USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Dla Nieobecnych
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  22  23  24  25  26  »» 
Autor Wiadomość
Elaan
Użytkownik
#1 - Wysłana: 23 Mar 2011 20:17:51 - Edytowany przez: Elaan
Zakładam ten temat mając nadzieję , że spotka się to z aprobatą pozostałych Użytkowników.
Pragnęłabym , abyśmy w tym topicu odnotowywali odejście wielkich ludzi teatru , kina , estrady i szeroko pojętej kultury , poświęcając im kilka słów .


Jako pierwsze odnotujmy odejście wielkiej aktorki i ikony światowego kina , niezapomnianej Elisabeth Taylor . Zmarła dziś w wieku 79 lat w szpitalu w Los Angeles na chroniczną niewydolność serca .

Od 1999 roku Taylor była członkinią Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Królowa brytyjska Elżbieta II z okazji nowego roku 2000 uhonorowała aktorkę tytułem damy.

Podobno sporządziła testament, w którym m.in. zażyczyła sobie, aby po śmierci jej prochy zostały rozrzucone w Walii, rodzinnych stronach jej największej miłości, aktora Richarda Burtona.
Eviva
Użytkownik
#2 - Wysłana: 23 Mar 2011 20:29:00
Ponieważ de mortuis aut bene aut nihil, nie wypowiem się. Niech jej ziemia lekką będzie.
Madame Picard
Moderator
#3 - Wysłana: 23 Mar 2011 21:35:54
Elaan:
Pragnęłabym , abyśmy w tym topicu odnotowywali odejście wielkich ludzi teatru , kina , estrady i szeroko pojętej kultury

Z całym szacunkiem dla inicjatywy - oby ten topik był jak najrzadziej w użyciu...
Eviva
Użytkownik
#4 - Wysłana: 7 Kwi 2011 20:25:04 - Edytowany przez: Eviva
http://film.onet.pl/wiadomosci/andrzej-butruk-nie- zyje,1,4234457,wiadomosc.html

Andrzej

Był taki młody - być może niektórym nastolatkom człowiek w tym wieku (47 lat) wydaje się nieomal staruszkiem, ale to naprawdę zbyt młode lata na śmierć. Pomagał ludziom znaleźć odrobinę radości w smutnym, szarym życiu, współtworząc KOC (Komiczny Odcinek Cykliczny), pojawiał się w filmach i serialach. Bądźmy mu wdzięczni za to, co nam wszystkim dał.
Elaan
Użytkownik
#5 - Wysłana: 16 Kwi 2011 17:35:42
Choć z opóźnieniem , chciałabym odnotować tu odejście jednego ze wspaniałych reżyserów : Sidney`a Lumeta . Mimo , iż nakręcił wiele wspaniałych filmów , do historii kina na trwale wpisał się jako twórca dramatu " Dwunastu gniewnych ludzi " .
Zmarł w swoim domu na Manhattanie w wieku 86 lat .

a
Elaan
Użytkownik
#6 - Wysłana: 29 Kwi 2011 17:56:44
Dziś nad ranem w Warszawie zmarł człowiek będący jedną z legend polskiego sportu - Waldemar Baszanowski . Dwukrotny złoty Medalista Olimpijski : z Tokio i Meksyku , pięciokrotny Mistrz Świata i sześciokrotny Mistrz Europy . Miał 75 lat .

a
Eviva
Użytkownik
#7 - Wysłana: 30 Kwi 2011 09:31:59
http://www.startrek.pl/index.php

Jak oni się wykruszają...
Elaan
Użytkownik
#8 - Wysłana: 2 Maj 2011 18:00:46
Eviva:
Jak oni się wykruszają...

To naprawdę smutne . Odchodzą ci , dzięki którym Trek stal się legendą .
Ale jakie to niezwykłe , że ten sam aktor , niejako w jednej opowieści , na przestrzeni lat zagrał tak różne role . Trochę szkoda , że ta maniera serialowa zaniknęła . Jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało .
Eviva
Użytkownik
#9 - Wysłana: 2 Maj 2011 18:14:51
Elaan:
Trochę szkoda , że ta maniera serialowa zaniknęła . Jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało

Mnie też nie. Co prawda owa maniera była podyktowania względami oszczędnościowymi, ale mnie się to nawet podobało.
Eviva
Użytkownik
#10 - Wysłana: 25 Maj 2011 18:13:51
http://www.gadu-gadu.pl/aktor-edward-zentara-popel nil-samobojstwo

