USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Dla Nieobecnych
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  22  23  24  25  26  »» 
Autor Wiadomość
RaulC
Użytkownik
#31 - Wysłana: 31 Maj 2011 22:06:59
Eviva:
wystąpił też w emitowanym obecnie przez AXN SF serialu "Babilon 5".

Nie kojarzę, kogo grał?
Eviva
Użytkownik
#32 - Wysłana: 31 Maj 2011 22:16:24
RaulC

Zack Allen
Eviva
Użytkownik
#33 - Wysłana: 24 Cze 2011 20:43:41
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/nie-zyje-slynny-po rucznik-columbo-mial-83-lata,1,4662860,wiadomosc.h tml

Falk

Nie żyje porucznik Columbo. Miał 83 lata i cierpiał na chorobę Alzheimmera. Od 2009 nie rozpoznawał już znajomych. Ja go jednak wspominam najcieplej z roli w "Niebie nad Berlinem". Grał tam byłego anioła, który wybrał życie człowieka, miłość i rodzinę.
Elaan
Użytkownik
#34 - Wysłana: 24 Cze 2011 20:57:41 - Edytowany przez: Elaan
Eviva

O rany ! Nie wierzę własnym oczom ! To był wspaniały aktor !
Masz rację , ja też uwielbiam jego rolę w tym filmie - jest tak po ludzku zwyczajny i niezwykły zarazem .
Jeżeli niebo istnieje , to on będzie tam na pewno .
Eviva
Użytkownik
#35 - Wysłana: 24 Cze 2011 21:24:09
Elaan:
Jeżeli niebo istnieje , to on będzie tam na pewno .

Oczywiście! Przecież wszyscy kochają porucznika Colombo, nawet święci i aniołowie.
Eviva
Użytkownik
#36 - Wysłana: 27 Cze 2011 22:09:19
Zmarł Maciej Zembaty, dobrze znany wszystkim wielbicielom "Rodziny Poszepszyńskich". Bez niego świat rozrywki nie będzie już tak ciekawy.

Maciej

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zmarl-maciej-zembat y-wybitny-muzyk-i-klasyk-czarne,1,4768269,wiadomos c.html
Elaan
Użytkownik
#37 - Wysłana: 27 Cze 2011 23:20:17 - Edytowany przez: Elaan
Eviva

Jaka szkoda , że tacy ludzie odchodzą ! To on tak wspaniale przetłumaczył piosenki Leonarda Cohena i Nicka Cave`a . Pod niepozorną fizjonomią kryła się dusza prawdziwego poety .
Elaan
Użytkownik
#38 - Wysłana: 21 Lip 2011 16:14:27
Odszedł jeden z zasłużonych radiowców, którego ciepły, miły głos towarzyszył od dawna chyba nie tylko mnie . Człowiek, który mówił o pięknie polskiej przyrody i przypominał wszystkim, że prawdziwie polski Dzień Zakochanych to Dzień Niezapominajki .

a

http://fakty.interia.pl/polska/news/zmarl-andrzej- zalewski-legenda-polskiego-radia,1671210
Eviva
Użytkownik
#39 - Wysłana: 23 Lip 2011 19:15:59
TSan
Użytkownik
#40 - Wysłana: 23 Lip 2011 21:48:48
Eviva

Kolejna z Klubu 27.
Eviva
Użytkownik
#41 - Wysłana: 23 Lip 2011 21:57:27
TSan

Smutne, gdy ludzie w tak młodym wieku nagle odchodzą. Jeszcze smutniej, gdy dzieje się to niejako na ich życzenie.
TSan
Użytkownik
#42 - Wysłana: 23 Lip 2011 22:00:07
Eviva

Ale talent niewątpliwie miała wielki. Choć zmarnowany.
Eviva
Użytkownik
#43 - Wysłana: 23 Lip 2011 22:04:34 - Edytowany przez: Eviva
TSan
TSan:
Ale talent niewątpliwie miała wielki. Choć zmarnowany.

