USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Wielkosc Star Treka
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#1 - Wysłana: 27 Cze 2006 13:58:27
Moze ktos mnie oswieci, jaka wilekosc maja kwadranty alfa, beta itp. Ile galaktyk w sobie mieszcza. Gwadrant gamma, gdzie lezy Dominium to okolo 70 lat lotu z maks warp do kwadrantu alfa.
Prosze o podanie szczegulow ;].
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 27 Cze 2006 14:03:48
Ile galaktyk w sobie mieszcza.

One są częściami jednej Galaktyki....

Tu masz odrobinę danych:

http://memory-alpha.org/en/wiki/Quadrant
Seybr
Użytkownik
#3 - Wysłana: 27 Cze 2006 20:25:46
Tak sie domyslalem. Czyli swiat Star Treka jest jednak maly. Dzieki za linka. Poczytam siebie wieczorem.

Jezli istnieje tyle ras w jednej galaktyce to co musi byc w innych. Jak by znalezli jakis tunel podprzestrzenny do innych galaktyk, wtedy by byla akcja. Np cala galaktyka walczaca przeciwko drogiej. Wszystkie floty polaczone ;]. Dobra kontyunacja ST ;].
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 27 Cze 2006 20:30:38
cala galaktyka walczaca przeciwko drogiej

Były takie fanowskie historie np. Galaktyka ST vs. galaktyka SW...
The_D
Użytkownik
#5 - Wysłana: 27 Cze 2006 21:22:16
Na Phoeniksie są nawety mapki galaktyki:
http://www.startrek.pl/res/dbbig/mapy/galaxy-large _big.jpg

Były takie fanowskie historie np. Galaktyka ST vs. galaktyka SW...
Przykład można zobaczyć np. tu:
http://youtube.com/watch?v=hNxhrPaaCA4
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 27 Cze 2006 21:27:53 - Edytowany przez: Q__
Były takie fanowskie historie np. Galaktyka ST vs. galaktyka SW...

Tu są nawet bardziej znane przykłady:
http://www.spacebattles.com/
http://www.furryconflict.com/
A tu uroczo niewyraźna scena pojedynku kapitana Picarda z lordem Vaderem:
szwagier
Użytkownik
#7 - Wysłana: 27 Cze 2006 22:15:25
Ciekawa by była scena gdy Battlestar Galactica w poszukiwaniu Ziemi spotyka okręt patrolowy federacji Wkońcu nie wiadomo kiedy ma miejsce akcja BSG
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 27 Cze 2006 22:20:54 - Edytowany przez: Q__
szwagier

Ależ jest taka historia na SpaceBattles, spotkanie Galactiki z Voyagerem....
http://spacebattles.com/stories/galacticaprev.htm

(Offtopic: był też crossover między wszechświatami alternatywnymi z B5 i DS9, chętnie bym zobaczył rozwinięcie tego... Jak równiez spotkanie/walkę myśliwców z SAAB i BSG, ech marzenia...)
szwagier
Użytkownik
#9 - Wysłana: 27 Cze 2006 22:30:09
Wiem ale jakby było tak w filmie, wszystkim by klapy opadły na zakończenie serialu
Seybr
Użytkownik
#10 - Wysłana: 27 Cze 2006 22:35:52 - Edytowany przez: Seybr
Dzieki za wszelkie info ;]. Nachodzi mnie mysl. Naped warp, choc tak swietny to na prawde wiele nie wnosi. Mnie dziwi jedno, ze autorzy nie wniesli na stale tunelow podprzestrzennych (miedzygalaktycznych). Teoretycznie istnieja takie tunele ;]. Czytalem na ten temat pare ciekawych prac. Zaczynajac od tuneli czasowych po dziury podprzestrzenne. Moze kiedys jakis okręt federacji wpadl w taki wir. Jezli by sie udalo stworzyc taki stuczny tunel? Polaczony z napedem warp kosmos stal by sie owiele mniejszy.
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 27 Cze 2006 22:44:05 - Edytowany przez: Q__
Wiem ale jakby było tak w filmie, wszystkim by klapy opadły na zakończenie serialu

Najlepiej w ostatniej scenie serialu i mielibysmy "Star Trek Galactica" jak ktoś gdzieś napisał... Filmowe połączenie B5 ze światem ST też by było dobre np. stałe kontakty dyplomatyczne między oboma Wszechświatami, potem włączenie w tą międzyświatową dyplomację np. głośniego tu ostatnio Terran Empire (ostatecznie z semej teorii wszechświatów alternatywnych wynika, że musi istnieć i taki, w którym ono nie upadło...). Nie, nie kpię... Marzę...

