USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Call of Duty 4
 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#1 - Wysłana: 25 Lis 2007 20:15:24 - Edytowany przez: Seybr
Jestem posiadaczem płytki z CoD 4. Gra wymiata, game play jest świetny, genialny. Non stop akcja, nie ma czasu na myślenie. Misje są zróżnicowane. Jak zawsze kocham biegać z snajperkom ;]. Misja w Czarnobylu, to dzieło sztuki, teren może nie jest taki jak w Stalkerze, ale karuzela, czy basen jest pięknie odwzorowany ;]. Widać autorzy grali w Stalkera, bo jest nawiązanie do gry. Przeciwnicy mówią o Stakerach, rosyjski jest całkiem całkiem ;]. Bez skradania nie przejdzie się tej misji ;]. Gra jest owszem liniowa, ale nie przeszkadza to. Muzyka jest na najwyższym poziomie ;]. Fajnie też bombardowało się talibów ;]. Oj można wybić sporo arabów ;].
Najbardziej zawodzi długość gry, 8 godz. to mało (liczone na oko). Po przejściu został odblokowany tryb arcade ;]. Pozostaje jeszcze multi, ponoć powala, ja się zabieram do testów ;].

Grałem też w wielki niby hit Crysis, powiem jedno. Ma świetną grafikę, ale game play, reszta leży. Słaba gra, CoD 4 rządzi ;].
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 25 Lis 2007 20:45:48
Darnok
Użytkownik
#3 - Wysłana: 26 Lis 2007 21:57:12
Myślę nad kupnem tego na ps3- 60 fpsów i te sprawy, ale podobno multiplayer baaardzo camperski, a ja tego nie lubie :/
Seybr
Użytkownik
#4 - Wysłana: 26 Lis 2007 22:11:33
To nie jest fps typowo taktyczny, gra stawia na akcję. Fajny pomysł jest z dobywaniem rangi ;]. Mapy jednak są za małe w MP.
Darnok
Użytkownik
#5 - Wysłana: 26 Lis 2007 22:15:26
ł jest z dobywaniem rangi
taaa, 2005 rok Battlefield: Modern Combat
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 27 Lis 2007 00:41:42
Darnok

Battlefield: Modern Combat

Dobrze, że nie "Mortal Kombat", bo dzięki temu realizmu nieco więcej...
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 27 Lis 2010 00:31:01
A oto i lista najlepszych modern combatów :
http://gry.wp.pl/galeria/wspolczesne-pola-bitew,17 9332/1.html
Seybr
Użytkownik
#8 - Wysłana: 23 Lis 2011 21:38:12
Wyszedł kolejny CoD MW 3. Jestem lekko zawiedziony, singiel jest za krótki. Przeszedłem jego w 5 godzin i 30 minut. To film interaktywny, gdzie my sterujemy postacią. Jest trochę wpadek technicznych. Niby można rozwalać otoczenie, wszystko co jest na biurkach lata od wystrzelonych kul. Jednak zniszczyć źródeł światła nie można. Całą winę ponosi silnik, który ma już dekadę za sobą. Owszem jest usprawniony, ale pewne granice już się nie da przekroczyć.
Jestem raczej singlowcem, owszem gram w sieci ale nie na tyle by móc puki co wypowiedzieć się w pełni słów.

W tym wydaniu CoD się skończył, historia gry = THE END.
Co jak co misja w Czarnobylu z CoD MW pozostanie mi w pamięci, to jest z jednych lepszych epizodów z całej serii. Ta misja zapisała się w historii gier jak kiedyś pierwszy etap w MoH I.
7z9
Użytkownik
#9 - Wysłana: 23 Lis 2011 22:29:39 - Edytowany przez: 7z9
Hmm, nie powinieneś się dziwić, bo COD zazwyczaj jest stosunkowo krótką grą. Choć akurat najnowsza część jest dosyć długa w odniesieniu do wcześniejszych. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Osobiście nie narzekam ponieważ gra jak zwykle była na najwyższym poziomie. Może rażą mnie nieco te "wyuzdane" wymyślone wojenki typu USA- Rosja, jednak tak czy owak COD to już sprawdzona marka. Grałem we wszystkie 7 części (tej na konsole czyli nr 3 nie liczę) na full detalach.

