USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Olimpiada Soczi 2014
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#1 - Wysłana: 6 Lut 2014 19:27:49
Zaczyna się Olimpiada. Car Putin dogląda najdroższą olimpiadę świata. Oczywiście nie obyło się bez wpadek. Podwójna toaleta, albo gniazdko elektryczne na wysokości ponad dwóch metrów. Sportowcy wysyłają w sieć ciekawe fotki ;].

Póki co dla mnie wpadkę ma TVP. Większość transmisji ma być oczywiście na kanale sport. Ja się pytam, gdzie on jest ? Oczywiście w TV kablowym czy NC+, Polsat Cyfrowy. Dla czego ktoś ma płacić abonament, jak do dodatkowo musi opłacać jakiś pakiet. Płaci podwójnie, ale to rozmowa na inny temat. Dobrze że EuroSport będzie nadawał ;].

Medale ? Może Kowalczykowa i któryś ze skoczków. Kto inny, sam nie wiem. Może wy wiecie ?

Jazda figurowa czy któryś z panów ogląda ? Ja znam takiego co się dobrze na tym zna ;]. Czasem popatrzę, jak muszę. Ale przyjemność sprawia mi jak pani robi poślizg pupą na lodzie ;].

Będzie co oglądać ;]
mozg_kl2
Użytkownik
#2 - Wysłana: 6 Lut 2014 19:31:13
Seybr:
Zaczyna się Olimpiada

Igrzyska jeśli już Olimpiada to okres 4 lat pomiędzy Igrzyskami.

Seybr:
Car Putin

nasi politycy to nie są godni nawet Putinowi buty czyścić.

Dziś podali, że Igrzyska w Soczi kosztowały tyle ile wszystkie poprzednie razem wzięte.
Seybr
Użytkownik
#3 - Wysłana: 6 Lut 2014 19:52:03
mozg_kl2:
Igrzyska jeśli już Olimpiada to okres 4 lat pomiędzy Igrzyskami.

Obydwie formy w naszym języku są poprawne. Zobacz link:

http://sport.dlastudenta.pl/artykul/Olimpiada_czy_ igrzyska_olimpijskie,84152.html

Sprawdziłem w słowniku, potwierdza treść linku ;].

mozg_kl2:
nasi politycy to nie są godni nawet Putinowi buty czyścić.

Zgadza się. Chłop potrafi wysłać do łagrów, wrogów. Ale dba o swój kraj jak prawdziwy car. Donek mógł by brać przykład.
Elaan
Użytkownik
#4 - Wysłana: 6 Lut 2014 20:04:24 - Edytowany przez: Elaan
Seybr:
Oczywiście nie obyło się bez wpadek. Podwójna toaleta, albo gniazdko elektryczne na wysokości ponad dwóch metrów.

Mnie najbardziej rozbawił widok sedesu, przed którym stały 3 krzesełka [bez parawanu, rzecz jasna], bo przecież kolejka może być...

Seybr:
Dobrze że EuroSport będzie nadawał

Czy to będą transmisje na żywo, czy zdecydują się na wybrane powtórki?

Seybr:
Medale? Może Kowalczykowa i któryś ze skoczków.

Myślę, że skoczkowie coś przywiozą, ale na złoto bym nie liczyła. Podobnie z Justyną Kowalczyk.
Zbyt wielka presja na pewno im nie pomoże, a dziennikarze mają zwyczaj niepotrzebnego podkręcania oczekiwań.

mozg_kl2:
Dziś podali, że Igrzyska w Soczi kosztowały tyle ile wszystkie poprzednie razem wzięte.

I bardzo dobrze, bo to znaczy, że nikt nam nie da następnych, bo nas na nie po prostu nie stać.
mozg_kl2
Użytkownik
#5 - Wysłana: 6 Lut 2014 20:35:47
Seybr:
Obydwie formy w naszym języku są poprawne. Zobacz link:

http://sport.dlastudenta.pl/artykul/Olimpiada_czy_ igrzyska_olimpijskie,84152.html

Sprawdziłem w słowniku, potwierdza treść linku ;].

