USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Star Trek a Star Wars
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#31 - Wysłana: 23 Cze 2011 22:10:23
Zawsze uważałem i uważam, że wojna fandomowa Star Wars vs Star Trek jest bezsensowna i smieszna. Nie wiem komu zalezy nad podtrzymywaniu tego typu sytuacji. Lubie oba universa, mam za znajomych fanów jednego i drugiego, zyjemy sobie, nic się nie dzieje. Wszystko to kwestia dystansu. Jak ktoś, za bardzo serio podchodzi do tematu to potem wychodzą, pseudo-problemy ze stocznia na planecie itp itd.
Eviva
Użytkownik
#32 - Wysłana: 23 Cze 2011 22:20:06
mozg_kl2

Gdybyś był na TSF i brał udział w odnośnej debacie, wiedziałbyś, że to tylko takie przepychanki dla śmichu, nie żadna wojna. Jedyna różnica to ta, że trekkerzy bardzio często lubią SW, a starwarsowcy bardzo rzadko rozumieją, co to jest ST.
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 23 Cze 2011 22:31:58
Eviva

Eviva:
Jedyna różnica to ta, że trekkerzy bardzio często lubią SW, a starwarsowcy bardzo rzadko rozumieją, co to jest ST.

Chyba nie jest już tak źle. Z wypowiedzi na Bastionie wynika, że oglądają.
TSan
Użytkownik
#34 - Wysłana: 23 Cze 2011 22:33:47
Q__

O matematyce jest takie powiedzenie: Trza umić, ni rozumić. Zapewne tak to wygląda. Oglądają, oglądają i jak z tego nauka?
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 23 Cze 2011 22:40:51 - Edytowany przez: Q__
TSan

Nie twórzmy stereotypów jakoby fani SW bylli słabo kumaci czy cuś. Bo to i głupie, i krzywdzące, i niczemu nie służy.

Ty bardziej, że Trek uczy nas postawy otwartości, nie pogardy zwł. bezzasadnej.
TSan
Użytkownik
#36 - Wysłana: 23 Cze 2011 22:42:49
Q__

Nie o to mi chodziło.

Część fanów ST ogląda SW z czystej przyjemności. Natomiast część fanów SW ogląda ST dla zasady "nie będę bluźnił na temat czegoś, czego nie widziałem".

Podkreślam słowo część, żeby nie było.
Q__
Moderator
#37 - Wysłana: 23 Cze 2011 22:47:59
TSan

Hmm, jakos nie mam negatywnych doświadczeń z fanami SW...
mozg_kl2
Użytkownik
#38 - Wysłana: 24 Cze 2011 07:39:20
Eviva:
Gdybyś był na TSF i brał udział w odnośnej debacie, wiedziałbyś, że to tylko takie przepychanki dla śmichu, nie żadna wojna

Swego czasu, chyba na YT, widziałe ta "debate". Na kolana nie rzucała.

Eviva:
Jedyna różnica to ta, że trekkerzy bardzio często lubią SW, a starwarsowcy bardzo rzadko rozumieją, co to jest ST.

W swoim zyciu częscie spotkałem się z agresja wewnętrz trekerów nizze strony starwarsowców.

Q__:
Chyba nie jest już tak źle. Z wypowiedzi na Bastionie wynika, że oglądają.

Sam mam na swoim koncie 4 fanów sw, których namówiłem do treka.

TSan

O kobietach jest takie powiedzenie, że lepiej żeby niewychodziły z kuchni, bo świat je przytłacza.

Q__:
stereotypów

Jestem za a nawet za.
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 24 Cze 2011 07:49:49
mozg_kl2

mozg_kl2:
O kobietach jest takie powiedzenie, że lepiej żeby niewychodziły z kuchni, bo świat je przytłacza.

I kto teraz posługuje się stereotypami, w dodatku obrażając Współforumowiczkę?
mozg_kl2
Użytkownik
#40 - Wysłana: 24 Cze 2011 07:58:28
Q__

Tsan juz nie pierwszy raz robi takie pseudo inteligencie wrzutki, i patrzy z góry na innych. Meczy mnie już wysłuchiwanie tekstów o popcornocach jako fanach nowego treka i głupich fanach star wars.
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 24 Cze 2011 07:59:54
mozg_kl2

mozg_kl2:
Tsan juz nie pierwszy raz robi takie pseudo inteligencie wrzutki

Być może. Tym niemniej nie jest to powód by obrażać ją, a w dodatku całą płeć żeńską. (To drugie jest jakby anty-Trekowe wręcz.)
mozg_kl2
Użytkownik
#42 - Wysłana: 24 Cze 2011 08:19:39
Q__:
Być może. Tym niemniej nie jest to powód by obrażać ją, a w dodatku całą płeć żeńską. (To drugie jest jakby anty-Trekowe wręcz.)

