USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / GF - czysto "ziemska" organizacja ?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
Wookie
Użytkownik
#91 - Wysłana: 3 Lut 2007 19:03:21
Slovaak


mamy minimum eskadre trzech Volkańskich okretów i jako że logiczne ze te okrety nie znalazły sie tam przez przypadek to musi istniec organizacja która nimi kieruje, musza miec wspólnego dowódce, bazy zaopatrzeniowe innymi slowy całą strukture/organizacje floty jak i tez własne symbole i nazwe.


W zyciu sie nie zgodze z tym wniskowaniem: Pomysl w ten sposob - jak masz samochod to musizz miec od razu stacje paliw, wulkanizacje () i garaz ?? no i oczywiscie pytasz sie centralnego polskiego dowodztwea floty drogowej, co masz w danym momencie robic??
Trzy okrety to po pierwze zaden, zaden, zaden ale naprawde zaden dowod na istnienie czegos takiego jak Volcan Starfleet, to tylko dowod na to ze istnieja cywilne jednostki volkanskie, ale dowodzic moze nim kazdy, wlasciciel albo kapitan wynajety przez wlasiciela, nie musi byc to zaraz Wielka ORGANIZACJA kjtora zrzesza wszystkie statki Volkanskie - to nie PRL

I jeszcze jedna analogia do samochodow: jedzisz Honkerem, Hammerem albo Abramsem czy Fiatem Panda,Fordem Mondeo, czy Mercedesem E-klasa??...
Slovaak
Użytkownik
#92 - Wysłana: 3 Lut 2007 19:09:36 - Edytowany przez: Slovaak
Czyli : Volcanie mają własną Flotę (hipoteza Slovaaka), ale to że nie ma jej na ekranie, ani też wzmianek o niej (kanon) to burak.

No widzisz, TNG "Unification, Part I" IGNOR ODCINKA bo tak wygodnie, tak samo jak wygodnie wprowadzac przypadkowe działania tam gdzie sie chce i skróty myslowe tylko tam gdzie sie chce, nie wazne jak bezmyslnie to wyglada.

W takim razie GF powstała o wiele lat później gdyż w pierwszych odcinkach TOS zdaje mi sie nie pada nazwa Gwiezdna Flota i widzimy tylko jeden okret wiec trzeba zakładac ze jedyny okret.
Slovaak
Użytkownik
#93 - Wysłana: 3 Lut 2007 19:11:17 - Edytowany przez: Slovaak
W zyciu sie nie zgodze z tym wniskowaniem: Pomysl w ten sposob - jak masz samochod to musizz miec od razu stacje paliw, wulkanizacje () i garaz ??

Kolego, samochód to masz sam sobie i guzik innych obchodzi co z nim robisz i gdzie jeździsz jednak z okretami gwiezdnymi tak byc nie moze.

Nawet polacy którzy kiedys mieli zaledwie garstke jednostek mieli własną Marynarke Wojenną, zgadnij po co była potrzebna przy takiej garstce okretów?
waterhouse
Moderator
#94 - Wysłana: 3 Lut 2007 19:19:03 - Edytowany przez: waterhouse
Slovaak
No widzisz, TNG "Unification, Part I" IGNOR ODCINKA bo tak wygodnie

Mam do Ciebie małą prośbę.

Możesz zacząć czytać to co napisałem o tym odcinku?

Wracaja do meritum: czy dla Ciebie pojedynczer jednostki=Volcan Starfleet? Może jakiś cytacik z tego odcinka?

tak samo jak wygodnie wprowadzac przypadkowe działania tam gdzie sie chce i skróty myslowe tylko tam gdzie sie chce, nie wazne jak bezmyslnie to wyglada.


Możesz powstrzymać sie od uwag o takim charakterze? Czy bez nich nie jesteś w stanie "rozmawiać"?
Slovaak
Użytkownik
#95 - Wysłana: 3 Lut 2007 19:22:49 - Edytowany przez: Slovaak
Wracaja do meritum: czy dla Ciebie pojedynczer jednostki=Volcan Starfleet? Może jakiś cytacik z tego odcinka?

