USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Terran Empire
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Delta
Użytkownik
#91 - Wysłana: 1 Lip 2006 13:40:04
Chodziło chyba o Ezri z Mirror Universe...

Wiem
Co prawda trochę minęło od czasu, gdy ten odcinek oglądałem, ale odniosłem wrażenie, że Ezri z mirror universe też miała symbiont.
Anonim
Anonimowy
#92 - Wysłana: 1 Lip 2006 19:57:19
Kira była szefową (Intendentem) stacji Terok Nor (ichniego DS9) szychą w Sojuszu Kardasjańsko-Klingońskim i... kochanką Ezri:


chdzilo mi o kire z naszego wszechswiata, bo na jednym z obrazkow z memory alpha jest "nasza" kira razem z mirror kirą(czy ona byla lesbijką?)
Q__
Moderator
#93 - Wysłana: 1 Lip 2006 20:13:08
Co robila Kira z "naszego" wszechswiata w Mirror Universe?

Trafiła tam jako pierwsza z personelu DS9 (wraz z dr. Bashirem), a co robiła? O tym mówi ten link:

http://memory-alpha.org/en/wiki/Crossover

czy ona byla lesbijką?

mirror Kira? była biseksualną hedonistką sypiającą z kim się da... (vide link o niej który wcześniej podałem)
Pah Wraith
Użytkownik
#94 - Wysłana: 2 Lip 2006 10:52:07
mirror Kira? była biseksualną hedonistką sypiającą z kim się da...

My kind of a girl

vide link o niej który wcześniej podałem

Eee, nie mogłeś jakiegoś bardziej... obrazowego wrzucić?
Q__
Moderator
#95 - Wysłana: 2 Lip 2006 15:20:56 - Edytowany przez: Q__
Pah Wraith

Ależ proszę:



(Trzecia, niewyraźna, niestety, fotka z Ezri...)

Jest tu zresztą dowód mojej pomyłki - Ezri została w końcu nosicielem
Picard
Użytkownik
#96 - Wysłana: 20 Sier 2006 00:48:39
Q__
Moderator
#97 - Wysłana: 20 Sier 2006 00:54:13
Picard

Cos w tym temacie...

Miałem nadzieję, że coś o Kirze, a to po prostu fajna trekowa gierka... Ale też dobrze...
pitrock
Użytkownik
#98 - Wysłana: 20 Sier 2006 18:40:20
"Jesteśmy Borgiem. Opuście osłony byśmy mogli przesłać na pokład ekipę naprawczą ponieważ Wasz statek jest poważnie uszkodzony i grozi Wam pęknięcie rdzenia Warp. Nie obawiajcie się, jesteśmy pokojowo nastawieni."

No jaja, prawda? Odbiegłem co nieco, ale skoro jest to Mirror Universe to przecież mógłby Borg też być pokojowo nastawiony. Mirror Voyager na przykład stoczywszy walkę z jakimś wrogiem nagle otrzymuje pomoc od sześcianu/kuli Borga, które nie mają na pokładzie koszmarnych cyborgów, ale całkiem normalne androidy podobne np. do Major Motoko Kusanagi, z Ghost in the Shell.
Q__
Moderator
#99 - Wysłana: 20 Sier 2006 19:36:55
pitrock

No jaja, prawda? Odbiegłem co nieco, ale skoro jest to Mirror Universe to przecież mógłby Borg też być pokojowo nastawiony.

A wiesz, że to niezły pomysł... Pokojowy borg przyjmujący do Kolektywu tylko tych którzy tego chcą i dający im swoistą nieśmiertelność... Tyle tylko, że wtedy z Treka zrobił by się klasyczny transcielesny cyberpunk (który zresztą też uwielbiam).
Kingsajzik
Użytkownik
#100 - Wysłana: 5 Wrz 2006 23:46:16
Co do Mirror Kiry. Postać była rewelacyjna, ale zdziwiło mnie to, ze wątek alternatywnego wszechświata - mimo wielu odcinków - nie został do końca wyjaśniony chyba. Pseudo źli Terranie wzieli do niewoli klingonów i Garaka, a Kira zwiała. I własnie się zastanaiwałem. Skoro Kira przeżyła, a Terranie prawdopodobnie zabiją Mirror Worfa, to jednak Indendentka zrobiła by wszystko by odzyskać Terak Nor. Mogli ją już uśmiercić, albo coś w tym stylu. Ucieczka do mnie nie przemawiała, bo kiedy oglądałem następne odcinki z normlaną Kirą, to się zastanawiałem co robi Mirror Kira. Hm. Mały dylemat miałem!
Karo
Użytkownik
#101 - Wysłana: 5 Wrz 2006 23:51:18
pitrock
Jesteśmy Borgiem. Opuście osłony byśmy mogli przesłać na pokład ekipę naprawczą ponieważ Wasz statek jest poważnie uszkodzony i grozi Wam pęknięcie rdzenia Warp. Nie obawiajcie się, jesteśmy pokojowo nastawieni."
to by na pewno było bardziej efektywne niż " zostaniecie asymilowani (...) opór jest daremny "
Q__
Moderator
#102 - Wysłana: 5 Wrz 2006 23:58:17
Kingsajzik

