USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Różności / Przystanek Alaska
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#1 - Wysłana: 3 Lip 2006 12:07:19
W tamtym roku raczylem sie tym serialem poraz drugi. W tym roku wyemitowala stacja TVN7.
Serial jest kultowy. Jezeli ktos twierdzi, ze postacie, rasy sa zroznicowane w ST, ma racje. Tak samo jest z Alaska. Kazda z osob ma bzika na punkcie czegos, ma swoje dobre i zle strony. W skali mikro dzieja sie tak fascynujace rzeczy.

Film posiada swietna obsade.
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 3 Lip 2006 12:18:26
Serial był świetny i nawet zwierał element SF (nieznana choroba - alergia nowego typu) Mike'a Monroe, tego adwokata w skafandrze kosmicznym...

I jak zwykle link:
http://en.wikipedia.org/wiki/Northern_Exposure
Seybr
Użytkownik
#3 - Wysłana: 3 Lip 2006 12:44:29 - Edytowany przez: Seybr
Mike'a Monroe tego goscia nie trawilem w serialu. Henk mi odpowiadal. Szczegolnie kiedy zapadl w zimowy sen na 3 tyg. Twardy Moris, Ed filmowiec. Fajny jest tez motyw Poslki w pewnym odcinku.
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 3 Lip 2006 12:49:09
Najbardziej mnie zaskoczyło to, co podają w przytoczonym przeze mnie linku, że "Przystanek Alaskę" porównywano ze "Sto lat samotności" Marqueza i "szamańskimi" książkami Carlosa Castanedy...

Linki o Castanedzie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Carlos_Castaneda
http://pl.wikipedia.org/wiki/Carlos_Castaneda
Anonim
Anonimowy
#5 - Wysłana: 3 Lip 2006 16:29:46
ten łoś był niezly
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 3 Lip 2006 17:54:57

Masz recję, łoś był "żywą ikoną" tego serialu...
Seybr
Użytkownik
#7 - Wysłana: 3 Lip 2006 19:16:47 - Edytowany przez: Seybr
ten łoś był niezly

Ten łos to chyba jakis hipis byl, wyluzowany na maksa ;].
Picard
Użytkownik
#8 - Wysłana: 4 Lip 2006 11:00:26
Niestety nie przemawia on specjalnie do mojej wyobraźni. Nuuuuuda!
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 4 Lip 2006 12:06:14
Kazda z osob ma bzika na punkcie czegos, ma swoje dobre i zle strony. W skali mikro dzieja sie tak fascynujace rzeczy.

To prawda Cicely było naprawdę niezwykły miasteczkiem, w którym (na swój sposób) "fantastyczny" był juz fakt zebrania się w jednym miejscu tylu niezwykłych osobowości (doliczając osoby, które przybywły tam w przeszłości - Napoleon, Kafka, Lenin). Bez jakkichś, pasujących barzdziej do fantasy wyjaśnien typu "genius locci" siły telluryczne itd. wyjaśnić się tego nie da... Oczywiście świetna była też mieszanka realizmu psychologicznego (niezwykłego jak na serial made in USA) z rozmaitymi irracjonalnymi ("magicznymi" wątkami)... Uwielbiałem to, choć z "dziwnych miasteczek" wolę Twin Peaks...
Seybr
Użytkownik
#10 - Wysłana: 18 Sier 2006 11:12:16
Dzis bym odcinek, ktory mnie zaskoczyl. Megii poznala niedzwiedzia. Wlasciwie niedzwiedzia ktory przybral ludzka postac. Cechy jakie byly przedstawione, daly odrazu do zrozumienia. Mamy milego niedzwiadka.

Ostatnio mialem sen. Chcialame namowci postacie z filmu do kontyunacji filmu. Nie powiem ciekawy odcinek by byl z tego. Filozofia Krisa, negatywizm Flajszmana ;].
Christof
Użytkownik
#11 - Wysłana: 18 Sier 2006 14:44:15
Niestety nie przemawia on specjalnie do mojej wyobraźni. Nuuuuuda!
Do mnie ten serial też nie przemawia. Niewiem co ludzie w nim widzą. Wolę sobie oglądnąć np. "Skrzydła" .
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 18 Sier 2006 15:52:17 - Edytowany przez: Q__
Seybr

Megii poznala niedzwiedzia. Wlasciwie niedzwiedzia ktory przybral ludzka postac.

