby przewoził w środku jakieś (nie)miłe niespodzianki?
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / titan (luna class)

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!