USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Przeprowadzamy wywiad.
 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#1 - Wysłana: 25 Lut 2009 08:22:14
Przeprowadzam wywiad, mam taki zamiar (można tak powiedzieć iż jest to znajomy). Facet ma gdzieś około 33 - 34 lata. Dorobił się, pochodzi z bogatej rodziny. W moim regionie zarządza wielką firmą. Produkcja rolna, głownie zboża. Przejął firmę z 3 lata temu.

Jakie pytania w wywiadzie byście zadali. Jak macie jakieś pomysły zapodajcie ;]. Robiłem takie rzeczy już, ale nie w takich klimatach. Mam mała pustkę, choć na końcu zawsze zadaje pytanko. Czym zajmujesz się w wolnych chwilach. Głównie moje wywiady są spontaniczne, ale teraz chce się przygotować. Znajdzie się on w gazecie. Wcześniej pisałem tylko dla portali internetowych.
Pah Wraith
Użytkownik
#2 - Wysłana: 25 Lut 2009 15:08:17
Ale ten... pod jakim kątem ten wywiad? Sztuka? Biznes? Życie? Filozofia?

A w ogóle, poczytaj sobie trochę dobrych wywiadów na necie, poczytaj o gościu więcej, to Ci samo wpadnie...
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#3 - Wysłana: 25 Lut 2009 16:19:21
Pah Wraith

poczytaj sobie trochę dobrych wywiadów na necie

Czytać owszem, ale nie bezpośrednio przed przyotowywaniem pytań. Przecież nie chcemy być mało oryginalni...
Seybr
Użytkownik
#4 - Wysłana: 25 Lut 2009 16:45:08
Pah Wraith

Wiesz biznes.. Jakiś zarys już mam, wywiady przeprowadzałem i to z dobrym skutkiem ;]. Tylko nie były to wywiady w kierunku biznesu ;].
Pah Wraith
Użytkownik
#5 - Wysłana: 25 Lut 2009 16:50:13
To niech opowie jak ukradł pierwszy milion

A tak na serio, to może czy miał jakichś mentorów, wzorował się na kimś, a moze na abarot? Może kogoś zainspirował? Czy podziwia kogoś w biznesie?

Czy ma przepis na kryzys? Od czego by teraz zaczynał, gdyby urodził się 10 lat później?

Jak (i czy) godzi życie biznesmena z życiem osobistym? Czy bywało raz lepiej, a raz gorzej? Czy można osiągnąć ekwilibrium?
galaktyczny kurczak
Użytkownik
#6 - Wysłana: 25 Lut 2009 17:37:16
Zapytaj o numer buta, jaki alkohol lubi i może jakie kobiety preferuje (ewentualnie płeć przeciwną).

Tak szczerze: sugeruję pytania o zabarwieniu emocjonalno- dowcipnym. Nie realizujmy zdrętwienia.
Sh1eldeR
Użytkownik
#7 - Wysłana: 25 Lut 2009 17:41:05 - Edytowany przez: Sh1eldeR
Co uważa za najważniejsze do osiągnięcia sukcesu? Co jest wg niego, a wbrew powszechnej opinii, (niemal) zupełnie nieistotne?

Czy jest szczęśliwy? [w domyśle: czy pieniądze dają szczęście?]

Co jeszcze chce w życiu osiągnąć, jaki jest jego następny cel? [niektórzy chcieliby zrobić to co on... ale zapewne, choć to dużo, to nie szczyt ludzkich możliwości -- o czym myśli ktoś, kto już tam jest?]

Czy poleciłby innym takie życie, jakie on wiódł i wiedzie? [czy sukces był wart swojej ceny? może np. odbiło się to na jego rodzinie, zdrowiu etc.]

Pomyśl sobie w ten sposób: o co sam byś chciał się zapytać takiego kogoś? Masz świetną okazję, by to zrobić.
Seybr
Użytkownik
#8 - Wysłana: 25 Lut 2009 20:33:47
Wielkie dziękuje ;]. Właśnie uzbierała się lista pytań, wiem co i jak ;].
Pah Wraith
Użytkownik
#9 - Wysłana: 25 Lut 2009 20:41:35
Alleluja i do przodu, panie dziennikarz.
Arek
Użytkownik
#10 - Wysłana: 26 Lut 2009 08:14:48
Seybr
Ja generalnie nie uznaję przygotowań, bo jak dotychczas w moim doświadczeniu te okazywały się zupełnie błędne, a to co wymyśliłem na miejscu było bardzo dobre. Po prostu, na miejcu wiem co trzeba zrobić, a wcześniej i tak nic co mi później pomaga nie umiem wymyślić
Seybr
Użytkownik
#11 - Wysłana: 26 Lut 2009 08:56:27
Pah Wraith

Alleluja i do przodu, panie dziennikarz.

Hahah od razu dziennikarz, będę czasem pisał do lokalnej gazety. Żadnej polityki lokalnej, bo ona śmierdzi gorzej niż nas sejm. Wywiad to dobry start, na tyle prosty by nie zrobić żadnych byków.

Arek

Improwizacja pomaga, wiem coś o tym. Kiedyś przeprowadziłem wywiad z zachodnim dj`em. Miałem pytania przygotowane, co do czego połowa pytań wyleciała. Trochę komedii było, bo mój angielski czasem zawodzi.
Pah Wraith
Użytkownik
#12 - Wysłana: 26 Lut 2009 09:00:46
Seybr
Wywiad to dobry start, na tyle prosty by nie zrobić żadnych byków.

Oj, zdziwiłbyś się Powiedzmy, że o ile dziennikarz nie zna sie dobrze na materii, co do której potem przeprowadza wywiad, to potem koniecznie trzeba autoryzować, bo potrafią takie głupie merytory wpaść, że strach :] Wiem z doświadczenia, nie z pozycji dziennikarza, tylko "wywiedzianego"
 
USS Phoenix forum / Różności / Przeprowadzamy wywiad.

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!