"Dr Katarzyna Kłosińska: W tej chwili tak. Rzeczywiście w starożytności jako "igrzyska” określano zawody sportowe, a "olimpiadą" nazywano okres czterech lat między zawodami. Można też powiedzieć, że dawniej słowo ”olimpiada” służyło do rachuby czasu, np. "Rzym został założony w 3. roku 6. Olimpiady" (753 r. p.n.e. – PAP ). Dzisiaj określamy czas w inny sposób, mamy kalendarz, daty. A tymczasem słowo "olimpiada" stało się synonimem "igrzysk olimpijskich"."

Ja byłby jednak za używaniem prawidłowego nazewnictwa a nie kierowaniem się dziennikarzami którzy plotą dużo i często bez sensu. Zresztą formuła otwarcia Igrzysk jest jasna;" Igrzyska (liczba) Olimpiady uważam za otwarte. Tak mnie uczyła Pani od historii starożytnej przez 2 lata i przyznaje jej racje.

Seybr:
Zgadza się. Chłop potrafi wysłać do łagrów, wrogów. Ale dba o swój kraj jak prawdziwy car. Donek mógł by brać przykład.

Umie prowadzić politykę przestrzenie i myśleć na lata. Nasze orły mysla jak coś przekręcić i jakos to będzie do wyborów.

Elaan:
I bardzo dobrze, bo to znaczy, że nikt nam nie da następnych, bo nas na nie po prostu nie stać.

Kraków (SIC!) stara się o Igrzyska w 2022. Będzie okazja do przekrętów.
Elaan
Użytkownik
#6 - Wysłana: 6 Lut 2014 20:51:34
mozg_kl2:
Umie prowadzić politykę przestrzenie i myśleć na lata. Nasze orły mysla jak coś przekręcić i jakos to będzie do wyborów.

Taka jest, niestety, różnica między rasowym politykiem, a politykierem.

mozg_kl2:
Kraków (SIC!) stara się o Igrzyska w 2022. Będzie okazja do przekrętów.

A na Kopcu Kościuszki będą trasy zjazdowe, czy tor bobslejowy?
Christof
Użytkownik
#7 - Wysłana: 7 Lut 2014 00:35:15
mozg_kl2:
Umie prowadzić politykę przestrzenie i myśleć na lata. Nasze orły mysla jak coś przekręcić i jakos to będzie do wyborów.

Tak - a po wyborach i tak prawdopodobnie będzie rządziła opozycja, więc niech oni się martwią. Smutna prawda.

Seybr:
Medale ? Może Kowalczykowa i któryś ze skoczków. Kto inny, sam nie wiem. Może wy wiecie ?

Kowalczykowa to największy pewniak do zdobycia medalu, jeśli chodzi o naszych reprezentantów. Jeśli chodzi o skoczków, to największe nadzieje wiążę z Kamilem Stochem. Poza nimi ciężko mi wskazać wśród naszych kogokolwiek, kto miałby szanse na medal.
Adek
Użytkownik
#8 - Wysłana: 7 Lut 2014 00:36:43 - Edytowany przez: Adek
Zaskoczę was może a może i niekoniecznie? hehe Ja nie zamierzam oglądać nawet ponoć spektakularnej inauguracji. Jak byłem młodszy to oglądałem sporo sportu. Obecnie najczęściej SNOOKER oraz czasem jakiś mecz piłkarski w Lidze Mistrzów. No i jak roztrąbią w mediach, ze znów nasi skoczkowie w KONTROFENSYWIE to też z ciekawości obejrzę w necie ich zwycięskie skoki.
Seybr:
Jazda figurowa czy któryś z panów ogląda ? Ja znam takiego co się dobrze na tym zna ;]. Czasem popatrzę, jak muszę. Ale przyjemność sprawia mi jak pani robi poślizg pupą na lodzie ;].