Muszą przyznać że tego roku nie co wcześniej zaliczyłem Battlefield 3 i przeżyłem szok. Gra miażdżyła grafiką oraz całą resztą. Więc trochę z obawą czekałem na COD 8 (MW 3), jednak i ona okazała się wyśmienita.
Jedyny duzy minus Bf 3 to bugi. Czasem ciężko było przejść daną akcję bez zaglądnięcia na internet.
ps. Jestem singlowcem, a misja w Czarnobylu także nalezy do moich najlepszych.
ps2 Teksy prezydenta USA we wcześniejszej wersji CODa (Zoombie) miażdżyły
Seybr
Użytkownik
#10 - Wysłana: 24 Lis 2011 08:28:12
7z9

W trójkę nie było mi dane grać ;]. BF 3 miałem zamiar kupić, ale wstrzymałem się, może i dobrze. Poczekam aż poprawią byki w grze i wydadzą dobrego pacha.
Joe Chip
Użytkownik
#11 - Wysłana: 23 Gru 2011 18:42:43
No, ja mam zaliczone tylko pierwsze Modern Warfer. Do kolejnych dwóch aby grać trzeba mieć konto na Steamie? Sama gra bardzo dobra choć krótka - też jestem singlowcem.

PS. Nie obrażać tu Crysis - to też jest kawałek dobrej giery.
reyden
Użytkownik
#12 - Wysłana: 23 Gru 2011 19:11:07
Crysis 1 wraz z dodatkiem był niezły - graficznie to majsterczyk jak na tamten czas , fabularnie też nie najgorzej , do tego zabawa nano kominezonem i otwarty świat .

Crysis 2 to już odgrzewany kotlet - graficznie brak poprawy a nawet gorzej niż było , gra krótka i fabuła średnia .
Seybr
Użytkownik
#13 - Wysłana: 23 Gru 2011 20:05:36
Joe Chip:
PS. Nie obrażać tu Crysis - to też jest kawałek dobrej giery.

Zależy kto co lubi ;].

reyden

Ja grałem najpierw w dwójkę. Jakoś ona bardziej mi się podobała, usprawniony nano kombinezon. Kupiłem sobie pierwszą część i na siłę grałem. Czegoś mi w niej brakowało.
W drugiej części najsłabszym ogniwem było AI, choć i w jedynce zachwytu nie było. Piękna grafika to nie wszystko.
Darnok
Użytkownik
#14 - Wysłana: 23 Gru 2011 20:13:54
Seybr:
W trójkę nie było mi dane grać ;]. BF 3 miałem zamiar kupić, ale wstrzymałem się, może i dobrze. Poczekam aż poprawią byki w grze i wydadzą dobrego pacha.

Może kontynuacja nie tak udana, jak BF2, ale polecam. Szczególnie na komputerach, na konsolach to inna (gorsza) gra.
Joe Chip
Użytkownik
#15 - Wysłana: 23 Gru 2011 20:22:12
Pytam ponownie bo zastanawiam się czy kupić kolejne części MW - do kolejnych dwóch partów aby grać trzeba mieć konto na Steamie?
Seybr
Użytkownik
#16 - Wysłana: 23 Gru 2011 20:39:57
Joe Chip

Tak potrzebuje, ale zawsze można ustawić konto w trybie offline i grać bez netu.
Joe Chip
Użytkownik
#17 - Wysłana: 8 Lut 2012 11:46:55
Modern Warfare 2 i Modern Warfare 3 ukończone kampanie. Jednak obie słabsze, co prawda niewiele ale jednak od pierwszego Modern Warfare. Nawet w grach komputerowych coraz bardziej liczą się scenariusze a nie rozpierducha i tu to widać. 2 i 3 pod tym względem są sobie równe, trylogię poustawiałbym ogólnie tak:

1. Modern Warfare - ogólnie najlepszy, najbardziej wciągająca kampania
2. Modern Warfare 3 - najbardziej efektowny, niemal każda misja zawiera jakąś spektakularną scenę, za to rzuca się w oczy starzejący się już silnik.
3. Modern Warfare 2 - najładniejszy graficznie, to na pewno.

