USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Starship Troopers - czyli rzeź niewiniątek...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#31 - Wysłana: 12 Lip 2006 22:31:44
Picard
Jurgen

Jedyną siła VOY'a IMHO było to, że pokazywał dotąd niezbadany kwadrant Galaktyki i ciekawy gatunek z alternatywnego wszechświata oraz dawał więcej danych o Borg... Mimo to większość tego co ujrzeliśmy w kwadrancie Delta było żałosne...
pitrock
Użytkownik
#32 - Wysłana: 13 Lip 2006 08:37:30
Rozpatrujemy przydatność Robali Wojowników na polu walki, ale nurtuje mnie jedno pytanie. Jak one porozumiewają się z Mózgiem? Załóżmy, że Robale tracą kontakt z Mózgiem. Czy wtedy znów zamieniałyby się w krwiożercze bestie, czy też są na tyle inteligentne aby trzymać się rozkazów Mózgu do samego końca.
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 13 Lip 2006 12:18:25
pitrock

Czy wtedy znów zamieniałyby się w krwiożercze bestie, czy też są na tyle inteligentne aby trzymać się rozkazów Mózgu do samego końca.

Ciekawe pytanie. Czy w filmie nie ma co do tego jakichś "podpowiedzi'? Jeśłi nie, każdy domysł dobry... Możemy próbwać tu odwołać sie do ziemskich owadów społecznych, ale pewności nigdy nie będzie...

Jak one porozumiewają się z Mózgiem?

Zasadniczo widzę 3 możliwości:
1. feromony wydzielane przez Mózgi - jak u mrówek, termitów i pszczół
2. telepatia
3. Mózgi emitują fale np. radiowe, a żołnierze je odbierają...
pitrock
Użytkownik
#34 - Wysłana: 13 Lip 2006 14:14:48
Q__

Zasadniczo widzę 3 możliwości:
1. feromony wydzielane przez Mózgi - jak u mrówek, termitów i pszczół
2. telepatia
3. Mózgi emitują fale np. radiowe, a żołnierze je odbierają...


Myślę, że wszystki możliwości są realne, nawet telepatia, tyle że na poziomie odbieranym tylko przez Robale. Bo jak inaczej wytłumaczyć to, że Mózgi pozostawały głęboko pod ziemią, a na powierzchnię wychodziły tylko Robale. Owszem, można dołożyć teorię, iż Robale dostawały wyraźny rozkaz i wychodziły na powierzchnię robiąc zawieruchę, ale... Pamiętacie te olbrzymy miotające pociski energetyczne. Myślę że one właśnie odbierały przekaz telepatyczny. Ale to tylko teoria.
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 13 Lip 2006 14:29:15
pitrock

Myślę że one właśnie odbierały przekaz telepatyczny.

O ew. zasięgu ew. telepatii nie ma chyba (na ekranie) kanonicznych danych i tu zaczynają się "schody", gdy chcemy ocenić bojową wartość Robali.. Bo jeśli np. ich telepatia sięga b. daleko, to Mózgi mogą posyłać żołnierzy do walki spokojnie sobie siedząc przy kawusi z Kaśką . Jeśli nie, muszą przemieszczać się ze swoją armią...
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 20 Sier 2006 23:17:16 - Edytowany przez: Q__
Recenzje
"Żołnierzy kosmosu"
http://www.film.org.pl/prace/zolnierze.html
i "Żołnierzy kosmosu 2" (tak - był sequel)
http://www.film.org.pl/prace/zolnierze_kosmosu_2.h tml
pitrock
Użytkownik
#37 - Wysłana: 21 Sier 2006 21:44:57
Q__

Recenzje
"Żołnierzy kosmosu"

i "Żołnierzy kosmosu 2" (tak - był sequel)

Co do recenzji obu filmów... Pierwsza część była po prostu wspaniałym widowiskiem (podobnie jak "Dzień Niepodległości" i "Wojna Światów". Ale widowiskiem w sensie wizualnym, ponieważ tuż po premierze pojawiły przekąsy niezadowolenia: nazwano film Beverly Hills w Kosmosie, wyśmiewano niespójność fabuły, błędy scenariusza itp.
Drugiej części co prawda nie oglądałem, za to czytałem kilka recenzji i okazało się, iż czas oglądania filmu można zaliczyć jako czas karygodnie stracony.
Garak
Użytkownik
#38 - Wysłana: 21 Sier 2006 22:32:18
Drugiej części co prawda nie oglądałem, za to czytałem kilka recenzji i okazało się, iż czas oglądania filmu można zaliczyć jako czas karygodnie stracony.