iedy oglądałem następne odcinki z normlaną Kirą, to się zastanawiałem co robi Mirror Kira. Hm. Mały dylemat miałem!

Może odpowiedź znajdzie się w którejś z powieści. Wiem, że to nie kanon, ale...

Karo

to by na pewno było bardziej efektywne niż " zostaniecie asymilowani (...) opór jest daremny "

Ale oni mieli być dobrzy, nie skutecznie podstępni...
Kingsajzik
Użytkownik
#103 - Wysłana: 6 Wrz 2006 00:12:27
Może odpowiedź znajdzie się w którejś z powieści. Wiem, że to nie kanon, ale...
Ja nie mam dojść do literatury trekkowej. Pewnie są wszystkie po ang. Co prawda oglądając trekka nauczyłem sie wiele z ich słownictwa, ale słyszeć a czytac to co innego. Chociaż jak są jakieś polskie biedne wydania to z chęcią bym zajrzał.
Q__
Moderator
#104 - Wysłana: 6 Wrz 2006 00:35:51
Kingsajzik

. Pewnie są wszystkie po ang.

Niestety są, na polski przełożono słownie jedną trekową powieść. Streszczenia powieści są na MA.
Kingsajzik
Użytkownik
#105 - Wysłana: 6 Wrz 2006 00:36:51
Na czym? Wiesz będzie mi potrzebny słowink tych waszych wszystkich skrótów, bo się nigdy nie połapie!
Pah Wraith
Użytkownik
#106 - Wysłana: 6 Wrz 2006 00:38:44
Niestety są, na polski przełożono słownie jedną trekową powieść.

Dwie (no, dokładniej adaptację filmową i zbiorek opowiadań).
Q__
Moderator
#107 - Wysłana: 6 Wrz 2006 01:17:28
Kingsajzik

Na czym?

Na Memory Alpha:
http://www.memory-alpha.org/en/index.php/Main_Page

A tu pozostałe skróty dla Ciebie i innych newbie:

Seriale:

ST - Star Trek
TOS - the original series (oryginalna seria ST z Kirkiem)
TAS - the animated series (serial animowany)
TNG - the next generations (ST Następne Pokolenie)
DS9 - Deep Spece Nine (vel ST Stacja Kosmiczna)
VOY - ST Voyager
ENT - ST Enterprise

TMP - the motion picture (pierwszy trekowy film)
ST II - VI - kolejne filmy
GEN - ST Generations
FC - ST First Contact (ST Pierwszy Kontakt)
NEM - ST Nemesis

SQ - Sea Quest
AND - Andromeda
SAAB - Space Above And Beyond (Gwiezdna Eskadra)
SW (GW) - Star Wars (Gwiezdne Wojny)

"pieszczotliwe" nazwy statków
Entek - Enterprise
Andzia - Andromeda

do tego
FS (GS) - Fading Suns (czyli Gasnące Słońca) gra RPG
The_D
Użytkownik
#108 - Wysłana: 6 Wrz 2006 02:07:10 - Edytowany przez: The_D
A jeszcze używam czasami:
SF - Star Fleet / GF - gwiezdna flota
UFP - tego chyba nie trzeba tłumaczyć
RSE - Romulan Star Empire
BoP - Bird of Prey

z filmów Q przeoczył INS - Insurrection (vel Rebelia)

