USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Obcy powróci!
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  32  33  34  35  36  »» 
Autor Wiadomość
Darnok
Użytkownik
#1 - Wysłana: 4 Sier 2009 16:04:28
Kolejna dobra wiadomość ;> prawdziwy "Obcy"!
http://www.theregister.co.uk/2009/08/03/alien_preq uel/
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 4 Sier 2009 16:12:24
Darnok

Słyszałem. Kiedyś bym sie cieszył, ale po "Gladiatorach" i takich tam cokolwiek zwątpiłem w Scotta (choć o "Blade Runnerze" trudno zapomnieć). Ale może mnie ponownie do siebie przekona?
Darnok
Użytkownik
#3 - Wysłana: 4 Sier 2009 16:16:26
Q__
Niech odda choć połowę tego klimatu, co z 8 pasażera, to już będzie sukces ;)
Doctor_Who
Użytkownik
#4 - Wysłana: 16 Wrz 2009 12:27:47
W oczekiwaniu na nowego Obcego...

Alien Influx:
http://video.google.com/videoplay?docid=8856935618 926267765#
Fajny fan-film godnie kontynuujący (oczywiście jak na warunki fan-filmu)
tradycje dwóch pierwszych ''Alienów''.
Niestety strona projektu chyba padła, a wersja na google video ma kiepską jakość. Jakby kto wiedział, gdzie znaleźć ten film w lepszej jakości, to proszę o sygnał .
Picard
Użytkownik
#5 - Wysłana: 16 Wrz 2009 13:07:38
Q__:
po "Gladiatorach"

Gladiator było oczywiście tylko jeden, a skoro w przypadku $tar Treka Abramsa nie obchodzi Ci nic poza - rzekomo - ładną warstwą wizualną filmu to Gladiator powinien Ci się na chłopski rozum podobać - bo tam warstwa wizualna była bez zarzutu. Czyżby podwójne standardy? A co do Obcego - niech już sobie lepiej dadzą z nim spokój: dość mam już tych odgrzewanych kotletów, które serwują nam filmowcy zza Oceanu, czekam na coś nowego i świeżego, na miarę Obcego, ale nie koniecznie do niego nawiązującego. Zresztą po filmach z serii AvP sądzę, że dla Aliena nie ma już nadziei...
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 16 Wrz 2009 14:49:11
Doctor_Who

Doctor_Who:
W oczekiwaniu na nowego Obcego...

Ja bardziej czekam na inny projek Scotta - "Wieczną wojnę".

Picard

Picard:
Gladiator było oczywiście tylko jeden, a skoro w przypadku $tar Treka Abramsa nie obchodzi Ci nic poza - rzekomo - ładną warstwą wizualną filmu to Gladiator powinien Ci się na chłopski rozum podobać - bo tam warstwa wizualna była bez zarzutu. Czyżby podwójne standardy?

Niekoniecznie, ale jakoś nie mam ochoty się przed Tobą tłumaczyć.
Picard
Użytkownik
#7 - Wysłana: 16 Wrz 2009 15:03:29
Q__:
Niekoniecznie, ale jakoś nie mam ochoty się przed Tobą tłumaczyć.

A wielka szkoda, bo myślałem, że forum służy od dyskusji, a nie od odwracania się plecami do dyskutanta. Cóż takie abramsowe czasy...

A ponadto uważam, że $tar Trek Abramsa to gniot!
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 16 Wrz 2009 15:20:41 - Edytowany przez: Q__
Picard

Picard:
A wielka szkoda, bo myślałem, że forum służy od dyskusji, a nie od odwracania się plecami do dyskutanta. Cóż takie abramsowe czasy...

