USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Najlepszy krój munduru floty?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
ortkaj
Użytkownik
#91 - Wysłana: 3 Maj 2013 18:50:46
Elaan:
Ciekawe, że nie mogę sobie przypomnieć, bym w którymkolwiek z Treków widziała do mundurów czapki... To coś nowego.

ja też nie....ale
http://www.startreknewvoyages.com/?p=2030
Q__
Moderator
#92 - Wysłana: 3 Maj 2013 18:53:06
ortkaj

ortkaj:
ja też nie....ale

Wiadomo, że Cawley doradzał Abramsowi. Czyżby to z jego podpowiedzi...?
ortkaj
Użytkownik
#93 - Wysłana: 3 Maj 2013 19:00:27 - Edytowany przez: ortkaj
Q__

Od razu dwa rodzaje "kapelusików" nie za dużo rad na raz ? Za bardzo Star Warsowo sie robi.....
http://trekmovie.com/2012/06/01/new-behind-scenes- star-trek-sequel-photos-reveal-new-starfleet-unifo rm-varient/
Elaan
Użytkownik
#94 - Wysłana: 3 Maj 2013 19:12:02 - Edytowany przez: Elaan
ortkaj:
ja też nie....ale

Przegapiłam tę czapkę, oglądając "The Cage", więc dzięki za fotkę.

Q__:
Wiadomo, że Cawley doradzał Abramsowi. Czyżby to z jego podpowiedzi...?

Jeśli tak, to dobra to była rada.
Swoją drogą, czepiam się Abramsa, [choć nie tylko ja] za pewne rzeczy w XI, ale te drobne nawiązania do TOS-u dobrze mu wychodzą.
I jeśli nawet korzysta przy tym z podpowiedzi, to chwała mu za to, że słucha mądrych ludzi.

ortkaj:
Od razu dwa rodzaje "kapelusików" nie za dużo rad na raz?

Czapka oficera, który rozmawia z Kirkiem to zwykła czapka do munduru polowego.
Natomiast czapka Yelchina wygląda ewidentnie na wyjściową. I kojarzy się z ZSRR.

A
biter
Użytkownik
#95 - Wysłana: 3 Maj 2013 19:45:30 - Edytowany przez: biter
Q__:
Oba ujęcia z "Equilibrium", za przeproszeniem

To jakoś dawno musiałem go oglądać.... A! prawda, oglądałem z żoną, to wiele wyjaśnia.

Elaan:
Czapka oficera, który rozmawia z Kirkiem to zwykła czapka do munduru polowego.
Natomiast czapka Yelchina wygląda ewidentnie na wyjściową. I kojarzy się z ZSRR.

Właśnie nie chciełem tego mówić, ale od chwili kiedy pojawiły się pierwsze szpiegowskie fotki tych 12tkowych mundurów to kojarzyły mi się one jako mix SS z ZSRR. czapka jest typowo radziecka, bo to nie jest rogatywka lotnicza czy marynarska tylko typowy rosyjski model. Same kroje zaś,przywodzą na myśl strażników obozowych albo mundury SSmanów. Inne skojarzenie to pierwszy film Starship Troopers.
Q__
Moderator
#96 - Wysłana: 3 Maj 2013 21:22:54 - Edytowany przez: Q__
ortkaj

ortkaj:
Za bardzo Star Warsowo sie robi.....

Takich cudów jak złote epolety to u nas (jeszcze) nie ma:

Inna sprawa, że z woli Lucasa to i tak miały być nasze mundury, ino za lat tysiąc, więc co se żałować?

Elaan

Elaan:
Swoją drogą, czepiam się Abramsa, [choć nie tylko ja] za pewne rzeczy w XI, ale te drobne nawiązania do TOS-u dobrze mu wychodzą.

I to daje nadzieję, bo oznacza szczery (wszystko jedno w sumie: odruchowy, czy wykalkulowany) szacunek do tradycji ST, co by o reżyserze najnowszych Treków nie gadać.

