USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Mars
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  12  13  14  15  16  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#61 - Wysłana: 26 Sier 2006 18:12:36
Q__

Ale za to jak zgodną z duchem Treka

Federacja nie motała sie na oślep- wierw odsunieto groźbe chorób, nedzy i wojen a nastepnie zaczeto podróżowac po wszechswiecie i odkrywac jego cuda.

ale obaj wiemy, że są one konieczne, także dla przetrwania ludzkości jako gatunku...

Owszem ale w wymiarze, o którym tez juz mowilismy.
Q__
Moderator
#62 - Wysłana: 26 Sier 2006 18:20:16 - Edytowany przez: Q__
Picard

wierw odsunieto groźbe chorób, nedzy i wojen a nastepnie zaczeto podróżowac po wszechswiecie i odkrywac jego cuda.

Przykro mi. Cochrane swoim Phoenixem szalał po Wszechświecie zanim powstała Federacja, a jego czasów z pewnościa nie nazwiesz idealnymi...
http://memory-alpha.org/en/wiki/Phoenix


Idealny człowiek z idealnych czasów? Nie sądzę
Jurgen
Moderator
#63 - Wysłana: 26 Sier 2006 21:14:20
Idealny może niebył, ale parafrazując jednego z oficerów Floty, to wizję miał on niezgorszą.
Q__
Moderator
#64 - Wysłana: 26 Sier 2006 22:00:14
Jurgen

wizję miał on niezgorszą

Po takiej ilości alkoholu każdy by miał ciekawe wizje
Picard
Użytkownik
#65 - Wysłana: 7 Gru 2006 23:05:44 - Edytowany przez: Picard
Słyszeliscie? Podobno odkryto wode na Marsie w stanie cieklym! Czy moze ktos podac mi link do jakies strony potwierdzajacej te rewelacje?
http://www.obrazki.jeja.pl/woda_na_marsie.php
Hazral
Użytkownik
#66 - Wysłana: 7 Gru 2006 23:33:04 - Edytowany przez: Hazral
Picard nic mi o tym nie wiadomo, ale jeżeli to jest prawda, i nie wygląda to tak, jak na zalinkowanym obrazku To ja jestem happyy
szwagier
Użytkownik
#67 - Wysłana: 7 Gru 2006 23:49:00
To jakiś fotomontaż z tym twoim obrazkiem... to niemożliwe...
Delta
Użytkownik
#68 - Wysłana: 8 Gru 2006 02:08:29
atozz
Użytkownik
#69 - Wysłana: 8 Gru 2006 17:09:19
Nie tylko wode znalezli ale nawet zycie:

zycie

A tak na powaznie to informacje rzetelne i po polsku sa tu:

astronomia.pl

A prosto ze zrodla tu:

NASA
Pah Wraith
Użytkownik
#70 - Wysłana: 8 Gru 2006 17:16:47
Nie tylko wode znalezli ale nawet zycie:

zycie


Zdecuydowanie czuję się przekonany!! Kiedy leci najbliższy załogowy?
Hazral
Użytkownik
#71 - Wysłana: 8 Gru 2006 19:45:02 - Edytowany przez: Hazral
Faceci na Marsa, migiem! Bo taka biosfera długo sie nie utrzyma!!
Jurgen
Moderator
#72 - Wysłana: 16 Lut 2007 09:15:48
Dobra, teraz będzie trochę bardziej merytorycznie:

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/coraz-wiec ej-dowodow-na-istnienie-wody-na-marsie,871892,2943

http://wiadomosci.onet.pl/1487146,16,item.html

Jeżeli przypuszczenia te się potwierdzą, to ewentualna wyprawa na Marsa właśnie nieco się przybliżyła.
Q__
Moderator
#73 - Wysłana: 16 Lut 2007 12:54:43
Jurgen

ewentualna wyprawa na Marsa właśnie nieco się przybliżyła

Ha, jeśli jest woda to może być i "ziemiopodobne" życie, a jeśli tak życie we Wszechświecie jest powszechniejsze niż sądzimy. (BTW: dziś w TV bardzo "marsjański film, o czym pisałem w stosownym topicu.)
Jurgen
Moderator
#74 - Wysłana: 16 Lut 2007 14:15:02
Ha, jeśli jest woda to może być i "ziemiopodobne" życie, a jeśli tak życie we Wszechświecie jest powszechniejsze niż sądzimy.

Szanse na to, że na Marsie istnieje - jak to ładnie ująłeś - "ziemiopodobne" życie także znacznie wzrosły. Nie sądzę jednak, abyśmy tam znaleźli więcej niż proste organizmy (bakterie jakieś czy coś podobnego). O ile w ogóle coś tam znajdziemy...
Q__
Moderator
#75 - Wysłana: 16 Lut 2007 14:38:02 - Edytowany przez: Q__
Jurgen

Nie sądzę jednak, abyśmy tam znaleźli więcej niż proste organizmy (bakterie jakieś czy coś podobnego).

No, góra jakieś proste rośliny...

