USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Ciekawostki, w Treku...
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Delta
Użytkownik
#31 - Wysłana: 21 Lip 2006 17:38:08 - Edytowany przez: Delta
Było takie zdanie w The Firs Duty, ale wypowiedział je do Picarda Bothby -ogrodnik z Akademii Floty a nie kadet.
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 21 Lip 2006 17:41:13
Delta

Czyli jednak w "First Duty" był pokazany Picard w Akademii? Cholera, nie pamiętam tego odcinka...
Raptor 16
Użytkownik
#33 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:04:57
Czyli jednak w "First Duty" był pokazany Picard w Akademii? Cholera, nie pamiętam tego odcinka...
nie byl
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:06:33 - Edytowany przez: Q__
Raptor 16

Napisałem przedtem, że wierzę na słowo... Teraz Delta sugeruje, że jednak był...
Raptor 16
Użytkownik
#35 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:07:52
Teraz Delta sugeruje, że jednak był...

wiem ze wierzysz, to bylo do Delty
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:14:36
Raptor 16

Może niech wypowie się ktoś trzeci, kto też oglądał (Picard? Jo_anka? szwagier? theczarek? Pah_Wraith?)
Delta
Użytkownik
#37 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:18:01 - Edytowany przez: Delta
Czyli jednak w "First Duty" był pokazany Picard w Akademii? Cholera, nie pamiętam tego odcinka...

W the First Duty Picard nie był pokazany z czasów gdy uczył się w Akademii. Było natomiast pokazana jego rozmowa po latach ze starym ogrodnikiem, gdy Picard go spotkał podczas dochodzenia w sprawie wypadku eskadry Wesleya. I ten ogrodnik go zapytał: Gdzie podziałeś włosy". Czyli wniosek z tego, że Picad jeszcze wtedy miał co czesać.
Poza tym w TNG: Violations pokazano Picarda, gdy spotkał się z dr. Crusher, po śmierci jej męża (czyli już gdy Picard od pewnego czasu dowodził USS "Stargazer") i tam jeszcze ma czuprynę, którą można podziwiać np. tu:
http://tng.trekcore.com/gallery/displayimage.php?a lbum=111&pos=224
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:27:38
Delta

Faktycznie, Picard w Akademii miał więc włosy, tak samo ja gdy był chorążym (zamieszczałem fotkę) i młodym kapitanem... Czyli łysy kadet Picard to typowy burak z Nemesis...
Jo_anka
Użytkownik
#39 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:28:01 - Edytowany przez: Jo_anka
Ciekawe, czy to byl zrozpaczony maz Kaski, czy ona sama

Wedle danych z Voy'a Kaska nigdy nie byla mezatka. To narzeczony poscil ja kantem, widac mu towarzystwo setera Kaski nie wystarczylo. Suka nie dopilnowala interesow Panii...

w koncu wiadomo skad sie biora anonimowi chorazy na misje wypadowe -to sfrustrowani czlonkowie rodzin niektórych admiralów.

A Wyscie narzekali, ze Paris jest "buntownikiem bez powodu"...

"first duty" krecil sie tylko wokol osoby Wesley'a i eskadry do ktorej nalezal, ktorej, jesli mnie pamiec nie myli, dowodzca byl kadet Locarno.

Sedziwy Bothby pamietal jako "szczyli" cala wierchuszke Gwiezdnej floty...
Delta
Użytkownik
#40 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:32:48
Sedziwy Bothby pamietal jako "szczyli" cala wierchuszke Gwiezdnej floty...

I mógł sobie po nich używać pewnie do woli...
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 21 Lip 2006 18:38:38
Jo_anka

A Wyscie narzekali, ze Paris jest "buntownikiem bez powodu"...

JA narzekałem. Ale Paris buntował się zanim został podwładnym Kaśki...

Sedziwy Bothby pamietal jako "szczyli" cala wierchuszke Gwiezdnej floty...

Z drugiej strony zazdroszczę mu znajomości...


Mam ciekawy pomysł: romans zagłąkanego w czasie (jak w "Generations") Archera z Kaśką... Piękna groteska by była...

Delta

I mógł sobie po nich używać pewnie do woli...

Mógł... Ale z drugiej strony pewnie był dumny, że ich zna... Moze po to podjął tę pracę? Ostatecznie w świcie ST pracuje się dla przyjemności, nie dla chleba...
Jo_anka
Użytkownik
#42 - Wysłana: 21 Lip 2006 19:01:15
Ale Paris buntowal sie zanim zostal podwladnym Kaski...
Mial ojca Admirala - czy to nie wystarczy?

Ale z drugiej strony pewnie byl dumny, ze ich zna... Moze po to podjal te prace?
A moze z milosci do roslin? Ostatecznie byl glownym ogrodnikiem. Swiat nie konczy sie na Flocie...
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 21 Lip 2006 19:07:05
Jo_anka

Mial ojca Admirala - czy to nie wystarczy?

Wystarczy, ale i jest dowodem, że w świecie ST ludzkei słabości nie do konca "wymarły" (vide mój topic "Egoizm w ST")

A moze z milosci do roslin?

A może z obu powdów... Zauważ zresaztą, że mimo hierarchicznej struktury Floty z Federacji nie ma podziału na "lepszych" i "gorszych"... Tam ogrodnik nie jest kimś gorszym od Admirała...
Q__
Moderator
#44 - Wysłana: 22 Lip 2006 18:43:19 - Edytowany przez: Q__
Z innej beczki: "Jadzia" i "Quark" w "cywilu"
atozz
Użytkownik
#45 - Wysłana: 24 Lip 2006 12:31:11
Taaak? A co powiecie na to:



Nana Visitor (Kira) - born July 26, 1957, in New York City
Denise Crosby (Tasha Yar) - born November 24, 1957, in Hollywood, California
Alexander Siddig (Julian Bashir) - born 21 November 1965, in Sudan

"Siddig married fellow Star Trek actor Nana Visitor in 1997. They had a son who was born in 1996, Django El Tahir El Siddig. Siddig and Visitor divorced in 2001."

