USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Kira vs. Otylia Jendrzejczak
 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#1 - Wysłana: 7 Sty 2007 14:59:04
Postanowiłem założyć temat Kira vs. Otylia Jendrzejczak.

Czemu użyłem takiego porównania. Kira owszem doznała cierpień od Kardazjan. Nie neguje jej stosunku do nich, ale na to miast jej postawę do innych ludzi. Początkowo widać jej negatywne nastawienie do Federacji jak i samego Sisko. W raz dłuższym przebywaniem z członkami federacji nabiera zaufania i zmiena stosunek ;]. Jednak nigdy mi się nie podobał jej typ złości (jak by zawsze miała okres).

Czemu chce mówić o Otyli J. Została wybrana sportowcem roku. Dla mnie ten wybór jest mało trafny, ale nie o to mi chodzi. Rok temu zabiła własnego brata z własnej głupoty. Tak to jest jak młody człowiek, bez wyobraźni zasiada do auta.

Brak wyobraźni + brak doświadczenia + dobre auto z mocnym silnikiem = śmierć na drodze.
Powinna już dawno ponieść karę za ten występek. Już rok minął od tego tragicznego wypadku i nic się nie dzieje. Czy jako znana osoba, sportowiec ma ulgę? Czy prawo prawidłowo dział tylko dla szarych ludzi. Inny człowiek już dawno by był skazany.
Jedynie poniosła karę emocjonalną. Ale ku.....a jakim prawem nie poniosła żadnych konsekwencji. Nie mówię żeby poszła siedzieć, ale kara adekwatna jej się należy. Bo takich młodych gówniarzy co zabijają na drodze powinno się karać.

Znam chłopaka, który jeździł zawodowo tirem. Kiedyś wracał w nocy do domu. Pod koła wpadł mu pijany rowerzysta. Nie miał szans by go zobaczyć. Zabił, ale prokuratura w celu wyjaśnienia sprawy wsadziła go do aresztu na 3 miesiące. Tak działa nasze prawo. Ten koleś już nie jeździ torem. Po prostu boi się.
Owszem Otylia leżała w szpitalu. Ale żeby tak długo trwała rozprawa. U nas jakiś czas temu była podobna sytuacja. Skazali kobietę, owszem dostała zawiasy. Lecz i zakaz prowadzenia bryki na ileś lat (nie pamiętam na ile).
Ten post mnie zainspirował wczorajszy artykuł na wp.pl Ilość komentarzy na ten temat była ogromna.

Jak dla mnie sportowiec roku to osoba. Nie tylko zdobywająca medale, ale charakteryzująca się cechami........Taka osoba daje sporo wzorów do naśladowania.
Tak włożyła ona ciężką prace by wrócić do zdrowia, fory. Jednak sama się doprowadziła do tego stanu. Głupota i jeszcze raz głupota.

Sportowiec roku, to raczej osoba medialna roku.
Pah Wraith
Użytkownik
#2 - Wysłana: 7 Sty 2007 16:02:41
1) zagadką dla mnie pozostanie po co wsadzałeś tu Kirę Nerys?
2) równie wielką dlaczego wsadziłeś to do działu TT?? O.o
3) sama Otylka niech wraca do formy, niech wygrywa dla Polski i pokaże swoim życiem z czego jest zrobiona
Jurgen
Moderator
#3 - Wysłana: 7 Sty 2007 16:07:19
Jednak nigdy mi się nie podobał jej typ złości (jak by zawsze miała okres).

Dokładnie.

Brak wyobraźni + brak doświadczenia + dobre auto z mocnym silnikiem = śmierć na drodze.

Tez popieram, z jednym tylko zastrzeżeniem: Byle jakie auto, z byle jakim silnikiem może dać taki sam efekt...

Powinna już dawno ponieść karę za ten występek. Już rok minął od tego tragicznego wypadku i nic się nie dzieje. Czy jako znana osoba, sportowiec ma ulgę? Czy prawo prawidłowo dział tylko dla szarych ludzi. Inny człowiek już dawno by był skazany.

Ale ku.....a jakim prawem nie poniosła żadnych konsekwencji. Nie mówię żeby poszła siedzieć, ale kara adekwatna jej się należy. Bo takich młodych gówniarzy co zabijają na drodze powinno się karać.

Ale żeby tak długo trwała rozprawa.

Owszem, minął rok, ale to nie jest tak, że nic się nie dzieje. Po pierwsze, to żadnej rozprawy jeszcze nie było. Ostatnio do sądu wpłynął akt oskarżenia. Przez ten rok prokuratorzy prowadzili postępowanie przygotowawcze, które trwało tak długo ze względu na problemy z opiniami biegłych (w zasadzie w każdej sprawie "wypadkowej" taka opinia jest potrzebna).

Zabił, ale prokuratura w celu wyjaśnienia sprawy wsadziła go do aresztu na 3 miesiące. Tak działa nasze prawo.

Nie myl środków zapobiegawczych (które mają zabezpieczyć tok postępowania, czyli przede wszystkim zapobiec ewentualnej ucieczce czy ukrywaniu się podejrzanego/oskarżonego, czy też mataczeniu) z karą. Tymczasowe aresztowanie to nie kara pozbawienia wolności!

