USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / GF - czysto "ziemska" organizacja ?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
Kazeite
Anonimowy
#31 - Wysłana: 3 Lut 2007 00:38:48
Zabawne, jak Weyoun i Quark wspominają z kolei o Klingońsko-Federacyjno-Romulańskiej flocie
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 3 Lut 2007 00:41:14
Slovaak

Podałes tych którzy sa w Federacji czyli sojuszncy ziemian a do US Army podałes chińczyków którzy sojusznikami USA chyba nie są. :/ ...dobrze ze nie Rosjan czy muzułmanów

Dobrze, ile znasz w obecnej US Army francuskich, brtyjskich, niemieckich lub polskich (z obywatelstwa, nie pochodzenia) generałów?
Dönitz
Anonimowy
#33 - Wysłana: 3 Lut 2007 00:47:29
może Mu się pomyliło z Legią Cudzoziemską ?
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 3 Lut 2007 00:51:28
Dönitz

może Mu się pomyliło z Legią Cudzoziemską ?

I to możliwe
Slovaak
Użytkownik
#35 - Wysłana: 3 Lut 2007 01:09:27 - Edytowany przez: Slovaak
Dobrze, ile znasz w obecnej US Army francuskich, brtyjskich, niemieckich lub polskich (z obywatelstwa, nie pochodzenia) generałów?

Ile lat lub raczej wieków istnieje GF?

Od ilu lat cudzoziemcy moga wstępować do US Army?

http://www.rmf.fm/fakty/?id=110860

Dodam jeszcze że Polski Generał nie był by Generałem w US Army tak samo jak amerykański generał nie może nic rozkazac polskiemu szeregowemu (chyba ze sa na wspólnych manewrach)

I nie ma słowa że cudzoziemcy maja zamknietą droge do awansowania.
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 3 Lut 2007 01:12:57
Slovaak

Nie doczytałeś, że kto wstąpi do US Army automatyycznie stanie się obywatelem USA?

Dodam jeszcze że Polski Generał nie był by Generałem w US Army tak samo jak amerykański generał nie może nic rozkazac polskiemu szeregowemu

Ależ to oczywiste (i gdyby DGF była ziemską organizacją byłoby to dokładnie sprzeczne z faktem istnienia admirałów nie-Ziemian w GF).
Slovaak
Użytkownik
#37 - Wysłana: 3 Lut 2007 01:17:29 - Edytowany przez: Slovaak
Nie doczytałeś, że kto wstąpi do US Army automatyycznie stanie się obywatelem USA?

A nie doczytałes ze to ma być zachęta


Ależ to oczywiste (i gdyby DGF była ziemską organizacją byłoby to dokładnie sprzeczne z faktem istnienia admirałów nie-Ziemian w GF).

A to niby dlaczego? Czyżby 200 lat dla Volcana to było za mało by awansowac na admirała, cóz ta kobita musiała by miec ze 300 lat ..ups, oni nie zyja tak długo
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 3 Lut 2007 01:22:49
A to niby dlaczego?

Bo admirał Andorianin lub Caitianin nie mógłby (wg. Twojej logiki) rozkazywać ludziom, chyba, że przyjł by ziemskie obywatelstwo (co stoi w oczywistej sprzeczności z faktem, że w/w andoriański admirał reprezentował swój gatunek, nie Ziemię, w Radzie Federacji).
Slovaak
Użytkownik
#39 - Wysłana: 3 Lut 2007 01:28:27
Bo admirał Andorianin lub Caitianin nie mógłby (wg. Twojej logiki) rozkazywać ludziom, chyba, że przyjł by ziemskie obywatelstwo (co stoi w oczywistej sprzeczności z faktem, że w/w andoriański admirał reprezentował swój gatunek, nie Ziemię, w Radzie Federacji).

Bzdury opowiadasz! Weź nie przekrecaj tego co pisze bo pisalem o Polskim Generale a nie o generale polaku :/

Admirał Andorianin nosił mundur GF a nie Gwardi Andoriańskiej.
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 3 Lut 2007 01:31:30 - Edytowany przez: Q__
Slovaak

Admirał Andorianin nosił mundur GF a nie Gwardi Andoriańskiej

Oczywiście, bo GF jest organizacja całej Federacji. Dlatego Andorianin może być oficerem Gwardii, może być oficerem GF, natomiast nie moze być oficerem sił ziemskich (co sugerowałeś robiąc z GF organizację ziemską).
Slovaak
Użytkownik
#41 - Wysłana: 3 Lut 2007 01:35:00 - Edytowany przez: Slovaak
A niby z jakiego powodu nie może być? Jakis rasizm?
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 3 Lut 2007 01:36:53 - Edytowany przez: Q__
Slovaak

A niby z jakiego powodu nie może być?

