USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / GF - czysto "ziemska" organizacja ?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
waterhouse
Moderator
#151 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:09:49
Slovaak
Pisałem o tych konkretnych Trzech Volcańskich okretach z TNG i nie ma zadnych podstaw sadzic ze sa w prywatnych rekach, wiec nie zmyslaj.

Teraz nie - bo są dane kanoniczne. Wcześniej każda hipoteza była uprawniona.
Slovaak
Użytkownik
#152 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:12:33
Teraz nie - bo są dane kanoniczne. Wcześniej każda hipoteza była uprawniona.

Tylko ze różnica pomiedzy moja a twoją była taka ze ty miałes tylko czystą możliwosc bez zadnego poparcia a ja małem chocby te dziesiatki/setki okretow trekowych ktore nie były prywatne a podlegały rzadom planet.
szwagier
Użytkownik
#153 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:14:55
No czekaj - czy to jest coś dziwnego, że cywilne ziemskie statki będą przypominały okręty Gwiezdnej Floty projektowane też w większości przez Ziemian? A cywilne wolkańskie statki, projektowane przez Wolkan, nie będą przypominały swoich federacyjnych odpowiedników?

Tak. Biura projektowe federacji są wspólne. Pracują tam przedstawiciele różnych gatunków.
waterhouse
Moderator
#154 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:15:46
Slovaak
Tylko ze różnica pomiedzy moja a twoją była taka ze ty miałes tylko czystą możliwosc bez zadnego poparcia a ja małem chocby te dziesiatki/setki okretow trekowych ktore nie były prywatne a podlegały rzadom planet.


Mnóstwo okrętów w Treku było prywatnych.

A Twoja hipoteza o "Volcan Starfleet"? Jak się ma?
Slovaak
Użytkownik
#155 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:16:52
A Twoja hipoteza o "Volcan Starfleet"? Jak się ma?

Dobrze, udowodnilismy ze Volcanie też maja gwiezdna flote.
waterhouse
Moderator
#156 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:18:12 - Edytowany przez: waterhouse
Dobrze, udowodnilismy ze Volcanie też maja gwiezdna flote.




Nie, jedyne co udowodniliśmy to to że mają flotę handlową - co zresztą nie ma żadnego znacznia dla Twoich tez.

A Ty przecież sugerowałeś że istniej volcański odpowiednik GF.
Q__
Moderator
#157 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:25:00
Slovaak

Dobrze, udowodnilismy ze Volcanie też maja gwiezdna flote.

Udowodniliśmy, że mają flotę, nie że mają własny odpowiednik GF.
Slovaak
Użytkownik
#158 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:25:04 - Edytowany przez: Slovaak
Jednostka Volcańska T'Vran z DS9 jest prawdopodobnie okretem naukowym a to jest juz odpowiednik GF.

http://www.neutralzone.de/database/Alien/Beta/Vulc anShip_TVran.jpg

I dalej, Volcanie sa rasa opierajaca sie na logice, wszechswiat jest niebezpieczny wiec logiczne ze maja okrety moze nie tyle wojenne co w ogóle uzbrojone, jak GF.


Udowodniliśmy, że mają flotę, nie że mają własny odpowiednik GF.

waterhouse twierdził ze Volcanie nie mają żadnej floty a GF jest jedyną flota w Federacji. ()
waterhouse
Moderator
#159 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:26:45
Jednostka Volcańska T'Vran z DS9 jest prawdopodobnie okretem naukowym a to jest juz odpowiednik GF.

Podaj mi swoja definicje GF.
Q__
Moderator
#160 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:27:37
Slovaak

logiczne ze maja okrety moze nie tyle wojenne co w ogóle uzbrojone, jak GF

Ok, tylko jak ma to zaprzeczać faktowi, że GF jest flotą całej Federacji?
Slovaak
Użytkownik
#161 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:32:32
Podaj mi swoja definicje GF.

http://memory-alpha.org/en/wiki/Starfleet
szwagier
Użytkownik
#162 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:33:28
Ok, tylko jak ma to zaprzeczać faktowi, że GF jest flotą całej Federacji?