Jak dla mnie sportowiec roku to osoba. Nie tylko zdobywająca medale, ale charakteryzująca się cechami........Taka osoba daje sporo wzorów do naśladowania.

Szkoda, że wybierający w tego typu konkursach/plebiscytach głosowaniach nie zwracają na to uwagi.

Sportowiec roku, to raczej osoba medialna roku.

Nic dodać, nic ująć.

Tylko chyba dział nie ten.
elbereth
Moderator
#4 - Wysłana: 7 Sty 2007 16:51:20
Tymczasowe aresztowanie to nie kara pozbawienia wolności!


ale stres i zamieszanie w życiu podobne...
Jurgen
Moderator
#5 - Wysłana: 7 Sty 2007 17:26:21
ale stres i zamieszanie w życiu podobne...

A może nawet większe...
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 7 Sty 2007 17:40:33
Seybr

Uważam porównanie za nietrafione. Postać fikcyjna vs. postać autentyczna. Młoda dziewczyna vs. dojrzała kobieta. Zupełnie inne drogi życiowe. Zupełnie inne sytuacje. (A to zestawienie IMHO krzywdzi Kirę.)
Pah Wraith
Użytkownik
#7 - Wysłana: 7 Sty 2007 18:08:54
mówicie o tragedii prawdziwych ludzi porównując do popkulturalnego bełkotu...
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 7 Sty 2007 18:33:10
Pah Wraith

Może bym aż tak nisko Treka nie oceniał, ale jak już powyżej pisałem (Postać fikcyjna vs. postać autentyczna) samo takie stawianie tematu jest nie na miejscu.
Anonim
Anonimowy
#9 - Wysłana: 7 Sty 2007 18:36:33
wg mnie porownanie bez sensu...a jedrzejczak powinna pojsc za kratki..i i g**** mnie obchodzi ze jest sportowcem roku itd...zabila wiec kara musi byc...i tyle an nie ze rowni i rowniejsi

sumik13
Anonim
Anonimowy
#10 - Wysłana: 7 Sty 2007 18:41:33
nazwisko sie chyba inaczej pisze...przez ę
The_D
Użytkownik
#11 - Wysłana: 7 Sty 2007 19:48:11
Konsekwentne nieużywanie znaków diakrytycznych nie jest błędem - konsekwentny brak interpunkcji (w tym wielkich liter) już tak.

Ale nie o tym chciałem napisać. Właśnie przeglądałem sobie newsy na WP i trafiłem na kolejny przypadek z serii młodzi gniewni za kierownicą:
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wi d=8672434&rfbawp=1168194985.896
Ręce opadają...
Pah Wraith
Użytkownik
#12 - Wysłana: 7 Sty 2007 19:55:34 - Edytowany przez: Pah Wraith
nazwisko sie chyba inaczej pisze...przez ę

Konsekwentne nieużywanie znaków diakrytycznych nie jest błędem - konsekwentny brak interpunkcji (w tym wielkich liter) już tak.

Za to konsekwentne niekorzystanie z zasad ortograficznych jest błędem - vide temat topicu (i pierwszy post) gdzie napisano Jendrzejczak.
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 7 Sty 2007 20:01:04
The_D

młodzi gniewni za kierownicą

To tragiczny temat-rzeka. Kolejną tragedią jest fakt, ż w naszej kochanej Ojczyźnie ludzie wciąż nie mogą się nauczyć (i stanowimy tu ewenement na skalę UE, jeśli chodzi o skalę tego zjawiska), że w stanie upicia do nieprzytomności za kółko się nie siada, a 90% "młodych gniewnych" jeździ tak skrajnie nieodpowiedzialnie właśnie dlatego, że jest pod wpływem różnych substancji.
Pah Wraith
Użytkownik
#14 - Wysłana: 7 Sty 2007 20:12:55
ja jestem za, byle się sami zabijali a nie innych
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 7 Sty 2007 20:19:32
Pah Wraith

ja jestem za, byle się sami zabijali a nie innych

Otóż to. Nie można nikomu zakazać robienia głupstw (także kończących się śmiercią) z własnym życiem, gorzej gdy nieodpowiedzialne durnie, odurzone tym czy owym urządzają sobie przejażdżkę po trupach.
Seybr
Użytkownik
#16 - Wysłana: 7 Sty 2007 20:27:56
Może bym aż tak nisko Treka nie oceniał, ale jak już powyżej pisałem (Postać fikcyjna vs. postać autentyczna)

Dobra może nie potrzebnie tutaj Kire wsadziłem. Zrobiłem byka w nazwisku, mod zawsze może poprawić. Przepraszam na interpunkcję. Sorry że złym dziale napisałem. Tak to jest jak się pisze posty i gada przez telefon.

Ja tylko wyraziłem swoją opinie.

Tymczasowe aresztowanie to nie kara pozbawienia wolności!

Wedle prawa masz racje. Lecz popatrz z innej strony ;]. Chłopak się stresów nabawił.

a 90% "młodych gniewnych" jeździ tak skrajnie nieodpowiedzialnie właśnie dlatego, że jest pod wpływem różnych substancji.


