USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / The Europa Report (2013)
 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#1 - Wysłana: 8 Maj 2013 21:16:23 - Edytowany przez: MarcinK
Nadchodzący film Science Fiction w reżyserii Sebastiana Cordero.
Na temat fabuły niewiele wiadomo:
Sześciu astronautów leci na czwarty księżyc Jowisza Europę, w celu poszukiwania obcych form życia.

Teaser:
http://www.youtube.com/watch?v=lV1uBlXMyuQ&feature =player_embedded- przywodzi na myśl "Space Odyssey, Voyage..."
I fajny plakat:


http://hatak.pl/filmy/europa-report-Ładne krajobrazy
Elaan
Użytkownik
#2 - Wysłana: 8 Maj 2013 21:25:03
MarcinK:
Sześciu astronautów leci na czwarty księżyc Jowisza Europę, w celu poszukiwania obcych form życia.

"As Jupiter is about to transform, Bowman returns to Discovery to give HAL a last order to carry out. HAL begins repeatedly broadcasting the message

ALL THESE WORLDS
ARE YOURS EXCEPT
EUROPA
ATTEMPT NO
LANDING THERE"

Czyli ludzie jednak nie posłuchali...
mozg_kl2
Użytkownik
#3 - Wysłana: 8 Maj 2013 21:33:30 - Edytowany przez: mozg_kl2
Projekt wydaje się ciekawy, szczególnie, że w jego tworzenie zaangażowane są największe agencje kosmiczne na ziemi. Premiera 2 sierpnia
MarcinK
Użytkownik
#4 - Wysłana: 8 Maj 2013 21:35:41 - Edytowany przez: MarcinK
mozg_kl2:
Premiera 2 sierpnia

27 Czerwca będzie premiera w VOD.

http://www.europaventuresllc.com/
Strona kampanii wirusowej.
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 8 Maj 2013 21:44:55
MarcinK

MarcinK:
Ładne krajobrazy

Ogólnie jest to jedna z najlepszych zapowiedzi kinowych od czasów "Moon" bodaj. Jedyne czego mogę się czepnąć to pokładowe mundurki w estetyce kontaktowo-prometeuszowej, podczas gdy wolę klasyczny nasowski krój...

Elaan

Elaan:
"As Jupiter is about to transform, Bowman returns to Discovery to give HAL a last order to carry out. HAL begins repeatedly broadcasting the message

Tak, to jest nawiązanie do tych samych hipotez, które mamy w "Odysei..."

mozg_kl2

mozg_kl2:
Projekt wydaje się ciekawy, szczególnie, że w jego tworzenie zaangażowane są największe agencje kosmiczne na ziemi.

By się tak w Treka zaangażowali...
MarcinK
Użytkownik
#6 - Wysłana: 8 Maj 2013 21:49:50
Q__:
Ogólnie jest to jedna z najlepszych zapowiedzi kinowych od czasów "Moon" bodaj.

W sumie racja. Ciekawe czy będzie więcej Science czy Fiction?

Q__:
By się tak w Treka zaangażowali...

Niepowiem kto zaczął by się czepiać że nowy trek nie trzyma kanonu
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 8 Maj 2013 22:16:21
MarcinK

MarcinK:
W sumie racja. Ciekawe czy będzie więcej Science czy Fiction?

Z jednej strony pamiętam "Odyseję..." (a właściwie wszystkie trzy "Odyseje...": oba filmy i - pokrewny tytułem - serial) i "Apollo 13", z drugiej mam też świadomość, że ze wsparciem NASA powstały "Armageddon" i "Misja na Marsa", więc... czas pokaże.

MarcinK:
Niepowiem kto zaczął by się czepiać że nowy trek nie trzyma kanonu

Ale chyba tylko on. Inni by wspomnieli TMP i różne smaczki rozsiane od TNG do ENT.
MarcinK
Użytkownik
#8 - Wysłana: 29 Maj 2013 15:32:41
mozg_kl2
Użytkownik
#9 - Wysłana: 31 Maj 2013 20:02:04
Q__:
By się tak w Treka zaangażowali...

Wiesz, ze to jeszcze nic nie oznacza. Film może stać się zarówno hitem jak i kitem. Petter Watts twierdzi nawet, żeby trzymać jak najdalej naukowców od sf, bo to nie służy gatunkowi.
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 31 Maj 2013 20:06:42
mozg_kl2

mozg_kl2:
Wiesz, ze to jeszcze nic nie oznacza.

Wiem, vide:
Q__:
mam też świadomość, że ze wsparciem NASA powstały "Armageddon" i "Misja na Marsa"

mozg_kl2:
Petter Watts twierdzi nawet, żeby trzymać jak najdalej naukowców od sf

Sam będąc biologiem... (I pakując w swoje utwory tyle fachowej wiedzy ile zdoła.)
mozg_kl2
Użytkownik
#11 - Wysłana: 31 Maj 2013 21:56:38
Q__:
Sam będąc biologiem... (I pakując w swoje utwory tyle fachowej wiedzy ile zdoła.)