Dokładnie. Nie widzę związku tej całej dyskusji z "ziemskością" zawartą w tytule tamatu.
Slovaak
Użytkownik
#163 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:35:04
Choćby nazwy okretów i składy załóg świadczą o ziemskosci GF.
Kazeite
Anonimowy
#164 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:37:03
Pisałem o tych konkretnych Trzech Volcańskich okretach z TNG i nie ma zadnych podstaw sadzic ze sa w prywatnych rekach, wiec nie zmyslaj.
Zacytuję samego siebie:
"Nawet jeżeli owe wolkańskie statki były własnością rządu wolkańskiego, to i tak wobec faktu istnienia statków GF obsadzonych w całości przez Wolkan oznacza to tylko to, że są to wolkańskie statki nie wchodzące w skład GF, a nie że GF jako taka jest wyłącznie ziemska."

Innymi słowy, to, że owe wolkańskie statki nie wchodzą w skład
GF nie oznacza automatycznie, że są statkami prywatnymi.

Więc, na przyszłość - "cywilny" nie oznacza "prywatny".

To dlaczego Sisko nie wspomina o innych członkach federacji a jedynie o ziemianach?
Ponieważ mówi o zgromadzonych w pokoju osobach, próbując wskazać wspólne im cele.



Tak. Biura projektowe federacji są wspólne. Pracują tam przedstawiciele różnych gatunków.
Ale "projektowane też w większości przez Ziemian", jak już wspominałem, a co potwierdzają tabliczki dedykacyjne owych okrętów.
waterhouse
Moderator
#165 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:37:58 - Edytowany przez: waterhouse
Slovaak

The Federation Starfleet (commonly referred to as Starfleet) is the deep-space exploratory, scientific, diplomatic, and military force of the United Federation of Planets.


Czyli twierdzisz że np. każda flota naukowa, handlowa dowolnego "member state" (choćby Vulcana) spełnia tą definicję?
szwagier
Użytkownik
#166 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:40:54
Choćby nazwy okretów i składy załóg świadczą o ziemskosci GF.

USS G'Mat
USS Sarek
USS ShirKahr
USS Sitak
USS T'Kumbra
Q__
Moderator
#167 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:43:54
szwagier

Dobre!
Slovaak
Użytkownik
#168 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:46:30
Czyli twierdzisz że np. flota naukowa dowolnego "member state" (choćby Vulcana) spełnia tą definicję

To ty teraz wymyslasz flote naukową, ja tylko twierdze ze ten okret wykonyłwa misje naukową i napewno był uzbrojony skoro wszechswiat jest tak niebezpieczny, chyba ze kwestionujesz logike Volcan którzy widząc jaki wszechswiat jest nieuzbroili by swojego okretu i wysłali w eksploracje dalekiej przestrzeni.

Tak wiec:
deep-space exploratory
scientific
military force
I nie ma dodowodów ze nie mógł przeprowadzic misji dyplomatycznej.


Innymi słowy, to, że owe wolkańskie statki nie wchodzą w skład
GF nie oznacza automatycznie, że są statkami prywatnymi.




Przeciez cały czas tak pisze.
szwagier
Użytkownik
#169 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:47:30
W większości okręty mają nazwy uniwersalne jak: voyager, defiant, enterprise, tylko pisane po angielsku. Oczywiście są też nazwy od nazwisk: U.S.S. Cochrane, U.S.S. Pasteur, czy danubowa seria rzek (kurde z serią znaczków mi się skojarzyło ). Ale jest też U.S.S. Surak...
waterhouse
Moderator
#170 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:48:02
Slovaak
To ty teraz wymyslasz flote naukową,

Podaje przyklad.

deep-space exploratory
scientific
military force


ale nie of Federation, tylko w tym przypadku "of planet Vulcan"
Slovaak
Użytkownik
#171 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:52:17 - Edytowany przez: Slovaak
ale nie of Federation, tylko w tym przypadku "of planet Vulcan"



Volcanie sa w federacji.

Volcan Fleet of the United Federation of Planets
waterhouse
Moderator
#172 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:54:56 - Edytowany przez: waterhouse
Volcanie sa w federacji.