Widziałem kawałek i muszę się zgodzić z tymi recenzjami. W każdym razie nie tęsknię do obejrzenia całości
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 21 Sier 2006 23:18:58
pitrock

Pierwsza część była po prostu wspaniałym widowiskiem (podobnie jak "Dzień Niepodległości" i "Wojna Światów". Ale widowiskiem w sensie wizualnym

Oczywiście, ze tak była to godziwa rozrywka... i (zdecydowanie) nic ponad to.

Garak

W każdym razie nie tęsknię do obejrzenia całości

Słuszna decyzja, SAAB zostawia ten film daleko w tyle...
Jo_anka
Użytkownik
#40 - Wysłana: 21 Sier 2006 23:24:51
Chociaz zadnego z dwoch filmow nie widzialam, to wlasnie pare dni temu przeczytalam powiesc Heinlein'a (nadrabiam zaleglosci ) "Starship Troopers", czy jak wolicie "Kawaleria Kosmosu".

A w ksiazce poza mozgami i wojownikami sa jeszcze robotnicy i krolowe czyli cale mrowisko lub ul w komplecie (aczkolwiek w naturze owadzie robotnice sa wojownicze, to u powiesciowych robali te funkcje zostaly rozdzielone).
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 21 Sier 2006 23:28:47
Jo_anka

wlasnie pare dni temu przeczytalam powiesc Heinlein'a (nadrabiam zaleglosci ) "Starship Troopers", czy jak wolicie "Kawaleria Kosmosu".

I jak się podobała? IMHO całkiem niezła, choć trochę mało "science" jak na hard SF...
Anonim
Anonimowy
#42 - Wysłana: 21 Sier 2006 23:42:28
Ja widzialem obie czesci. Jedynke w kinie - bardzo mi sie podobala. Klimat rzeczywiscie troche podobny do Dnia Niepodleglosci (rowniez to, ze film nie ma wiekszego sensu tak naprawde ). Widowiskowosc wielka, wizja przyszlosci calkiem niezla. No i ta cala propaganda zwiazana z wojskiem - te filmiki rekrutacyjne, czy tez wiadomosci interaktywnej TV (Would you like to know more? ). No i muzyka - rownie prosta jak i film, ale nie tandetna, pasujaca do calosci i fajna.
Pare niemal naturalistycznych scen odniesionych ran i troche brutalnosci nadawalo walce troche realizmu i pomagalo trzymac w napieciu. Trudno sie nudzic na tym filmie. Sporo pomyslow bylo ciekawych (np. wielkie robale obrony przeciwlotniczej, a w zasadzie orbitalnej), no ale to juz raczej zasluga ksiazki.

Ogolnie wrazenia mialem jak najbardziej pozytywne (ale jesli ktos nie cierpial ID4 i uwazal ten film za wyjatkowo tandetny, to ten pewnie tez mu sie za bardzo nie spodoba). Czego nie moge powiedziec o sequelu...

Najkrocej mowiac, to chyba najgorszy film jaki w zyciu widzialem (!). Nie przesadzam w tym momencie - naprawde pytany o najgorszy wg mnie film wymieniam wlasnie Starship Troopers 2. To byl jakis rezyserski debiut i trzeba przyznac, ze rezyserowi sie udalo... pozbawic film z praktycznie wszystkich zalet jedynki. Akcja nie dzieje sie juz w wielu bardzo roznych miejscach naraz (SS1: Ziemia, statek kosmiczny, planeta robali - nad i pod powierzchnia), tylko w jakiejs idiotycznej twierdzy, wygladajacej jak latarnia morska, ktora pojawila sie totalnie z dupy na samym poczatku filmu. Aktorow nie ma w tych co jedynce (kolejny minus). Akcja jest dretwa, klimat bardzo przygaszony - mialo byc mrocznie, a bylo "tak jak w Alienie, tylko 100x gorzej" (poza tym zdjecia i walki w swietle dziennym, na otwartym terenie, to byla IMO wielka zaleta SS1 - w innych filmach tego nie ma). Efekty specjalne sa takie jak w jedynce, tylko nie ma fajnych wybuchow i robali jest ze 100x mniej, a wiec wszystko jest duzo mniej efektowne. Muzyki nawet nie pamietam. Cala fabula jest po prostu glupia, bohaterowie juz nie walcza na rzecz Ziemi, tylko na rzecz siebie samych, na dodatek sa w pieprzonej twierdzy, ktora chyba powinna byc w stanie sie jako tako obronic - tyle w tym filmie napiecia.