Tak, ale zakłada też dobrowolność dyskusji, na dyskusje z Tobą zahaczajace o "jedenastkę" nie mam ochoty, bo niestety nic nie wnoszą, nikt nikogo nie przekona. Za to o "Obcym", o TNG - proszę bardzo.
Picard
Użytkownik
#9 - Wysłana: 16 Wrz 2009 16:11:37
Q__:
Tak, ale zakłada też dobrowolność dyskusji, na dyskusje z Tobą zahaczajace o "jedenastkę" nie mam ochoty, bo niestety nic nie wnoszą, nikt nikogo nie przekona. Za to o "Obcym", o TNG - proszę bardzo.

Ja bym chciał tylko wiedzieć czemu stosujesz podwójne standardy? Bo pod względem odmalowania świata przedstawionego to Gladiator - taka chociażby Mumia - mają tyle samo wspólnego z realiami, w których są osadzone, co filmy ów film Abramsa z uniwersum Treka - czyli z grubsza mijają się z prawdą! I czemu uparcie mijasz się z prawdą nazywając go ,,jedenastką"?
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 16 Wrz 2009 16:41:06
Picard

No i tym potwierdziłeś, że nie ma sensu podejmować tej dyskusji, niestety .
Picard
Użytkownik
#11 - Wysłana: 16 Wrz 2009 17:33:28
Q__:
No i tym potwierdziłeś, że nie ma sensu podejmować tej dyskusji, niestety

Jak nie - nikt Cię do niczego nie zmusi...
Doctor_Who
Użytkownik
#12 - Wysłana: 9 Gru 2009 23:24:36 - Edytowany przez: Doctor_Who
DHC zapowiedziało na przyszły rok nowy komiks AVP: Three World War, za którego scenariusz odpowiadać ma sam autor pierwszego (i nawiasem mówiąc świetnego) komiksu z serii AVP, Randy Stradley!

Wydana zostanie też graphic novella z Obcymi Fast Track to Heaven.

Jeżeli nowy Alien Scotta nie okaże się klapą, będzie to dobra przyszłość dla Xenomorphów.

Mówiąc oględnie i unikając jak mogę spoilerów, muszę przyznać, że finał najnowszej 4-częściowej historii komiksowej o Obcych pana Arcudiego nieco mnie rozczarował - liczyłem że dowiemy się czegoś więcej o tych ruinach i cywilizacji która je zostawiła. I czym była struktura, którą zobaczył Red i jaki był jej związek z broniącymi ruin Obcymi? Zamknięcie historii pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi, ale jak to bywa w komiksach - może jeszcze do tego wrócą .
kordian
Użytkownik
#13 - Wysłana: 11 Gru 2009 08:52:53
Picard:
ładną warstwą wizualną filmu to Gladiator powinien Ci się na chłopski rozum podobać - bo tam warstwa wizualna była bez zarzutu.

Tak każda warstwa była bez zarzutu, film genialny, jeden z moich ulubionych
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 12 Gru 2009 22:52:38
Doctor_Who

Doctor_Who:
finał najnowszej 4-częściowej historii komiksowej o Obcych pana Arcudiego nieco mnie rozczarował

Komiksy pana Arcudiego (pamiętam, że wydawał je TM-Semic) ogólnie nigdy mnie jakoś nadzwyczajnie nie zachwycały.

(Natomiast Stradley to doskonały scenarzysta.)

kordian

kordian:
każda warstwa była bez zarzutu, film genialny

Na tle serialowego "Rzymu" wysiada. A "Rzymu" - choć b. lubię - też nie uważam za arcydzieło.
Doctor_Who
Użytkownik
#15 - Wysłana: 13 Gru 2009 19:01:59
Q__

Q__:
Stradley to doskonały scenarzysta

Dlatego się na nowy komiks AVP cieszę .

Q__:
Komiksy pana Arcudiego (pamiętam, że wydawał je TM-Semic)

Ja pisałem o jego najnowszym dziele - serii zatytułowanej po prostu Aliens (zwanej w kręgach fanów Aliens 2009 dla odróżnienia od Book One i Book Two), która właśnie dobiegła końca. O ile pierwsze dwa numery zrobiły na mnie świetne wrażenie, o tyle pod koniec trzeciego zacząłem podejrzewać, że autor zwyczajnie się nie wygrzebie z sensem z tych tajemnic co je naplątał (niemal jak w Lost ) i w finale niestety okazało się że miałem rację.

