USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / GF - czysto "ziemska" organizacja ?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#61 - Wysłana: 3 Lut 2007 14:25:37
waterhouse

Za każdym razem gdy kapitan okrętu GF jednoznacznie określa swoją przynależność jak "Federation Starfleet", na ekranie pada taki właśnie dowód.
Bo "Federation Starfleet" NIE może jednocześnie oznaczać "Earth Starfleet"


Tym bardziej, że "Earth Starfleet" już w Treku (no dobra, w ENTku) była.
szwagier
Użytkownik
#62 - Wysłana: 3 Lut 2007 14:31:44
Zaraz zaraz... czy w ST:2 nasza stacja kosmiczna Regula nie była czasem ziemska?


Dla mnie federacja to taka Unia Europejska. Wiele rzeczy jest wspólnych ale są niezależne instytucje. Przykładowo była mowa niedawno o utworzeniu armii UE. Ale jak wiadomo organizacje narodowe istnieją i będą istnieć.
Q__
Moderator
#63 - Wysłana: 3 Lut 2007 14:42:53
szwagier

Dla mnie federacja to taka Unia Europejska. Wiele rzeczy jest wspólnych ale są niezależne instytucje. Przykładowo była mowa niedawno o utworzeniu armii UE.

Podawałem ten sam przykłąd sporo postów temu...
Wookie
Użytkownik
#64 - Wysłana: 3 Lut 2007 14:43:56
waterhouse

Za każdym razem gdy kapitan okrętu GF jednoznacznie określa swoją przynależność jak "Federation starship", na ekranie pada taki właśnie dowód.

Bo "Federation " NIE może jednocześnie oznaczać "Earth ". Innymi słowy, okręt federacyjny należący do GF reprezentuje wszystkie 150 państw członkowskich, nie tylko Ziemię.


to jest chyba dowod ostateczny i jak najbardziej logiczny, nic dodac nic ujac
waterhouse
Moderator
#65 - Wysłana: 3 Lut 2007 14:45:51 - Edytowany przez: waterhouse
szwagier
Przykładowo była mowa niedawno o utworzeniu armii UE.

Tak, ale nie ma mowy o osobnych jednostkach, które miałyby tożsamość inna niż narodowa (obecnie w ramach tzw. Headline Goal 2010). Nie będzie osobnej armii UE, tylko wydzielone jednostki państw UE, które będe stale do dyspozycji w ramach tzw.misji petersburskich . W przypadku GF/Federacji jest inaczej.
szwagier
Użytkownik
#66 - Wysłana: 3 Lut 2007 14:54:50
waterhouse

Tak, ale taka propozycja była, więc piszę bo takie coś może właśnie działać na troche innych zasadach jako GF. Flota reprezentująca/broniąca tą "unię". Jednak floty światów członkowskich też istnieją. Przecież gdyby np. jakaś planeta odeszła od federacji to co? Musiałaby wszystko budować od nowa bo sama już nie ma nic?
waterhouse
Moderator
#67 - Wysłana: 3 Lut 2007 15:03:00 - Edytowany przez: waterhouse
szwagier
Tak, ale taka propozycja była, więc piszę bo takie coś może właśnie działać na troche innych zasadach jako GF

Była propozycja na osobne jednostki UE - tzn. z przynależnoscią "narodowę" tylko UE?

Flota reprezentująca/broniąca tą "unię".

O tym pisze :]

Jednak floty światów członkowskich też istnieją. Przecież gdyby np. jakaś planeta odeszła od federacji to co? Musiałaby wszystko budować od nowa bo sama już nie ma nic?

IMHO floty istnieją , ale tylko cywilne. Obrona (wspólny obowiązek obronny) jest scedowana na GF.
szwagier
Użytkownik
#68 - Wysłana: 3 Lut 2007 15:30:13
Była propozycja na osobne jednostki UE - tzn. z przynależnoscią "narodowę" tylko UE?

Któraś z naszych gwiazd to zaproponowała

IMHO floty istnieją , ale tylko cywilne. Obrona (wspólny obowiązek obronny) jest scedowana na GF.