Beznadzieja od poczatku do konca. Nawet filmiki propagandowe sknocili - one juz wczesniej byly lekko, ale wyraznie przejaskrawione (i to byl ich wielki plus, dlatego byly zabawne), ale teraz to juz kompletnie z tym przesadzili. Nie mamy juz wrazenia, ze ogladamy wojskowy, przejaskrawiony i nieco sztuczny filmik propagandowy, tylko ogladamy wynik staran rezysera, zeby sie tak stalo (ale mu nie wyszlo).

Ogladalem to z bratem. Brat zasnal (!!!!!!!!!), co mu sie NIGDY nie zdarza, a ja tez nie dotrwalem do konca filmu - to tez mi sie nie zdarza. Potem, na drugi dzien, obejrzalem koncowke dla swietego spokoju. Nie oplacalo sie.

Jedynke polecam, jesli ktos lubi lightowe sci-fi (ale nie bez dramatyzmu). Dwojke - zdecydowanie odradzam.

/Sh1eldeR
Jo_anka
Użytkownik
#43 - Wysłana: 21 Sier 2006 23:44:49 - Edytowany przez: Jo_anka
Q_
Dosyc mi sie podobala. Acz raczej przynalezy bardziej do SF 'spolecznej', a nie 'technicznej'.

Ale mam pytanie - czy ta powiesc ma jakas kontynuacje, i nie chodzi mi to, ze nakrecili druga czesc filmu, po prostu ta ksiazka przypomina mi piosenke arabska - bez poczatku i bez konca...
Q__
Moderator
#44 - Wysłana: 21 Sier 2006 23:50:52 - Edytowany przez: Q__
Sh1eldeR

Klimat rzeczywiscie troche podobny do Dnia Niepodleglosci (rowniez to, ze film nie ma wiekszego sensu tak naprawde ). Widowiskowosc wielka, wizja przyszlosci calkiem niezla. No i ta cala propaganda zwiazana z wojskiem - te filmiki rekrutacyjne, czy tez wiadomosci interaktywnej TV (Would you like to know more? ). No i muzyka - rownie prosta jak i film, ale nie tandetna, pasujaca do calosci i fajna.

Owszem są to duże atuty filmu, ale jak dla mnie był to przydługi "wideoklip" miły do obejrzenia, ale bez większego sensu...

A o dwójce - nie ma co gadać...

Jo_anka

czy ta powiesc ma jakas kontynuacje

Nie... O ile mi wiadomo, nie ma...

ps. według "Starship Troopers" powstał też film anime:
http://en.wikipedia.org/wiki/Starship_Troopers_%28 OVA%29
w którym pojawiły się znane z książki skafandry
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 24 Sier 2006 18:49:32
A'propos sequeli i animowanych Starship Troopers: słyszeliście o TYM?
http://en.wikipedia.org/wiki/Roughnecks:_Starship_ Troopers_Chronicles
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 11 Gru 2007 19:09:45
Recenzja "Żołnierzy Kosmosu" (IMHO zbyt entuzjastyczna):
http://hubpages.com/hub/Starship_Troopers_-_A_SciF i_Anti-War_Parable_on_DVD
Q__
Moderator
#47 - Wysłana: 14 Paź 2011 01:03:51
Pojawił się temat-dubel, w którym padło parę ciekawych informacji, oto link do niego:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=1540
mozg_kl2
Użytkownik
#48 - Wysłana: 3 Gru 2011 15:48:58
"Żołnierze kosmosu" powrócą w widowiskowym reboocie

Po kinowym przeboju i kontynuacjach przeznaczonych na rynek DVD "Żołnierze kosmosu" są znów gotowi do akcji. Ashley Edward Miller i Zack Stentz ("Thor") zostali zatrudnieni do napisania scenariusza "Starship Troopers", który będzie rebootem serii.

Oryginał Paula Verhoevena był adaptacją powieści Roberta A. Heinleina "Kawaleria kosmosu". Opowiadał o wojnie ludzkości z rasą kosmicznych robaków.