I jeszcze jeden z odcinków dorobił się ogólnie rozpoznawanego skrótowca:
TBoBW - The Best of Both Worlds, pewnie z powodu długawego tytułu
Q__
Moderator
#109 - Wysłana: 6 Wrz 2006 03:50:46 - Edytowany przez: Q__
Dodam jeszcze, że istnieją skróty w nazwach okrętów

NX - występuje po nazwach okretów z napędem warp z ery pre-Federacyjnej

ISS - to skrót z wszechświata alternatywnego znanego jako mirror universe znaczy Imperial Space Ship

USS - skrót przed nazwą okrętów Federacji... jego znaczenie nie jest kanonicznie wytłumaczone

NCC - stanowi natomiast początek numeru okrętów z USS na początku

IKS - (Imperial Klingon Spaceship) to skrót przed nazwą Klingońskich BoP'ów
Anonim
Anonimowy
#110 - Wysłana: 6 Wrz 2006 15:03:48
Kingsajz:

Dzięki wam serdeczne! Juz skopiowałem sobie wszystko do notatnika i przejrzałem! Teraz powinno mi byc łatwiej! No to lecie oglądać 3000. odcinek MNS!
Q__
Moderator
#111 - Wysłana: 6 Wrz 2006 15:34:07 - Edytowany przez: Q__
Kingsajz

To masz jeszcze kilka skrótów:

B5 - serial Babylon 5
BSG - serial BattleStar Galactica
SG-1 - serial Stargate SG-1
SGA - serial Stargate Atlantis
SG - ogólnie filmy i seriale Stargate

skróty dotyczące SW:
OT - original trilogy (pierwsza trylogia), w jej skład wchodzą
SW IV - (EP IV) pierwsze "Gwiezdne Wojny", vel "Nowa nadzieja" (EP ode episode czyli: epizod, część, odcinek)
SW V - (EP V) "Imperium Kontratakuje"
SW VI - (EP VI) "Powrót Jedi"

PT - prequel trilogy, dzielaća się na
SW I (EP I)
SW II (EP II)
SW III (EP III)

EU - Extended Unioverse (rozszerzony wszechświat), zatem ksiazki, komiksy i filmy wykraczające poza kanon, czasem używa się też tego terminu w odniesieniu do ST
Dönitz
Anonimowy
#112 - Wysłana: 7 Wrz 2006 17:25:06
Mi przychodzi do głowy tylko jedno wytłumaczenie. Każdy alternatywny wszechświat jest odbiciem innego wrzechświata, odbiciem każdego czasu, miejsca, każdej postaci. Zastanawiam sie tylko czy rozsądniej uznać, że jest jedna centralna rzeczywistość a pozostale są jej odbiciami czy wszystkie "odbijają się" nawzajem Takie uzasadnienie pasuje niejako do tytułu "Mirror, Mirror", który może być wskazówką przy szukaniu odpowiedzi.

A tak naprawde gdyby nie było tych samych postaci w innej rzeczywistości nie byłoby tak ciekawie
Dönitz
Anonimowy
#113 - Wysłana: 7 Wrz 2006 17:26:31
ojj przepraszam, wydawało mi sie ze dyskusja sie konczy na 1 stronie więc powyzszy topic nieaktualny
Q__
Moderator
#114 - Wysłana: 7 Wrz 2006 17:35:05
Dönitz

Każdy alternatywny wszechświat jest odbiciem innego wrzechświata, odbiciem każdego czasu, miejsca, każdej postaci.

Nie do końca - każdy wszechświat to po prostu inna wersja przebiegu wydarzeń od Wielkiego Wybuchu... Ponieważ jest ich neskończona ilość, będą istnieć zarówno takie które tylko nieznacznie się od siebie różną (np. kolejami losu tej samej osoby), jak i różniące się diametralnie np. wartością stałych fizycznych.

Zastanawiam sie tylko czy rozsądniej uznać, że jest jedna centralna rzeczywistość a pozostale są jej odbiciami czy wszystkie "odbijają się" nawzajem

Z tego co mi wiadomo o fizycznej hipotezie wszechświatów alternatywnych wszystkie wszechświaty są w niej "tak samo ważne".