Elaan
biter

Elaan:
Natomiast czapka Yelchina wygląda ewidentnie na wyjściową. I kojarzy się z ZSRR.

biter:
Właśnie nie chciełem tego mówić, ale od chwili kiedy pojawiły się pierwsze szpiegowskie fotki tych 12tkowych mundurów to kojarzyły mi się one jako mix SS z ZSRR. czapka jest typowo radziecka, bo to nie jest rogatywka lotnicza czy marynarska tylko typowy rosyjski model.

A czytaliście mój słynny tekst o komunizmie w Treku, zamieszczony w jednym z potreksferowych "Pathów"? (Inspirowany zresztą fedkowym soviet mirrorem, co muszę dodać, gwoli uczciwości.)

biter:
mundury SSmanów

Zrozumiałe. Lucas się nimi inspirował, a JJ - Lucasa fan.
biter
Użytkownik
#97 - Wysłana: 3 Maj 2013 21:30:45
Q__:
A czytaliście mój słynny tekst o komunizmie w Treku, zamieszczony w jednym z potreksferowych "Pathów"? (Inspirowany zresztą fedkowym soviet mirrorem, co muszę dodać, gwoli uczciwości.)

Niet

Q__:
Takich cudów jak złote epolety to u nas (jeszcze) nie ma:

Inna sprawa, że z woli Lucasa to i tak miały być nasze mundury, ino za lat tysiąc, więc co se żałować?

The Hell?
Q__
Moderator
#98 - Wysłana: 3 Maj 2013 21:45:39 - Edytowany przez: Q__
biter

biter:
Niet

Nadrobić.

biter:
The Hell?

That:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=1329&page=2#msg58467
SW to miał być "nasz" XXXIII wiek początkowo. Tyle razy była o tym mowa...*


* stąd zresztą mamy np. w SW: The Imperial Navy, also known as the Imperial Starfleet
http://starwars.wikia.com/wiki/Imperial_Navy
biter
Użytkownik
#99 - Wysłana: 3 Maj 2013 23:46:00
Q__:
Tyle razy była o tym mowa...

Może i była, ale: 1. Nie jestem NO Lifem 2. Do Treka podchodzę z dystansem 3.Rzadko tutaj wpadam.
Q__
Moderator
#100 - Wysłana: 4 Maj 2013 12:13:15 - Edytowany przez: Q__
biter

biter:
. Nie jestem NO Lifem

Czego skutecznie dowiodłeś wchodząc na forum poświęcone Star Trek późnym wieczorem w czasie długiego weekendu.

A już całkiem serio to sobie myślę, że jak zaczną te mundury z "dwunastki" produkować na użytek fanów (a pewnie zaczną), to nie od rzeczy by było TrekSferę umundurować na oficjalne okazje właśnie w nie (o ile nasz fandom zechce się na to zrzucić).
biter
Użytkownik
#101 - Wysłana: 4 Maj 2013 12:42:53
Q__:
Czego skutecznie dowiodłeś wchodząc na forum poświęcone Star Trek późnym wieczorem w czasie długiego weekendu.

Żona wyjechała do szwagierki na kilka dni. Mi się znudziło pisanie książki więc wskoczyłem tutaj na chwilę ;P

Q__:
A już całkiem serio to sobie myślę, że jak zaczną te mundury z "dwunastki" produkować na użytek fanów (a pewnie zaczną), to nie od rzeczy by było TrekSferę umundurować na oficjalne okazje właśnie w nie

Powiem to tak, jak narazie fandom z oporami munduruje się w tradycyjne stroje. Ale osobiście mógł bym sie pokusić na takie szare wdzianko. Przecież to można jako garnitur sobie założyć, jeśli by pominąć lamówki na rękawach.
Q__
Moderator
#102 - Wysłana: 4 Maj 2013 13:20:49
biter

biter:
Ale osobiście mógł bym sie pokusić na takie szare wdzianko. Przecież to można jako garnitur sobie założyć, jeśli by pominąć lamówki na rękawach.