Ale mnie dziwi, ze autorzy nie wniesli na stale tunelow podprzestrzennych (miedzygalaktycznych). Teoretycznie istnieja takie tunele

Coś podobnego (acz nie tunele) zastosowano w "Andzi"...

Uwaga: offtopic:
szwagier
Seybr
i wszyscy inni :
Picard
Jo_anka
Sh1eldeR
także skłonni do polemik ze mną
Pah_Waraith i Panowie Moderatorzy

Może macie coś do powiedzenia o transhumaniźmie? Stworzyłem taki wątek i nikt nic nie pisze, a sądzę, że b. ciekawy...
Pah Wraith
Użytkownik
#12 - Wysłana: 28 Cze 2006 00:37:28
Co do wielkich bitew ogromnych okrętów, które przylatują z innej galaktyki tunelem cośtam-przestrzennym to wspaniały pomysł na zabicie Treka.

Może macie coś do powiedzenia o transhumaniźmie? Stworzyłem taki wątek i nikt nic nie pisze, a sądzę, że b. ciekawy...

A mnie to akurat nie interesuje, I co dalej? Poza tym, skoro nikt się nie wypowiada, to nie znaczy że Cię ktoś bojkotuje, lecz najwyżej, iż nikt nie ma tu nic do powiedzenia...
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 28 Cze 2006 00:42:26 - Edytowany przez: Q__
Co do wielkich bitew ogromnych okrętów,

Bitew? Jeśli nie lubię, dobrego zresztą, DS9 za coś, to za militaryzację Treka... Nie wiem jak inni, ja myślałem raczej o kontaktach pokojowych (no może po jakiejś niefortunnej bitwie przy pierwszym kontakcie). Zresztą i w uniwersum Treka i B5 zapanował przecież w końcu upragniony pokój...

Poza tym, skoro nikt się nie wypowiada, to nie znaczy że Cię ktoś bojkotuje, lecz najwyżej, iż nikt nie ma tu nic do powiedzenia...

Nikogo o bojkot nie posądzam, po prostu miałem nadzieję, że ten temat (jeden z moich ulubionych) wyda Wam się ciekawy...
Jurgen
Moderator
#14 - Wysłana: 28 Cze 2006 20:11:44
Co do wielkich bitew ogromnych okrętów, które przylatują z innej galaktyki tunelem cośtam-przestrzennym to wspaniały pomysł na zabicie Treka.

Popieram... A ja myślałem, że to Havoc był zbytnim militarystą...
Havoc
Użytkownik
#15 - Wysłana: 29 Cze 2006 10:15:50
Jestem militarystą!! Czy "zbytnim" to nie wiem.

I dlaczego "był"??
Pah Wraith
Użytkownik
#16 - Wysłana: 29 Cze 2006 13:17:54
I dlaczego "był"??

Missing, presumed dead...
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 29 Cze 2006 13:31:18
Missing, presumed dead...

To raczej Barusz
The_D
Użytkownik
#18 - Wysłana: 29 Cze 2006 15:09:15
Barusza akurat często można spotkać na trek.pl
Jurgen
Moderator
#19 - Wysłana: 29 Cze 2006 16:20:42
dlaczego "był"??

Missing, presumed dead...


Oj, nie. A "był" to dlatego, że widzę, że są tu więksi militaryści od Ciebie.
Pah Wraith
Użytkownik
#20 - Wysłana: 29 Cze 2006 17:20:21 - Edytowany przez: Pah Wraith
Barusza akurat często można spotkać na trek.pl
oraz tutaj:
http://www.besta.pl/forum/index.php
i tutaj:
http://sajfaj.net/
Havoc
Użytkownik
#21 - Wysłana: 30 Cze 2006 00:58:51
Oj, nie. A "był" to dlatego, że widzę, że są tu więksi militaryści od Ciebie.