No nie wiem czy tylko cywilne. Moim zdaniem światy jakąś tam niezależnośc mają. Jak już wspominałem. Niechby tak się stało, że jakaś tam planeta na krańcach federacji wstępuje do niej więc:
- nie zniszczy automatycznie swojej floty (chyba że jest nakaz że światy członkowskie nie mogą posiadać własnych, ale wydaje mi się to nierealne)
- taka planeta chce odejść z federacji, wtedy by została jak to sie mówi z ręką w nocniku.

Nie wydaje mi się, by federacja aż tak uzależniała od siebie.

Wracając do symboli. Może na początku wróce do innej kwestii...:
Język angielski (napisy na statkach, na panelach). Da to się na siłę wytłumaczyć. Dziś jest już rozpowszechniony. Może za kilka lat jeśli ten trend się potoczy stanie się jakby jeszcze bardziej językiem "ziemskim", niejednonarodowym. Jako że Ziemia jest jednym ze światów założycielskich, może uznano, że angielski jest najprostszym językiem uniwersalnym (napewno przy volcańskim jest prosty).

Symbole na mundurach. Samoloty wojskowe, mundury też mają symbole miast, baz skąd są (tutaj światów). Może to tak... a Saavik..burak.
Q__
Moderator
#69 - Wysłana: 3 Lut 2007 15:40:31
waterhouse

Było, nie było, zarówno ST jak i pomysł wspólniej armii UE należy do przyszłści

szwagier

Symbole na mundurach. Samoloty wojskowe, mundury też mają symbole miast, baz skąd są

Użyłem podobnego argumentu tyle, że wklejając fotki ukazujące flagi na rękawach współczesnych kosmonautów.
szwagier
Użytkownik
#70 - Wysłana: 3 Lut 2007 15:45:00
Użyłem podobnego argumentu tyle, że wklejając fotki ukazujące flagi na rękawach współczesnych kosmonautów.

No właśnie. To jest to samo.
waterhouse
Moderator
#71 - Wysłana: 3 Lut 2007 16:13:24
szwagier
Któraś z naszych gwiazd to zaproponowała

Ale oficjalnie nie jest to celem UE :]

Moim zdaniem światy jakąś tam niezależnośc mają.

Oczywiście, jako członkowie "Federacji" :]

Niechby tak się stało, że jakaś tam planeta na krańcach federacji wstępuje do niej więc:
- nie zniszczy automatycznie swojej floty (chyba że jest nakaz że światy członkowskie nie mogą posiadać własnych, ale wydaje mi się to nierealne)
- taka planeta chce odejść z federacji, wtedy by została jak to sie mówi z ręką w nocniku.


Ale w momencie wstąpienia do federacji obrona nowej planet członkowskiej spada na GF. Zapewne jednostki miltarne zostają skonwertowane do innych celów.

Poza tym, nigdy na ekranie nie widzielismy militarnej jednostki np. TYLKO Wolkana etc.
szwagier
Użytkownik
#72 - Wysłana: 3 Lut 2007 16:27:04
Ale w momencie wstąpienia do federacji obrona nowej planet członkowskiej spada na GF. Zapewne jednostki miltarne zostają skonwertowane do innych celów.

Poza tym, nigdy na ekranie nie widzielismy militarnej jednostki np. TYLKO Wolkana etc.


Co nie znaczy że nie istnieją. Czy jest jakieś prawo zakazujące posiadania członkom własnych flot? IMHO nie, to ich decyzja. jednak pewnie jest jakoś uregulowane prawnie.


To jest ciekawe. Tu są emblematy i GF i Volcana. To w nawiązaniu do symboli na skafandrach. Więc GF nie taka ziemska...

waterhouse
Moderator
#73 - Wysłana: 3 Lut 2007 16:31:14
Co nie znaczy że nie istnieją.

Ale z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, można stwierdzić że ich nie ma :]
Q__
Moderator
#74 - Wysłana: 3 Lut 2007 16:37:52
szwagier

Co nie znaczy że nie istnieją. Czy jest jakieś prawo zakazujące posiadania członkom własnych flot?