Właśnie do ego zmierzam. Zwł., że wyglada b. reprezentacyjnie.
Elaan
Użytkownik
#103 - Wysłana: 4 Maj 2013 20:45:04
Q__:
nie od rzeczy by było TrekSferę umundurować na oficjalne okazje właśnie w nie

Ciekawe wobec tego, jak wygląda wersja żeńska.
Q__
Moderator
#104 - Wysłana: 17 Wrz 2013 09:12:41 - Edytowany przez: Q__
Nie wiem czy wiecie, ze mało co, a mundury DS9 by wyglądały bardziej TNGowsko:

http://ottens.co.uk/forgottentrek/behind-the-scene s-on-deep-space-nine/
Za to mundury TNG mogły wyglądać TNGowsko znacznie mniej:

http://ottens.co.uk/forgottentrek/the-next-generat ion-costume-design/
Q__
Moderator
#105 - Wysłana: 13 Paź 2013 17:52:38 - Edytowany przez: Q__
James Cawley w mundurze rodem z TMP:

http://trekweb.com/stories.php?aid=4f8d85fe99660
W serialu pewnie zobaczymy w nim Gossa...
Q__
Moderator
#106 - Wysłana: 30 Sty 2014 15:39:01 - Edytowany przez: Q__
Patrząc na na mundury z Yorktown: A Time to Heal:

I z Renegades:

A konkretnie na te naramienne patki... Zaczynam się zastanawiać jak to jest z ewolucją mundurów GF... Czyżby mody powracały w Treku cyklicznie jak w SW EU, nie przymierzając?
Evelin Siv
Użytkownik
#107 - Wysłana: 30 Sty 2014 18:09:35
A mi się najbardziej podobały mundury z VOY Połączenie nowości z klasycznym akcentem (czyli kolory, które moim zdaniem są nieodzowne). W DS9 i filmach FC, INS, NEM, te szare z kolorowymi kołnierzykami nie podeszły mi, takie za bardzo wymyślne
Q__
Moderator
#108 - Wysłana: 30 Sty 2014 18:10:43
Evelin Siv

Evelin Siv:
A mi się najbardziej podobały mundury z VOY

Tak technicznie to są one mundurami z DS9 właśnie, tylko z wczesnego.
Evelin Siv
Użytkownik
#109 - Wysłana: 30 Sty 2014 21:36:51 - Edytowany przez: Evelin Siv
Q__:
Tak technicznie to są one mundurami z DS9 właśnie, tylko z wczesnego

Wiem wiem, ale nie chciałam wikłać się w szczegóły więc chodziło mi o te główne, późniejsze z DS9, dlatego zestawiłam z filmami
Elaan
Użytkownik
#110 - Wysłana: 30 Sty 2014 21:46:20
Q__:
Za to mundury TNG mogły wyglądać TNGowsko znacznie mniej:

No i dobrze, że w końcu tak nie wyglądały.
Za bardzo przypominają szatki rodem z komiksów o Supermanie, czy Fantastic Four. Brr...

Q__:
James Cawley w mundurze rodem z TMP:

Widać, niestety, że to uboższa wersja - tamte były bardziej eleganckie.
Jak sądzę, to kwestia materiału, bo Cawley nie jest aż tak niezgrabny.

Q__:
A konkretnie na te naramienne patki... Zaczynam się zastanawiać jak to jest z ewolucją mundurów GF... Czyżby mody powracały w Treku cyklicznie

Moda zawsze powraca. Widać Trek nie jest wyjątkiem.
Q__
Moderator
#111 - Wysłana: 31 Sty 2014 09:22:47
Elaan

Elaan:
Widać, niestety, że to uboższa wersja - tamte były bardziej eleganckie.
Jak sądzę, to kwestia materiału, bo Cawley nie jest aż tak niezgrabny.

Sądzę, że nie tylko w tym rzecz. Zwróćmy uwagę, że z dostępnych dla "zwykłego" oficera wersji:

Cawley wybrał najprostszą.