Ponoć w DH istnieją specjalne tajne ''przewodniki'' (wspominał o tym Stradley) do użytku wewnętrznego, w których opisane są wszystkie powiązania między wydarzeniami z komiksów o Obcych i Predatorów i wytyczne dotyczące przyszłych wydarzeń.

Jeżeli rzeczywiście ''they have a plan'' to jestem mimo wszystko skłonny dać im mały kredyt zaufania.
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 13 Gru 2009 22:39:42 - Edytowany przez: Q__
Doctor_Who

Doctor_Who:
Dlatego się na nowy komiks AVP cieszę

Ja też. Dzięki za info .

Doctor_Who:
Ponoć w DH istnieją specjalne tajne ''przewodniki'' (wspominał o tym Stradley) do użytku wewnętrznego, w których opisane są wszystkie powiązania między wydarzeniami z komiksów o Obcych i Predatorów i wytyczne dotyczące przyszłych wydarzeń.

Chciałby się by scenarzyści ST takie mieli :].

Scenarzyści ostatnich konowych Alienów i AVP też by tylko zyskali ma korzystaniu z tych rozpisek Dark Horse.

Btw. ciekawe czy ubranym w obrazki odpryskiem takiego "przewodnika" nie była aby "Teoria Obcej Propagacji" ze zbiorku "Aliens: Widmo":
http://www.wak.net.pl/old/index.php?idn=op_mega_ko miks_tm-semic_08&kat=op

Doctor_Who:
Jeżeli rzeczywiście ''they have a plan'' to jestem mimo wszystko skłonny dać im mały kredyt zaufania.

Jeśli coś mogę zarzucić Roddenberry'emu, to to, że takiego planu po sobie nie zostawil. Ale skoro tak to można się zastanawiać czy próba uspójnienia kanonu podjęta przez B&B nie była wbrew jego woli? Czy wg. Roddenberry'ego Trekowi potrzebny był kanon?
Doctor_Who
Użytkownik
#17 - Wysłana: 13 Gru 2009 22:52:25
Q__

Q__:
"Teoria Obcej Propagacji"

Oczywiście, że pamiętam. W wersji ''książkowej'' (niezbyt błyszczącej literacko, niestety ) była ona ujęta jako ''Raport Orony'' - teoria przypisywana niejakiemu doktorowi Vlaidslavowi Oronie.

BTW - polskie Widmo to zlepek oryginalnego Wraith i kilku historii z Aliens Platinum Edition (choć niektóre pojedyncze opowieści wcześniej publikowane były w serii DHC lub DHP) - nie wiedzieć czemu, czego nie mogę odżałować do dziś, TM-Semic wycięło w polskiej edycji historię narysowaną przez Bisleya .
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 19 Gru 2009 09:29:16 - Edytowany przez: Q__
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 22 Paź 2010 15:31:34
Logan
Użytkownik
#20 - Wysłana: 22 Paź 2010 20:41:45
Skrycie mam nadzieję, że ktoś sobie robi jaja tym newsem. Ostatnio prześledziłem temat i wynika z tego, że film będzie umiejscowiony mniej więcej 30 lat przed pierwszym Obcym, pojawią się obcy, którzy ponoć kanonicznie wymarli milion lat wcześniej, pojawi się Elen Ripley a teraz jeszcze zaawansowana technologicznie, mega inteligentna rasa telepatów zmusi dwa osobniki tej samej płci do kopulacji w celach reprodukcyjnych. Zapowiada się mega produkcja dlatego osobiście wszystkie newsy przynajmniej narazie traktuję z przymrużeniem oka.

