USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"
 Strona:  ««  1  2  3  ...  114  115  116  117  118  119  120  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#3541 - Wysłana: 16 Paź 2020 12:13:17 - Edytowany przez: Q__
MarcinK
Użytkownik
#3542 - Wysłana: 20 Paź 2020 16:57:55
Smok_Eustachy
Użytkownik
#3543 - Wysłana: 20 Paź 2020 17:07:25
Jest duża szansa, że dostanie. Z taką kartoteką....
Seybr
Użytkownik
#3544 - Wysłana: 20 Paź 2020 18:10:50
MarcinK

Skakał i się doskakał. Za dużo mącił i się wylało. Azyl powinien dostać. Jak taka świnia jak Gaweł dostał to czemu nie on. Gaweł to oszust i złodziej.
Q__
Moderator
#3545 - Wysłana: 20 Paź 2020 21:44:05
Seybr

Seybr:
taka świnia jak Gaweł

Leci ostrzeżonko. Nie epitetujemy tu ludzi w ten sposób, zasłużyli czy nie.
Q__
Moderator
#3546 - Wysłana: 26 Paź 2020 12:58:09
Seybr
Użytkownik
#3547 - Wysłana: 27 Paź 2020 08:11:22
Q__

Władza i sejm oni mają społeczeństwo w duszy. Im na rękę skłócone społeczeństwo.

O aborcji powiem tyle. Katotaliby są przeciwne, ich sumienie ich wybór. Popieram protest.

Gdyby nasze społeczeństwo było uzbrojone jak w US, to by władza miała większy respekt i już by kilku mundurowych gryzło by piach.
Policja przez te ostatnie lata wypracowała sobie wizerunek. Ok, śród Karyn i Sebixów zawsze będzie HWDP. Jednak zdrowi i normalni ludzie, inaczej podchodzili. W ciągu tych ostatnich miesięcy i ostatnich dni sporo stracili. Wśród znajomych mam kilku policjantów. Z jednym zresztą pracuje, czasem opowiada o swojej pracy. Jest dyżurnym i przyjmuje interwencje. Rynce opadają.

Najgorsza jest władza w Policji, każą wykonywać czynności wbrew woli funkcjonariuszy. Naczelnik był wku... bo mało interwencji w sprawie maseczek. Wsiadł do auta i latał jak żyd po pustym sklepie.
Eviva
Użytkownik
#3548 - Wysłana: 27 Paź 2020 19:00:07 - Edytowany przez: Eviva
Q__:
Warto chyba odnotować SFowy wątek odbywających się demonstracji:

A ja pozwolę sobie zacytować pewien malutki fragmencik jednego z odcinków TNJ

Kardassjański żołnierz (wskazuje na wizor Geordy'go): Jak straciłeś wzrok?
Geordie: Taki się urodziłem.
Kardassjański żołnierz (ze zdziwieniem i oburzeniem & niedowierzaniem): I rodzice cię nie zabili?!


Stajemy się Kardassjanami. Moje uszanowanie.
Q__
Moderator
#3549 - Wysłana: 27 Paź 2020 19:16:00 - Edytowany przez: Q__
Eviva

Eviva:
Stajemy się Kardassjanami.

Póki co chyba na odwrót, patrząc na wyrok TK*...

* Pomijam chwilowo kwestię na ile TK jest TK, a wyrok - wyrokiem.
ortkaj
Użytkownik
#3550 - Wysłana: 27 Paź 2020 20:01:36
Q__:
Póki co chyba na odwrót, patrząc na wyrok TK*...

Co to znaczy być na odwrót Kardassjaninem? Bom ciekaw...
Elaan
Użytkownik
#3551 - Wysłana: 27 Paź 2020 22:24:54 - Edytowany przez: Elaan
Eviva:
Stajemy się Kardassjanami.

A ja mam wrażenie, że zmierzamy raczej ku frankistowskiej Hiszpanii.
A że nasz naród wielce niesforny, to skończy się jak w wierszu:

Ci, co nie będą nie­wol­ni­ka­mi,
idą cię bro­nić, zie­mio hisz­pań­ska,
abyś nie była, jak przed wie­ka­mi,
zno­wu kró­lew­ska, księ­ża i pań­ska.


Co zaś do TK i jego wyroku, a nawet całego naszego sądownictwa ogólnie, to bardzo trafny tekst padł ostatnio w jednym z odcinków "Detektywa Murdocha" :

"W prawie nie chodzi o sprawiedliwość".