Natomiast koncepcja "głównego" świata którego odbiciem są inne pochodzi z "Amberu" Zelazny'ego.

ojj przepraszam, wydawało mi sie ze dyskusja sie konczy na 1 stronie więc powyzszy topic nieaktualny

Dyskusja jest aktualna póki zechcemy ją toczyć.
Jurgen
Moderator
#115 - Wysłana: 7 Wrz 2006 20:20:57
NX - występuje po nazwach okretów z napędem warp z ery pre-Federacyjnej

Czy NX nie oznacza (już w czasach Federacji) okrętu eksperymentalnego/prototypu? Gdzieś widziałem Excelsiora (i jeszcze kilka nowszych okrętów) z takim oznaczeniem zamiast NCC.
Q__
Moderator
#116 - Wysłana: 7 Wrz 2006 20:30:23
Jurgen

Czy NX nie oznacza (już w czasach Federacji) okrętu eksperymentalnego/prototypu?

Tak, w czasach Federacji skrót NX zaczął oznaczać okręty ejsperymentalne. W czasch przed powstaniem Federacji oznaczał jednostki z napędem Warp.
Dönitz
Anonimowy
#117 - Wysłana: 8 Wrz 2006 11:12:02
Nie do końca - każdy wszechświat to po prostu inna wersja przebiegu wydarzeń od Wielkiego Wybuchu... Ponieważ jest ich neskończona ilość, będą istnieć zarówno takie które tylko nieznacznie się od siebie różną (np. kolejami losu tej samej osoby), jak i różniące się diametralnie np. wartością stałych fizycznych.

Oczywiscie, ale w takim przypadku - gdy mamy do czynienia z alternatywnym światem np. "Mirror, Mirror" - uwazam za nielogiczne Twoje uzasadnienie. Z racji tego że w rzeczywistosci Terran Empire mamy do czynienia z tymi samymi ludźmi (wiekszosc znich by sie w ogole nie narodziła) oraz z tą samą załogą tego samego okrętu. Zauważ, ze nie dość że ci wszyscy ludzie (i nie-ludzie) się narodzili (przecież bardziej prawdopodbne jest, że w tych okolicznościach ich rodzce nie powinni sie nigdy poznać a prawdopodobnie również i narodzić) ale trafili na te podobne stanowiska na tym samym okręcie. Wszystko się potoczyło tak samo chociaż cały wszechświat jest inny ? Wydaje mi sie jednak, ze "teoria" odbica przynajmniej nie kłóci sie z taką ilością zbiegów okoliczności. W odcinkach z DS9 nie mamy już do czyunienia z takimi samymi stanowiskami na tych samych jednostkach a nie mniej wszyscy bohaterowie tamtej serii jednak sie narodzili.
Domko
Użytkownik
#118 - Wysłana: 8 Wrz 2006 12:00:17
Zauważcie jeszcze jedną ciekawą rzecz: w alternatywnym wszechświecie występują wszystkie znane nam osoby z "naszego", ale nie ma Jake'a Sisko. Wynikało to z problemów małżeńskich Sisko i Jennifer w alternatywnym wszechświecie - ale skoro oni mogli doprowadzić do braku Jake'a, to czemu pozostałe osoby istnieją o tak? Ogólnie koncepcja mirrorowego wszechświata przedstawiona w treku, może ciekawa, ale jest zaburaczona.
Q__
Moderator
#119 - Wysłana: 8 Wrz 2006 14:53:49
Dönitz
Domko

Drodzy Panowie. Wg. teorii wszechświatów alternatywnych, jak napisałem: będą istnieć zarówno takie które tylko nieznacznie się od siebie różną (np. kolejami losu tej samej osoby), jak i różniące się diametralnie np. wartością stałych fizycznych.
Z tego mrowia twórcy ST wybrali akurat wszechświat będący efektownym przeciwieństwem tego znanego z ST przy jednoczesnym występowaniu "analogicznych" (poza Jake'iem) postaci.

może ciekawa, ale jest zaburaczona.

Nie jest zaburaczona, by jakikolwiek wszechświat alternatywny istniał wystarczy by prawdopodobieństwo jego zaistnienia było wieksze od zerowego, nieważne jak niewielkie.
Domko
Użytkownik
#120 - Wysłana: 9 Wrz 2006 14:31:47
Mimo wszystko prawdopodobieństwo, że przez tyle pokoleń, kolejne osoby będą takie same jak w drugim wszechświecie, jest IMHO bardzo mało prawdopodobne. Dla mnie jest to jednak nieco zaburaczone, ale nie przeczę, że odcinki o mirrorowych wszechświecie są dobre.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Terran Empire

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!