Nie jest wykluczone, że członkowie Federacji posiadaja właśne folty, co nie zmienia faktu, że GF jest flotą całej Federacji.

Tu są emblematy i GF i Volcana. To w nawiązaniu do symboli na skafandrach.

A TU mamy znak na rękawie Spocka w ST II, z pewnością nie jest to Układ Słoneczny:
szwagier
Użytkownik
#75 - Wysłana: 3 Lut 2007 16:42:08
Nie jest wykluczone, że członkowie Federacji posiadaja właśne folty, co nie zmienia faktu, że GF jest flotą całej Federacji.

O tym mówię.

A TU mamy znak na rękawie Spocka w ST II, z pewnością nie jest to Układ Słoneczny:

Więc każdy ma swoje. A Saavik.. dla mnie to burak.
Pah Wraith
Użytkownik
#76 - Wysłana: 3 Lut 2007 16:45:34
A TU mamy znak na rękawie Spocka w ST II, z pewnością nie jest to Układ Słoneczny:

w którym miejscu? tam na lewym u góry to tylko odbicie w szybie chyba
szwagier
Użytkownik
#77 - Wysłana: 3 Lut 2007 16:51:45 - Edytowany przez: szwagier
Nie wiem czy to odbicie.. chociaż na tym nic nie ma. Ta "naszywka" jest pusta.



jak widać na tych mundurach nie ma nic...
Q__
Moderator
#78 - Wysłana: 3 Lut 2007 16:54:07 - Edytowany przez: Q__
szwagier

A Saavik.. dla mnie to burak

Albo z pośpiechu wzięła pierwszą kurtkę w pasującym (rozmiarze jaka) była pod ręką.

chociaż na tym nic nie ma. Ta "naszywka" jest pusta.

Tak czy owak nie jest to Układ Słoneczny.
szwagier
Użytkownik
#79 - Wysłana: 3 Lut 2007 16:57:52 - Edytowany przez: szwagier
Q__

Zobacz wyżej bo edytowałem w między czasie. Na tych mundurach nie ma nic. Nie wydaje mi się by można było sobie coś doszywać od tak...

Q__
Moderator
#80 - Wysłana: 3 Lut 2007 17:04:11 - Edytowany przez: Q__
szwagier

Nie wydaje mi się by można było sobie coś doszywać od tak...

Dlatego sądzę, że naszywka Spocka jest znacząca (i inna od ziemskich).
szwagier
Użytkownik
#81 - Wysłana: 3 Lut 2007 17:11:35
Dlatego sądzę, że naszywka Spocka jest znacząca (i inna od ziemskich).

Tylko dlaczego nic na niej nie ma? Na innych screenach wogóle jej nie ma. Więc zaczynam wątpić że wogóle istnieje...
Slovaak
Użytkownik
#82 - Wysłana: 3 Lut 2007 18:15:04
Tak samo jak i by udowodnic, że czarownica nie jest zrobiona z drewna. Twoja argumentacja za "ziemskością" GF jest oparta na równie kruchej argumentacji, i mimo, ze domagasz sie
kontrargumentów nie przyjmujesz ich do wiadomości.


Wiesz, wasze kontrargumenty sa jeszcze lepsze.

Najpierw nie sprawdzacie dowodów a później piszecie ze to "skrót myslowy" i dalej dla was wieksze znaczenie ma rozmowa przy barze z Quarkiem gdzie używa sie jezyka potocznego i uogólnień w stylu "federacja zaatakowała" (choć to sie nie mija sprawdą, jesli GF zaatakowała to ogólnie Federacja też jako że GF jest w Federacji, no ale do rzeczy dla was taka rozmowa w barze przy piwku stanowi wiekszy dowód niż rozmowa na wysokim szczeblu pomiedzy dowódcami trzech walczacych mocarstw.

I dalej jak zbywacie moje dowody: naszywka na mundurze Saavik przedstawiajaca SOL znalazła sie tam przypadkowo!

