USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Gry / Half Life 2 - episode one
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#1 - Wysłana: 10 Wrz 2006 15:41:53
Dzis ukonczylem dodatek zwany Episode One. Gralo mi sie calkiem przyjemnie. Spora dawka grywalnosci. Lecz gra jest zbyt krotka. Zawiodlem sie, bo ukonczylem gre w okolo 5 godz. Dostajemy te same giwery, grawitron dostal jedynie nowa funkcje. Gierke kupilem w Rosji. Oczywiscie pirat, z ciekawosci zakupilem. Wersja jest w jezyku rosyjskim. Wiele tekstow przetlumaczyli piraci. Jest ti wersja kinowa ;].
Moja ocena to 7+
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 10 Wrz 2006 15:51:53
Słusznie, że gra Half-Life doczekała się w końcu swojego topicu, jest to bowiem jeden z najsłynniejszych FPS'ów

O grze:
http://en.wikipedia.org/wiki/Half-Life
http://en.wikipedia.org/wiki/Half-Life_2
http://en.wikipedia.org/wiki/Half-Life_series_stor yline
Oficjalna strona H-L 2

http://www.half-life2.com/
Strona twórców gry:
http://www.steampowered.com/v/index.php
Hazrall
Użytkownik
#3 - Wysłana: 10 Wrz 2006 16:37:52
W taki razie dodatku nie ruszam, 2 ukończyłem dawno temu i sprawiła wiele satysfakcji, momentami rasowy horror
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 10 Wrz 2006 16:45:29
Hazrall

2 ukończyłem dawno temu i sprawiła wiele satysfakcji, momentami rasowy horror

Owszem, owszem... Fajna mieszanka horrorui SF w efektownej konwencji FPS
Seybr
Użytkownik
#5 - Wysłana: 10 Wrz 2006 19:17:18
W taki razie dodatku nie ruszam, 2 ukończyłem dawno temu i sprawiła wiele satysfakcji, momentami rasowy horror


Czemu? Dodatek ma taka grywalnosc jak orginalny HL 2. No orginal troche kosztuje. Jedna wada jest wlasnie, za krotka.

Sam Half Life kiedy wyszedl w 1998, okazal sie przelomowym krokiem w histori gier. Premiera jego byla odkladana pare razy ;]. Patrzac na grafike bylem zdegustowany. Ocenialem wtedy gry wedle Unreala. Wsumie gre odkrylem rok po premierze, nie pamientam dokladnie ;]. Dawka grywalnosci, inteligencja botow. To bylo cos ;]. Zadna gra nie miala takich botow. Sam scenraiusz , przeszedlem podstawke pare razy ;]. No i pan w garniturze. Tajemnicza postac HL ;].

Dodatki:

Opposing Force - mysle ze udany, moja ocena 7+
Blue Shift - za krotki, choc dobry 8
CS - swietny multiplayer

Zreszta zostalo wyadych tyle modow single jak i multi ze az ciezko zliczyc. Przyznam ze pare modow w single gralem i naprawde bylem w szoku ;].

http://half-life2.pl

http://pl.wikipedia.org/wiki/Half-Life

Byla tez swietna strona polska poswiencona grze. Ale juz nie istnieje ;[.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 10 Wrz 2006 20:30:48
Seybr

A'propos linków po polsku: w wikipedii (tak samo zreszta jak w MA) - z lewej strony jest spis wersji językowych w których dostępny jest dany artykuł. Tak więc wystarczy, mając przed sobą angielski tekst, kliknać na mały napis "Polski" z lewej strony by zapoznać sie z analogicznym tekstem po polsku. (Oczywiście, gdy mamy przed soba polski tekst, a chcemy też przeczytać angielski, wystarczy kliknąć na "English".)

Koniec OT.
Seybr
Użytkownik
#7 - Wysłana: 10 Wrz 2006 21:13:26
Wiem wiem, widzalem ta opcje ;].
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 10 Wrz 2006 21:22:33
Seybr

Niby piszę do Ciebie, ale właściwie informuję wszystkich, zwł. tych, którzy zarzucali mi, że wklejam linki do wikipedii tylko po angielsku...