W tym wieku rzadko kto porywa się na samobójstwo. Na razie nie wiadomo, czemu Edward Żentara to zrobił.
Elaan
Użytkownik
#11 - Wysłana: 25 Maj 2011 18:27:14
Przyznam , że z wyjątkiem Siekierezady , nie przepadałam za nim jako aktorem , ale taka decyzja ......
Eviva
Użytkownik
#12 - Wysłana: 25 Maj 2011 18:28:21
Elaan

Nie o to chodzi, czy się za kimć przepada czy nie, ale po prostu szkoda człowieka. Musiał być w strasznym stanie.
Madame Picard
Moderator
#13 - Wysłana: 25 Maj 2011 18:30:23
Eviva:
W tym wieku rzadko kto porywa się na samobójstwo.

Wrręcz przeciwnie. Według statystyk najczęściej samobójstwa popełniają właśnie mężczyźni w średnim wieku.
Eviva
Użytkownik
#14 - Wysłana: 25 Maj 2011 18:31:10
Madame Picard

Skoro Ty to mówisz, zatem muszę Ci wierzyć.
Eviva
Użytkownik
#15 - Wysłana: 25 Maj 2011 21:22:16
Macho Man Randy Savage, jeden z moich ulubionych wrestlerów, zginął w wypadku w wieku 58 lat. Przyczyną wypadku był atak serca za kierownicą.
Boże, im człowiek starszy, tym większy cmentarz nosi w sercu...

Randy
Doctor_Who
Użytkownik
#16 - Wysłana: 25 Maj 2011 21:34:01
Eviva

Eviva:
Macho Man Randy Savage, jeden z moich ulubionych wrestlerów, zginął w wypadku w wieku 58 lat.

Kurde, niedawno widziałem go w Vintage Collection.
A już myślałem, że nic mi dziś humoru nie zepsuje...
Kyen
Użytkownik
#17 - Wysłana: 26 Maj 2011 01:50:23
Nigdy w życiu bym nie pomyślał, ze są tu jacyś fani wrestlingu...

Odeszła kolejna wielka gwiazda. Niestety według statystyk nie żyje już ponad 25% uczestników WrestleManii VII. Macho Man dołączył do Andre The Gigant, Mr. Perfect'a, The British Buldog'a, Earthquake'a, Big Boss Man'a i wielu innych. To smutne bo prawdziwych wrestlerów jest już coraz mniej...
Doctor_Who
Użytkownik
#18 - Wysłana: 26 Maj 2011 08:37:19
Kyen

Kyen:
Andre The Gigant

Wiedziałeś, że miał polskie korzenie?

Z innych rodzimych wrestlerów kojarzę jeszcze Scotta Putskiego z czasów gdy walki emitował jeszcze Polsat2. Występował z orłami na spodniach i z hasłem polish Power. Ostatnio wyczytałem, że jego ojciec też był wrestlerem, ale na szczęście obaj jeszcze są z nami – odpukać!
mozg_kl2
Użytkownik
#19 - Wysłana: 26 Maj 2011 08:39:54
Edward Żentara nie żyje. Aktor popełnił samobójstwo

Edward Żentara, dyrektor tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego zmarł w wieku 55 lat w swoim mieszkaniu w Tarnowie - poinformowało biuro prasowe Urzędu Miasta Tarnowa. Według małopolskiej policji, Żentara popełnił samobójstwo w zajmowanym przez siebie mieszkaniu.

Edward Żentara urodził się 18 marca 1956 roku w Sianowie (woj. zachodniopomorskie). Był aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym oraz reżyserem. Od 4 lipca 2008 roku, był dyrektorem tarnowskiego teatru. Po ukończeniu Liceum Ekonomicznego w Koszalinie w 1975 roku, studiował na Wydziale Aktorskim w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera, którą ukończył w 1980 roku.

Po występie w serialach "Rodzina Połanieckich" (1978) i "W słońcu iw deszczu" (1979), zadebiutował na dużym ekranie w dramacie politycznym Feliksa Falka "Był jazz" (1981) u boku Michała Bajora. Za role w filmach "Siekierezada" , "Trzy młyny" i "Karate po polsku" uhonorowany nagrodami tygodnika "Ekran oraz Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego. Laureat Złotej Kaczki za rok 1986 i licznych nagród teatralnych, odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi i nagrodą prezydenta Krakowa za wybitne dokonania w dziedzinie twórczości filmowej i teatralnej.