Jak Janis Joplin, Kurt Cobain, Jim Morrison, z pisarzy Robert E. Howard... można długo wyliczać. Starożytni Grecy mawiali, że wybrańcy bogów umierają młodo, i rzeczywiście coś w tym jest.
Elaan
Użytkownik
#44 - Wysłana: 24 Lip 2011 21:13:23
Właśnie pojawiła się ta smutna wiadomość .
Zmarł Janusz Gniatkowski. Miał 83 lata. Był jednym z najpopularniejszych polskich piosenkarzy połowy ubiegłego wieku. Pierwsze nagrania zarejestrował z katowickim zespołem Jerzego Haralda w roku 1954.

a

Rok później z Nataszą Zylską i Janem Dankiem ruszył na tournée po Polsce, ZSRR, NRD, Czechosłowacji, Mongolii, RFN, Francji i Austrii. Potem często wyjeżdżał do USA, Kanadzie, Australii. Nagrywał z orkiestrami Jana Cajmera i Zygmunta Wicharego.

Przeboje, które wyśpiewał to między innymi: "Apassionata", "Arrivederci Roma", "Błękitny mały kwiat", "Bella Bella Donna" .

W 1991 roku jego karierę przerwał poważny wypadek samochodowy, po którym artysta długo wracał do zdrowia. W 2004 roku w Filharmonii Częstochowskiej świętował 50-lecie działalności artystycznej. Koncert zarejestrowała i wyemitowała TVP. We wrześniu 2007 roku odbył się I Festiwal Piosenek Janusza Gniatkowskiego, w którym również sam artysta brał udział.

Rok później w czerwcu odbył się uroczysty koncert z okazji 80. urodzin Janusza Gniatkowskiego, gdzie również śpiewał sam Jubilat. Za swoją działalność artystyczną został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Eviva
Użytkownik
#45 - Wysłana: 24 Lip 2011 21:21:46
Elaan

Był kiedyś moim prawie-idolem. Do tej pory bardzo lubię jego piosenki i ten aksamitny, ciepły głos. [***]
Elaan
Użytkownik
#46 - Wysłana: 24 Lip 2011 21:32:50 - Edytowany przez: Elaan
Eviva:
Do tej pory bardzo lubię jego piosenki i ten aksamitny, ciepły głos.


Mam płytę z jego największymi przebojami i słuchanie jej sprawia , że świat wydaje się lepszy .
Tacy piosenkarze , takie głosy zostają na zawsze w pamięci .
No i był przecież częstochowianinem z wyboru .
Eviva
Użytkownik
#47 - Wysłana: 24 Lip 2011 21:34:41
Elaan

Ja też mam tą płytę. Winyl, ale dzięki posiadaniu gramofona mogę ocalić te nagrania dla potomności, że tak powiem.
BTW: bardzo często puszczają piosenki Janusza w warszawskim Radiu Nostalgia.
Elaan
Użytkownik
#48 - Wysłana: 24 Lip 2011 21:39:48
Eviva:
Ja też mam tą płytę. Winyl, ale dzięki posiadaniu gramofona mogę ocalić te nagrania dla potomności, że tak powiem.

Ja mam kompakt wydany kilka lat temu w serii Złota Kolekcja .
Jest tam piosenka trochę mniej znana , lecz bardzo ją lubię - polski tekst napisano do muzyki z filmu W 80 dni dookoła świata .
Eviva
Użytkownik
#49 - Wysłana: 24 Lip 2011 21:43:43
Elaan

Pewnie ją znam, ale teraz nie pamietam
Doctor_Who
Użytkownik
#50 - Wysłana: 26 Lip 2011 13:03:26
Zmarł reżyser ''Greka Zorby'':

http://pl.wikipedia.org/wiki/Michael_Cacoyannis
Elaan
Użytkownik
#51 - Wysłana: 26 Lip 2011 15:14:22
Doctor_Who

Zapisał się w historii jako reżyser jednego filmu - ale za to jakiego !
Eviva
Użytkownik
#52 - Wysłana: 26 Lip 2011 15:26:37
Odszedł również twórca lalki Barbie - gdyby nie on, nie powstałaby moja tegoroczna kolekcja

http://tvp.info/informacje/ludzie/odszedl-elliot-h andler-ojciec-lalki-barbie/4965402
Eviva
Użytkownik
#53 - Wysłana: 4 Sier 2011 17:09:37 - Edytowany przez: Eviva
Nie żyje Bubba Smith, ogromnie miły aktor komediowy. Znamy go przede wszystkim z "Akademii policyjnej", ale występował też w filmie "Gremliny II" i gościnnie w kilku serialach, takich jak "MacGyver", "Świat wg Bundych" czy "Sabrina, nastoletnia czarownica".