Zrodlo: wikipedia.org
Raptor 16
Użytkownik
#46 - Wysłana: 24 Lip 2006 13:05:12
o boze, ale ci ludzie sie starzeją! ale ten w srodku to nie jest Sidding
Jurgen
Moderator
#47 - Wysłana: 24 Lip 2006 14:26:25
ale ten w srodku to nie jest Sidding

Też odniosłem podobne wrażenie, ale, kto wie?
Pah Wraith
Użytkownik
#48 - Wysłana: 24 Lip 2006 15:11:19
Picarda jako młodego podoficera możemy ogladać w odcinku "Tapestry" sezon 6 TNG. Tam ma ewidentnie włosy, bez dóch zdań. Najbardziej prawdopodobne, że się ogolił w wyniku jakiegoś zakładu zapewne...

Ten po środku to nie jest Siddig, musiałby przejść operację plastyczną :] tylko Roger Nygard - reżyser "Trekkies 2".

PS Nana wyglada na tym zdjęciu szczególnie ładnie
Q__
Moderator
#49 - Wysłana: 24 Lip 2006 16:41:51
atozz

Wiedziałem...

Pah Wraith

Picarda jako młodego podoficera możemy ogladać w odcinku "Tapestry" sezon 6 TNG. Tam ma ewidentnie włosy, bez dóch zdań.

Zamieszczałem nawet fotkę w innym topicu, miałe zresztą włosy także jako oficer...
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 24 Lip 2006 16:43:22 - Edytowany przez: Q__
Nana wyglada na tym zdjęciu szczególnie ładnie

O Denise nie da się tego powiedzieć...

(Znowu mi z jednego posta dwa wyszły)
atozz
Użytkownik
#51 - Wysłana: 25 Lip 2006 11:01:16
A dlaczego miałby golić głowę "w wyniku przegranego zakładu"? Przecież to fryzura jak każda inna a fryzury można zmieniać żeby nie było nudno. Jak był młody to lubił sobie ogolić łeb bo miał najnowszy model Gilette Fusion a potem mu się znudziło i nosił tak jak w Tapestry a potem zapuścił dready i nosił je aż zaczął naprawdę łysieć - i efekt końcowy widać
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 25 Lip 2006 12:29:51
atozz

a potem zapuścił dready

Picard w takim uczesaniu to było by coś . A może napisać do Paramountu by młodego Kirka w ST XI uczesali w dready
Raptor 16
Użytkownik
#53 - Wysłana: 25 Lip 2006 14:46:56
A dlaczego miałby golić głowę "w wyniku przegranego zakładu"? Przecież to fryzura jak każda inna a fryzury można zmieniać żeby nie było nudno. Jak był młody to lubił sobie ogolić łeb bo miał najnowszy model Gilette Fusion a potem mu się znudziło i nosił tak jak w Tapestry a potem zapuścił dready i nosił je aż zaczął naprawdę łysieć - i efekt końcowy widać


no wlasnie, chocby "kibole" to dobry przyklad, golą sie nał łyso dla przyjemnosci
Q__
Moderator
#54 - Wysłana: 25 Lip 2006 14:59:05 - Edytowany przez: Q__
Raptor 16

chocby "kibole" to dobry przyklad, golą sie nał łyso dla przyjemnosci

Ciekawe którego klubu szalik nosił Picard za młodu

(Oczywiście porównanie merytorycznie ma sens.)
atozz
Użytkownik
#55 - Wysłana: 25 Lip 2006 16:06:13 - Edytowany przez: atozz
A czy Bruce Willis to też kibol? Albo Seal? Albo frontmen REM? Albo Moby? Albo Kojak? Albo ten włoski sędzia piłkarski (nie pamiętam nazwiska, podobno jeden z najlepszych w historii). A do tego dochodzi jeszcze Teal'c z wczesnych sezonów Stargate SG-1. Komu oni wszyscy kibicują?
Q__
Moderator
#56 - Wysłana: 25 Lip 2006 16:17:44
atozz

Komu oni wszyscy kibicują?

Przecież żartowałem. Poz tym: nieważne komu oni kibicują, ważne, że my kibicujemy im.
Raptor 16
Użytkownik
#57 - Wysłana: 29 Lip 2006 20:50:50 - Edytowany przez: Raptor 16
ciekawostki cdn..

na polskim memory alpha w artykule o Rikerze pisze w jego zyciorysie, ze proponaowano mu stanowisko kapitana USS Voyager(!), nie wiem czy to prawda
Q__
Moderator
#58 - Wysłana: 29 Lip 2006 21:55:57
Raptor 16

na polskim memory alpha w artykule o Rikerze pisze w jego zyciorysie, ze proponaowano mu stanowisko kapitana USS Voyager(!), nie wiem czy to prawda

Prawda:
http://www.memory-alpha.org/en/wiki/William_T._Rik er
Raptor 16
Użytkownik
#59 - Wysłana: 30 Lip 2006 12:25:13
ale chyba nie bylo tego w kanonie
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 30 Lip 2006 12:29:08
Raptor 16

Zajrzyj raz jeszcze do linku tam masz wyraźnie napisane, czy informacja jest kanoniczna czy nie...
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Ciekawostki, w Treku...

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!