Najlepsze są jak dla mnie te podwójne i potrójne TULUPY jak chłopak wyrzuca dziewczynę na 2 metry w górę. Spektakularnie to wygląda oraz jak potem klapnie na pupę to też. Lubiłem właśnie oglądać kiedyś tę dyscyplinę na równi z hokejem. Jazda figurowa ma w sobie wiele gracji, te układy taneczne pod muzę. Fajnie to czasem wygląda no i dziewczyny śliczne. Panowie z resztą też przystojni. Mimo to na obecnym etapie mam inne zainteresowania. Wgl mnie to Soczi nie rusza a wręcz irytuje podobnie jak NON-STOP te niekończące się relacje z Ukrainy. OK Rozumiem, że walczą o wolność i demokrację ale co za dużo to nie zdrowo tego oglądać.
Queerbot
Użytkownik
#9 - Wysłana: 7 Lut 2014 01:04:17
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 7 Lut 2014 12:51:10 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2
Seybr
Elaan
Christof

A'propos:
Seybr:
Ale dba o swój kraj jak prawdziwy car.

Jasne, że nie odmawiam Putinowi sprawności (ani jej rewersu - bezwzględności), ale czy nie jest trochę tak, że podziw - nawet podszyty niechęcią - do tzw. silnych postaci polityki wynika z tęsknoty za przerzuceniem na kogoś odpowiedzialności za kraj i za własne życie? Hmm..?

ps. Uprasza się nie nazywać Premiera ksywą Donek (nawet jeśli sam zdaje się ją lubić). Z szacunku dla urzędu, niekoniecznie dla osoby.
Queerbot
Użytkownik
#11 - Wysłana: 7 Lut 2014 13:11:57
Te narzekania na sposób wykończenia wioski olimpijskiej są chyba przesadzone. Z tego, co słyszałem dominują głównie w polskich mediach i dotyczą tych samych przypadków. Dochodzi tu zresztą do absurdów, TVN24 pokazała np małe słoiczki dżemu w stołówce olimpijskiej jako jakiś absurd, że dżem w tym kraju nakłada się sobie słoikami - to jest już szukanie na siłę problemów.

Niedociągnięcia zawsze jakieś są w przypadku tak gigantycznej inwestycji, ale narzekania dziennikarzy na to, że w ich pokoju wystaje jakiś kabel są dla mnie w jakimś sensie mieszczańskie w tym bardzo złym znaczeniu tego słowa.

Natomiast należy mówić o prawdziwych problemach. Np na pobudowane autostrady nie mają wstępu zwykli mieszkańcy Soczi, impreza odwróciła się od nich zupełnie. Poza tym dochodzą alarmujące sygnały o spustoszeniu w środowisku spowodowanym budową, o dużych kosztach społecznych (wysiedlenia, zmiana tkanki miejskiej), już dawno zresztą pokazywała to chociażby Barbara Włodarczyk w Szerokich Torach, jak rabunkowa jest to budowa. Do tego oczywiście sprawa antyhomoseksualnych ustaw w Rosji (niby wyjątkowo zawieszonych punktowo w Soczi na czas zawodów), ta sprawa odbiła się i wciąż odbija szerokim echem w świecie, czego przykładem jest chociażby logo google. Dodatkowo sprawa zagrożenia terroryzmem kaukaskim - jestem prawie pewien, że w republikach Kaukazu roi się teraz od wojska i milicji, które łamią prawa człowieka, biorąc mieszkańców Kaukazu z góry za potencjalnych terrorystów. Rosja de facto przesunęła też granicę z Gruzją o parę kilometrów, tzn wprowadziła na ten teren swoje wojska, tłumacząc to terrorystycznym zagrożeniem.
Poza tym nad olimpiadą wisi widmo Ukrainy, a może wręcz na odwrót - nad Ukrainą wisi widmo olimpiady. Ciągle słyszę, że z końcem zawodów Rosja zaangażuje się w tę sprawę, co może oznaczać różne formy interwencji.
mozg_kl2
Użytkownik
#12 - Wysłana: 7 Lut 2014 16:54:10
Christof:
Kowalczykowa to największy pewniak do zdobycia medalu,

Ostatnio coś ma problem z kostką więc, zęby nie wracała na tarczy.

Adek:
Ja nie zamierzam oglądać nawet ponoć spektakularnej inauguracji.

Oglądnę skrót w wieczornych wiadomościach. Tak to też mi szkoda prądu.

Q__:
ale czy nie jest trochę tak, że podziw - nawet podszyty niechęcią - do tzw. silnych postaci polityki wynika z tęsknoty za przerzuceniem na kogoś odpowiedzialności za kraj i za własne życie? Hmm..?