Idac dalej waszym tokiem to Saavik też znalazła sie tam przypadkowo, złozyła podanie do Volkańskeij floty ale sie w centrali pomylili i tak wyszło (tak trafili wszyscy obcy do GF)

I dalej, padł argument że nie przedstawiłem zadnych organizacji obcych flot (flota andoriańska, volkanska itp) otusz w TNG mamy minimum eskadre trzech Volkańskich okretów i jako że logiczne ze te okrety nie znalazły sie tam przez przypadek to musi istniec organizacja która nimi kieruje, musza miec wspólnego dowódce, bazy zaopatrzeniowe innymi slowy całą strukture/organizacje floty jak i tez własne symbole i nazwe.


Za każdym razem gdy kapitan okrętu GF jednoznacznie określa swoją przynależność jak "Federation starship", na ekranie pada taki właśnie dowód.

No a czy GF nie jest w federacji? Okreslenie statku gwiezdnej floty jako statku federacji jest jak najbardziej na miejscu i jest... skrótem myslowym :]
waterhouse
Moderator
#83 - Wysłana: 3 Lut 2007 18:21:24 - Edytowany przez: waterhouse
Slovaak
TNG mamy minimum eskadre trzech Volkańskich okretów

Podaj odcinek.

Poza tym ja nie kwestionuje istnienia jadnostek należących do poszczególnych planet etc, o czym wielokrotnie pisałem.

Nie sprowadzaj dyskusji na odrębne tory. Sam pisałeś "zostawmy floty innych ras".

Kwestionuje tylko to, to piszesz na temat rzekomej "Earth Starfleet" która notaben przestała istnieć po założeniu Federacji.

Okreslenie statku gwiezdnej floty jako statku federacji jest jak najbardziej na miejscu i jest... skrótem


To po prostu stwierdzenie faktu, nie skrót myślowy. I ma dokładnie takie konsekwencje o jakich pisałem.

Jaką rolę pełni wg Ciebie np. rzekoma "volcan starfleet" w obronie federacji?

I jescze jedno : GF nie może być "w" Federacji. Ona reprezentuje Federację, nie jest jej odrębnym członkiem.
Pah Wraith
Użytkownik
#84 - Wysłana: 3 Lut 2007 18:30:12
Q__
Na mundurach właściwych z St 2-6 nie ma żadnych naszywek. Jestem tego pewien.

naszywka na mundurze Saavik przedstawiajaca SOL znalazła sie tam przypadkowo!

ależ ona nie przedstawia ziemskiego układu słonecznego. A ściślej rzecz ujmując nie musi. Zwróć uwagę, że układ ma koncentryczne, doskonale okragłe orbity (zresztą już chyba o tym pisałem, tylko tego chyba nikt nie zauważył )
Slovaak
Użytkownik
#85 - Wysłana: 3 Lut 2007 18:30:31 - Edytowany przez: Slovaak
Podaj odcinek.

TNG "Unification, Part I" (tylko weź tym razem sprawdz a nie pisz bzdur)
http://www.neutralzone.de/database/Alien/Beta/Vulc anTPauType01.jpg

To po prostu stwierdzenie faktu, nie skrót myślowy. I ma dokładnie takie konsekwencje o jakich pisałem.

ahaaaa, ale Sisko użył skróty myslowego bo jest wam to na reke? I własnie dlatego dyskusja wyglada tak jak wyglada.


Jaką rolę pełni wg Ciebie np. rzekoma "volcan starfleet" w obronie federacji?

Broni okolic Volcan, przeciez ktos musi lub przestrzeni federacji w kwadrancie beta.
Slovaak
Użytkownik
#86 - Wysłana: 3 Lut 2007 18:32:23 - Edytowany przez: Slovaak
ależ ona nie przedstawia ziemskiego układu słonecznego. A ściślej rzecz ujmując nie musi. Zwróć uwagę, że układ ma koncentryczne, doskonale okragłe orbity (zresztą już chyba o tym pisałem, tylko tego chyba nikt nie zauważył )

Bo to symbol a nie wierna kopia, zwróc uwage że trzecia planeta jest jest błekitna a piąta jest najwieksza. Kolejny wasz przypadkowy przypadek?
waterhouse
Moderator
#87 - Wysłana: 3 Lut 2007 18:38:54 - Edytowany przez: waterhouse
Slovaak
(tylko weź tym razem sprawdz a nie pisz bzdur)

Tylko bez takich uwag, dobrze ?