A robienie z ludzi debili, tylko dlatego, że lubia to czy tamto jest bardzo trekowe? Ile, można stać i słuchac, że jest się pokronożercą, głupim fanem, który nie rozumie co ogląda?
Eviva
Użytkownik
#43 - Wysłana: 24 Cze 2011 08:25:39 - Edytowany przez: Eviva
mozg_kl2:
Na kolana nie rzucała.

Do licha, nie miała rzucać na kolana! Miała być tylko dobrą zabawą.

mozg_kl2:
W swoim zyciu częscie spotkałem się z agresja wewnętrz trekerów nizze strony starwarsowców.

A ja odwrotnie - kwestia osobnicza. Są tacy i tacy.

Q__:
mozg_kl2:
O kobietach jest takie powiedzenie, że lepiej żeby niewychodziły z kuchni, bo świat je przytłacza.

I kto teraz posługuje się stereotypami, w dodatku obrażając Współforumowiczkę?

mozg_kl2:
Tsan juz nie pierwszy raz robi takie pseudo inteligencie wrzutki, i patrzy z góry na innych.

Nie zauważyłam, by T'San patrzyła na kogoś z góry. Natomiast Ty robisz to bez przerwy.
mozg_kl2
Użytkownik
#44 - Wysłana: 24 Cze 2011 08:33:44
Eviva:
Do licha, nie miała rzucać na kolana! Miała być tylko dobrą zabawą.

Na taką też nie wygląda.

Eviva:
A ja odwrotnie - kwestia osobnicza. Są tacy i tacy.

Jak to w życiu.

Eviva:
Nie zauważyłam, by T'San patrzyła na kogoś z góry. Natomiast Ty robisz to bez przerwy.

Ok, Przepraszam.
Eviva
Użytkownik
#45 - Wysłana: 24 Cze 2011 08:37:58
mozg_kl2:
Na taką też nie wygląda.

Może nie wyglądać, ale było fajnie. Spytaj, kogo chcesz, to nie tylko moje zdanie. A jeszcze lepiej, przyjedź na tegoroczną TSF, pewnie debata tez będzie, nie mówiąc już o innych atrakcjach.
mozg_kl2
Użytkownik
#46 - Wysłana: 24 Cze 2011 13:14:30
Eviva:
A jeszcze lepiej, przyjedź na tegoroczną TSF, pewnie debata tez będzie, nie mówiąc już o innych atrakcjach.

Wątpie, żeby dostał wolne. Pytanie, zatem jaki jest cel takie debaty, jak nie napinka jednych i drugich?
Eviva
Użytkownik
#47 - Wysłana: 24 Cze 2011 13:16:13
mozg_kl2:
Pytanie, zatem jaki jest cel takie debaty, jak nie napinka jednych i drugich?

A bo ja wiem? Po prostu dla zgrywy.
mozg_kl2
Użytkownik
#48 - Wysłana: 24 Cze 2011 13:45:12
Eviva:
A bo ja wiem? Po prostu dla zgrywy.

Znam lepsze sposoby zgrywy.
TSan
Użytkownik
#49 - Wysłana: 24 Cze 2011 14:23:50
Q__

Ja z żalem stwierdzam - tak.

Oczywiście nie przekłada się to na wszystkich. Przynajmniej mam nadzieję.

Eviva

Debatę widziałam, ale nie słyszałam. Jakaś marna jakość dźwięku. No niestety. Pamiętam jak mówiłaś coś o statach...

mozg_kl2:
O kobietach jest takie powiedzenie, że lepiej żeby niewychodziły z kuchni, bo świat je przytłacza.

Miło mi. Mamę również pozdrowię.
Eviva
Użytkownik
#50 - Wysłana: 24 Cze 2011 17:01:25
mozg_kl2:
Znam lepsze sposoby zgrywy.

Jak się nie ma, co się lubi, słoneczko, to się lubi, co się ma.

TSan:
Debatę widziałam, ale nie słyszałam. Jakaś marna jakość dźwięku.

Trudno, nie można mieć wszystkiego. Rejestracja nam siadła.
Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 24 Cze 2011 17:46:02
Ok, by uniknac napięć, jako autor niniejszego topicu proszę od tej chwili wyłącznie o wypowiedzi porównujące ST z SW (jak zjawiska, historie, pomysły, światy) i ew. uzasadanione offtopy (jeśli merytoryczna dyskusja zahaczy o inne tematy) natomiast proszę o powstrzymanie się wypowiedzi nt. tego kto kogo i dlaczego nie lubi itp. wprowadzających napięcie komentarzy.

Zaś jako mod będę to egzekwować.

ps. TSan niepotrzebnie rozpętałaś dyskusję o "brzydkich" fanach SW, ale i Ty, mozg_kl2 niepotrzebnie się wciągnąłeś w polemiki tego typu.
TSan
Użytkownik
#52 - Wysłana: 24 Cze 2011 17:58:18
Q__

Przepraszam, postaram się już nie schodzić na tą destruktywną ścieżkę .