My zaś pamiętamy głównie admiralski wizualny przepych:

Dla Kirka jeszcze, wówczas, niedostępny.
Elaan
Użytkownik
#112 - Wysłana: 31 Sty 2014 19:03:27
Q__:
My zaś pamiętamy głównie admiralski wizualny przepych:

Admiralski przepych to co innego.
Ale pomijając Kirka, to zdjęcie dowodzi jasno, że w TMP mundury były po prostu dopracowane - pod względem kroju, wykonania, jak i materiału.

a

Zatem w przypadku Cawleya to jednak kwestia budżetu jak i jego sylwetki - co łatwo zrozumieć.
Q__
Moderator
#113 - Wysłana: 31 Sty 2014 22:58:48
Elaan

Elaan:
Zatem w przypadku Cawleya to jednak kwestia budżetu jak i jego sylwetki

Ja bym chyba uwzględnił tu również czynnik tła i oświetlenia...
Elaan
Użytkownik
#114 - Wysłana: 1 Lut 2014 14:35:42 - Edytowany przez: Elaan
Q__:
Ja bym chyba uwzględnił tu również czynnik tła i oświetlenia...

Rozumiem, że go lubisz. Nie mam do niego uprzedzeń.
Ale prawda jest taka, że TMP-owski mundur tego typu raczej obnaża, aniżeli tuszuje wszelkie niedoskonałości fizyczne.
Świetnie wyglądał na Stephenie Collinsie, czy Leonardzie Nimoyu.
W przeciwieństwie do nich, Cawley jest niezbyt proporcjonalnej budowy - krótkonogi, krępy, o nieco zbyt szerokich barkach.
W jego przypadku najlepiej sprawdza się mundur z TOS-u lub TWoK.

A B

Ewentualnie ten, ale to już inna bajka...

c

No chyba, że wystąpiłby w nowym serialu jako Q - postać uwielbiająca wszak przebieranki.
Q__
Moderator
#115 - Wysłana: 1 Lut 2014 15:34:58 - Edytowany przez: Q__
Elaan

Elaan:
jest niezbyt proporcjonalnej budowy - krótkonogi, krępy, o nieco zbyt szerokich barkach.

Znaczy: w sam raz do roli lorda Garetha Martineza z "Dread Empire's Fall" W.J. Williamsa*? Mógłby nawet zagrać w tym mundurze z WWW.

* opisanego następująco:

"– Czy z Martinezem jest coś nie tak? – spytała.
– Nie, jeśli jesteś atrakcyjna, kobieca i pracujesz w sklepie – odparł Foote. – Ma pieniądze, trochę uroku osobistego i ograniczone poczucie stylu. Na pewno swoim zwykłym towarzyszkom nie daje powodu do narzekań, ale na osobach o wyższej pozycji nie zrobi zbyt wielkiego wrażenia. – Spojrzał znacząco na Sulę. – Jestem pewien, że ty mogłabyś wybrać znacznie lepiej.
– Troglodyta! – krzyknął Silva. – Tak go nazywamy! – Mówił teraz podnieconym głosem. – Gol! Widzieliście? Punkt dla „Korony”! Bramkarz nie obronił strzału głową!
– Troglodyta? – spytała Sula.
Foote uśmiechnął się niewyraźnie i odgarnął jasny kosmyk z czoła.
– Chodzi o te jego krótkie nogi. I długie ręce. Zauważyłaś? Musi być reliktem jakiejś prymitywnej formy człowieka.
– Jest przecież wysoki – oponowała Sula.
– Bo ma długi tułów, ale nogi krótkie. – Skinął głową. – Zauważ, ma dobrego krawca. Odpowiednio skrojona marynarka to maskuje, ale nie może ukryć jego rąk, sięgających prawie do kolan."


