USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Obcy powróci!
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  32  33  34  35  36  »» 
Autor Wiadomość
Doctor_Who
Użytkownik
#91 - Wysłana: 11 Cze 2011 20:39:16 - Edytowany przez: Doctor_Who
mozg_kl2

mozg_kl2:
cała magia tego systemu polega na tym, żę samego aliena jest nie wiele, gdyż spotkanie z obcym to 70% śmiertelności dla drużyny.

Zdaje się że 70% to i tak niezły wynik; w przypadku niedoświadczonej drużyny ten współczynnik potrafi wynieść 90%...

mozg_kl2:
Jakby przenieść załoge Firefly do mrocznego uni aliena, oj sesyjka wyszłaby swietna.

Sam chciałbym poprowadzić sesję tyle, że obecnie jest ich chyba za wiele, po drugie kierowałbym się materiałami z książek & komiksów i systemem Aliens:Game Over + Serena.

Eviva:
Miałem na mysli, statek przemytniczy.

Przemytnicy + żołnierze (najlepiej żółtodzioby) + alieny -> wychodzi na to Aliens Cauldron, moja pierwsza książka o Obcych przeczytana w oryginale..
mozg_kl2
Użytkownik
#92 - Wysłana: 11 Cze 2011 20:56:13
Eviva:
Dlaczego nie przypadła do gustu?

Takie odniosłem wrażenie.

Eviva:
pracować MG

Ja myśle, że cieżar sesji jest rozłozóny w miare po równo. Grałem, kiedys w sesje, gdzie mistrz był bez zarzutu. Tyle, żę gracze tak dawali po tym na czym się siedzi, aż gosciu wymiękł.

The_D:
Mieliśmy coś podobnego w Obcym 4

No coś takiego.

The_D:
(I mówcie co chcecie, ale ja lubię i tą część)

Mi od jakiegosczasu coraz bardziej podba się częsć 3 kosztem 2.

Doctor_Who:
Zdaje się że 70% to i tak niezły wynik; w przypadku niedoświadczonej drużyny ten współczynnik potrafi wynieść 90%...

wynik, jak wynik. Problem w tym, że co chwile trzebaby wymieniać 2/3 druzyny. Ludzie lubią sobie troche dłużej pograć.

Doctor_Who:
Sam chciałbym poprowadzić sesję tyle, że obecnie jest ich chyba za wiele, po drugie kierowałbym się materiałami z książek & komiksów i systemem Aliens:Game Over + Serena.

Be my Hero.

Doctor_Who:
Przemytnicy + żołnierze (najlepiej żółtodzioby) + alieny

W mojej wersji to byli przemytnicy wplątani w gre korporacji. której celem było zdobycie różnych dziwnych rzeczy.
Eviva
Użytkownik
#93 - Wysłana: 11 Cze 2011 20:56:48 - Edytowany przez: Eviva
Doctor_Who

Nie ma to jak prawdziwa pasja. Powiem szczerze, że nie chciało by mi się gimnastykować z czytaniem w oryginale książek o Alienie.
mozg_kl2
Użytkownik
#94 - Wysłana: 11 Cze 2011 20:59:34
Eviva:
Doctor_Who

Nie ma to jak prawdziwa pasja. Powiem szczerze, że nie chciało by mi się gimnastykować z czytaniem w oryginale książek o Alienie.

Ja mam na swoim koncie pare trekowych pozycji in eng. Czytanych, niestety z pomocą słownika. Patrząc na dokora, to dobrze wiedzieć, ze są większe alienowe nerdy niż ja.
Eviva
Użytkownik
#95 - Wysłana: 11 Cze 2011 21:04:20
mozg_kl2

Trekowe pozycje i to i ja czytuję w oryginale (bo inaczej nie ma). Ale Aliena by mi się nie chciało.
mozg_kl2
Użytkownik
#96 - Wysłana: 11 Cze 2011 22:30:47
Eviva:
Ale Aliena by mi się nie chciało.

Każdy ma takiego kirka na jakiego zasłużył;)
mozg_kl2
Użytkownik
#97 - Wysłana: 15 Cze 2011 10:40:47
Darnok
Użytkownik
#98 - Wysłana: 15 Cze 2011 15:23:55
Bogaty w informacje to on nie jest
mozg_kl2
Użytkownik
#99 - Wysłana: 15 Cze 2011 16:04:16
Darnok:
Bogaty w informacje to on nie jest

Dlatego nazywa się on plakatem teaserowym.
mozg_kl2
Użytkownik
#100 - Wysłana: 1 Lip 2011 13:52:46
Jest oficjalne streszczenie "Prometeusza" Scotta!