To chyba dobrze, że na czele kraju stoi osoba która bierze za niego odpowiedzialność ergo dba o ten kraj, a nie szuka tylko jak coś przekręcić. Putin odbudował w kilka lat mocarstwowość Rosji. Sprawił, że Rosjanie są dumni ze swojego kraju. Na arenie międzynarodowej ogrywa jak uczniaka Obamę. Za swoje życie, odpowiedzialności na nikogo nie zamierzam przerzucać.

Queerbot:
Te narzekania na sposób wykończenia wioski olimpijskiej są chyba przesadzone. Z tego, co słyszałem dominują głównie w polskich mediach i dotyczą tych samych przypadków. Dochodzi tu zresztą do absurdów, TVN24 pokazała np małe słoiczki dżemu w stołówce olimpijskiej jako jakiś absurd, że dżem w tym kraju nakłada się sobie słoikami - to jest już szukanie na siłę problemów.

Też uważa, że to kwik niektórych dziennikarzy rozdmuchany nie potrzebnie. przypomina mi się od razu reportaż w brytyjskiej BCC, gdzie Anglicy twierdzili, że po polskich boiskach biegają krety i świnie, a ośrodki sportowe to rudery.
Seybr
Użytkownik
#13 - Wysłana: 7 Lut 2014 20:22:53
Adek:
Najlepsze są jak dla mnie te podwójne i potrójne TULUPY jak chłopak wyrzuca dziewczynę na 2 metry w górę. Spektakularnie to wygląda oraz jak potem klapnie na pupę to też.

Piękny widok. Podczas jakiejś tam imprezy. Czytałem sobie gazetę i czasem zerkałem. Jakaś para faworytów mojej matki jechała pięknie. Ja wykrakałem i była piękna pupa na ludzie. Tryb troll mode on i trochę poprzeszkadzałem matce i mojej kobiecie ;].

Q__:
Uprasza się nie nazywać Premiera ksywą Donek

Czekaj jeszcze się przyczepię :P. Tak po złości to zrobię i po znajomości :P.

Queerbot:
Te narzekania na sposób wykończenia wioski olimpijskiej są chyba przesadzone

Każde igrzyska mają swoje kwiatki. Np. w Atlancie na czas nie powstał parking, gdzieś indziej malowali ściany hotelu w dzień otwarcia ;].

Otwarcie pięknie i w tylu Made in Rosja. Fajnie się patrzy na reprezentacje z ciepłych czy egzotycznych krajów. W letnich igrzyskach bywa, czarny francuz czy anglik. Tu kwiatek reprezentacja z typowego czarnego kraju Afryki. Czo widzimy samych białych. Swoje oko zawieszałem na kobiety. Co jak co z pośród krajów, blond angielki są w mega nie moim typie.

Przedstawienie ładne, ale prawda historyczna zmieniona. Styl kolorowych lat 60 tych w Moskwie .Zaraz okaże się że to byłą druga Ameryka.

Co mi w sumie się nie podobało, to że letni sportowcy odpalali znicz, od Szarakowej.
FX na płycie stadionu, piękna robota. Ale to zasługa min. naszych. Widać co robi kasa. Jest jest dużo i masz porządne FX.
Adek
Użytkownik
#14 - Wysłana: 8 Lut 2014 13:13:49 - Edytowany przez: Adek
Trudno nie zgodzić się z komentarzem z Gazety Wyborczej, że Rosja przygotowała się do rzeczonych Igrzysk Olimpijskich niczym do III WOJNY ŚWIATOWEJ. Koszty nie grały roli, liczyła się POKAZÓWA. Jak oni potem utrzymają tyle kosztownych obiektów? Pokazali światu, że mimo że ZSRR przeszło do lamusa to musicie się wciąż z nami liczyć bo straszak cały czas wisi na ścianie. A poniżej fajna fota ze Stochem z podpisem...
http://www.4shared.com/web/preview/doc/wEx8_UdUce
mozg_kl2
Użytkownik
#15 - Wysłana: 8 Lut 2014 17:32:42
Adek:
Koszty nie grały roli, liczyła się POKAZÓWA.