Na temat jego twórczości się nie wypowiem, bo nie czytałem, acz w tym co głosi widzę sporo sensu. Starając sie stworzyć sf za bardzo naukowy, możemy otrzymać nudne i nie strawne dzieło. Dlatego, też nie popieram szukania naukowości w dajmy na to treku.
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 31 Maj 2013 22:03:21 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl2

mozg_kl2:
Starając sie stworzyć sf za bardzo naukowy, możemy otrzymać nudne i nie strawne dzieło.

A tu się radykalnie różnimy Bracie Trollslayerze, b. wysoko sobie cenię ten rodzaj nudy. (Acz znam przypadki - w literackiej SF - gdy, owszem, naukowość połączona z niedostatkami talentu dawała efekty mętne, nudne i kuriozalne.)

mozg_kl2:
Dlatego, też nie popieram szukania naukowości w dajmy na to treku.

Tylko co wtedy zostanie z Treka? Klata Kirka (STC nawiasem mówiąc kontynuuje w/w zasłużoną tradycję w swoim pierwszym odcinku), pięści Sisko, gumowy Gorn, implanty Seven, sado-maso Borg Queen, klnący Data i parę wybuchów?
MarcinK
Użytkownik
#13 - Wysłana: 25 Lip 2013 11:40:58
Toudi
Użytkownik
#14 - Wysłana: 25 Lip 2013 14:55:32
Widziałem, tego Apollo 18 bis... ogląda się miło, ale nie wnosi nic do ani do kina ani do SF. No i ten irytujący paradokument.
MarcinK
Użytkownik
#15 - Wysłana: 25 Lip 2013 15:15:36
Toudi:
ale nie wnosi nic do ani do kina ani do SF.

A czy w ciągu ostatnich paru lat powstał film który by coś wnosił?
MarcinK
Użytkownik
#16 - Wysłana: 28 Lut 2014 19:06:29
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 28 Lut 2014 20:04:56
Toudi
MarcinK

To mówicie, że kolejne rozczarowanie?
Toudi
Użytkownik
#18 - Wysłana: 28 Lut 2014 23:30:13
Q__:
To mówicie, że kolejne rozczarowanie?

Mówiłem, obecnie nie wiele już z tego pamiętam. Ale z Apollo 18 też już nie wiele pamiętam.
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 28 Lut 2014 23:57:15
Toudi

Tak z drugiej strony te wszystkie "Gravity", "Europy Reporty" i "Last Days on Mars" są w pewnym sensie optymistyczne... Widać, że po "Moon" przemysł filmowy nauczył się ponownie jak powinien wyglądać lot w kosmos (nawet w STID i "jedenastce" mamy jakieś skafandry w efekcie). Teraz musi się tylko nauczyć na czym to - technicznie - polega. A kiedyś... nie... sam w to nie wierzę... może się zorientuje, że można za pomocą filmu SF poruszać najistotniejsze cywilizacyjnie kwestie...
MarcinK
Użytkownik
#20 - Wysłana: 1 Mar 2014 08:05:26
Q__:
Last Days on Mars" są w pewnym sensie optymistyczne

W last Days chyba wszyscy pod koniec zamienili się w Zombi więc czy ja wiem czy to optymistyczna wizja.
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 11 Maj 2014 10:38:37 - Edytowany przez: Q__
Rafał Kosik recenzuje pozytywnie i tytułowy film:
http://rafalkosik.com/europa-report
(A potem znów w commentach jedno miażdżące zdanie.)
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 10 Lut 2020 22:09:42 - Edytowany przez: Q__
Sięgnąłem po tytułowy film. Cóż, jeśli pominąć, że na Europie panuje w nim (sądząc po efektach) ziemskie ciążenie, że wyprawa nie została poprzedzona solidnym bezzałogowym rekonesansem i dysponuje tylko jedną podwodną sondą (co bywa tłumaczone oszczędnościami na masie/paliwie, które to wytłumaczenie jednak nie przekonuje), że łączność z Ziemią przebiega najwyraźniej z nadświetlną chyżością, że kosmonauci zachowują się jak amatorzy (nie aż w stężeniu prometeuszowym, ale jednak), z czego najbardziej razi weteran lotów orbitalnych wpadający w depresję po śmierci kolegi, to wyjdzie, że to całkiem sympatyczny, kameralny, filmik SF (gorszy, choć i nowocześniejszy wizualnie, od takiej np. "Milczącej gwiazdy").
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 12 Lut 2020 14:50:04 - Edytowany przez: Q__
Jeszcze dwie refleksje...

1. Ten "Raport" to jest zasadniczo (nieudolna) adaptacja wyciętego w hyamsowej ekranizacji wątku drugiej "Odysei" Clarke'a (dlatego wogle sięgnąłem). Przy czym nieudolność owa sięga tak daleko, że - pewnie z przyczyn budżetowych, albo żeby kopiarstwo mniej się rzucało w oczy - z b. ciekawie zaprojektowanych stworów* zrobili jakieś szkarłupnie czy ośmiornice.

* http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=3026&page=11#msg228251

2. Biorąc pod uwagę, że składającą tytułowy raport, a wykazującą się straszliwą amatorszczyzną, ekspedycję organizowało prywatne konsorcjum, ktoś dowcipny mógłby zobaczyć w tej "Europie" wyrafinowaną satyrę na kosmiczne plany Bransonów i Musków (że gdzie im do profesjonalizmu NASA czy innego Inter-/Roskosmosu, itd.).
 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / The Europa Report (2013)

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!