USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Czy gdybys byl humanoidalnym Trillem, chcialbys zostac polaczony?
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Nasty Rudolf
Użytkownik
#1 - Wysłana: 11 Cze 2007 17:25:05
Jako dosc nowy uzytkownik po raz kolejny nie wiem, czy podobny temat nie byl juz kiedys przy okazji poruszany. Ale co o tym sadzicie? Pomijajac oczywiscie niezbyt przyjemne procedury komisyjne - zalozmy po prostu, ze jako Trill macie taka okazje. Czy chcielibyscie podzielic swoja osobowosc z symbiontem, stac sie czescia bardziej skomplikowanego organizmu, czy moze wolicie wlasna osobe taka jaka jest i nie dopuscilibyscie do tak wielkiej zmiany?

Ja powiem szczerze, ze raczej bylbym zdecydowany na polaczenie. Byloby to fascynujace doswiadczenie, warte moim zdaniem podjecia decyzji o pewnych zmianach, ktore polaczenie ze soba niesie.
Jurgen
Moderator
#2 - Wysłana: 11 Cze 2007 17:26:50
Jako dosc nowy uzytkownik po raz kolejny nie wiem, czy podobny temat nie byl juz kiedys przy okazji poruszany.

Nie był. Chyba. A temat rzeczywiśice jest ciekawy.
Pah Wraith
Użytkownik
#3 - Wysłana: 11 Cze 2007 17:29:39
Tematu omawianego na forum nie było, gratuluję oryginalności

ja sm nie wiem, to bardzo poważna sprawa i trzeba by ją bardzo dokładnie przemyśleć. W sumie chyba bilans wychodzi dla połaczonego na plus, z resztą widać, po estymie jaką cieszą się połączeni Trille, że w ich społeczeństwie zapewne każdy Trill (niemal) chciałby poddać się zabiegowi.
Należałoby się "tylko" nauczyć żyć z kilkoma innymi głosami w głowie
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 11 Cze 2007 17:29:56 - Edytowany przez: Q__
Nasty Rudolf

Czy chcielibyscie podzielic swoja osobowosc z symbiontem, stac sie czescia bardziej skomplikowanego organizmu, czy moze wolicie wlasna osobe taka jaka jest i nie dopuscilibyscie do tak wielkiej zmiany?

Ja? Owszem. Z jednej strony byłaby to szansa na przejęcie wiedzy i doświadczeń długowiecznej, mądrej istoty, z drugiej na zapewnienie sobie swoistej nieśmiertelnosci, bo moja osobowość żyłaby nadal w pamięci symbionta.

(BTW: sądzę, że większość odpoiwdziałaby podobnie, świadczy o tym chociażby fakt, ze twórcy STO skreslili z listy grywalnych ras Trille obawiając sie, że wszyscy chcieliby nimi grać...)

Pah Wraith

Należałoby się "tylko" nauczyć żyć z kilkoma innymi głosami w głowie

I liczyć się z faktem, ze nie jest się już do końca panem własnego ciała... (No ale coś za coś...)
Jurgen
Moderator
#5 - Wysłana: 11 Cze 2007 17:36:28
(BTW: sądzę, że większość odpoiwdziałaby podobnie, świadczy o tym chociażby fakt, ze twórcy STO skreslili z listy grywalnych ras Trille obawiając sie, że wszyscy chcieliby nimi grać...)

Nieprawda! Ja tam wolałbym Wolkana. Albo Romulanina udającego Wolkana.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 11 Cze 2007 17:42:20
Jurgen

Nieprawda! Ja tam wolałbym Wolkana

Cóż... Wolkanie są bardziej... fascynujący, a Romulanie bardziej... intrygujacy...
Bashir
Moderator
#7 - Wysłana: 11 Cze 2007 20:14:34
Q__

z drugiej na zapewnienie sobie swoistej nieśmiertelnosci

symbionty też mają swoją żywotność.


a ja ostatnio zastanawiałem się czy Trille należą do Federacji. Na MA jest o tym dyskusja też .
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 11 Cze 2007 20:42:09
Bashir

symbionty też mają swoją żywotność.

Ale zawsze jest to znacznie dłuższe życie i ciekawsze doświadczenia...
Nasty Rudolf
Użytkownik
#9 - Wysłana: 11 Cze 2007 22:26:31
a ja ostatnio zastanawiałem się czy Trille należą do Federacji.

Ciekawy temat. Moze poruszymy go tutaj? W sumie zastanawia mnie, czy obowiazujaca polityka w kwestii symbiontow (jakby nie patrzec oszukiwanie spoleczenstwa, a do tego np. Jadzia o maly wlos nie zostala - mozna chyba tak powiedziec - zamordowana) nie bylaby nie w smak wladzom Federacji.