TNG "Unification, Part I"

Istnienie volcańskich okrętów, z volcańskimi rejstracjami nie ma tu nic do rzeczy.

Sisko użył skróty myslowego bo jest wam to na reke? I własnie dlatego dyskusja wyglada tak jak wyglada.

Mógłbyś łaskawie zacząć używać argumentów w tej "dyskusji"?

I jeśli nie rozróżniasz skrótu myślowego od stwierdzenia faktu, to nie moja wina.

Broni okolic Volcan, przeciez ktos musi lub przestrzeni federacji w kwadrancie beta.

Ale nigdy nie pada wzmianka o nich, kiedy mówi sie o obronie planety Volcan/Betezed (DS9:In The Pale Moonlight).
Slovaak
Użytkownik
#88 - Wysłana: 3 Lut 2007 18:44:40
Mógłbyś łaskawie zacząć używać argumentów w tej "dyskusji"?

Moje argumenty widnieja w trzech tematach, jak dla was to przypadki i skróty myslowe to nie moja wina

Tylko sie nie moge nadziwić jak rozmowa przy barze przy piwku z barmanem ("federacja zaatakowała" jakos tak) ma wieksze znaczenie od rozmowy przedstawicieli trzech mocardstw którzy omawiają przyszłe działania militarne (Klingoni, Ludzie i Romulane).
Slovaak
Użytkownik
#89 - Wysłana: 3 Lut 2007 18:45:47 - Edytowany przez: Slovaak
Istnienie volcańskich okrętów, z volcańskimi rejstracjami nie ma tu nic do rzeczy.

Własnie że ma, widać Volcanie mają własną flote i nie muszą służyć w GF gdzie dominują ludzie. To wyjasnia też dlaczego ludzie stanowią wiekszosc nie dlatego że inni nie maja ochoty jak pisał Pah Wraith () ale dlatego że maja własne floty.


Ale nigdy nie pada wzmianka o nich, kiedy mówi sie o obronie planety Volcan/Betezed (DS9:In The Pale Moonlight).

W TNG widać że Volcanie flote mają a dlaczego nie broniła Volcana, moze z tego samego powodu dlaczego przed Borgiem bronił Ziemi jedynie Enterprise-D (bez zadnych stacji kosmiczynch itp) - burak
waterhouse
Moderator
#90 - Wysłana: 3 Lut 2007 18:59:43
Slovaak

Tylko sie nie moge nadziwić jak rozmowa przy barze przy piwku z barmanem ("federacja zaatakowała" jakos tak) ma wieksze znaczenie od rozmowy przedstawicieli trzech mocardstw którzy omawiają przyszłe działania militarne (Klingoni, Ludzie i Romulane).

Sprawdziłem Twój ukochany cytacik.

Sisko był reprezentem Federacji w tej odprawie. Literalna interetacja tego stwierdzenia prowadzi tylko do jednego wniosku : w Federacji są tylko ludzie.

Własnie że ma, widać Volcanie mają własną flote i nie muszą służyć w GF gdzie dominują ludzie.

Jedyne co wynika z wspomnianego przez Ciebie odcinka, to to że Volcanie posiadają możliwość rejstracji własnych jednostek, nie zaś samodzielnej Floty a la GF.

W TNG widać że Volcanie flote mają a dlaczego nie broniła Volcana, moze z tego samego powodu dlaczego przed Borgiem bronił Ziemi jedynie Enterprise-D (bez zadnych stacji kosmiczynch itp) - burak


Aha.

Czyli : Volcanie mają własną Flotę (hipoteza Slovaaka), ale to że nie ma jej na ekranie, ani też wzmianek o niej (kanon) to burak.

Gratuluje uczciwosci intelektualnej.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / GF - czysto "ziemska" organizacja ?

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!