Wracajmy do tematu...
Seybr
Użytkownik
#9 - Wysłana: 11 Wrz 2006 10:59:53
Najgorszym bledem bylo to, ze Velve wprowdzilo Sthem. Nie mowie ze jest zly. Ale stracili potencjalnych nabywcow. ktorzy maja neta. Jak wiadomo gra bez neta nie poleci. Caly ich ten system monitoruje ile savow sie zrobilo, ike ray czlowiek zginol. Jak dla mnie to lamanie praw. Tym bardziej nie bylo mowy w licencji. Dobre tlumaczenie kinowe zrobili tez Polacy ;]. Amatorsko, ale nie jeden dystrybutor mogl by sie uczyc. Cenega robi babole czesto. Albo wyda swietne tlumaczenie, albo cos na pozor Far Cry.
Anonim
Anonimowy
#10 - Wysłana: 11 Wrz 2006 12:16:07
Sthem? Masz na mysli Steam, tak?

Halflife'y byly bardzo dobre, mialy bardzo fajny, dopracowany single player. Najwazniejszy byl klimat, chociaz rowniez interakcja z otoczeniem (bohaterowie i sprzet) byla nieprzecietna.

A najwiekszy sukces HL odnioslo chyba, gdy na scenie pojawil sie mod pierwszej czesci - Counter Strike. Do dzis pozostaje druzynowa platforma turniejowa na profesjonalnych turniejach. Osobiscie nie cierpie tej gry, ale honor trzeba zwrocic - jest ekstremalnie popularna, no i zdaje sie, ze rowniez musi byc ciekawa dla wiekszosci ludzi .

/Sh1eldeR
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 11 Wrz 2006 17:25:02
Sh1eldeR

Halflife'y byly bardzo dobre, mialy bardzo fajny, dopracowany single player. Najwazniejszy byl klimat, chociaz rowniez interakcja z otoczeniem (bohaterowie i sprzet) byla nieprzecietna.

Zwłaszcza na tle starego Dooma

A najwiekszy sukces HL odnioslo chyba, gdy na scenie pojawil sie mod pierwszej czesci - Counter Strike. Do dzis pozostaje druzynowa platforma turniejowa na profesjonalnych turniejach.

Tak, większości ludzi H-L kojarzy się z Counter Strike właśnie...
komputer
Anonimowy
#12 - Wysłana: 18 Gru 2006 20:18:51
w episode two będzie dodatek PORTAL.
Ten portal wymiata widziałem kilka filmików.
Hazral
Użytkownik
#13 - Wysłana: 18 Gru 2006 20:24:32 - Edytowany przez: Hazral
w episode two będzie dodatek PORTAL.
Ten portal wymiata widziałem kilka filmików.

Mam jeden filmik na dysku, wszystka fajnie ( trochę się HL zręcznościowy zrobi, ale i pomyśleć trzeba będzie). Ale jaki sprzęt to udźwignie(analogicznie do podstawki) , mój z pewnością nie
Muszę w końcu nadrobić pierwszy dodatek
miszowaty
Użytkownik
#14 - Wysłana: 18 Gru 2006 21:44:58
A ktoś ma do sprzedania za rozsądną cenę? Pierwszy dodatek, co?
cezary
Użytkownik
#15 - Wysłana: 20 Gru 2006 23:14:19
z systemem portali mozna sie spotkac juz w grze Prey - nomen-omen calkiem udanej (a moment latania po korytarzach na zewnatrz statku-matki z widokiem na gigantyczna Ziemie... miodzio).

Wracajac do tematu - Episode One ma swietna muzyczke
varden
Anonimowy
#16 - Wysłana: 22 Gru 2006 16:42:30
portal jako taki nie bedzie miał dużych wymagań. 2.5 procek 512 ramu grafika 124 i można zasówać. portale w prey były niezłe ale tylko w miejscach gdzie ich chcieli autorzy a w grze PORTAL będą tam gdzie chce gracz. pozatym ogólnie episode one miał zasadniczą wade- zero pojazdów. No prawda był moment że sie zasówało pociągiem i samochodem na początku ale nie dało sie nimi kierować ;-( episode two i three ( 2 i 3 )
ma być lepszy PS wesołych świąt mójjjj ssssskarbie. (tolkien wymiata)
cezary
Użytkownik
#17 - Wysłana: 22 Gru 2006 19:09:28
brak pojazdow mi nie przeszkadzal
Supero-kosmiczna fabula i genialna muzyka nadrabialy wszystko. Jako minus moglbym wymienic tylko zbyt krotka rozrywke.
Seybr
Użytkownik
#18 - Wysłana: 14 Paź 2007 17:58:52 - Edytowany przez: Seybr
Episode two zaliczony.