Wytwórnia 20th Century Fox opublikowała oficjalne streszczenie fantastycznonaukowego filmu Ridleya Scotta "Prometeusz", rozgrywającego się w świecie znanym z "Obcego".

W filmie występują Noomi Rapace, Michael Fassbender, Charlize Theron, Idris Elba, Sean Harris, Kate Dickie i Logan Marshall-Green. Scenariusz napisali Damon Lindelof, Jon Spaihts i Scott.

Streszczenie poniżej:

Filmowiec-wizjoner Ridley Scott powraca do gatunku, który pomógł zdefiniować, tworząc oryginalny obraz science fiction, osadzony w najbardziej niebezpiecznym zakątku wszechświata. Film zabiera ekipę naukowców i badaczy w emocjonującą podróż, która sięgnie granic ich fizycznych i mentalnych możliwości oraz zaprowadzi ich do odległego świata gdzie odkryją odpowiedzi na nasze najbardziej podstawowe pytania i rozwiązanie podstawowej zagadki życia.

"Prometeusz" będzie miał premierę 8 czerwca 2012 roku.

za hatak.pl
MarcinK
Użytkownik
#101 - Wysłana: 1 Lip 2011 13:59:34
I co z tego streszczenia wynika? Naukowcy lecą w kosmos i odkrywają odpowiedź na zagadkę życia. Dużo się dowiedzieliśmy. Żadnych konkretów.
mozg_kl2
Użytkownik
#102 - Wysłana: 1 Lip 2011 14:08:38
MarcinK

Co ja poradze? Faktycznie strasznie jak z rozmowy przy piwie:
- zrobimy film sf
- o o czym
- a wyślemy naukowców w kosmos żeby poznali głębie wszechświata
- nice.
MarcinK
Użytkownik
#103 - Wysłana: 1 Lip 2011 14:32:40
Inną sprawą jest to co chcą tam pokazać. Co można pokazać a Uniwersum Obcego poza obcym i uciekającymi przed nim ludźmi? No można wcisnąć Predatora, lub Space Jokker-a (czy jak to się zwie) ale to nie będzie to samo.
Poza tym ten tytuł Prometeusz. Można uznać że tak będzie się nazywać statek naukowców, lub nawiązanie mitologiczne jak Prometeusz wykradł ogień, podobnie naukowcy zapewne wykradną obcym tajemnicę życia.
mozg_kl2
Użytkownik
#104 - Wysłana: 1 Lip 2011 14:34:11
MarcinK

Odkryto szczegóły fabuły "Prometeusza"?


W sieci pojawił się obszerny opis, który być może odkrywa szczegóły fabuły "Prometeusza", nowego widowiska Ridleya Scotta. 20th Century Fox zareagowało prawie natychmiast, publikując znacznie mniej szczegółowy opis oficjalnym. Jednocześnie poinformowano, iż do obsady filmu dołączył Ben Foster ("Pandorum").

Oficjalny opis filmu brzmi następująco:

Filmowiec-wizjoner Ridley Scott powraca do gatunku, który pomógł zdefiniować, tworząc oryginalną, pełną rozmachu historię science fiction rozgrywającą się w najniebezpieczniejszych rejonach kosmosu. Bohaterami filmu jest grupa naukowców i odkrywców wyruszająca w ekscytując podróż, podczas której zbadane zostaną granice ich fizycznej i psychicznej wytrzymałości, kiedy utknął w odległym zakątku wszechświata, gdzie odkryją odpowiedzi na podstawowe pytania o byt oraz odsłonią tajemnicę samego życia.

Poniżej zaś wcześniejszy, bardzo spoilerowy i być może nieprawdziwy opis, który wywołał reakcję Foxa:

Ziemia. Rok 2058. Archeolodzy w Afryce odkrywają artefakt, który jednoznacznie potwierdza hipotezę o tym, że człowiek powstał w wyniku genetycznych manipulacji dokonanych przez pozaziemską cywilizację (space jockey). Ci "Obcy Bogowie" ukształtowali też samą Ziemię tak, by warunki odpowiadały nowemu gatunkowi. Wśród artefaktów znajduje się także mapa wskazująca Raj – rodzinną planetę kosmicznych stwórców.