Producentem filmu będzie Neal Moritz ("Szybcy i wściekli 5"). Na razie nie wiemy, jak plany aktorskiego rebootu wpłyną na realizację "Starship Troopers: Invasion", anime szykowanego przez Shinjiego Aramakiego.

za filmweb.pl
mozg_kl2
Użytkownik
#49 - Wysłana: 22 Gru 2011 10:43:39
Darnok
Użytkownik
#50 - Wysłana: 22 Gru 2011 13:53:27
Film był całkiem niezły (pierwsza część oczywiście). Mam nadzieję, że anime przynajmniej ten poziom utrzyma.
Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 23 Gru 2011 12:52:54
Darnok

A jak znajdujesz - dość cenioną na Zachodzie - animowaną komputerowo wersję tej historii (nakręconą przy wpółudziale Veerhoevena, stanowiącą jednak coś na kształt historii alternatywnej w stosunku do wydarzeń filmowych)?

Mnie np. cały czas dziwi dlaczego - tak smakowicie opisane przez Heinleina - technikalia mogły trafić do, będącej osobną produkcją, animacji, nie mogły zaś trafić do filmu, który sporo by na tym zyskał?
Darnok
Użytkownik
#52 - Wysłana: 23 Gru 2011 13:07:30
Q__:
A jak znajdujesz - dość cenioną na Zachodzie - animowaną komputerowo wersję tej historii (nakręconą przy wpółudziale Veerhoevena, stanowiącą jednak coś na kształt historii alternatywnej w stosunku do wydarzeń filmowych)?

Szczerze, to nawet nie wiedziałem, że istnieje na szczęście są święta, obejrzę nawet dzisiaj, jeżeli gdzieś znajdę w internecie.
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 23 Gru 2011 13:16:20
Darnok

Darnok:
jeżeli gdzieś znajdę w internecie.

Powinieneś znaleźć. Tytuł - co za niespodzianka - brzmi... Starship Troopers.
mozg_kl2
Użytkownik
#54 - Wysłana: 19 Mar 2012 16:14:49
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedd ed&v=q3BBINQfv3E

Krótka zapowiedź starship troopers: Invasion
The_D
Użytkownik
#55 - Wysłana: 19 Mar 2012 23:00:36
mozg_kl2:
Krótka zapowiedź starship troopers: Invasion

Czyżby to była kontynuacja serii animowanej? Bo ona w sumie zakończyła się dużym cliffhangerem tuż przed decydującym natarciem arachnidów.
mozg_kl2
Użytkownik
#56 - Wysłana: 20 Mar 2012 07:24:22
The_D:
Czyżby to była kontynuacja serii animowanej?

To ma być sequel aktorskich żołnierzy z pominięciem częsci 2 i 3.
kordian
Użytkownik
#57 - Wysłana: 20 Mar 2012 09:09:25 - Edytowany przez: kordian
Czy gdzieś już pisałem, że uwielbiam pierwszą część?

Na wszelki wypadek powtórzę, uwielbiam.
Lepszego SF nie było chyba ;)

Beverly Hils? Jasne, o to chodziło. Dokładnie taki pastiszowy klimat chciał zrobić i mu się udało, a że nie każdy to kupuje? Trudno, sztuka jest sztuką;)

Nawet tragiczna gra głównych bohaterów jest tam na miejscu. Film cudo

Części 2 i 3, to już nędzne kino klasy Z
Q__
Moderator
#58 - Wysłana: 20 Mar 2012 10:37:45
kordian

kordian:
Nawet tragiczna gra głównych bohaterów jest tam na miejscu. Film cudo

A mnie jakoś nigdy nie podeszło - acz rozumiem ten chwyt artystyczny i jego celowość - to zastosowanie przez Veerhoevena i tu, i w "Totall Recall", tego puszczenia oka: "wicie, rozumicie, ja tu historię z pulp SF ekranizuję i och, jakżem tego świadom". Nie mówię, że nie miał prawa do takiej interpretacji (zwł., że Heinlein sam się prosił o parodię, a Dick z lubością używał estetyki kiczowatej sci-fi najniższego sortu do mówienia o poważniejszych sprawach), ale do mnie to nie trafiło i tyle.
Wolę ekranizacje ekstrahujące z oryginalu co w nim najlepsze (jak "Blade Runner", "Lśnienie" i "Odyseja..." Kubricka czy "Conan.." Miliusa).
mozg_kl2
Użytkownik
#59 - Wysłana: 26 Maj 2012 11:19:50
Toudi
Użytkownik
#60 - Wysłana: 26 Maj 2012 11:44:18
Starship Troopers Invasion
Would you like to know more?
Yes, Hell yes!

Mam nadzieję, że będzie to lepiej dostępne niż Roughnecks: Starship Troopers Chronicles.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Starship Troopers - czyli rzeź niewiniątek...

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!