Spodziewałem się długiej gry, a dostałem? Rozrywka nie jest długa, przeszedłem ją w czasie może 6-7 godzin. Gra opowiada dalsze losy Gordona i spółki. Przeciwnicy ci sami, chodź dodali fajne roboty, bronie te same. Mamy też ciekawe auto, sporo się nim człowiek najeździ. Jest parę fajnych momentów w grze, tych nie zdradzam ;]. Grafika została podrasowana, muzyka jak się pojawia to powala na kolana. Dzięki temu klimacik jest świetny. Sporo akcji, wprowadzono do gry fajną kulę energetyczną, dzięki niej można zniszczyć pająki. W ostatniej fazie gry jest ona używana. Wystrzelasz z grawidguna kulę, przyczepia się i za pomocą zwykłej broni strzelasz i bumm ;]. Pająków jest trochę do rozłupania ;].
Episode Two to dobra gra, ale ma jedną zasadniczą wadę. Jest krótka, trochę dłuższa od EpO. Trzyma ona w napięciu, człowiek się nie nudzi grając. To dobra rozrywka, ale pozostawia nie smak typu "to już koniec?".
Twórcy obiecali iż będzie można zagrać Alex, ta będzie i tak zostało.

Ocena. Jeżeli jesteś fanem HL to śmiało można ją ocenić na 8/10. Jeżeli jesteś graczem i świat HL to dla ciebie kolejna gra, to śmiało możesz ocenić ją na 8-/10.
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 14 Paź 2007 18:57:34
Seybr

Episode two zaliczony.

Dopiero teraz?
Seybr
Użytkownik
#20 - Wysłana: 14 Paź 2007 19:05:44
Dopiero teraz?

Nie wiem co sobie pomyślałeś . Dobra nic nie mówię .

Po ochłonięciu dodam jeszcze, gra powiela to co było w tej serii.
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 14 Paź 2007 19:13:35
Seybr

Nie wiem co sobie pomyślałeś

Że tak późno gra Ci wpadła w ręce...
Seybr
Użytkownik
#22 - Wysłana: 14 Paź 2007 21:24:33
Q__

Przecież to w tym tygodniu wyszło .
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 14 Paź 2007 22:13:35
Seybr

Przecież to w tym tygodniu wyszło

My w Continuum w tydzień możemy pół galaktyki "przemeblować"... Tydzień to kupa czasu.
Darnok
Użytkownik
#24 - Wysłana: 17 Paź 2007 17:28:06
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 17 Paź 2007 20:27:14
Darnok

http://www.ultima.pl/Half_Life_2_The_Orange_Box/i 5 060/

Ciekawy zestawik.
Darnok
Użytkownik
#26 - Wysłana: 17 Paź 2007 21:01:36
Q__
I tani. Na szczególną uwagę zasługuje Team fortress i Portal, dla nich warto kupić
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 17 Paź 2007 21:40:00
Darnok

Na szczególną uwagę zasługuje Team fortress i Portal, dla nich warto kupić

A HL 2 to nie?
Darnok
Użytkownik
#28 - Wysłana: 17 Paź 2007 22:51:24
Q__
To tylko dodatek
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 17 Paź 2007 23:31:34
Darnok

To tylko dodatek

Aha. :]
Pah Wraith
Użytkownik
#30 - Wysłana: 10 Lut 2008 13:12:38
Jakaś grupa fanów zrobiła bardzo logiczną rzecz - piaty sezon ENT w postaci strzelanki ;] modu do HL2
http://www.enterprise-tcw.com/website/
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Gry / Half Life 2 - episode one

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!