I co to ma do rzeczy? Czy dla Ciebie jednostka z planety Volcan (national merchant navy na przykład) reprezentuje " deep-space exploratory, scientific, diplomatic, and military force of the United Federation of Planets. ?
szwagier
Użytkownik
#173 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:55:20
Innymi słowy, to, że owe wolkańskie statki nie wchodzą w skład
GF nie oznacza automatycznie, że są statkami prywatnymi.


Przecież należą do organizacji volcańskiej i stanowią JEJ flotę. A czy są może prywatne i stowarzyszone w tą organizację to nie wiemy, bo nie znamy przepisów tej organizacji. Jeśli należą do obywateli federacji to są federacyjne ale nie stanowia floty całej federacji (ogólnej). Taksówki korporacji też należą do ich kierowców. A są też firmy np. transportowe, gdzie ciężarówki są rejestrowane na firmę a do niej należą. Czy to takie ważne?? Wiemy że jakaś tam flota jakiejś volcańskiej "firmy" istnieje ale żeby leciała na jakąś bitwę to nie widziałem nigdy.
Kazeite
Anonimowy
#174 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:57:29
Przeciez cały czas tak pisze.

No to o co chodzi? Skoro przyznajesz, że dowolna rasa Federacji może mieć własne statki które nie należą do GF, oraz rezygnujesz z dalszej dyskusji nad swoimi dwoma innymi "dowodami", to oznacza, że nie masz teraz niczego, co by popierało twoją teorię ziemskiej Gwiezdnej Floty.
Slovaak
Użytkownik
#175 - Wysłana: 4 Lut 2007 14:57:43 - Edytowany przez: Slovaak
Czy dla Ciebie jednostka z planety Volcan (national merchant navy na przykład) reprezentuje deep-space exploratory, scientific, diplomatic, and military force of the United Federation of Planets. ?


A to co ma do rzeczy? Dyskutujemy już o flocie wielozadaniowej a nie tej handlowej (dla ciebie prywatnej )


No to o co chodzi?

No własnie ja nie wiem już o co ci chodzi
waterhouse
Moderator
#176 - Wysłana: 4 Lut 2007 15:00:43 - Edytowany przez: waterhouse
A to co ma do rzeczy? Dyskutujemy już o flocie wielozadaniowej a nie tej handlowej (dla ciebie prywatnej )


Nie, dyskutojemy o tym, że wg Ciebie każda flota państwa członkowskiego (o dowolnym zadaniu - np. handlowa) spełnia tą definicję.

Volcan Fleet of the United Federation of Planets


Teraz własnie zmyślasz (po raz n-ty w tym wątku zresztą).
dla ciebie prywatnej )

Nic podobnego. Nie kłam na mój temat, ok ?
Kazeite
Anonimowy
#177 - Wysłana: 4 Lut 2007 15:01:16
Slovaak, czy to znaczy, że już nie uważasz, że Gwiezdna Flota jest wyłącznie ziemską flotą?
Slovaak
Użytkownik
#178 - Wysłana: 4 Lut 2007 15:02:37
Nic podobnego. Nie kłam na mój temat, ok ?

Nie kłame, to ty uparcie i bez jakich kolwiek dowodów twierdziłes ze te okrety sa prywatne i nie stanowia floty volcankiej bo oni jej nie maja a jedyna flota federacji to GF

Kazeite Do waterhouse powinienes pisac a nie do mnie, widac jak ty umiesz czytac ze zrozumieniem
Kazeite
Anonimowy
#179 - Wysłana: 4 Lut 2007 15:04:18
Slovaak, raz jeszcze, czy to znaczy, że już nie uważasz, że Gwiezdna Flota jest wyłącznie ziemską flotą?
waterhouse
Moderator
#180 - Wysłana: 4 Lut 2007 15:05:00 - Edytowany przez: waterhouse
Slovaak
to ty uparcie i bez jakich kolwiek dowodów

Moja hipoteza była taka że mogły to być okręty np. prywatne. Niczego nie twierdziłem.

I po tym jak szwagier znalazł kanoniczną przynależność tych jednostek, moja hipoteza uległa zweryfikowaniu. (dlatego nonsesnowne jest używanie przez Ciebie czasu teraźniejeszego "dla mnie" )

bo oni jej nie maja

To jest kłamstwo. Prosze o cytat.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / GF - czysto "ziemska" organizacja ?

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!