Jakie pojedyńcze? Widzimy 3 w TNG, słyszymy o kolejnym okrecie w DS9. I czy dla Ciebie Volcańskie logo na kadłubie znaczy tyle co namalowana myszka miki i kaczor donald?
I myslisz ze nie mieli co to taki logo "na odwal sie" walneli?

Co dla Ciebie znaczy orzeł biały w sali w szkole? (no jesli jest w sali od biologi to wiadomo )

Ale to inaczej, w TOS widzimy pojedyńcze Constitutiony, idac Twoim tokiem myslenia to GF wtedy nie było!


Możesz powstrzymać sie od uwag o takim charakterze? Czy bez nich nie jesteś w stanie "rozmawiać"?

O co ci chodzi, przeciez to fakty sa Opisuje co piszecie.
waterhouse
Moderator
#96 - Wysłana: 3 Lut 2007 19:31:56 - Edytowany przez: waterhouse
Slovaak
Jakie pojedyńcze? Widzimy 3 w TNG, słyszymy o kolejnym okrecie w DS9.

OK

Nie widzisz drobnej różnicy między "jednostkami" (single units) a Flotą.

I czy dla Ciebie Volcańskie logo na kadłubie znaczy tyle co namalowana myszka miki i kaczor donald?

Oznacza ich przynależność "narodową".


Ale to inaczej, w TOS widzimy pojedyńcze Constitutiony, idac Twoim tokiem myslenia to GF wtedy nie było

Twoim tokiem myśleinia, nie moim.

O co ci chodzi, przeciez to fakty sa



Nie wiedziałem że wypowiedź ocenna np. "bezmyślny" może być uznana za fakt.
Q__
Moderator
#97 - Wysłana: 3 Lut 2007 19:40:38
Slovaak

Jestem gotów przyjąć, że każdy z członków Federacji (ludzie, Wolkanie, Andorianie itp.) ma własne jednostki i nawet własne np. siły obronne czy policyjne posługujace sie statkami kosmicznymi. Nie zmienia to jednak faktu, że Gwiezdna Flota jest Federacyjna (vide nazwa), a nie stanowi organizacji "ziemskiej" co usiłujesz tu nam wmówić na podstawie wątłych poszlak i ich naciąganej interpretacji godnej Monty Python'owskiego sir Bedivere'a.
Slovaak
Użytkownik
#98 - Wysłana: 3 Lut 2007 19:44:03 - Edytowany przez: Slovaak
Nie widzisz drobnej różnicy między "jednostkami" (single units) a Flotą.

Nawet podczas WWII kiedy Polska miała kilka okretów (zdaje sie ze 4 niszczyciele i 2 okrety podowdne) istniała Marynarka Wojenna RP a nie samowola kazdy robi co chce.

Widac dla Ciebie widok 3 Volcańskich okrętów to zwykły zbieg okolicznosci niż efekt skoordynowanych działań jakiejs organizacji.

Flota jest to zespół statków podporządkowanych jednemu z przewoźników żeglugi lub państwa, którego mają banderę
Slovaak
Użytkownik
#99 - Wysłana: 3 Lut 2007 19:45:22
że Gwiezdna Flota jest Federacyjna (vide nazwa),

Kazda flota światów członkowskich jest Federacyjna, przeciez nalezy do Federacji.
Q__
Moderator
#100 - Wysłana: 3 Lut 2007 19:46:35
Slovaak

Widac dla Ciebie widok 3 Volcańskich okrętów to zwykły zbieg okolicznosci niż efekt skoordynowanych działań jakiejs organizacji.

Slovaak badawcza czy nawet pełniąca pewną rolę militarna ew. osobna flota wolkańska w niczym nie zaprzecza faktowi, że GF jest ogólnofederacyjna.
Slovaak
Użytkownik
#101 - Wysłana: 3 Lut 2007 19:47:52
że GF jest ogólnofederacyjna.

Udowodnij.
waterhouse
Moderator
#102 - Wysłana: 3 Lut 2007 19:47:54 - Edytowany przez: waterhouse
Slovaak
Nawet podczas WWII kiedy Polska miała kilka okretów (zdaje sie ze 4 niszczyciele i 2 okrety podowdne) istniała Marynarka Wojenna RP a nie samowola kazdy robi co chce

Niestety, to kompletnie inna sytuacja. Jak widać brak argumentów merytorycznych nadrabiasz tego typu analogiami.