Z tego samego powodu dla którego obywatej RP nie moze być generałem wojsk RFN lub USA (zauważ, że wybieram armie należące do tego samego sojuszu) - to nie rasizm, to kwestia obywatelstwa i miejsca zamieszkania.
Slovaak
Użytkownik
#43 - Wysłana: 3 Lut 2007 01:38:59 - Edytowany przez: Slovaak
A to dlaczego obywatel RP nie moze zaciagnąc sie do US Army i zostac po latach w niej generałem?

Ja napisałem że OFICER WOJSKA POLSKIEGO (soba składająca przysiege Polsce, osoba która nosi polski mundur) nie bedzie miała honorowanej rangi w innym wojsku (chyba ze beda prowadzone manewry lub inne specjalne okoliczniosci)
waterhouse
Moderator
#44 - Wysłana: 3 Lut 2007 01:40:07 - Edytowany przez: waterhouse
Slovaak
to dlaczego obywatel RP nie moze zaciagnąc sie do US Army i zostac po latach w niej generałem?

Bo nie można być obywatelem dwóch państw naraz?

Slovaak...wciąż czekamy na zapowiadane " dowody"....
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 3 Lut 2007 01:40:24
Slovaak

A to dlaczego obywatel RP nie moze zaciagnąc sie do US Army i zostac po latach w niej generałem?

Może, ale czy potem będzie reprezentował Polske w radzie NATO czy raczej USA?
Slovaak
Użytkownik
#46 - Wysłana: 3 Lut 2007 01:42:38
Może, ale czy potem będzie reprezentował Polske w radzie NATO czy raczej USA?

No jak wstąpi do US Army i zostanie amerykańskim generałem to kogo moze reprezentowac?


Slovaak...wciąż czekamy na zapowiadane " dowody"....

Dowody były a jak sie nie podobaja lub nie chcesz sprawdzac to twoja sprawa
Q__
Moderator
#47 - Wysłana: 3 Lut 2007 01:44:07
Slovaak

No więc dlaczego andoriański admirał służący w (rzekomo ziemskiej) GF reprezentował Andorian w Radzie Federacji?
waterhouse
Moderator
#48 - Wysłana: 3 Lut 2007 01:44:08
Slovaak
Dowody były a jak sie nie podobaja lub nie chcesz sprawdzac to twoja sprawa

Uważasz jeden cytat - który może być interpretowany na mnóstwo sposóbów (choćby jako skrót myślowy) za dowód, podważający cały kanon ST?
Slovaak
Użytkownik
#49 - Wysłana: 3 Lut 2007 01:47:13 - Edytowany przez: Slovaak
No więc dlaczego andoriański admirał służący w (rzekomo ziemskiej) GF reprezentował Andorian w Radzie Federacji?

Chyba sobie żarty z admirała robisz Po za tym ten andorianin z fotki jest kapitanem.

A dlaczego reprezentował? hm... moze dlatego ze był andorianinem? Po za tym skad pewnosc ze reprezentował tam swoja planete a nie GF?


Uważasz jeden cytat - który może być interpretowany na mnóstwo sposóbów (choćby jako skrót myślowy) za dowód, podważający cały kanon ST?


Jaki kanon, nie ma zadnych kanonicznych dowodów na miedzy-rasowa GF! Nawet w tym technical manual nie ma takiego dowodu.

Dla Ciebie polska flaga i orzeł biały na mundurze wcale nei musi oznaczac polskiego zołnierza
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 3 Lut 2007 01:50:23
Slovaak

Chyba sobie żarty z admirała robisz

Raczej z Twojej logiki.

Dla Ciebie polska flaga i orzeł biały na mundurze wcale nei musi oznaczac polskiego zołnierza

Moze też oznaczać żołnierza wojsk ONZ.

ps. Twoja logika argumentacji przypominna mi równie "niezbita" argumentację z filmu "Monty Python i Święty Graal", jeśłi my mamy obalić Twój argument nt, rzekomej "ziemskości" GF, Ty spróbuj oblić tę argumentację:

-Powiedzcie, co robicie z czarownicami?
-Palimy!
-A co jeszcze palicie oprócz czarownicy?
-... drewno?
-A zatem dlaczego czarownice się palą?
-Bo... są...zrobione z drewna?
-Dobrze! Zatem jak sprawdzimy czy ona wykonana jest z drewna? Czy drewno tonie w wodzie?
-Nie, nie. Pływa! Pływa! Wrzucić ją do stawu!
-Co również pływa w wodzie?
-Kaczka.
-Właśnie. Zatem logicznie rzecz biorąc...
-Jeśli... ona... waży tyle samo co kaczka to jest zrobiona z drewna.
-A co za tym idzie?
-Jest czarownicą!