Dochodzi do tego kwestia znikomej wiedzy na temat Trillow jeszcze kilka lat temu. Chociaz to jest bardzo dziwna sprawa - Crusher i jej ekipa medyczna nie mieli pojecia o symbiontach, a wiele lat wczesniej Chorazy Sisko przyjaznil sie z Curzonem Dax.

symbionty też mają swoją żywotność

Mozemy przeprowadzic dyskusje na temat "Co daje wieksza niesmiertelnosc - symbiont Trilla czy Kolektyw Borga?".

A swoja droga czy bylo gdzies kiedys (chocby niekanonicznie) wspomniane, ile moga zyc symbionty Trilla?
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 11 Cze 2007 22:56:17
Nasty Rudolf

Dochodzi do tego kwestia znikomej wiedzy na temat Trillow jeszcze kilka lat temu. Chociaz to jest bardzo dziwna sprawa - Crusher i jej ekipa medyczna nie mieli pojecia o symbiontach, a wiele lat wczesniej Chorazy Sisko przyjaznil sie z Curzonem Dax.

Wygląda to na sporego buraka, ale z sympatii do postaci Curzona przymknijmy na to oko...

Mozemy przeprowadzic dyskusje na temat "Co daje wieksza niesmiertelnosc - symbiont Trilla czy Kolektyw Borga?".

Zawsze twierdziłem, że gdyby to było w realnym świecie do Kolektywu ustawiałyby się kolejki kandydatów...

A swoja droga czy bylo gdzies kiedys (chocby niekanonicznie) wspomniane, ile moga zyc symbionty Trilla?

Szukałem i nie znalazłem
Jinn
Użytkownik
#11 - Wysłana: 12 Cze 2007 09:37:59
(BTW: sądzę, że większość odpoiwdziałaby podobnie, świadczy o tym chociażby fakt, ze twórcy STO skreslili z listy grywalnych ras Trille obawiając sie, że wszyscy chcieliby nimi grać...)
Przecież można by było grać niepołączonym. Poza tym są jeszcze fani innych gatunków.

a ja ostatnio zastanawiałem się czy Trille należą do Federacji. Na MA jest o tym dyskusja też .
Więcej argumentów przemawiam za tym ze są
W ST: Star Charts napisano że Trill przysąpił do UFP w 2285 r.

W sumie zastanawia mnie, czy obowiazujaca polityka w kwestii symbiontow nie bylaby nie w smak wladzom Federacji.
Przecież Federacja nie wie o tej polityce. To wiedzą tylko Komisja Symbiozy, Sisko i Bashir.

A swoja droga czy bylo gdzies kiedys (chocby niekanonicznie) wspomniane, ile moga zyc symbionty Trilla?
Nie nikt o tym nie pisał. Ale za pewne jest to tysiąc lat może kilka tysięcy.
Stilleto
Użytkownik
#12 - Wysłana: 12 Cze 2007 09:39:00
Zadam glupie pytanie Dax to nie jest ta calkiem niezla z reszta babeczka co pracuje na DS9? To jest Trill czy jak?

Btw ja bym Borga spotkac nie chcial i raczej jezeli jujz to ustawil bym sie na koncu kolejki . Wole Betazoids czy Volkan's
Jinn
Użytkownik
#13 - Wysłana: 12 Cze 2007 09:50:44
Tak Dax jest Trillem
Pah Wraith
Użytkownik
#14 - Wysłana: 12 Cze 2007 10:02:54
Dochodzi do tego kwestia znikomej wiedzy na temat Trillow jeszcze kilka lat temu. Chociaz to jest bardzo dziwna sprawa - Crusher i jej ekipa medyczna nie mieli pojecia o symbiontach, a wiele lat wczesniej Chorazy Sisko przyjaznil sie z Curzonem Dax.

Wolkanie utrzymywali z ludźmi przyjazne stosunki od 200 lat, ale McCoy często nie znał podstawowych szczegółów anatomii Spocka.
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 12 Cze 2007 12:24:23
Jinn

Przecież można by było grać niepołączonym. Poza tym są jeszcze fani innych gatunków.

Chodziło też o to, że gracze wybierliby postacie połączonych Trilli z pragmatyzmu, by ich postać choćby zabita mogła powrócić...

Stilleto

Dax to nie jest ta calkiem niezla z reszta babeczka co pracuje na DS9?

Tak, to jest ta babeczka (która zresztą umie czsami zachowywać sie jak 100% facet - to właśnie specyfika połączonego Trilla).

Pah Wraith

Wolkanie utrzymywali z ludźmi przyjazne stosunki od 200 lat, ale McCoy często nie znał podstawowych szczegółów anatomii Spocka.

Jest to kanoniczne, ale chyba też "odrobinę" buraczane...
Jurgen
Moderator
#16 - Wysłana: 12 Cze 2007 15:18:42
Wygląda to na sporego buraka, ale z sympatii do postaci Curzona przymknijmy na to oko...

Nawet tu nepotyzm? Burak to burak.

Zawsze twierdziłem, że gdyby to było w realnym świecie do Kolektywu ustawiałyby się kolejki kandydatów...