Tak?.... Kto?

Na moje oko większym militarystą ode mnie mógł byc Arthanis.
Ale ostatnio zniknął!!
Jurgen
Moderator
#22 - Wysłana: 30 Cze 2006 13:41:53
cala galaktyka walczaca przeciwko drogiej. Wszystkie floty polaczone ;]. Dobra kontyunacja ST ;].

Np. Seybr.

A Arthanis, który też był militarystą, rzeczywiście gdzieś zniknął...
Havoc
Użytkownik
#23 - Wysłana: 30 Cze 2006 13:55:27
cala galaktyka walczaca przeciwko drogiej. Wszystkie floty polaczone ;]. Dobra kontyunacja ST ;].

Np. Seybr.


Fakt!! Ja jeszcze nie proponowałem wojny między dwoma galaktykami.
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 30 Cze 2006 14:05:19
Ja jeszcze nie proponowałem

Jeszcze??
Havoc
Użytkownik
#25 - Wysłana: 1 Lip 2006 00:18:04
I raczej nie zaproponuję!

Jeśli już mowa o kosmicznych bitwach, to najchętniej zobaczyłbym pojedynek kilku okrętów z jednej strony i kilka z drugiej.
Pojedyńczo to potyczki a nie bitwy, a jesli jest zbyt dużo okrętów to robi się chaos.
Seybr
Użytkownik
#26 - Wysłana: 1 Lip 2006 19:11:22
Pojedyńczo to potyczki a nie bitwy, a jesli jest zbyt dużo okrętów to robi się chaos

Jaki tam chaos, mamy wtedy wlake rodem ze StarCrafta.

Moja wizja ;]. Flota Federacji + Dominium + Borg vs. Super rasa z innej galaktyki, lub zlepek ras z innej galaktyki.

Daje to wiele kombinacji ;] Federacja + ................przeciwko ............
Jurgen
Moderator
#27 - Wysłana: 2 Lip 2006 09:48:16
Flota Federacji + Dominium + Borg

Jakoś sobie tego nie wyobrażam. I mam nadzieję, że nigdy nie zobaczymy tego w treku. A jak będę miał ochotę coś takiego obejrzeć, to oglądnę sobie ostatnie SW.
Havoc
Użytkownik
#28 - Wysłana: 2 Lip 2006 20:34:20
Jaki tam chaos, mamy wtedy wlake rodem ze StarCrafta.

Nie bardzo mogę się z Tobą zgodzić. Nie raz grałem w StarCrafta i tamtejszym bitwom daleko do chaosu.
A zobacz bitwę o odbicie DS9! Jest tam scena gdy Defiant przebija się przez flotę Dominium, a bodajże po prawej stronie ekranu widać, jak jeden z Galaxy robi sobie kółeczko. A przecież to Defiant był na szpicy ataku GF, Sisko grzeje ile fabryka dała, a widzimy, że jeden Galaxy + Steamrunner nie dość, że go wyprzedziły, to na dodatek zawracają!!
Jednym słowem chaos, a nie przemyślane posunięcia taktyczne.
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 2 Lip 2006 21:12:35 - Edytowany przez: Q__
StarCraft

Doobra gierka...
Seybr
Użytkownik
#30 - Wysłana: 2 Lip 2006 22:59:11
Wiesz w Starcracie glowna taktyka w sieci jest, jak najsypciej wyprodukowac jednosti i tluc przeciwnika jak najszybciej. Inteligencja jednostek jest o zgrozo slaba. Nie sluchaja sie ;]. Grales w sieci 3 vs 3 ;]. W singlu nie ma takiego chaosu. Jednak to typowy stary dobry RTS ;]. Dla mnie to gra wszechczasow. Wielu znakomitych gracy gra taktyka chaosu w SC.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Wielkosc Star Treka

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!