to równie sensowne.
Slovaak
Użytkownik
#51 - Wysłana: 3 Lut 2007 01:59:01 - Edytowany przez: Slovaak
Dobra ale dalej nie macie zadnych dowodów na miedzy-rasową GF.
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 3 Lut 2007 02:00:43
Slovaak

A Ty nie masz dowodu, że czarownice nie są zrobione z drewna.
Slovaak
Użytkownik
#53 - Wysłana: 3 Lut 2007 02:01:18 - Edytowany przez: Slovaak
A Ty nie masz dowodu, że czarownice nie są zrobione z drewna.

To potrzebujesz na to dowodów?

Jednak żeby udowodnić że GF jest organizacja miedzy-rasową jednak trzeba miec jakies dowody.
Domko
Użytkownik
#54 - Wysłana: 3 Lut 2007 10:11:15 - Edytowany przez: Domko
Ech, zapowiada się dyskusja na 100 stron.

Slovaak, czy Ty naprawdę myślisz to co piszesz, czy po prostu prowokujesz dyskusję, aby coś się działo na forum?

Dlaczego GF miałaby być tylko ziemska? Czemu nie miałaby funkcjonować jak obecne wojska NATO - czyli wspólne akcje pod wspólnym szyldem (w ST - Gwiezdnej Floty), ale jednocześnie wojska należą do poszczególnych krajów (w ST - światów członkowskich, najczęściej pojedynczych planet).
Porównanie do UE też jest jak najbardziej trafne (to o projekcie wspólnej armii).

A co do znaczków, to pamiętaj Slovaak jaką rolę w Federacji pełni Ziemia. Zbyt olbrzymią, o czym rozmawialiśmy w innym temacie, ale uprawnia to do posiadania znaczków symbolizujących ją. To tak jak w NATO - operacjami niejako zawiaduje Ameryka, a przecież wykonują je wojska poszczególnych krajów. Mają one swoje flagi, ale jednak wiadomo, że Ameryka jest jakby centrum - tak jak w Star Treku Ziemia. A że znaczki takie mieli to tylko kwestia umowna. W końcu to Gwiezdna Flota i może mieć jakiś ogólny szyld, nawet symbolizujący Ziemię, skoro jest ona centrum Federacji, a co za tym idzie - Gwiezdnej Floty. Zresztą kwatera główna GF też jest na Ziemi.

Póki co zgadzam się z przedmówcami - skoro wysnuwasz kontrowersyjną teorię to ją udowodnij. My nic nie musimy udowadniać - byłoby to postrzegane tak, jakbyśmy musieli udowadaniać swoją niewinność, a wiesz, że przed sądem udowiadania się winę i domniemywa niewinność. To nie sąd kardasjański. Skoro jesteś w mniejszości to jesteś niejako oskarżycielem - udowodnij nam winę złego myślenia o GF, a my zobaczymy czy Twoje argumenty będą bardziej przekonujące niż te przy temacie o ENTku (musiałem to napisać ). Na razie nie są.
Slovaak
Użytkownik
#55 - Wysłana: 3 Lut 2007 10:19:40 - Edytowany przez: Slovaak
Dobra, wg. mnie nie ma juz o czym dyskutowac, przedstawiłem wam kilka dowodów które wg. was dowodami nie sa a wy macie jedynie utarty przez lata poglad na GF i kilku obcych. Wiec to nie ma sensu.
Hazral
Użytkownik
#56 - Wysłana: 3 Lut 2007 11:00:52
Ja głównie dlatego kocham treka, że pokazuje wizje przyszłości w której wszyscy są równi, gdzie nikt nie mówi "ja" ,"moje" tak jak to się teraz dzieje. Federacja jest wspólnotą, i ta wspólnota ma wspólną flotę. Na prawdę nie rozumiem wizji Slovaaka. Trek wręcz traci dla mnie sens poprzez takie Slovaakowate
"rozczłonkowanie". Oglądając wszystkie filmy i seriale nie było dla mnie momentu w którym pomyślał bym że GF jest tylko ziemska, nawet jako 7latek sądziłem że jest to wspólnota
Pah Wraith
Użytkownik
#57 - Wysłana: 3 Lut 2007 11:19:30
Dobra, wg. mnie nie ma juz o czym dyskutowac, przedstawiłem wam kilka dowodów które wg. was dowodami nie sa a wy macie jedynie utarty przez lata poglad na GF i kilku obcych.