Kilka miesięcy później Weyland Corp. doprowadza do startu kosmicznego statku Prometeusz. Celem załogi jest dotarcie do odległego kosmosu i nawiązanie pierwszego kontaktu. Dzięki nadświetlnemu napędowi już kilka lat później Prometeusz dociera do systemu gwiezdnego Reticuli (w Gwiazdozbiorze Sieci, widziany z Ziemi z półkuli południowej). Ludzie zostają przywitani przez swoich stwórców, a następnie przeniesieni w jeszcze odleglejszy zakątek wszechświata, gdzie poznają fascynujący nowy świat. Obcy Bogowie są dumni z ludzi, pierwszych spośród ich dzieci, które osiągnęły tak zaawansowany poziom rozwoju intelektualnego. W nagrodę otrzymują wiedzę na temat niezwykły biotechnologii.

Jednak jednemu z członków załogi Prometeusza to nie wystarcza. W zdradzieckim akcie wykrada kod źródłowy najważniejszej technologii Obcych, który z ludzi może uczynić istoty równe bogom. Obcy Bogowie zareagują natychmiast nie chcąc, by ktokolwiek zagroził ich całkowitej dominacji. Wypuszczają na ludzi swoją ulubioną broń biologiczną: doskonałych zabójców, których wykorzystywali do niszczenia życia na planetach, które zamierzali terraformować. Lecz coś poszło nie tak. Ludziom udaje się naszczuć xenomorph na Obcych Bogów. Pojawia się nowa, jeszcze bardziej drapieżna forma, która doprowadzi do zniszczenia Raju. Załoga Prometeusza desperacko próbuje uciec, zanim i oni zostaną zniszczeni.

za filmweb.pl

Specjalnie dla Ciebie MarcineK
Doctor_Who
Użytkownik
#105 - Wysłana: 1 Lip 2011 14:38:36 - Edytowany przez: Doctor_Who
mozg_kl2

mozg_kl2:
Archeolodzy w Afryce odkrywają artefakt, który jednoznacznie potwierdza hipotezę o tym, że człowiek powstał w wyniku genetycznych manipulacji dokonanych przez pozaziemską cywilizację (space jockey).

Czytałeś może komiks ''Aliens - Anioły Apokalipsy''?

A opis moim zdaniem fake, bo Ridley Scott powiedział, że samych xenomorphów w filmie jako takich nie będzie. Co najwyżej ''ślady DNA Obcego'' cokolwiek to ma znaczyć. Może ten scenariusz był na czasie, gdy myślano o filmie jako o bezpośrednim prequelu.
mozg_kl2
Użytkownik
#106 - Wysłana: 1 Lip 2011 15:39:20
Doctor_Who:
Czytałeś może komiks ''Aliens - Anioły Apokalipsy''?

Chyba kiedys tak, nawet powinienem go mieć w mojej kolekcji, ale to sprawdzę jak będe w domu. Why ask?

Doctor_Who:
zdaniem fake, bo Ridley Scott powiedział, że samych xenomorphów w filmie jako takich nie będzie. Co najwyżej ''ślady DNA Obcego'' cokolwiek to ma znaczyć. Może ten scenariusz był na czasie, gdy myślano o filmie jako o bezpośrednim prequelu.

Jesli chodzi o ten film, to otacza go aura tajemniczości i fałszywych newsów. Za zagranicznych stronach jest tylko ten opis ogólny, wiec bardzo możliwe, że masz racje.

za to wykopałem inne informacje

Here’s the main points:

•Prometheus occupies the same universe as Alien.
•The film is inspired by a desire to explore the Space Jockey creature seen in the first Alien.
•Prometheus is also the name of the spacecraft sent from Earth by a powerful corporation.
•The storyline and script is inspired by Swiss sci-fi writer Eric van Daniken.
•Michael Fassbender hinted that his character, David, is an android

oraz to, że Scott będzie promował film na Comic Conie.

obie informacje za avpgalaxy.net
Doctor_Who
Użytkownik
#107 - Wysłana: 1 Lip 2011 15:43:11 - Edytowany przez: Doctor_Who
mozg_kl2

mozg_kl2:
Why ask?

Bo o ile pamiętam, w komiksie tym był wątek odnalezienia na
Ziemi przez archeologów śladów obcego dna sprzed miliardów lat.
biter
Użytkownik
#108 - Wysłana: 1 Lip 2011 15:48:47
mozg_kl2:
Faktycznie strasznie jak z rozmowy przy piwie:
- zrobimy film sf
- o o czym
- a wyślemy naukowców w kosmos żeby poznali głębie wszechświata
- nice.