Choć na 100% ponoć nigdy nic nie wiadomo. Aż się "Moj przyjaciel Marsjanin" przypomina
Q__
Moderator
#76 - Wysłana: 3 Maj 2007 16:13:56 - Edytowany przez: Q__
Wychodzi na to, że na Marsie jest (że tak powiem) wody jak lodu
http://wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=357932

ps. nazwa sondy, o której mówi artykuł bardzomi się spodobała
Hazral
Użytkownik
#77 - Wysłana: 3 Maj 2007 16:49:46
Q__ byłeś pierwszy Bardzo dobra wiadomość
Q__
Moderator
#78 - Wysłana: 3 Maj 2007 17:17:29 - Edytowany przez: Q__
Hazral

Bardzo dobra wiadomość

Owszem, pod kątem przyszłej kolonizacji znakomita. (Choć do odkrycia rozumnych istot poza Ziemią wciąż daleko...)
Q__
Moderator
#79 - Wysłana: 16 Lip 2007 13:11:44
warlock24
Użytkownik
#80 - Wysłana: 17 Lip 2007 00:10:09
IMHO taki proces - to jest robota na jakieś 200 do 300 lat. Nawet po 150 latach terraformowania dominować będą tereny pustynne. A pierwsze lądowanie załogowe na Marsie przewiduję dopiero na rok 2029. Jak myślę, będzie to równoznaczne z początkiem budowy bazy, która z czasem będzie się rozrastać.

czy przypadkiem ktoś kiedyś nie powiedział że mars ma zbyt małą masę aby utrzymać atmosferę tlenową, że tlen po prostu odleciałby w kosmos? Dwutlenek węgla jest znacznie cięższy od tlenu więc lepiej przylega do planety, coś mi się wydaje że na marsie ziemskiej atmosfery nie da się zrobić nigdy, a przynajmniej w stężeniu które umożliwiałoby życie bez aparatów oddechowych
Q__
Moderator
#81 - Wysłana: 17 Lip 2007 00:13:58
warlock24

czy przypadkiem ktoś kiedyś nie powiedział że mars ma zbyt małą masę aby utrzymać atmosferę tlenową, że tlen po prostu odleciałby w kosmos?

Kto i kiedy to powiedział, i jak to uzasadnił?
warlock24
Użytkownik
#82 - Wysłana: 17 Lip 2007 00:29:19
Kto i kiedy to powiedział, i jak to uzasadnił?

po raz pierwszy usłyszałem to chyba na Discovery Channel, ale ich poszczególne programy bardzo często przecz samym sobie

Przed chwil znalazłem to:
http://en.wikipedia.org/wiki/Terraforming_of_Mars

może trochę przesadziłem. Na wikipedii pisza że terraformatowanie trwałoby krócej niż ulatnianie się tlenu więc dałoby się na Marsie jakiś czas pożyć ale jednocześnie trzeba by bez przerwy uzupełniać niedobory tlenu a planeta nie ma zbyt dużych zapasów tego pierwiastka
Q__
Moderator
#83 - Wysłana: 17 Lip 2007 00:49:49
warlock24

Na wikipedii pisza że terraformatowanie trwałoby krócej niż ulatnianie się tlenu więc dałoby się na Marsie jakiś czas pożyć ale jednocześnie trzeba by bez przerwy uzupełniać niedobory tlenu a planeta nie ma zbyt dużych zapasów tego pierwiastka

Hmm, najnowsze badanie wskazują na istnienie na Marsie dużych ilości wody, a jednym ze składników H2O jest - O czyli tlen...
warlock24
Użytkownik
#84 - Wysłana: 17 Lip 2007 00:55:53
Hmm, najnowsze badanie wskazują na istnienie na Marsie dużych ilości wody, a jednym ze składników H2O jest - O czyli tlen...

więc wszystko sprowadza się do obliczenia ile tlenu ludzie sa
w stanie uwolnić do atmosfery Marsa, jak szybko Mars ten tlen będzie wytracał, na ile stuleci wystarczy tlenu aby uzupełniać jego ubytki, czy technologia pozwoli na uwalnianie tlenu szybciej niż będzie on znikał. Czyli jedna wielka niewiadoma
Q__
Moderator
#85 - Wysłana: 17 Lip 2007 01:00:04
warlock24

Czyli jedna wielka niewiadoma

I jest to piękne... Tyle rzeczy do zbadania jeszcze przed nami.
Delta
Użytkownik
#86 - Wysłana: 17 Lip 2007 02:19:50
Q__
I jest to piękne... Tyle rzeczy do zbadania jeszcze przed nami.


Piękne to to jest. Człowieka dobija tylko fakt, że nie będzie miał prawdopodobnie szans by tego dożyć.
Q__
Moderator
#87 - Wysłana: 17 Lip 2007 02:50:37
Delta

Człowieka dobija tylko fakt, że nie będzie miał prawdopodobnie szans by tego dożyć.

Jak i fakt, że prawdopodobnie nie będzie miał w tym swojego udziału...
Dj peyo
Użytkownik
#88 - Wysłana: 18 Lip 2007 22:20:20
I jest to piękne... Tyle rzeczy do zbadania jeszcze przed nami.

tok myslenia picarda. podoba mi sie to

Piękne to to jest. Człowieka dobija tylko fakt, że nie będzie miał prawdopodobnie szans by tego dożyć.

Czlowieka dobija tylko fakt ze chocby bardzo chcial i nawet mial szanse to i tak program upanie albo wystapi inne ale.

Jak i fakt, że prawdopodobnie nie będzie miał w tym swojego udziału..

za to mysl ze masz i bedziesz mial udzial w niszczeniu ziemii jest jeszcze bardziej dolujacy
Q__
Moderator
#89 - Wysłana: 18 Lip 2007 23:11:16
Dj peyo

tok myslenia picarda. podoba mi sie to

Dziękuję.

Czlowieka dobija tylko fakt ze chocby bardzo chcial i nawet mial szanse to i tak program upanie albo wystapi inne ale
za to mysl ze masz i bedziesz mial udzial w niszczeniu ziemii jest jeszcze bardziej dolujacy

Co Ty taki depresyjny dziś?
Dj peyo
Użytkownik
#90 - Wysłana: 19 Lip 2007 16:59:03
Co Ty taki depresyjny dziś?

zycie jest jak polskie drogi. z dolka w dolek
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  12  13  14  15  16  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Mars

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!