A zastanowiłeś się czemu taki pogląd się utarł? Jesli ja miałbym strzelać, to powiedziałbym, że 99% poszlak wskazuje na to co twierdzą tu wszyscy obecni, zaś pozostały 1% (jak np. choćby te plakietki ze ST2) i fani to widzą :]
Domko
Użytkownik
#58 - Wysłana: 3 Lut 2007 11:44:50
Slovaak
Dobra, wg. mnie nie ma juz o czym dyskutowac, przedstawiłem wam kilka dowodów które wg. was dowodami nie sa a wy macie jedynie utarty przez lata poglad na GF i kilku obcych. Wiec to nie ma sensu.

Czy de facto piszesz to samo co przy dyskusji o Entku - że rozmawiamy w stylu "bo tak". Pisałem - udowodnij swoją tezę, że Gwiezdna Flota jest organizacją ziemską.
Póki co, tak jak pisze Pah Wraith, wszystko pokazuje, że GF jest organizacją wielorasową. Jeżeli byłoby jak twierdzisz, to Federacja też nie mogłaby być organizacją wielorasową (skoro GF jest jednostką organizacyjną Federacji), a co za tym idzie, Star Trek opowiadałby o ludziach, któzy badają kosmos. A tak przecież nie jest i sam musiałeś też to zauważyć.
Q__
Moderator
#59 - Wysłana: 3 Lut 2007 12:02:02 - Edytowany przez: Q__
Slovaak

Jednak żeby udowodnić że GF jest organizacja miedzy-rasową jednak trzeba miec jakies dowody.

Tak samo jak i by udowodnic, że czarownica nie jest zrobiona z drewna. Twoja argumentacja za "ziemskością" GF jest oparta na równie kruchej argumentacji, i mimo, ze domagasz sie kontrargumentów nie przyjmujesz ich do wiadomości.

Domko

Slovaak, czy Ty naprawdę myślisz to co piszesz, czy po prostu prowokujesz dyskusję, aby coś się działo na forum?

Dobre pytanie.

jaką rolę w Federacji pełni Ziemia. Zbyt olbrzymią, o czym rozmawialiśmy w innym temacie

Owszem, wygląda na to, ze ludzkość zdominowała Federację, więc i zdominowała GF, niestety w ENTku nie zdołano tego rozsądnie uzasadnić (kolejna zmarnowana szansa tego serialu, podczas gdy np. B5 przedstawiono podobne zjawisko całkiem logicznie).

Hazral

Ja głównie dlatego kocham treka, że pokazuje wizje przyszłości w której wszyscy są równi, gdzie nikt nie mówi "ja" ,"moje" tak jak to się teraz dzieje. Federacja jest wspólnotą, i ta wspólnota ma wspólną flotę. Na prawdę nie rozumiem wizji Slovaaka. Trek wręcz traci dla mnie sens poprzez takie Slovaakowate
"rozczłonkowanie". Oglądając wszystkie filmy i seriale nie było dla mnie momentu w którym pomyślał bym że GF jest tylko ziemska, nawet jako 7latek sądziłem że jest to wspólnota


Kolejne zdanie pod którym mogę się podpisać.

Pah Wraith

Jesli ja miałbym strzelać, to powiedziałbym, że 99% poszlak wskazuje na to co twierdzą tu wszyscy obecni, zaś pozostały 1% (jak np. choćby te plakietki ze ST2) i fani to widzą :]

Znowu muszę przytaknać.

Domko

de facto piszesz to samo co przy dyskusji o Entku - że rozmawiamy w stylu "bo tak".

Obawiam się, ze to właśnie sam Slovaak rozmawia w tym stylu.

Star Trek opowiadałby o ludziach, któzy badają kosmos. A tak przecież nie jest

Może ściślej: Star Trek opowiada o ludziach badających Kosmos, ale nie tylko o ludziach. Zdecydowanie "nie tylko".
waterhouse
Moderator
#60 - Wysłana: 3 Lut 2007 14:24:58
Slovaak
Jaki kanon, nie ma zadnych kanonicznych dowodów na miedzy-rasowa GF! Nawet w tym technical manual nie ma takiego dowodu.

Za każdym razem gdy kapitan okrętu GF jednoznacznie określa swoją przynależność jak "Federation starship", na ekranie pada taki właśnie dowód.

Bo "Federation " NIE może jednocześnie oznaczać "Earth ". Innymi słowy, okręt federacyjny należący do GF reprezentuje wszystkie 150 państw członkowskich, nie tylko Ziemię.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / GF - czysto "ziemska" organizacja ?

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!