USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Najlepszy krój munduru floty?
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 15 Wrz 2006 21:52:57
Temat został poruszony w innym watku wiec ja postanowiłem go rozwinąć i zapytać Was drodzy koledzy z załogii USS Pheonix- bynajmniej nie chodzi o prowadzoną tu gre RPG- o to, który krój munduru podobał Wam sie najbardziej, z czego sa wytwarzane, w jakie mają właściwości materiały, z których powstają oraz kto jest projektantem poszczególnych wzorców umundurowania? Ja osobiście przepadam za wresją uniformów z TNG oraz za najnowszymi, pokazywanymi w filmach strojami. Najmniej zaś przypadaja mi do gustu stroje Floty z TMP. Chodź te z filmów II-VI też były niczego sobie...
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 15 Wrz 2006 22:00:49 - Edytowany przez: Q__
który krój munduru podobał Wam sie najbardziej

Jak pisaem najbardziej odpowiadają mi mundury z TMP, na drugim miejscu są te z TNG (ale tylko wersja z kołnierzykiem). na trzecim te z "The Cage".

Nb. kompletne dane o mundurach GF, ich kroju i odmianach, mamy TU, po co szukać dalej:
http://www.startrek.pl/mundury.php

Co do kwestii wytwarzania - w XXIV wieku produkopwane są w replikatorach - były stosowne sceny w serialach. Jak było wcześniej? Pewnie metody były bardziej tradycyjne, ostateczne zawód krawca istnieje i w XXIV w. (a wykonuje go niezrównany Garak).
elbereth
Moderator
#3 - Wysłana: 16 Wrz 2006 00:45:22
mi sie najbardziej podobały zawsze te:
http://www.startrek.pl/res/mundury/18pic.jpg
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 16 Wrz 2006 01:15:07 - Edytowany przez: Q__
elbereth

Tu się różnimy w poglądach o 180 stopni, akurat tych mundurów nie lubię... Są, co prawda, ładne ale pasują do Treka jak pięść do oka...
gaius
Użytkownik
#5 - Wysłana: 16 Wrz 2006 17:14:11
Moim typem zawsze były mundury z końcówki DS-9, te z prążkowaną górą. Miały efektowny "militarny" krój, nie to co kolorowe wdzianka z Tosa, którym brakowało jeszcze tylko półmetrowej futrzanej czapki, żeby wyglądali jak brytyjskie wojska kolonialne
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 16 Wrz 2006 17:53:05
gaius

kolorowe wdzianka z Tosa, którym brakowało jeszcze tylko półmetrowej futrzanej czapki, żeby wyglądali jak brytyjskie wojska kolonialne

Tak gwoli ścisłości: nie z TOSa, a z TOSowych filmów...
atozz
Użytkownik
#7 - Wysłana: 16 Wrz 2006 18:05:17
Nie bardzo rozumiem zachwyt nad TMP - te wdzianka były zrzynane z serialu Space 1999:



A swoją drogą Space 1999 stał się w PRL inspiracją do stworzenia serialu edukacyjnego Przybysze z Matplanety (bardzo mi się zresztą podobał).
gaius
Użytkownik
#8 - Wysłana: 16 Wrz 2006 18:11:29
Można się zachwycać mundurami nawet jak były zerżnięte - wynika z tego że osobą którym podobają się te mundury, podobają się też te z Kosmosu 99

Mi nie podobają się dlatego, że od koncepcji mundurów w różne śmieszne kolorki odeszliśmy około początku XX wieku i nie ma powodu by do nich wracać.
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 16 Wrz 2006 18:40:54
atozz

Nie bardzo rozumiem zachwyt nad TMP - te wdzianka były zrzynane z serialu Space 1999:

Przyszłościowe stroje a'la tunika to pomysł znacznie starszy niż Space 1999. (A i wykonanie z TMP jest IMHO znacznie ładniejsze.)

A swoją drogą Space 1999 stał się w PRL inspiracją do stworzenia serialu edukacyjnego Przybysze z Matplanety (bardzo mi się zresztą podobał).

Była już o tym mowa na Forum - zresztą jedyną inspiracją był zerżnięty "na żywca" kształt statku kosmicznego. (a "Przybyszów z Matplanety" też oglądałem z lubością)

gaius

Można się zachwycać mundurami nawet jak były zerżnięte - wynika z tego że osobą którym podobają się te mundury, podobają się też te z Kosmosu 99

Owszym zachwycam sie mundurami z TMP, ale tymi z "Kosmosu..." już nie...
Picard
Użytkownik
#10 - Wysłana: 16 Wrz 2006 18:48:40
elbereth

MNie tez bardzo sie podobaly i nie rozuymie obiekcji Q co do ich wygladu- są jaka najbardziej odpowiednie dla personelu Floty.
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 16 Wrz 2006 19:03:41 - Edytowany przez: Q__
Picard

Są ładne, temu nikt nie zaprzeczy, ale:
1. Ich wygląd zasadniczo kłóci sie z wyglądem reszty trekowych mundurów,
2. Pasują do XIX, nie XXIII wieku,
3. Ich "militarny" krój (IMHO będący próbą przelicytowania imperialnych uniformów z SW) nie zgadza się z pokojowymi ideałemi Treka,
4. Są cholernie niepraktyczne - nadają się na paradę, nie do codziennej służby na statku kosmicznym...

ps. czego Wy chcecie od mundurów z TMP, są i ładne:

i należycie zróżnicowane:
http://www.star-trek-voyager.net/uniforms/unif2271 .htm
http://www.star-trek-voyager.net/uniforms/unif2271 _2.htm
http://www.star-trek-voyager.net/uniforms/unif2271 _3.htm
Raptor 16
Użytkownik
#12 - Wysłana: 16 Wrz 2006 21:44:14
1. Ich wygląd zasadniczo kłóci sie z wyglądem reszty trekowych mundurów,

w jakim sensie sie kłóci?
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 16 Wrz 2006 21:45:50
Raptor 16

w jakim sensie sie kłóci?