Więc już mnie tu nie ma, bo jeszcze narobię kolejnych błędów.
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 24 Cze 2011 18:05:03
TSan

TSan:
Przepraszam, postaram się już nie schodzić na tą destruktywną ścieżkę

I słusznie, na ciemną ona bowiem stronę prowadzi, młody pat... padawanie .
mozg_kl2
Użytkownik
#54 - Wysłana: 24 Cze 2011 18:27:18
TSan:
Miło mi. Mamę również pozdrowię.

A leć do mamy. Ja temat zamknął. Ale słuchał wiecznie na swój temat, żę jestem pokornożercą nie będe.

Eviva:
Jak się nie ma, co się lubi, słoneczko, to się lubi, co się ma.

Tak mówią, z drugiej strony nie możnabyć minimalistami. Znam fanów treka, którzy za kumplowanie się za starwarsowcami, nazwali mnie targowicą.

Q__:
Zaś jako mod będę to egzekwować

TO nie podpada pod nadużycie władzy?

Q__:
Ty, mozg_kl2 niepotrzebnie się wciągnąłeś w polemiki tego typu.

Przeprosiłem. Dla mnie jest EOT.
Q__
Moderator
#55 - Wysłana: 24 Cze 2011 18:47:57
mozg_kl2

mozg_kl2:
TO nie podpada pod nadużycie władzy?

Nie. Mod musi pilnować wytycznych założyciela topicu. Tym razem występuję po prostu w dwu rozłącznych rolach, więc nie muszę wystosowywac prośby sam do siebie.

mozg_kl2:
Przeprosiłem. Dla mnie jest EOT.

Ok, bo następny post bedący offtopem tego typu poleci.
Eviva
Użytkownik
#56 - Wysłana: 24 Cze 2011 18:56:38
mozg_kl2:
Znam fanów treka, którzy za kumplowanie się za starwarsowcami, nazwali mnie targowicą.

No, to już jest przegięcie, nawet jak na mnie. W końcu sama zaczęłam od pasjonowania się GW i nie widzę powodu, by miłość do jednego uniwersum jakoś przeszkadzała kochanie drugiego.
mozg_kl2
Użytkownik
#57 - Wysłana: 24 Cze 2011 20:11:54
Q__:
Nie. Mod musi pilnować wytycznych założyciela topicu. Tym razem występuję po prostu w dwu rozłącznych rolach, więc nie muszę wystosowywac prośby sam do siebie.

No nie wiem nie wiem. Może kto inny jako mod powinien tego pilnować? Byłoby bardziej przejrzyście.

Eviva:
No, to już jest przegięcie, nawet jak na mnie. W końcu sama zaczęłam od pasjonowania się GW i nie widzę powodu, by miłość do jednego uniwersum jakoś przeszkadzała kochanie drugiego.

Właśnie to jest najciekawsze, żę w całym swoim życiu spotkałem się jedynie z wrogościa ze strony fanów treka. Mało tego fani treka, są bardzo zindywidualizowani, i trzymają sięw swoich grupkach.

Żeby nie robić ot. Co można powiedzieć nowego w temacie star wars a star trek. Myśle, żę nie wiele, a nawet napewno nie wiele. Wszystko już zostało powiedziane. Oba universa, maja swoją historię do opowiedzenia, która sobie nie przeczy a jedynie się ładnie uzupełnia. Można być fanem jednego i drugiego, oraz śmiało się do tego przyznawać. Przewaga, jaką ma Star Wars nad trekiem to planety, któe wyglądają obco a nie jak kawałki styropianu, oraz zamieszkujace je rasy.
Eviva
Użytkownik
#58 - Wysłana: 24 Cze 2011 20:23:06
mozg_kl2:
Przewaga, jaką ma Star Wars nad trekiem to planety, któe wyglądają obco a nie jak kawałki styropianu, oraz zamieszkujace je rasy.

O tak, zwłaszcza Evoki i generałowie z "Powrotu Jedi". Charakteryzacja jak w TOS "Arena"
Q__
Moderator
#59 - Wysłana: 24 Cze 2011 20:24:56 - Edytowany przez: Q__
Eviva

Eviva:
generałowie

Admirałowie i w dodatku jeden ich było.

Eviva:
Charakteryzacja jak w TOS "Arena"

No jedak nie. Co by nie gadać - lepsza.
Eviva
Użytkownik
#60 - Wysłana: 24 Cze 2011 20:26:01
Q__:
Co by nie gadać - lepsza.

Może odrobinę. Zważywszy na to, co miał do dyspozycji Lucas, a co GR - jednak żałosna.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Star Trek a Star Wars

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!