Bubba
MarcinK
Użytkownik
#54 - Wysłana: 6 Sier 2011 09:13:50
Nie żyje działacz samoobrony Andrzej Lepper, zmarł wczoraj prawdopodobnie popełnił samobójstwo.
Elaan
Użytkownik
#55 - Wysłana: 6 Sier 2011 22:42:23 - Edytowany przez: Elaan
MarcinK

Przykro mi, ale ten post nie powinien się tutaj znaleźć . Celowo informację o tym zdarzeniu zamieściłam w topicu poświęconym polityce .

Ponieważ być może, iż nie czytałeś wstępu, przypomnę co napisałam, zakładając ten temat :

Pragnęłabym , abyśmy w tym topicu odnotowywali odejście wielkich ludzi teatru , kina , estrady i szeroko pojętej kultury , poświęcając im kilka słów .

Innymi słowy, mogłaby się tu znaleźć wzmianka o prof. Grupińskim lub Jacku Fedorowiczu, którzy są zarówno ludźmi kultury jak i politykami [ czego obydwom rzecz jasna nie życzę ] lecz nie o śp. A.Lepperze .
mozg_kl2
Użytkownik
#56 - Wysłana: 8 Sier 2011 07:33:33
Eviva

Smutne BTW pisałem o tym w innym temacie.

Elaan:
szeroko pojętej kultury

A lepper nie jest człowiekiem szeroko pojete kultury?
Elaan
Użytkownik
#57 - Wysłana: 8 Sier 2011 21:59:08 - Edytowany przez: Elaan
mozg_kl2:
A Lepper nie jest człowiekiem szeroko pojetej kultury?

Był tylko politykiem- nie miał nic wspólnego z kulturą .
Że zaś o zmarłych źle się nie mówi, o prezentowanej przezeń kulturze osobistej, zmilczę .

A czym jest kultura ?

Pierwszy raz w owym znaczeniu termin został użyty przez Cycerona, który w dziele Disputationes Tusculanae użył sformułowania cultura animi (uprawa umysłu) :

"Czymże bez ciebie bylibyśmy nie tylko my, ale czym byłoby w ogóle ludzkie życie? Tyś pozakładała miasta, ty rozproszonych ludzi powołałaś do życia społecznego, ty zespoliłaś ich między sobą najpierw przez wspólne osiedla, później przez małżeństwa, a wreszcie przez wspólnotę mowy i pisma. Tyś wynalazczynią praw, nauczycielką dobrych obyczajów i ładu."

Tak więc prośba moja pozostaje w mocy : aby zawodowi politycy nie byli tu wspominani .
Eviva
Użytkownik
#58 - Wysłana: 8 Sier 2011 22:34:40
Elaan

Szeroko pojęta kultura jest jedynym celem człowieka.
Olga Lipińska
mozg_kl2
Użytkownik
#59 - Wysłana: 9 Sier 2011 07:41:27
Elaan:
nie miał nic wspólnego z kulturą

jak to nie. Wiele jego cytatów weszło na stałe do słownika potocznego. Nie mówiac, iz jego zachowanie przez pewien czas kształtowało kulturę polityczną naszego kraju;) Żeby nie było zartuje.
Eviva
Użytkownik
#60 - Wysłana: 24 Sier 2011 21:09:06
http://film.onet.pl/wiadomosci/zmarl-producent-kul towych-seriali-komediowych,1,4828636,wiadomosc.htm l

Zmarł John Howard Davies, producent jednego z mych ulubionych seriali komediowych "Allo Allo". Coraz mniej śmiechu na tej ziemi...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  22  23  24  25  26  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Dla Nieobecnych

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!