Widac dla Ciebie widok 3 Volcańskich okrętów to zwykły zbieg okolicznosci niż efekt skoordynowanych działań jakiejs organizacji.

Nie, te 3 volcańskie okręty są 3 volcańskimi okrętami - mogę należeć do kogkolwiek np. byc w prywatnych rękach. Nie wynika z tego by istniała Volcańska GF bedące analogiem ziemskiej GF

Popełniasz tzw. błąd non sequitur.

Kazda flota światów członkowskich jest Federacyjna, przeciez nalezy do Federacji.


Nie. Istnieje tylko jedna flota Federacji - jest nią GF. Nie masz żadnego cytatu na udowodnienie innego stanu rzecz.
Slovaak
Użytkownik
#103 - Wysłana: 3 Lut 2007 19:49:57 - Edytowany przez: Slovaak
np. byc w prywatnych rękach.

No widzisz, i zaczynasz kompletnie zmyslac byle tylko udowodnic swoje racje.

Jeszcze raz z wikipedi:
Flota jest to zespół statków podporządkowanych jednemu z przewoźników żeglugi lub państwa, którego mają banderę

Czyją miały bandere te okrety? może nalezaly do Quarka?


Niestety, to kompletnie inna sytuacja. Jak widać brak argumentów merytorycznych nadrabiasz tego typu analogiami.

Nie chodziło mi że w czasach wojny ale o ilosc statków skoro dla Ciebie 4 okrety z Volcańskim logiem to nie zadna flota ale zbiorowisko przypadkowych osób i działań.


Nie. Istnieje tylko jedna flota Federacji - jest nią GF. Nie masz żadnego cytatu na udowodnienie innego stanu rzecz.

I znów IGNOR innych okretów pokazywanych na ekranie.
waterhouse
Moderator
#104 - Wysłana: 3 Lut 2007 19:54:03 - Edytowany przez: waterhouse
Slovaak
No widzisz, i zaczynasz kompletnie zmyslac byle tylko udowodnic swoje racje.


Nie, przedstawiam jedynie możliwości.

kiedy ja to robie, nazywasz to zmyślaniem, kiedy Ty objawiasz nam prawde absolutną na temat tych jednostek...jak to nazwać?


W 100% nie mogę powiedzieć NICZEGO o jednostkach z Unification - w kontekście ich przynależności jeśli chodzi o organizacje etc, ponieważ (podobnie jak Ty) nie ma ŻADNYCH DANYCH na ten temat.

Czyją miały bandere te okrety? może nalezaly do Quarka?

Pisałem już o tym. Nie mam zamiaru sie powtarzać.

w czasach wojny ale o ilosc statków skoro dla Ciebie 4 okrety z Volcańskim logiem to nie zadna flota ale zbiorowisko przypadkowych osób i działań.

Nigdzie tak nie napisałem. Proszę nie wkładaj mi w usta rzeczy których nie powiedziałem.

I znów IGNOR innych okretów pokazywanych na ekranie.

Znów nieprawda - wiele razy odnosiłem się do statusu innych okrętów.
Slovaak
Użytkownik
#105 - Wysłana: 3 Lut 2007 19:57:35
W 100% nie mogę powiedzieć NICZEGO o jednostkach z Unification, ponieważ (podobnie jak Ty) nie ma ŻADNYCH DANYCH na ten temat.

A te Volcańskie okrety to moze ja zmysliłem?
waterhouse
Moderator
#106 - Wysłana: 3 Lut 2007 19:58:11
Slovaak
A te Volcańskie okrety to moze ja zmysliłem?


Czy możesz czytać i odnosić się do tego co napisałem?
Slovaak
Użytkownik
#107 - Wysłana: 3 Lut 2007 20:01:37 - Edytowany przez: Slovaak
Nie rozumiem Cie, pisze że to są Volcańskie okrety, na kadłubach mają Volcańskie logo wiec logiczne że istnieje Volcańska flota a ty zaczynasz wymyslac ze być moze były to jednoski prywatne czyli twoje dane sa całkowicie nie kanoniczne i nic na to nie wskazuje.