Wśród innych jego ról warto wymienić te w filmach: "Show", "Pokuszenie", "Enak", "Życie za życie" , "Łuk Erosa", "Zygfryd" oraz serialach: "Fala zbrodni", "M jak miłość", "Pierwsza miłość", "Wiedźmin" , "Ekstradycja". Jedną z ostatnich ról zagrał w filmie "Trick" .

za hatak.pl
Kyen
Użytkownik
#20 - Wysłana: 26 Maj 2011 15:27:57 - Edytowany przez: Kyen
Doctor_Who:
Wiedziałeś, że miał polskie korzenie?

Tak wiedziałem, bodajże jego matka była polką.

Doctor_Who:
Z innych rodzimych wrestlerów kojarzę jeszcze Scotta Putskiego

Widziałem jego walkę wraz z Ojcem Ivanem Putskim, przeciwko Jerry'emu Lawler'owi, który był w drużynie z synem Brianem. Putscy wygrali, a Scott krzyczał ,,Polish power, Polish kiełabasa"
Eviva
Użytkownik
#21 - Wysłana: 26 Maj 2011 17:26:49 - Edytowany przez: Eviva
Kyen

Nie żyje też Brian Pillman, który umarł na serce, Owen Hart, który spadł z rusztowania podczas walki na wysokościach i Renegade, który się zastrzelił. Nie licząc tych, o których nie wiem.
Eviva
Użytkownik
#22 - Wysłana: 29 Maj 2011 09:59:59
Zmarł Jeff Conway, znany z musicalu "Grease" - wystąpił też w emitowanym obecnie przez AXN SF serialu "Babilon 5". Był dobrym aktorek, ale na narkotyki nie ma mocnych. Rzadko kto wyrywa się z ich kręgu bez wyraźnej szkody. Nie oceniajmy go zbyt surowo, bo wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy popełniamy błędy.

Conway

http://film.onet.pl/wiadomosci/jeff-conway-nie-zyj e,1,4383798,wiadomosc.html
kanna
Użytkownik
#23 - Wysłana: 29 Maj 2011 12:14:25
Eviva:
ale na narkotyki nie ma mocnych

Uzaleznienie to po prostu choroba. Można ją skutecznie leczyć (zaleczać - bo osoba uzalezniona taką do końca zycia pozostaje).
Nie demonizowała bym.
Eviva
Użytkownik
#24 - Wysłana: 29 Maj 2011 12:41:45
kanna

Chodziło mi o to, że każdy w sprzyjających okolicznościach może paść ofiarą, więc żeby nie wieszać psów na nieboszczyku.
Elaan
Użytkownik
#25 - Wysłana: 29 Maj 2011 15:15:10
To bardzo smutna wiadomość .
Postać kreowana przez Jeffa Conwaya w Babylon 5 była naprawdę świetna i bardzo go polubiłam .
Eviva
Użytkownik
#26 - Wysłana: 29 Maj 2011 17:13:38
Elaan:
Postać kreowana przez Jeffa Conwaya w Babylon 5 była naprawdę świetna i bardzo go polubiłam .

Ja też. Ogromnie mi przykro z powodu tego, co się stało.
Darnok
Użytkownik
#27 - Wysłana: 30 Maj 2011 00:53:19
Akurat dzisiaj skończyłem oglądać Babylon 5 i mnie taka przykra niespodzianka trafiła...
Jeszcze wyczytałem, że aktorzy grający postać G'kara i doktora też już zmarli. W lekką depresję wpadłem, bo zdążyłem ich polubić.
Eviva
Użytkownik
#28 - Wysłana: 31 Maj 2011 20:53:05
TSan
Użytkownik
#29 - Wysłana: 31 Maj 2011 20:58:42
Eviva

Moje ukochane "Dorosłe dzieci"... Niech spoczywa w pokoju.
Eviva
Użytkownik
#30 - Wysłana: 31 Maj 2011 20:59:39 - Edytowany przez: Eviva
TSan

Niestety. Wszyscy muszą umrzeć, ale ten fakt wciąż na nowo zdumiewa. I zawsze boli.
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  22  23  24  25  26  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Dla Nieobecnych

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!