Pierwszy odcinek, który (lata temu) widziałem i od razu przekonał mnie do serialu - zobaczyłem, że to fantastyka

Christof

Do mnie ten serial też nie przemawia

Cóż... Każdy ma inny gust. Wiodać nie działa na Ciebie klimat miasteczka Cicely...
Hazrall
Użytkownik
#13 - Wysłana: 18 Sier 2006 16:12:41
Cóż... Każdy ma inny gust. Wiodać nie działa na Ciebie klimat miasteczka Cicely...
Dokładnie, a serial mi sie podobał na ten przykład
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 18 Sier 2006 16:23:03 - Edytowany przez: Q__
Hazrall

a serial mi sie podobał na ten przykład

Miłe, jest nas tu wiecej

Zresztą miałbym ocohtę na małe crossover (utrzymane w konwencji snu któregoś z mieszkańców Cicely) lądowanie cofniętego w czasie Enterprise ("oryginalnego" lub któregoś z picardowskich) w Cicely...
Seybr
Użytkownik
#15 - Wysłana: 18 Sier 2006 16:58:49
Q jak myslisz. Jaka by postac pasowala ze swiata ST do swiata Cicely?

Morisa cos ciezko mi dobrac.
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 18 Sier 2006 17:03:44
Seybr

Jaka by postac pasowala ze swiata ST do swiata Cicely?

Może Scotty - bo taki dobroduszny jak większość mieszkańców w/w miasteczka?
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 20 Sier 2006 20:58:39
Seybr
Użytkownik
#18 - Wysłana: 20 Wrz 2006 22:00:07
W dzisiejszym odcinku byl maly watek zwiazany z naszym krajem.
Zdania nie pamientam ale kontekst przekaze. Bede walczyl o czysty swiat, od rzeki Amazonki po brudną Wisle. Takich watkow jest wiele, np. Kiedy Joel F. odeszel. Zastapila go nowy lekarz wraz zona. Ktora rozmawiala z rabinem, ktory byl duchem. Ona mowila "do diabła". Nie widzala co to znaczy, ale jej dziadek tak mowil ;]. Ponioc jednym wspol scenarzystów byl polak.
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 20 Wrz 2006 22:21:23
Seybr

Zastapila go nowy lekarz wraz zona. Ktora rozmawiala z rabinem, ktory byl duchem. Ona mowila "do diabła". Nie widzala co to znaczy, ale jej dziadek tak mowil

Żona nowego lekarza to Polka właśnie.
Seybr
Użytkownik
#20 - Wysłana: 9 Mar 2008 10:28:27
Nie długo w kioskach będzie dostępny film. Pierwsze wydanie w cenie 5 zł. Dostajemy dwa odcinki, mam zamiar kupić ;]. Jestem ciekaw ile będą kosztować następne odcinki ;].

Ostatnio też można było kupić Drużynę A. Dwa odcinki za nie całe 2 zł. Następne dwa odcinki będą droższe, bo dojdzie jeszcze pudełko dvd. Jeżeli będzie kosztować między 3-4 zł. to też kupię ;]. Jak się chce to można wydać tanio. Czemu tak nie ma ze ST ?
Pah Wraith
Użytkownik
#21 - Wysłana: 9 Mar 2008 10:39:48
Seybr
Jeżeli będzie kosztować między 3-4 zł. to też kupię ;].

Ma kosztować 3,99, więc się idealnie mieści w zadanym zakresie

Czemu tak nie ma ze ST ?

No bo ile tego u nas sprzedaliby?
Seybr
Użytkownik
#22 - Wysłana: 9 Mar 2008 10:44:50
Pah Wraith

No bo ile tego u nas sprzedaliby?