Odnoszę czasami wrażenie że w ten sposób powstaje 2/3 scenariuszy nie tylko SF tylko wszyscy się boją do tego przyznać. Jeden Tarantino przyznał że tak piszą wspólne scenariusze z Rodrogezem.
mozg_kl2
Użytkownik
#109 - Wysłana: 1 Lip 2011 16:36:09
Doctor_Who:
Bo o ile pamiętam, w komiksie tym był wątek odnalezienia na
Ziemi przez archeologów śladów obcego dna sprzed miliardów lat.

Tak zgadza się.

biter:
Odnoszę czasami wrażenie że w ten sposób powstaje 2/3 scenariuszy nie tylko SF tylko wszyscy się boją do tego przyznać. Jeden Tarantino przyznał że tak piszą wspólne scenariusze z Rodrogezem.

Jakoś nie jestem w szoku. Tarantino przynajmniej sie z tym nie kryje, zreszta po jego filmach to widać.
Doctor_Who
Użytkownik
#110 - Wysłana: 1 Lip 2011 17:36:01 - Edytowany przez: Doctor_Who
mozg_kl2

mozg_kl2:
Tak zgadza się.

BTW. Nigdy nie mogłem zrozumieć dlaczego w polskim wydaniu zostały zmienione liczby. Rozumiem, że można z amerykańskiego miliarda zrobić bilion, bo to błąd szkolny (zdaje się, że w polskiej edycji Kontaktu Sagana - notabene dziś na POLSACIE adaptacja filmowa - postarzyli nam tak staruszkę Ziemię) związany z różnymi określeniami wielkich liczb. Ale nie pojmę co kierowało człowiekiem który z 3,2 miliardów lat zrobił ich 3,5.

Z tłumaczeniami komiksów AVP z TM-Semic w ogóle bywało ciekawie. 300 milionów lat pomyłki to na dobrą sprawę tylko kwestia, która ewentualnie zajmować będzie nerdów chcących sobie poukładać historię wszechświata (sam jestem nerdem, ale co tam) fikcyjnego uniwersum.

Ale lepsze przykłady mam. Old Secrets - smoka według legendy karmiono owocami. W oryginale sheep. W polskim wpadło dodatkowe ''o'' i wesoło.

Najlepsze byki bywały jednak w Judge Dredd vs. Predator. Tam ''possible weakness'' zostało określone jako - uwaga - bąba (sic!) achillesowa. Na innym kadrze w oryginale jest ''It's still alive'' co tłumok przełożył jako ''wiem, że nie żyje''.
mozg_kl2
Użytkownik
#111 - Wysłana: 6 Lip 2011 18:26:28 - Edytowany przez: mozg_kl2
Zobacz jaskinię z "Prometeusza" Scotta

W sieci pojawiły się nowe zdjęcia z planu "Prometeusza" Ridleya Scotta, rozgrywającego się w świecie "Obcego".

Zdjęcia do filmu trwają obecnie w Pinewood Studios w Londynie. Widzieliśmy już dwa zdjęcia przedstawiające pozaziemskie krajobrazy, teraz mamy kolejne w podobnym klimacie. Najprawdopodobniej przedstawiają jakąś jaskinię.

Premiera "Prometeusza" jest zapowiedziana na 8 czerwca 2012 roku. W obsadzie znaleźli się Noomi Rapace, Michael Fassbender, Charlize Theron, Idris Elba, Sean Harris, Kate Dickie, Logan Marshall-Green, Guy Pearce i Ben Foster.

za hatak.pl

http://hatak.pl/aktualnosci/filmy/14355/Zobacz_jas kinie_z_Prometeusza_Scotta/

Lepiej oglądajcie zdjęcie bo FOX wycina je skad tylko moze.
Q__
Moderator
#112 - Wysłana: 6 Lip 2011 19:38:52
mozg_kl2

mozg_kl2:
Lepiej oglądajcie zdjęcie bo FOX wycina je skad tylko moze.

Ale z tego co widzę trafiły już wszędzie gdzie się dało.

BTW. b. jestem ciekaw nowego filmu Scotta, choć obaw mam nie mniej niż przed "jedenastką"...
mozg_kl2
Użytkownik
#113 - Wysłana: 6 Lip 2011 19:41:57
Q__:
Ale z tego co widzę trafiły już wszędzie gdzie się dało.