Prawda, że pasuje jak ulał?
krzychu
Użytkownik
#3552 - Wysłana: 28 Paź 2020 02:10:56 - Edytowany przez: krzychu
MarcinK
Użytkownik
#3553 - Wysłana: 28 Paź 2020 08:46:10 - Edytowany przez: MarcinK
https://www.tygodnikpowszechny.pl/kaczynski-prowok uje-do-przemocy-165446?fbclid=IwAR2mGZ-aDNAA9qeuQ4 jrMte88dCOqPsbSBpIvjRZfuAtgdRRhajVEjr1nWQ

Stał czy siedział


Eviva
A zdajesz sobie sprawę że ta decyzja stwarza sposobność do sądowego postępowania w przypadku każdego poronienia? Że nie będzie możliwości zaprzestania leczenia i przywrócenia naturalnego cyklu śmierci dla płodów które nie mogą przeżyć bez łożyska? Leczenia które jest obciążające dla matki bo musi nosić de facto pasożyta i dla dziecka.
Seybr
Użytkownik
#3554 - Wysłana: 28 Paź 2020 18:30:06 - Edytowany przez: Seybr
Jakiś czas temu moja rozmowa przy wódce, mówię. PiS odebrał mi myśliwemu możliwość polować z dzieckiem, wychowywać go po swojemu ale to nie koniec. Nie długo coś odwalą, że ludzie wyjdą na ulicę. Dziś spotkałem kumpla i tylko powiedział, czy ty zawsze musisz coś wykrakać i mieć rację ?

Rozmawiałem z kolegami, którzy nie polują. Rok wcześniej kumpel wspominał, że coś wisi w powietrzu i za jego życia pieprznie jakiś wirus i będzie się działo.

Przeraża mnie to, że Policja nie postawiła się władzy. Gdyby poszli przeciwko władzy, działo by się. Ja nie wiem jak ci ludzie mogą spojrzeć w oczy swojej żony, matki czy córki.
Elaan
Użytkownik
#3555 - Wysłana: 28 Paź 2020 19:56:24 - Edytowany przez: Elaan
krzychu:
troche sie zmienilo od tego wierszyka hiszpanskiego

Po pierwsze:
To nie hiszpański wierszyk, tylko piękna polska poezja.

Po drugie:
Co mają naprawdę znaczyć te linki?
"Nie podskakujcie władzy, która ma system Pegasus i wojsko na zawołanie?"
Czyli demokrację mamy już z głowy?

Seybr:
Przeraża mnie to, że Policja nie postawiła się władzy.

A po co? Bliższa ciału koszula - czytaj dobre zarobki i wczesna suta emerytura.
Do tego, jak podeślą im Żandarmerię Wojskową, to spacyfikują "przypadkowe społeczeństwo" raz-dwa, a ewentualne wpadki typu ciężkie uszkodzenia ciała lub zgony osobników stawiających opór władzy, zwalą na wojsko.
krzychu
Użytkownik
#3556 - Wysłana: 28 Paź 2020 20:36:26
Elaan

Logika zaprowadzi cię od punktu A do punktu B. Wyobraźnia może zaprowadzić cię wszędzie.
Elaan
Użytkownik
#3557 - Wysłana: 28 Paź 2020 20:39:35
krzychu:
Logika zaprowadzi cię od punktu A do punktu B. Wyobraźnia może zaprowadzić cię wszędzie.

Ładne powiedzonko, ale nie bardzo wiem do czego chcesz się w ten sposób odnieść.
krzychu
Użytkownik
#3558 - Wysłana: 28 Paź 2020 20:43:45 - Edytowany przez: krzychu
Elaan

moze poogladaj linki moze sobie cos wyobrazisz
Elaan
Użytkownik
#3559 - Wysłana: 28 Paź 2020 21:02:16
krzychu

Przykro mi, że masz trudności z precyzyjnym formułowaniem myśli za pomocą języka pisanego i nadrabiasz to pośrednim przekazem obrazkowym.
Ale to nie mój problem.
A rozwiązywanie zagadek typu "Co krzychu miaŁ na myśli wrzucając kolejny filmik?", nie dla wszystkich jest tak fascynujące, jak Ci się zdaje.
krzychu
Użytkownik
#3560 - Wysłana: 28 Paź 2020 21:25:56
Elaan

ok nie wdaje sie juz w dyskusje
MarcinK
Użytkownik
#3561 - Wysłana: 28 Paź 2020 22:13:18
Seybr
Mam podobnie, w marcu gadaliśmy z kumplem czy ta epidemia sprawi że ludzie zaczną szanować naukę. Ja stwierdziłem że raczej odpłyną bardziej w kierunku religii i zabobonu i miałem racje
Q__
Moderator
#3562 - Wysłana: 28 Paź 2020 22:41:24
krzychu

krzychu:
ok nie wdaje sie juz w dyskusje

Są dostępne opcje pośrednie pomiędzy wrzucaniem linkowych rebusów i kładzeniem uszu po sobie. Np. ten, no, dialog... (Rzecz wpisana w naturę forum dyskusyjnego zresztą.)
Seybr
Użytkownik
#3563 - Wysłana: 29 Paź 2020 06:38:18
Elaan:
Bliższa ciału koszula - czytaj dobre zarobki i wczesna suta emerytura.