To ja zadam pytanie. Ilu jest fanów Przystanku Alaski ? Ten serial trafia do ludzi z gustem, ludzi specyficznych. To nie są ludzie, którzy oglądają M jak miłość itp. Fani Star Treka są podobni ;].

Za gnoja oglądałem Drużynę A. Oni są odpowiednikami MayGaver'a. On załatwiał wszystko pokojowo, z zapałki robił helikopter, a oni z zapałek dynamit ;].
Pah Wraith
Użytkownik
#23 - Wysłana: 9 Mar 2008 11:14:23
To ja zadam pytanie. Ilu jest fanów Przystanku Alaski ?

Na pewno więcej, wiesz czemu? Bo PA ył serialem bardzo popularnym w Polsce. ST nie był tak popularny nigdy. Znakomita większość moich znajomych kojarzy o co chodziło w PA. W ST zaś mało kto.
Dzakas
Użytkownik
#24 - Wysłana: 9 Mar 2008 12:45:40
Pamiętam ten serial. Ta czołówka z łosiem. Ach, gdzie te czasy gdy telewizja spełniała misję ;(
myszatorek
Użytkownik
#25 - Wysłana: 9 Mar 2008 13:33:34
Ja ostatnio ogladalem Alelaske na TVN Lingue az milo bylo ogladac ale trafilem juz na odcinki z nowym doktorkiem.
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 9 Mar 2008 14:53:41
Seybr

Nie długo w kioskach będzie dostępny film.

Coraz lepiej. (Po co nagrywałem to tak pieczołowicie na VHS?)

Ilu jest fanów Przystanku Alaski ? Ten serial trafia do ludzi z gustem, ludzi specyficznych. To nie są ludzie, którzy oglądają M jak miłość itp. Fani Star Treka są podobni

Fakt.

Za gnoja oglądałem Drużynę A. Oni są odpowiednikami MayGaver'a. On załatwiał wszystko pokojowo, z zapałki robił helikopter, a oni z zapałek dynamit

Fakt, było w tej dziedzinie spore podobieństwo między nimi...

Pah Wraith

Na pewno więcej, wiesz czemu? Bo PA ył serialem bardzo popularnym w Polsce. ST nie był tak popularny nigdy.

Też fakt...

Dzakas

Pamiętam ten serial. Ta czołówka z łosiem.

Wspomnienia....

ch, gdzie te czasy gdy telewizja spełniała misję

To se ne vrati...

myszatorek

az milo bylo ogladac ale trafilem juz na odcinki z nowym doktorkiem.

No to połowa uroku serialu odpadła...
Delta
Użytkownik
#27 - Wysłana: 9 Mar 2008 17:29:58
Pamiętam jak leciało w TV i rzeczywiście było u nas popularne, ale tak się jakoś złożyło że nie oglądnąłem nigdy ani odcinka, kojarzę tylko czołówkę z łosiem. Zastanawiałem się czy kupić, no i zachęcony przez Was, lecę do kiosku (jak się okaże, że nie jest dobry, to pociągnę Was do odpowiedzialności. )
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 9 Mar 2008 18:17:26
Delta

Pamiętam jak leciało w TV i rzeczywiście było u nas popularne, ale tak się jakoś złożyło że nie oglądnąłem nigdy ani odcinka

Sporo straciłęś w sumie. Choć ja też "wchodizęłm" w ten serial z oporami... Wydawłą mi isę poczatkow zbyt dziwny (jak i "Twin Peaks"), ale potem wsiakłem, że hej!
Delta
Użytkownik
#29 - Wysłana: 9 Mar 2008 18:44:59
Q__
Sporo straciłęś w sumie.

Spójrz na to z tej strony -dla Was będzie to przypomnienie serialu, dla mnie to będzie nowość.
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 9 Mar 2008 18:55:23
Delta

Spójrz na to z tej strony -dla Was będzie to przypomnienie serialu, dla mnie to będzie nowość.

Fakt. Zatem miłego oglądania (trochę Ci zazdroszczę wręcz...).
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Różności / Przystanek Alaska

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!