Ale, na niektorych stronach już pojawił się napis:" Zdjęcia usunięto na żadanie posiadacza praw autorskich FOX".
MarcinK
Użytkownik
#114 - Wysłana: 6 Lip 2011 20:24:32
Mi to przypomina statek gigantów z pierwszego obcego.
mozg_kl2
Użytkownik
#115 - Wysłana: 6 Lip 2011 20:31:46
MarcinK

vel Space Jokey'a. Nie jesteś jedyną osobą, któa ma takie skojarzenie.

Q__:
b. jestem ciekaw nowego filmu Scotta, choć obaw mam nie mniej niż przed "jedenastką"...

Scott to człowiek zagadka. Na jeden dobry film, robi dwa beznadziejnie więc ciężko go wyczuć. Niby zajmuje się serią wreszcie ten kto powinien, z drugiej strony niektore z plotek są przerażające. W mojej wizji prequela obcego, film kończył się sceną w której Nostromo leci do systemu LV-426
Darnok
Użytkownik
#116 - Wysłana: 6 Lip 2011 20:36:21 - Edytowany przez: Darnok
Może statek Predatorów?
Tak, żartuję ;]
mozg_kl2
Użytkownik
#117 - Wysłana: 9 Lip 2011 22:54:05
Zdjęcia do "Prometeusza" przeniosą się na Islandię, na kamienne pustynie nieopodal Landmannalaugar. Twórcy twierdzą że to idealny krajobraz dla ich historii. Oceńcie sami:

Tytułowy Prometeusz to nazwa statku kosmicznego. Leci on z Ziemi w stronę planety Erix, którą załoga ma przygotować dla ludzkich kolonistów. Niestety okazuje się, że w kosmosie nie są sami.

Obraz reżyseruje Ridley Scott. Film trafi do kin w czerwcu przyszłego roku.

http://1.fwcdn.pl/an/875720/25027.$.jpg

za filmweb.pl
MarcinK
Użytkownik
#118 - Wysłana: 10 Lip 2011 08:38:58
O matko. Praktycznie z każdym nowym newsem przedstawiana jest zupełnie inna fabuła tegoż filmu.


PS. Na angielskiej Xenopedii w artykule o Weyland-Yutani znalazłem taką wzmiankę:

Weyland-Yutani apparently had its antecedents in two twenty-first century companies: Weyland Industries and another company linked to a Ms. Yutani. (Alien vs. Predator, Aliens vs. Predator: Requiem) The two compaines finally merged in the year 2030, after buying out Borgia Industries and obtaining the rights to their "Prometheus" weaponry, which was in reality stolen Yautja technology.

Wydało mi się to ciekawe.
mozg_kl2
Użytkownik
#119 - Wysłana: 13 Lip 2011 13:06:39
Ridley Scott nawołuje: Odczepcie się od "Prometeusza"

Ridley Scott nawołuje, by blogerzy przestali ujawniać nowe informacje dotyczące "Prometeusza". Brytyjski reżyser uważa, że pojawiające w sieci spoilery zepsują przyjemność płynącą z oglądania jego filmu.

Jak na razie wścibscy internauci niewiele robią sobie z próśb Scotta. Do sieci wyciekł niedawno dokładny opis fabuły "Prometeusza", a co parę dni pojawiają się zrobione z ukrycia nowe zdjęcia z planu zdjęciowego.

Bohaterami filmu jest grupa naukowców i odkrywców wyruszająca w ekscytującą podróż, podczas której zbadane zostaną granice ich fizycznej i psychicznej wytrzymałości. Utkną w odległym zakątku wszechświata, gdzie odkryją odpowiedzi na podstawowe pytania o byt oraz odsłonią tajemnicę samego życia.

"Prometeusz" trafi do kin w czerwcu przyszłego roku. Jak sądzicie, czy do tego czasu będziemy znali już wszystkie detale fabuły włącznie z zakończeniem?

za filmweb.pl
Q__
Moderator
#120 - Wysłana: 13 Lip 2011 13:10:42
mozg_kl2

mozg_kl2:
Bohaterami filmu jest grupa naukowców i odkrywców wyruszająca w ekscytującą podróż, podczas której zbadane zostaną granice ich fizycznej i psychicznej wytrzymałości.

"Solaris", S:1999, chwilami nBSG.

mozg_kl2:
Utkną w odległym zakątku wszechświata, gdzie odkryją odpowiedzi na podstawowe pytania o byt oraz odsłonią tajemnicę samego życia.

"Odyseja kosmiczna", trochę TMP.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  32  33  34  35  36  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Obcy powróci!

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!