Jednak by satysfakcjonująco dać obraz fikcyjnego konfliktu światowego ledwie 18 misji w dwójce i 16 w trójce to za mało. Tak z 30 na party 2 i 3 co najmniej.
7z9
Użytkownik
#18 - Wysłana: 8 Lut 2012 18:52:19
Nie prościej byłoby używać nazw CoD 1,2,4,5,6,7,8. Za dużo zamieszania z tym MW a i dużo osób gubi się w chronologii
Ostatnio ponownie zaliczyłem obydwie gry i jestem już pewien że CoD 8 (MW 3) jest niewiele ale jednak lepszy od Battlefield 3.
Teraz czekam na Sniper Ghost Warrior 2 (premiera w II kw.)
kordian
Użytkownik
#19 - Wysłana: 9 Lut 2012 09:22:38
Ja nie wiem, mam Black Ops i mam battlefielda bad company 2, i według mnie ta druga jest milion razy lepsza.

(jak dla mnie of kors)
Seybr
Użytkownik
#20 - Wysłana: 19 Kwi 2012 23:26:01
No zaliczyłem singla BF 3, mogę zrobić porównanie.
CoD MW 3 vs BF 3
Grafika no niby podobny poziom, ale bardziej kłaniam się ku BF z jednego powodu. W CoD nie uświadczysz prostej rzeczy, rozwalanie świateł, żarówki chyba są ze stali. BF otoczenie pod wpływem strzałów fruwa, w CoD jest w tym miejscu bardziej ograniczone.
Skrypty - te z BF 3 mają parę byków które w k.... mnie. Gdzie nie gdzie też kulała grafika. Jazda czołgiem w BF jest ciekawa a latanie samolotem, szkoda że za sterami nie można było zasiadać. Jedynie co możemy sobie postrzelać do celu naziemnego, ten bardziej podoba mi się Codzie.
Historia, ta w CoD jest bardziej naciągana no i mamy kapitana Price a w BF, hmm postać główna jak dla mnie nic ciekawego.
Zakończenia obu gier przewidywalne i nudne.
Jak dla mnie BF 3 to taki miks Black Ops i MW.
Jeżeli miał bym postawić na którąś grę (singiel), bardziej stawiam na MW 3. Czas przejścia obu gier podobny.
Kolejny plus BF 3, misje ruskimi są w ich języku a nie pseudo for mader rosja.

Nie długo ocenię multi, znaczy jak będę miał czas na grę ;].

Mój kumpel dziwił się czemu gram w grę w języku EN a nie PL. Żeby mi to przeszkadzało, to nie gra RPG że słownik jest potrzebny. Tak mu opowiedziałem, oczywiście rozumiem to co gadali ;].
Joe Chip
Użytkownik
#21 - Wysłana: 15 Cze 2012 06:39:59 - Edytowany przez: Joe Chip
Kupić czy nie kupić Black Ops 2? Grafa na dziś wprost krzyczy: czas na zmianę. Lecz ten filmowy charakter rozgrywki ciągle się podoba ( w którym zresztą mają być nowości dające jakąś iluzoryczną nieliniowość ):

http://www.youtube.com/watch?v=aCu_NemLPZQ

http://www.youtube.com/watch?v=mAWlMAqt_Po

http://www.youtube.com/watch?v=iHbO3vwxb98

Chodziły ploty, że Activision chce kupić Unreal Engine 4. No, przydałoby się.

http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2012/22/ko lejne-modern-warfare-wykorzysta-unreal-engine-4
Seybr
Użytkownik
#22 - Wysłana: 15 Cze 2012 09:11:05
Joe Chip

Gra typu Jak Krzynówek - aby do przodu. Grałem BO 1, puki co CoDy od Infinity są lepsze. Jak Tyrech nie popełni błędów z BO i poprzedników, może być dobrze. Jest parę takich scen, gdzie gra wymuszała iść w stylu Rambo, Commando. Inaczej człowiek siedział by cały dzień w miejscu a przeciwnik klonował by się. W BO podobała mi się misja w Rosji ;]. Tam też był bóg, musiałem pewien etap przechodzić jeszcze raz.

Czy kupię, pewnie tak po pierwszych recenzjach, znaczy gazetowych, nie netowych portali PL. Mój miernik gier to czasopismo CDA.
 
USS Phoenix forum / Gry / Call of Duty 4

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!