USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kto jest fanem?
 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#1 - Wysłana: 31 Maj 2014 15:17:44
Nie znalazłem takiego wątku (albo przeoczyłem).
Wczoraj na GG wdałem się w dyskusję na temat tego kto może się nazywać fanem. Gość po drugiej stronie twierdził że prawdziwy fan powinien być kolekcjonerem tz. w przypadku filmów powinien polować na najlepsze krajowe wydania etc. Idąc jego rozumowaniem nie jestem fanem treka- poza ST 2009 kupionym za 3 zł w sklepie wszystko po 5 zł nie mam żadnych wydań treka.
Ja osobiście uważam że fan to osoba która jest zafascynowana daną rzeczą niezależnie czy ta fascynacja wiąże się z kolekcjonerstwem. Za fana trudno uznać kogoś kto nie udziela się w fandomie. Gościa który ma wszystkie wydania treka i ogląda je samotnie w piwnicy bez jakiejkolwiek integracji z mu podobnymi trudno mi nazwać prawdziwym fanem.
Zapraszam do dyskusji.
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 31 Maj 2014 15:35:45
MarcinK

MarcinK:
Kto jest fanem?

JA jestem fanem. I zbanuję każdego, kto zaprzeczy.
pirogronian
Użytkownik
#3 - Wysłana: 31 Maj 2014 16:00:12
Treka lubię, ale z "trekową społecznością" stykam się w zasadzie tylko przez to forum. Więc sam nie wiem. Czuję się jak fan, ale nie fanatyk. No, ale ja tak w sumie podchodzę do wszystkiego...
MarcinK
Użytkownik
#4 - Wysłana: 31 Maj 2014 16:46:21
Q__:
JA jestem fanem. I zbanuję każdego, kto zaprzeczy.

Ja zaprzeczam!

pirogronian:
Treka lubię, ale z "trekową społecznością" stykam się w zasadzie tylko przez to forum.

To w sumie wystarczy, lepsze to niż całkowite zamykanie się w swoim jednoosobowym fandomie.
Elaan
Użytkownik
#5 - Wysłana: 31 Maj 2014 17:21:33
Aż strach człowieka ogarnia, gdy sobie uświadomi, jakie grzechy wobec ST ma na sumieniu...
Nie kolekcjonuję wszystkiego, co ma związek z Trekiem, na konwenty nie jeżdżę, jeno przez internet mam kontakt z innymi fanami, a i munduru stosownego - o, zgrozo! - nie posiadam.
Podsumowując, wychodzi, że nie jestem fanką Treka...
Q__, zbanuj zatem i wstydu oszczędź.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 31 Maj 2014 17:38:05
Elaan

Elaan:
Q__, zbanuj zatem i wstydu oszczędź.

Nie sądzę, by należało sądzić fanostwo po pozorach.
Toudi
Użytkownik
#7 - Wysłana: 1 Cze 2014 16:50:29
Q__:
A jestem fanem. I zbanuję każdego, kto zaprzeczy.

yyy, veto?
 
USS Phoenix forum / Różności / Kto jest fanem?

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!