Wszystkie pozostałe są luźno-dresowate
The_D
Użytkownik
#14 - Wysłana: 16 Wrz 2006 22:26:33
Wszystkie pozostałe są luźno-dresowate

Właśnie! W końcu Picard nie obciągaący sweterka nie byłby Picardem.
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 17 Wrz 2006 00:29:22
The_D

W końcu Picard nie obciągaący sweterka nie byłby Picardem.

Wookie
Użytkownik
#16 - Wysłana: 17 Wrz 2006 01:16:52
Jesli chodzi o walory estetyczne to moim zdaniem jalepsze sa te "szare" mundury z ostatnich filmow a i galowa wersja jest calkiem fajna , a jesli chodzi o praktycznosc to jednak wydaje mi sie ze uniformy z ENTka wygladaja na najwygodniejsze a jesli chodzi o czasy federacyjne to najwygodniejsze wydaja mi sie te z TOSa, mudury z Filmow z TOSowa obsada, TNG i pozniejsze sprawiaja IMHO wrazenie strasznie sztywnych
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 17 Wrz 2006 01:46:11
Wookie

mudury z Filmow z TOSowa obsada, TNG i pozniejsze sprawiaja IMHO wrazenie strasznie sztywnych

Pozwolę sobie się nie zgodzić. Dotuczy to tylko mundurów z ST II-VI. Wcześniejsze i póżniejsze są pod względem "dresowatości" podobne do tych z TOS.
Xalein
Użytkownik
#18 - Wysłana: 17 Wrz 2006 07:49:20
Mi najbardziej podobaly sie mundury z ostatnich filmow ST(VIII-X)

Podobal mi sie tez 'Skafander lotniczy zaprojektowany przez Toma Parisa z okazji udziału drużyny Gwiezdnej Floty w wyścigu pokoju w Kwadrancie Delta.' http://www.startrek.pl/res/mundury/611.gif
Picard
Użytkownik
#19 - Wysłana: 17 Wrz 2006 09:57:13
The_D

Właśnie! W końcu Picard nie obciągaący sweterka nie byłby Picardem

To,ze wciaz poprawiam mundur jest wlasnie konsekwencja wprowadzenia ,,dresu" na miejsce wzmiankowanego munduru a'la kapitan Kirk. Tęsknie za starym krojem...
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 17 Wrz 2006 12:59:54
Xalein

Podobal mi sie tez 'Skafander lotniczy zaprojektowany przez Toma Parisa z okazji udziału drużyny Gwiezdnej Floty w wyścigu pokoju w Kwadrancie Delta.'

Owszem fajny był. A Paris zamiast pilotem powinien zostać projektantem mody...

Picard

Tęsknie za starym krojem...


Wspomnień czar
Raptor 16
Użytkownik
#21 - Wysłana: 17 Wrz 2006 13:03:12 - Edytowany przez: Raptor 16
Mnie najbardziej sie podobały mundury z TNG (z kołnierzykiem)
pozatym lubie Eltona Johna
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 17 Wrz 2006 13:15:37
Raptor 16

Mnie najbardziej sie podobały mundury z TNG (z kołnierzykiem)


Są fajne, bardzo fajne.... Po prostu w dobrym guscie. Nie dresowate, ale i nie "sztywne"...
Raptor 16
Użytkownik
#23 - Wysłana: 17 Wrz 2006 13:30:55 - Edytowany przez: Raptor 16
Piacardowi w nich do twarzy


a tu kilka mundurow
Hazrall
Użytkownik
#24 - Wysłana: 17 Wrz 2006 14:05:31
Hehe, tak te z TNG (kołnierzyk) rządzą
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 17 Wrz 2006 15:02:10
Raptor 16

a tu kilka mundurow

Ciekawe przy jakiej okazji kapitanowie się spotkali? Czyżby popijawa w zamkniętym gronie z okazji jubileuszu Treka?

Hazrall

Hehe, tak te z TNG (kołnierzyk) rządzą

Bardzo lubię te z TNG, ale wolę TMPowe...
Jurgen
Moderator
#26 - Wysłana: 17 Wrz 2006 18:19:32
Ja opowiadam się za mundurkami czarnymi. Na pierwszym miejscu te z ostatnich filmów i końcówki DS9 (na obrazku Raptora16 mundurek Sisco), a na drugim - mundur Kaśki.
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 17 Wrz 2006 18:46:14
Naszła mnie refleksja, że natura tego topicu jest taka, że po prostu każdy powie które mundury lubi. Bo o gustach nie ma co dyskutować...
szwagier
Użytkownik
#28 - Wysłana: 17 Wrz 2006 19:23:28
Tego jeszcze nikt nie powiedzial....
Najlepsze są mundury z XXIX wieku!!!
Raptor 16
Użytkownik
#29 - Wysłana: 17 Wrz 2006 19:24:10
Najlepsze są mundury z XXIX wieku!!!

a jakie to?
atozz
Użytkownik
#30 - Wysłana: 17 Wrz 2006 19:30:15 - Edytowany przez: atozz
A siakeś takie typu "owinąłem się kocem na ukos":

Voytek 5x24 Relativity
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Najlepszy krój munduru floty?

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!