I żyć z taką mor... twarzą, znaczy się chciałem powiedzieć.
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 12 Cze 2007 16:58:20
Jurgen

Nawet tu nepotyzm

To się nazywa tzw. czynnik ludzki...

I żyć z taką mor... twarzą, znaczy się chciałem powiedzieć

Zawsze można wytłuc w domu lustra...
Seybr
Użytkownik
#18 - Wysłana: 12 Cze 2007 20:34:31
Symbion owszem, ale Dax`a ;]. Napisze więcej ale mój Klingon mnie ściga, goni od kompa.
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 12 Cze 2007 22:48:10
Seybr

Symbion owszem, ale Dax`a

Mówisz tu raczej o tej humanoidalnej, śmiertelnej części...
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#20 - Wysłana: 10 Lip 2007 22:46:59
Czy gdybys byl humanoidalnym Trillem, chcialbys zostac polaczony?

Nie, nigdy. Świadomośc, że nie wiadomo ilu ludzi będzie wiedzieć o mnie literalnie wszystko bardzo byłaby dla mnie niekomfortowa.

Po za tym połącznie trilla i symbiontu powoduje , ze w sumie powstaje nowa, inna istota. Ów fakt , każe mi być ostrożny gdyż prawdobodobieństwo, że przy połączniu nie poluzuwały by mi się w psychice jakieś śrubki jest trudna do oszacowana jakkolwiek w tym zakresie nie byłbym zbytnim optymistą


theczarek
Użytkownik
#21 - Wysłana: 11 Lip 2007 08:49:03
Oczywiście że bym chciał - zawsze raźniej we dwóch/dwoje i życie wewnętrzne wzbogacone.

W końcu lepiej mieć tasiemca niż nie nie mieć żadnego życia wewnętrznego.
Pah Wraith
Użytkownik
#22 - Wysłana: 11 Lip 2007 17:06:48


btw, nie wiem czy nie będzie to spoiler, ale w jednej z książek ST wiąże się symbioty Trillów i pasożyty znane z odcinka TOS "Operation: Annihilate" i TNG "Conspiracy". Ciekawa paralela
Delta
Użytkownik
#23 - Wysłana: 11 Lip 2007 21:54:20
Pah Wraith
btw, nie wiem czy nie będzie to spoiler, ale w jednej z książek ST wiąże się symbioty Trillów i pasożyty znane z odcinka TOS "Operation: Annihilate" i TNG "Conspiracy". Ciekawa paralela

A w jaki sposób? Np. symbiont Dax ma grubo ponad 300 lat, czyli pochodzi z czasów na długo przed TOS.
Slovaak
Użytkownik
#24 - Wysłana: 12 Lip 2007 01:08:24
Oczywiście żebym chciał, zawsze mnie interesowało jak to było żyć np. 100 lat temu.
Archangel
Użytkownik
#25 - Wysłana: 13 Lip 2007 00:57:10
Prawie każdy teraz chce ale jakby przyszło co do czego to 90% by stchórzyło. Ja bym nie chciał takiego "goaulda" mieć.
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 14 Lip 2007 16:35:14 - Edytowany przez: Q__
Pah Wraith

btw, nie wiem czy nie będzie to spoiler, ale w jednej z książek ST wiąże się symbioty Trillów i pasożyty znane z odcinka TOS "Operation: Annihilate" i TNG "Conspiracy". Ciekawa paralela

Owszem... Wychodzi na to, że są spokrewnione...

Slovaak

Oczywiście żebym chciał, zawsze mnie interesowało jak to było żyć np. 100 lat temu.

BTW: czyżby legandarny St.-Germain był Trillem?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hrabia_de_Saint-Germa in
http://en.wikipedia.org/wiki/Count_of_St_Germain

Archangel

Ja bym nie chciał takiego "goaulda" mieć.

To i tak nic na tle wampirów Lumley'a ...
Seybr
Użytkownik
#27 - Wysłana: 14 Lip 2007 18:56:58
Dobrze też by było mieć trochę DNA z obcego ;].
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 14 Lip 2007 19:10:02
Seybr

Dobrze też by było mieć trochę DNA z obcego

Chodzi Ci o siłę jaką miała "Replay Ripley"?
Pah Wraith
Użytkownik
#29 - Wysłana: 14 Lip 2007 22:43:38
Delta
A w jaki sposób? Np. symbiont Dax ma grubo ponad 300 lat, czyli pochodzi z czasów na długo przed TOS.

Oba gatunki wyewoluowały grubo wcześniej, potem miały jakąś wojnę i ich drogi się rozeszły...
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 15 Lip 2007 00:10:40
Pah Wraith

Oba gatunki wyewoluowały grubo wcześniej, potem miały jakąś wojnę i ich drogi się rozeszły...

Czyli powtórka z dziejów Wolkan i Romulan...
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Czy gdybys byl humanoidalnym Trillem, chcialbys zostac polaczony?

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!