"Upadek Imperium Strachu: Praxis"

"Pod wpływem tego intensywnego spojrzenia w żyłach Suli rozlewały się płomienie. Zmusiła się jednak do bardziej praktycznych czynności i zaczęła go stopniowo rozbierać, odsłoniła długi, silny tors na przykrótkich nogach. Z powodu tej cechy budowy oraz dużych, długich ramion, kadeci służący w Dowództwie przezywali go „troglodytą”.
Zawistni dranie."


"Upadek Imperium Strachu: Rozpad"

Przy czym jednak:

"O Martinezie mówiono, że ma powodzenie u kobiet"

ibid.

Elaan:
No chyba, że wystąpiłby w nowym serialu jako Q - postać uwielbiająca wszak przebieranki.

Przy czym jednak - mimo całej swej sympatii do Cawley'a nie wyobrażam sobie nikogo lepszego w roli Q niż John de Lancie.
Elaan
Użytkownik
#116 - Wysłana: 1 Lut 2014 16:25:11 - Edytowany przez: Elaan
Q__:
O Martinezie mówiono, że ma powodzenie u kobiet

Czy to znaczy, że Cawley także ma słabość do kobiet?

Q__:
nie wyobrażam sobie nikogo lepszego w roli Q niż John de Lancie.

John de Lancie stworzył postać niepowtarzalną.
Ale choć, sądząc po zdjęciach, czas obszedł się z nim dość łaskawie, ma już 65 lat. Na ekranie trudno byłoby to ukryć.
Jego powrót do tej roli, np. w ewentualnym nowym serialu, byłby jednak możliwy, gdyby, powiedzmy, znudzony nieśmiertelnością Q dobrowolnie wybrał życie śmiertelnika.
Q__
Moderator
#117 - Wysłana: 1 Lut 2014 16:32:09
Elaan

Elaan:
Czy to znaczy, że Cawley także ma słabość do kobiet?

Pytanie raczej jak ze słabością kobiet do Cawley'a?

Elaan:
Jego powrót do tej roli, np. w ewentualnym nowym serialu, byłby jednak możliwy, gdyby, powiedzmy, znudzony nieśmiertelnością Q dobrowolnie wybrał życie śmiertelnika.

Nie jestem pewien czy nie byłoby to totalnym zaprzeczeniem kreacji Q z TNG, acz może, gdyby zdolny scenarzysta...
Elaan
Użytkownik
#118 - Wysłana: 1 Lut 2014 17:02:54 - Edytowany przez: Elaan
Q__:
Pytanie raczej jak ze słabością kobiet do Cawley'a?

Bycie Kirkiem zobowiązuje, nie ma lekko.

Q__:
Nie jestem pewien czy nie byłoby to totalnym zaprzeczeniem kreacji Q z TNG,

Nie, sądzę że nie.
Q jako pamiętający wszystko łącznik z historią Star Treka, to raz.
Q odbrązawiający w kąśliwy i błyskotliwy sposób postacie będące ikonami Floty w oczach ich następców, to dwa.
No i nurtujące każdego trekera pytanie: "Kiedy ten cholerny Q zmieni zdanie i przyzna, że to jakaś kolejna sztuczka?", to trzy.
Q__
Moderator
#119 - Wysłana: 2 Lut 2014 11:42:18 - Edytowany przez: Q__
Elaan

Elaan:
Nie, sądzę że nie.
Q jako pamiętający wszystko łącznik z historią Star Treka, to raz.
Q odbrązawiający w kąśliwy i błyskotliwy sposób postacie będące ikonami Floty w oczach ich następców, to dwa.
No i nurtujące każdego trekera pytanie: "Kiedy ten cholerny Q zmieni zdanie i przyzna, że to jakaś kolejna sztuczka?", to trzy.

Zważywszy na to jak niewiele w sumie było trzeba, by uwiarygodnić wątek postarzałego Apollina w STC* może i masz rację...

* fakt, weteran Treka - Treviño był w to zaangażowany...
Q__
Moderator
#120 - Wysłana: 11 Lut 2014 23:41:07
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Najlepszy krój munduru floty?

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!