Ciekawe ile z tych kosztów poszło do prywatnej kieszeni. Mówili, w radiu, że jedna droga kosztowała tyle jakby ją wyłożyli złotem i kawiorem. W moim odczuciu akcja z kołem, które niby przypadkiem się nie otwarło jest celowa. Szczególnie, że to koło olimpijskie symbolizowało Amerykę. Putin gra na nosie Obamie a ten nic nie może zrobić.
Adek
Użytkownik
#16 - Wysłana: 8 Lut 2014 17:51:47
mozg_kl2:
Szczególnie, że to koło olimpijskie symbolizowało Amerykę. Putin gra na nosie Obamie a ten nic nie może zrobić.

Akurat takiej symboliki się w tym nie doszukałem ale niewykluczone, że mógł być taki zamysł choć pozostaje to chyba jedynie w kwestii naszych domysłów?
mozg_kl2
Użytkownik
#17 - Wysłana: 8 Lut 2014 18:00:48
Adek:
Akurat takiej symboliki się w tym nie doszukałem ale niewykluczone, że mógł być taki zamysł choć pozostaje to chyba jedynie w kwestii naszych domysłów?

może tak może nie http://sport.tvn24.pl/igrzyska-w-soczi,204/policze k-dla-usa-obrazila-obame-zapalila-znicz-olimpijski ,396115.html
MarcinK
Użytkownik
#18 - Wysłana: 8 Lut 2014 18:03:19
Seybr:
Car Putin dogląda najdroższą olimpiadę świata

Ja się zdziwiłem że sam w niej nie startuje. W końcu jest wszechstronnie uzdolniony gra na pianinie, kieruje helikopterem, nurkuje, jeździ konną...

mozg_kl2
Użytkownik
#19 - Wysłana: 9 Lut 2014 13:36:52 - Edytowany przez: mozg_kl2
mozg_kl2
Użytkownik
#20 - Wysłana: 9 Lut 2014 20:35:37
Seybr
Użytkownik
#21 - Wysłana: 9 Lut 2014 21:49:16 - Edytowany przez: Seybr
No byłem u znajomych. Oglądaliśmy przy galaperce.
Chłopu się udało, przydał by się jeszcze medal drużynowy.
Na Justynę nie liczę, kobieta ma problemy. Norweżki są po mega dopingu. Lobby sportowe z tego kraju działa. Nikt normalny z astmą nie uprawia sportu wyczynowego. Pomijam że Birgen ma więcej jaj niż nie jeden facet. Choć może Justyna jeszcze coś pokaże. Kobieta i tak dużo zdobyła ;].
Adek
Użytkownik
#22 - Wysłana: 9 Lut 2014 23:04:11 - Edytowany przez: Adek
mozg_kl2:
http://sport.tvn24.pl/igrzyska-w-soczi,204/polak-m istrzem-olimpijskim-wielki-stoch,396428.html

oby więcej takich chwil

Seybr:
No byłem u znajomych. Oglądaliśmy przy galaperce.
Chłopu się udało, przydał by się jeszcze medal drużynowy.

BRAWO KAMIL! I to z NOWYM REKORDEM SKOCZNI WOW!! To się nazywa KLASA SAMA DLA SIEBIE!

Seybr:
Na Justynę nie liczę, kobieta ma problemy.

...oraz WIELKIEGO PECHA z tym złamaniem stopy ale faktem jest, że dziewczyna nie trafiła chyba z formą na Igrzyska.

Żeby się jednak nie okazało, że medal Stocha będzie JEDYNYM MEDALEM. WIELKA PETARDA na początek a potem NIC. Oby tak nie było. Co prawda generalnie nie jestem fanem Igrzysk ale na hokej od czasu do czasu popatrzę jak i na skoki.
Seybr
Użytkownik
#23 - Wysłana: 10 Lut 2014 08:25:51
Adek:
oraz WIELKIEGO PECHA z tym złamaniem stopy ale faktem jest, że dziewczyna nie trafiła chyba z formą na Igrzyska.

Tyle lat na topie, to kiedyś się kończy. Pomijam że dziewczyna chce mieć rodzinę, lata lecą a ona sama powiedziała że by chciała ją mieć.

Adek:
Igrzysk ale na hokej od czasu do czasu popatrzę jak i na skoki.