Kończmy tą dyskusje bo to nie ma sensu.
waterhouse
Moderator
#108 - Wysłana: 3 Lut 2007 20:07:59
Nie rozumiem Cie, pisze że to są Volcańskie okrety, na kadłubach mają Volcańskie logo wiec logiczne że istnieje Volcańska flota a ty zaczynasz wymyslac ze być moze były to jednoski prywatne czyli twoje dane sa całkowicie nie kanoniczne i nic na to nie wskazuje.

Nonsens.

To że mają na kadłubie Wolkańskie logo oznacza tylko że zostały zarejstrowane przez Wolkan. Nic nie mówi o tym że należą do jakiejś Floty etc.

Non sequitur.

PS

A widać te loga na ekranie?
Slovaak
Użytkownik
#109 - Wysłana: 3 Lut 2007 20:15:20 - Edytowany przez: Slovaak
To że mają na kadłubie Wolkańskie logo oznacza tylko że zostały zarejstrowane przez Wolkan. Nic nie mówi o tym że należą do jakiejś Floty etc.

A co mówi nam że te okrety należą do GF? Widać tu jakies loga?
http://www.shiporama.org/images/fleet/fleet2.jpg

Kto ci powiedział że Akiry należą do GF równie dobrze mogą być prywatne.
szwagier
Użytkownik
#110 - Wysłana: 3 Lut 2007 20:21:05
Model T'pau:

Slovaak
Użytkownik
#111 - Wysłana: 3 Lut 2007 20:21:20 - Edytowany przez: Slovaak
Nonsens.

Byle tylko trzymac sie swojej wersji że w Federacji jest tylko jedna flota - GF zaczynasz WYMYSLAC że Volcańskie okrety sa prywatne i nie należą do Volcan. A danych że te okrety sa prywatne poprostu nie ma i nic na to nie wskazuje.

http://www.startrek.com/startrek/view/library/ship s/article/123672.html

This Vulcan vessel Volcański pojazd a nie prywatny!
waterhouse
Moderator
#112 - Wysłana: 3 Lut 2007 20:27:02 - Edytowany przez: waterhouse
Slovaak

Byle tylko trzymac sie swojej wersji że w Federacji jest tylko jedna flota - GF zaczynasz WYMYSLAC że Volcańskie okrety sa prywatne i nie należą do Volcan.

Jeszcze raz - ja niczego nie wymyślam, przedstawiam tylko hipotezy. Mogą być prywatne - NIC nie wiemy na ten temat, ale jest taka możliwość.

Ty natomiast WIESZ na 100% że to są jednostki należące do "Volcan Starfleet".

Byle tylko trzymac sie swojej wersji że w Federacji jest tylko jedna flota

Znowu nieprawda. Nie twierdzę że w Federacji jest tylko jedna flota. Istnieje tylko jedna flota taka jak GF, która jest wspólna dla wszystkich członków federacji. I to nie jest "moja wersja" tylko kanoniczna.


Kto ci powiedział że Akiry należą do GF równie dobrze mogą być prywatne.

Czy możesz nie sprowadzać wszystkiego do absurdu?

PS

Proszę o screenshot z The Unification, w którym widac jakiekolwiek oznaczenia jednostek volcańskich.
Slovaak
Użytkownik
#113 - Wysłana: 3 Lut 2007 20:30:43 - Edytowany przez: Slovaak
Jeszcze raz:

http://www.startrek.com/startrek/view/library/ship s/article/123672.html

This Vulcan vessel Volcański pojazd a nie prywatny!
szwagier
Użytkownik
#114 - Wysłana: 3 Lut 2007 20:30:57
Slovaak

Przyznaję Ci w dużej mierze rację. Absolutnie nie widzę powodu by członkowie nie mieli mieć własnych flot. GF jest flotą federacji. Tak jak np. wiele jest wspólnych instytucji dla UE a każde z państw ma swoje. Oczywiście pewnie jest to jakoś ueregulowane prawnie. T'pau jak widać nie ma żadnych federacyjnych log, tym bardziej GF. Ma logo... właśnie jakie to logo? czy Vulcana czy floty vulcańskiej też?
Q__
Moderator
#115 - Wysłana: 3 Lut 2007 20:35:46
szwagier
Slovaak

Przyznaję Ci w dużej mierze rację. Absolutnie nie widzę powodu by członkowie nie mieli mieć własnych flot.