Acha a na domiar złego film ma być w kategorii PG-13.
Adek
Użytkownik
#21 - Wysłana: 23 Paź 2010 00:06:35 - Edytowany przez: Adek
Q__:
Dziwnie się zapowiada ten nowy Obcy:

Q__
Logan
Boję się, ze ten nowy Obcy to może być niewypał z tego co jest opisane. Obym się jednak mylił. Dla mnie najlepsze części Obcego to 2 i 4-ka. Choć 1-ynka też ma swój klimacik. Jest bardziej podobna do 3-ki jako taki thiller sci-fi? Natomiast częsci 2 i 4 to bardziej filmy akcji sci-fi.
Toudi
Użytkownik
#22 - Wysłana: 23 Paź 2010 12:46:55
Logan:
Acha a na domiar złego film ma być w kategorii PG-13.

kategoria wiekowa, zabijające dobre filmy :/
Eviva
Użytkownik
#23 - Wysłana: 23 Paź 2010 13:18:23
Toudi:
kategoria wiekowa, zabijające dobre filmy

Już jakiś czas temu utarło się, ze istnieje kategoria wiekowa, dla której nie warto wysilać się na dobry scenariusz - wystarczy, żeby historyjka była zgrabnie zmontowana, a poza tym może to być idiotyzm pierwszej wody, aktorzy bylejacy lub paskudne maszkarony animowane, widz i tak to przełknie i się obliże. No i mamy w kinach papkę.
Logan
Użytkownik
#24 - Wysłana: 10 Gru 2010 18:17:32 - Edytowany przez: Logan
No to newsów ciąg dalszy. Jak głosi filmweb wszystkie, a przynajmniej większość newsów dotyczących preuela Obcego była wyssana z palca. Od tego, że filmy będą dwa poprzez tytuł na obsadzie kończąć sweet.
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 10 Gru 2010 18:26:45
Logan

Logan:
Jak głosi filmweb wszystkie, a przynajmniej większość newsów dotyczących preuela Obcego była wyssana z palca.

Kamień z serca... pytanie tylko czy na nogi? :]
Dragon
Użytkownik
#26 - Wysłana: 15 Sty 2011 09:43:18
No to mieliśmy my obcego! Projekt został anulowany, a właściwie zmieniony
http://www.filmweb.pl/news/Nie+b%C4%99dzie+prequel a+%22Obcego%22-69204
Eviva
Użytkownik
#27 - Wysłana: 15 Sty 2011 10:10:19
Dragon

Bierzmy wszystko od tej lepszej strony - lepsze to, niż żeby miał zrobić z sagą to, że film Abramsa ze Star Trekiem.
Darnok
Użytkownik
#28 - Wysłana: 15 Sty 2011 12:28:08
Czy ja wiem- film, nawet słaby pobudziłby branżę gier, komiksów i książek, a tam mogłaby się znaleźć jakaś perełka. Szczególnie, że bodajże twórcy Morrowinda mają na obcych licencję.
Picard
Użytkownik
#29 - Wysłana: 15 Sty 2011 19:12:02
Darnok:
Czy ja wiem- film, nawet słaby pobudziłby branżę gier, komiksów i książek, a tam mogłaby się znaleźć jakaś perełka. Szczególnie, że bodajże twórcy Morrowinda mają na obcych licencję.

Z tym pobudzaniem to mit! Skądinąd wiadomo mi, że sukcesy kasowe tzw. superhero movies bynajmniej nie wpływają na sprzedaż komiksów im poświęconych, podobnie sukces kasowy Piratów z Karaibów nie ożywił, wymarłego gatunku filmu o piratach, a sam film Abramsa też nie zaowocował lawiną gier i tego typu produktów.
Logan
Użytkownik
#30 - Wysłana: 15 Sty 2011 19:13:49
Ja tam się nawet cieszę. Ostatnie produkcje spod znaku Aliena niestety w połączeniu z Predatorem trochę mnie zawiodły a jak z tego może powstać zupełnie nowe universum to ja kibicuję tej produkcji.
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  32  33  34  35  36  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Obcy powróci!

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!