Wczoraj tacy szaleli, widziałem ich. Dziś mi kumpel opowiadał, zatrzymali się na drzewie ;].
Hazral
Użytkownik
#17 - Wysłana: 7 Sty 2007 20:28:27
Ekhm czytając komentarze pod artykułem można się przerazić. Okazuje się że niektórzy winę zrzucają na policje. Tak faktycznie, to policjanci byli winni tego że gówniarz miał gdzieś swoje i innych życie, że ukradł swoim rodzicom samochód, że nie zatrzymał się na kontrole, że jego równie inteligentny "kolega" nie zapiał pasów i wyleciał przez okno zabijając się.
Może jeżeli policja zacznie strzelać do uciekających pojazdów to takim .... odechce się robić głupstw.
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 7 Sty 2007 20:29:50
Seybr

Sorry że złym dziale napisałem.

Mod naprawił.
Jurgen
Moderator
#19 - Wysłana: 7 Sty 2007 20:39:35
Hazral, nie bardoz rozumiem o czym mówisz (inna sprawa, że link The D mi nie działa), ale jeżeli chodzi Ci o wypowiedź Seybra, to chyba mówimy o innej sytuacji.
Hazral
Użytkownik
#20 - Wysłana: 7 Sty 2007 20:49:22 - Edytowany przez: Hazral
Jurgen właśnie o sprawie którą poruszył The D. Szkoda że nie widziałeś artykułu, i komentarzy pod nim.
Seybr był pierwszy i wysłał posta gdy ja pisałem swojego, stąd galimatias
Jurgen
Moderator
#21 - Wysłana: 7 Sty 2007 20:54:27
Jurgen właśnie o sprawie którą poruszył The D.

W takim razie wszystko już jasne.
Pah Wraith
Użytkownik
#22 - Wysłana: 7 Sty 2007 21:12:26
przecież link działa:
http://tinyurl.com/yx7c7p
Jurgen
Moderator
#23 - Wysłana: 7 Sty 2007 21:15:06
Fakt, już działa.
Qura
Użytkownik
#24 - Wysłana: 10 Sty 2007 16:52:32
Faktem jest że obecnie statystycznie ginie w Polsce na drogach 15 osób dziennie (ik 5500 rocznie), a jeszcze kilka lat temu było to ok. 20 osób dziennie (ponad 7 tysięcy rocznie)!
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 10 Sty 2007 17:06:19
Qura

Czyli pewien postęp jest?
Qura
Użytkownik
#26 - Wysłana: 10 Sty 2007 17:15:34
Niby jest. Ciekawe rzeczy można wyczytać na stronach KG Policji.
szwagier
Użytkownik
#27 - Wysłana: 10 Sty 2007 17:23:42
Co niektórzy wyjeżdżając i jeżdżąc po drogach zachodniej Europy wynieśli stamtąd trochę kultury, a mianowicie to, że przestrzega tam się przeważnie przepisów (bo nie mówie np o południu Włoch ).

U nas co dzień jednak w miastach widzę to samo. G....stwo rozbija się teraz BMW a nie maluchami więc poziom ryzyka wzrósł jak im się we łbach poprzewracało. Dzisiaj widziałem taką scenę: podjeżdża mercedes powolutku do progu zwalniającego po czym pedał w podłogę i z spiskiem opon ruszył za progiem na wąskiej drodze, gdzie przechodzi wiele ludzi. W tym samym momencie z drogi podporządkowanej obok równie z impetem wykręcił opel omega. Oba by na siebie wpadły. Z mercedesa dobiegały dźwięki umc umc co pewnie zagłusza delikwentowi fale mózgowe.

Wczoraj widziałem lepszą akcję jednak. Na skrzyżowaniu na czerwonym świetle babka lanosem (pewnie firmowym) przejechała z impetem nie patrząc na światło, przy czym jeszcze zrobiła slalom, ponieważ ominęła samochód skręcający na zielonej strzałce w prawo, a z lewej strony ominęła tramwaj który akurat przejeżdżał przez skrzyżowanie mijając go o jakieś 20 cm.

Ludzka głupota nie zna granic.
Picard
Użytkownik
#28 - Wysłana: 10 Sty 2007 17:42:49
Kira vs. Otylia Jendrzejczak? Ja proponuje w takim razie rozpatrzyc pojedynek: Lwaxana Troi versus Godzilla- osobiscie nie daje gadowi zadnych szans...
Jurgen
Moderator
#29 - Wysłana: 10 Sty 2007 18:14:22
Lwaxana Troi versus Godzilla- osobiscie nie daje gadowi zadnych szans...

Picard, którą ewentualność typujesz:
1. Skórka z Godzilki przed kominkiem czy
2. Milutkie zwierzątka, które Lwaxana może przytulać i zajmować się?

PS Emilka rządzi!
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 10 Sty 2007 18:24:36
Jurgen

Emilka rządzi

Elmyrka jeśli już.
http://en.wikipedia.org/wiki/Elmyra_Duff
 
USS Phoenix forum / Różności / Kira vs. Otylia Jendrzejczak

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!