Jest to jak najbardziej prawdopodobne (i skłonny jestem przyjąć tą wersję), jednak nijak z tego nie wynika jakoby GF była organizacją ziemską.
szwagier
Użytkownik
#116 - Wysłana: 3 Lut 2007 20:36:21
Jest to jak najbardziej prawdopodobne (i skłonny jestem przyjąć tą wersję), jednak nijak z tego nie wynika jakoby GF była organizacją ziemską.

Bo nie jest.

Poprawka:

URL
waterhouse
Moderator
#117 - Wysłana: 3 Lut 2007 20:39:41 - Edytowany przez: waterhouse
Slovaak
This Vulcan vessel Volcański pojazd a nie prywatny!

Prosze o kanoniczne źródło, z którego wynika że jest to pojazd Volcański i jednocześnie należący do Volcan Starfleet.

szwagier

świetnie, mamy kanoniczne wyjaśnienie. Istnienie floty handlowej planety Volcan dobrze wpisuje się w to, co staram się tu przekazać.

Jedyne co tu kwestionuje to istnienie wielu odpowiedników GF w ramach całej Federacji i "ziemskosć" tejże.
Q__
Moderator
#118 - Wysłana: 3 Lut 2007 20:41:32 - Edytowany przez: Q__
szwagier

Bo nie jest.

Wiem, to było do Slovaaka.

waterhouse

świetnie, mamy kanoniczne wyjaśnienie.

W końcu.

Slovaak

Chyba czas kończyć tę dyskusję
Slovaak
Użytkownik
#119 - Wysłana: 3 Lut 2007 20:51:52 - Edytowany przez: Slovaak
Vulcan Starfleet.

To sobie sam wymysliłes.

A istnienie choćby handlowej floty Volcańskiej już nie zgadza sie z twoim zdaniem ze GF to jedyna flota federacji.

I dalej, Sarek był przeciwny nie checi eksploracji kosmosu przez Spocka a jedynie był przeciwny jego wstąpieniu do GF wiec musiał miec jakas alternatywe która nie zamknie spocka na Volcan - Volcańską Flote i napewno nie handlową.


Prosze o kanoniczne źródło, z którego wynika że jest to pojazd Volcański

Podaj mi kanoniczne źródło które potwierdzi ze to były jednostki prywatne bo jak narazie to ja ma tekst z oficjalnej strony Star Treka a ty nie masz nic na poparcie swojej nie oszukujmy sie - wyssanej z palca teori.
waterhouse
Moderator
#120 - Wysłana: 3 Lut 2007 20:56:51 - Edytowany przez: waterhouse
Slovaak
A istnienie choćby handlowej floty Volcańskiej już nie zgadza sie z twoim zdaniem ze GF to jedyna flota federacji.

Czy mogę prosić o czytanie ze zrozumiem moich postów?

Nigdzie nie negowałem możliwości istnienia osobnych organizacji handlowych, naukowych, jednostek prywatnych etc. Patrz post z 2 Lut 2007 23:02:17

Ale istnieje tylko jedna organizacja zajmujaca się obroną Federacji - jest nią GF wspólna dla wszystkich jej członków i nie jest ograniczona tylko do Ziemi.

Volcańską Flote i napewno nie handlową.

Być może naukową etc. Ale to dalej nijak się ma do "ziemskości" GF.

Podaj mi kanoniczne źródło które potwierdzi ze to były jednostki prywatne bo jak narazie to ja ma tekst z oficjalnej strony Star Treka a ty nie masz nic.

Ależ..moja hipoteza (i Twoja) okazała się fałszywa w świetle danych kanonicznych, i bardzo mi z tym dobrze

To sobie sam wymysliłes.

Patrz swój post z 3 Lut 2007 18:30:31, w którym potwierdzasz że chodzi Ci o Volcan Starfleet.

---

Może zgodnie z Twoim postem z 2 Lut 2007 23:16:03 "skończmy z flotami innych ras" a Ty przystąpisz do udowadniania swojej tezy nt GF?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / GF - czysto "ziemska" organizacja ?

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!