USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Moja twóczość
 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#1 - Wysłana: 29 Paź 2013 18:53:47
Kiedyś na tym forum wpadłem na pomysł rasy artystów trudniących się tworzeniem istot rozumnych. Postanowiłem rozwinąć ten pomysł, jednak puki co udało mi się wyskrobać jedną stronę z pamiętnika takiej istoty.
Z pamiętnika Frfrvemulu

Na swojej drodze spotkałem wielu oryginalnych artystów, ale żaden z nich nie mógł się równać z Sosuzodidodo. Poznałem go jakieś siedem cyklów temu.
Redagowałem właśnie recenzję pięciogłowów z Shorefod gdy do moich drzwi zapukał on- Sosuzodidodo.
Poprosiłem go do środka.
Był młodym Pabończykiem o sierści koloru fioletowego, jednej parze oczu zielonej a drugiej czerwonej. Stanął przed moim biurkiem i skrzyżował macki chwytne.
-Witam- powiedziałem- co pana do mnie sprowadza.
-Witam- odparł- nazywam się Sosuzodidodo jestem…
-Słyszałem o panu, młody początkujący ekscentryk. Zwyciężył pan kilka konkursów prezentując niezwykle oryginalne acz nierozumne formy życia. Przepraszam, przerwałem panu. Więc co pana do mnie sprowadza?
-Otóż. Jak pan wie zajmuję się sztuką, jednak dotychczas tworzyłem istoty nierozumne, niższego rzędu. Może i są oryginalne acz mimo wszystko to twórczość niskich lotów, a ja pragnę stać się artystą wyższego rzędu.
-Rozumiem. Wielu młodych twórców przychodzi do mnie z podobnym marzeniem, lecz jak na razie są to puste słowa. Widzę że ma pan duży potencjał i dobre chęci, jednak to nie wystarczy, potrzeba efektów pańskiej twórczości. Stworzył pan jakąś istotę rozumną?
-Owszem, nie przychodziłbym z pustymi mackami. Czy mogę skorzystać z pańskiego interwizjera?
-Oczywiście.
Sosuzodidodo uruchomił interwizjer, na jego ekranie pojawił się obraz grupy przedziwnych stworzeń.
-Ciekawe. Tylko cztery kończyny, jednak każda zwieńczona pięcioma ruchliwymi wyrostkami. Wyraźne oddzielenie głowy od tułowia, inspirował się pan Miwemodadim?
-Owszem, od dziecka podziwiałem jego dzieła.
-Niemal całkowity brak owłosienia, żadnych naturalnych broni, może to przysporzyć problemów, zwłaszcza że planeta jest w okresie zlodowacenia.
-To był mój mały eksperyment, chciałem sprawdzić czy na tym poziomie rozwoju istoty będą umiały przetrwać mając w zanadrzu jedynie rozum.
-Dość odważne posunięcie. Nie obawia się pan że przez to straci szansę na wejście w świat sztuki wysokich lotów?
-Bez ryzyka nie ma zabawy.
-Owszem jednak w niektórych sprawach należy zachować ostrożność.
-Ostrożny będę na starość.
-Wracając do pańskiego dzieła. Jak wykreował ich pan w sferze umysłowej?
-Jedynie ogólny zarys, chcę zobaczyć jak sprawy same się potoczą.
-Zdaje pan sobie sprawę że bez zarysu celu zmniejszają się szanse na powstanie cywilizacji, która jak mniemam ma być zwieńczeniem pańskiego dzieła?
-Jestem dobrej myśli.

Od naszej rozmowy minęło już ponad cztery cykle. Istoty Sosuzodidodo, stworzyły cywilizację i nadal się rozwijają. Co prawda kilkakrotnie omal nie doprowadziły do samozagłady, ale jakimś cudem zawsze udawało się im przetrwać. Co więcej z biegiem czasu stały się bardzo różnorodne, pojawiły się odmiany o jasnej skórze i różnych kolorach sierści. Poszczególne odmiany krzyżując się ze sobą dawały początek nowym. Niemniej różnorodna jest ich kultura, każdy region jest na swój sposób wyjątkowy. Chociaż obecnie ta różnorodność kulturowa maleje-zapewne powodem tego jest opanowanie środków masowego przekazu. Doprawdy fascynujące istoty.
Sukces Sosuzodidodo sprawił że zyskał sobie naśladowców. Młodzi artyści próbują swoich sił tworząc z pozoru słabe i bezmyślne istoty w nadziei że dzięki potędze rozumu uda im się przetrwać.


 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Moja twóczość

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!