Ja skoki lubię oglądać. Z wiekiem preferencje mi się zmieniają. Niegdyś bardziej lubiłem zimowe igrzyska, teraz wydaje mi się że letnie są bardziej ciekawe. Oczywiście na konkurs żelazek czekam, oczywiście pań.
mozg_kl2
Użytkownik
#24 - Wysłana: 10 Lut 2014 17:49:02
http://wiadomosci.onet.pl/prasa/probuja-nas-szanta zowac-igrzyskami/frp8y#.Uviye2haHo0.facebook

Troche w temacie i najlepsze fragmenty

"Szczególnie drastyczny jest przykład Montrealu, którego mieszkańcy spłacali dług po igrzyskach przez 30 lat, bo faktyczne wydatki były wyższe o 800 proc. od szacunków!"

Co tam stać nas postaw się a zastaw się.

"W Monachium i szwajcarskiej Gryzonii mieszkańcy w referendach zdecydowali o wycofaniu się ze starań o organizację. Ostatnio wycofał się Sztokholm, a niebawem może zrezygnować również Oslo, bo w tej chwili większość mieszkańców Norwegii opowiada się przeciwko udzieleniu rządowych gwarancji finansowych dla ZIO.

W każdym z tych miejsc najpierw zapytano mieszkańców o zdanie, a dopiero potem wydawano pieniądze. U nas do 2015 roku władze wydadzą 48 mln zł – niezależnie od tego, czy zostaniemy wybrani na gospodarza igrzysk – ale mieszkańców o zgodę na te wydatki nie zapytał i pytać nie zamierza"

Daleko nam jeszcze do prawdziwej demokracji.
mozg_kl2
Użytkownik
#25 - Wysłana: 10 Lut 2014 19:51:46
Seybr
Użytkownik
#26 - Wysłana: 13 Lut 2014 12:40:27
Drugi złoty medal. Kobieta dała radę, szła niczym dobry Ursus podczas orania w polu. Koksik Biergen daleko, oprócz mięśni i dopingiu trzeba mieć odpowiedni talent ;].

Ciekawe jak będzie ze Stochem. Może stanie na podium. Ale ja bym wolał żeby nasi panowie zdobyli medal drużynowo. Brąz jest w zasięgu.
Adek
Użytkownik
#27 - Wysłana: 13 Lut 2014 16:19:38
GRATULACJE dla ZŁOTEJ JUSTYNY! Jednak stanęła ponownie na WYSOKOŚCI zadania. I to ze złamaną stopą.
A poniżej coś czym można nacieszyć przez chwilę oko.
http://zapodaj.net/1a51458f8674a.jpg.html
Seybr
Użytkownik
#28 - Wysłana: 15 Lut 2014 16:57:19
Kolejny medal, po cichu liczyłem na strażaka. Taki człowiek jak on udowadnia, że pieniądze powinny być ładowane w talenty a nie w paralityków od piłki kopanej. Miliony ładowane i marnowane są przez działaczy.

Co mamy ? Paralityków w drużynie narodowej i sprawnych inaczej w lidze.
Nie interesuje się piłką, szkoda zdrowia. Jest tyle ciekawszych dziedzin sportu. Oglądałem nasze panie w biegu. Gdyby na drugim kanale leciał mecz z naszymi kopaczami, nawet bym nie przełączył.
Mav
Użytkownik
#29 - Wysłana: 15 Lut 2014 17:50:57 - Edytowany przez: Mav
Oglądałem na żywo, nie spodziewałem się, że będę świadkiem zdobycia złotego medalu. Ale Holender stracha narobił!

Seybr:
Nie interesuje się piłką, szkoda zdrowia.

Ja tam lubię, oczywiście z odpowiednią dozą rezerwy, nasze amatorskie "ekstraklasowe" podwórko. A prawdziwą piłkę mam w Lidze Mistrzów
mozg_kl2
Użytkownik
#30 - Wysłana: 15 Lut 2014 18:15:28
Seybr:
paralityków od piłki kopanej

Ostanio w rankingu FIFA przeskoczyły nas takie potęgi jak Arabia Saudyjska czy Oman.

Nie spodziewałem się złota. Zobaczymy co dziś pokażą skoczkowie
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Olimpiada Soczi 2014

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!