Już dochodzi do takich akcji, gdzie sąsiedzi policjantów przestają podawać im rękę. Wiesz Policja wypracowała sobie swój obraz, przez tyle lat. Owszem szacunku o Sebixa i Karyny nie mieli i nie będą mieli. Ale wśród normalnego społeczeństwa przewaga była na plus. Obecnie, powiedział bym że wstyd być sługusem Kaczora. Że stracili całkowicie w moich oczach.
Mav
Użytkownik
#3564 - Wysłana: 29 Paź 2020 18:37:24 - Edytowany przez: Mav
Wielcy obrońcy życia. Łatwo we frajerski sposób karmić swoje sumienie nie ponosząc żadnej odpowiedzialności za wychowanie niepełnosprawnych dzieci. Leki za kilka tysięcy, rehabilitacje, specjalistyczny sprzęt, operacje za kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy i opieka 24/h.
mozg_kl2
Użytkownik
#3565 - Wysłana: 29 Paź 2020 20:17:08
Seybr:
Już dochodzi do takich akcji, gdzie sąsiedzi policjantów przestają podawać im rękę.

inaczej jak debilizm nie można tego nazwać. Do mnie jeden znajomy przestał się odzywać bo pracuje w firmię z która się procesował i przegrał. Policja nie jest wrogiem protestantów.

Seybr:
Obecnie, powiedział bym że wstyd być sługusem Kaczora.

Ja tam wole myśleć, że służę Polsce i obywatelom. Kaczor był i pójdzie a policja będzie trwać. Ludzie zawsze będą na nią sapać, tak to już jest.
MarcinK
Użytkownik
#3566 - Wysłana: 29 Paź 2020 22:03:19
Q__
Moderator
#3567 - Wysłana: 29 Paź 2020 22:32:51
mozg_kl2

mozg_kl2:
Kaczor był i pójdzie

I znów ma się ochotę przywołać przytaczane już słowa Lema...
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=3692&page=105#msg335429
Seybr
Użytkownik
#3568 - Wysłana: 31 Paź 2020 09:56:29
mozg_kl2:
inaczej jak debilizm nie można tego nazwać.

W sumie masz racje, ale nie do końca. Jeżeli sąsiad mojego kolegi, poszedł z pałą na kobiety. Tak jest filmik jak przypierniczył kobiecie. Widziałem, to się dziwisz, że nie poda jemu ręki. Wczoraj uderzył obcą kobietę, jutro może uderzyć jego żonę. Bo taki rozkaz ma ? Zomo haha.

mozg_kl2:
Ja tam wole myśleć, że służę Polsce i obywatelom.

Wielu służy wyłącznie przyszłej emeryturce. Wiesz mam kolegów w Policji. Czasem jak się nasłucham, jakie tam głąby pracują. Oni co najwyżej nadają się do łopaty a nie służbie społeczeństwu.

mozg_kl2:
Ludzie zawsze będą na nią sapać, tak to już jest.

Tak to prawda. Społeczeństwo zawsze będzie podzielone. Wielu policjantów robi świetną pracę. Ok dostałem mandat za prędkość, mogę mieć pretensje do siebie. Z drugiej strony patrząc na tych cwaniaków z zamkniętymi twarzami, gdzie służą Kaczyńskiemu czy jego świece mówię nie. Pani ex posłanka wzywa policję bo dziennikarz truje jej dupę. Nic nie robią, że brak u niej maseczki. Cwaniaki łamią prawo, brak nazwisk, nie chcą podać swoich danych a muszą.

Hah akcja z cmentarzami. Jak mówiłem w poniedziałek w pracy, że będą zamknięte to mnie wyśmiali.
Q__
Moderator
#3569 - Wysłana: 9 Lis 2020 15:26:11
Seybr
Użytkownik
#3570 - Wysłana: 9 Lis 2020 21:08:58
Q__

Ja mam jedną raz na tydzień lekka alkoholizacja rudą, blondyną i czasem rękopisami. Raz na jakiś czas brunetka (piwko).
 Strona:  ««  1  2  3  ...  114  115  116  117  118  119  120  »» 
USS Phoenix forum / Różności / "This is about saving the future of humanity!"

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!