USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Dziesięć lat minęło jak jeden dzień...
 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 8 Maj 2019 15:16:18 - Edytowany przez: Picard
Czy Wy wiecie co się wydarzyło równo dekadę temu w ten feralny dzień? Abramsowa zaraza zaczęła się rozprzestrzeniać! Jak dotąd nie udało się na nią znaleźć lekarstwa, co jest zastanawiające zważywszy na to, że trzeci film osadzony w uniwersum JJ'a poniósł kasową klapę a STD jest delikatnie rzecz ujmując kontrowersyjny...

Pamiętacie wszystkie te ,,wspaniałe" dyskusje jakie mieliśmy na temat tego filmu? Jakże one były intelektualnie stymulujące, jakże kulturalne i pełne wzajemnego zrozumienia... Ciekaw jestem czy dekadę później nikt nie zmienił swojego pierwotnego zdania o filmie Abramsa? Ciekaw jestem też jaka będzie jego spuścizna, bo jak na moje oko nie wygląda ona imponująco...
http://1.bp.blogspot.com/_C-3usEMClJ8/S-gEpg5gQRI/AAAAAAAAABc/IgHtjit-ERs/s1600/new+trek.jpg
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 8 Maj 2019 16:25:43 - Edytowany przez: Q__
Picard

Powiem tak... Same filmy oceniam niezgorzej, są przyjemną, nawet wierną (naskórkowo wierną, ale wierną) duchowi Treka rozrywką. W większej części (na standardy ogólnokinowe i jak na to czym ST potrafił być) cokolwiek denną*, ale miłą dla oka i miewającą sceny-przebłyski Trekowej wielkości, oraz potrafiącą wprowadzić stanowiących cenny dodatek do kanonu bohaterów (Robau), ew. fajnie z(re)interpretować niektóre z już istniejących postaci. Ba, nawet technologię czasem z sensem rozwijającą (Budka Transporterowa, Yorktown).

* Taki duch czasu.

Natomiast ich dziedzictwo jest wyraźnie zatrute, bo zawdzięczamy im rządy Abramsa (a co za tym idzie i legendaryzację EU) w SW, i panowanie Kurtzmana nad ST. (Inna sprawa, że trudno ocenić, czy gdyby wiadomej roboty nie dostali Abrams z Kurtzmanem, nie powierzono by jej jakimś gorszym psujom...)
MarcinK
Użytkownik
#3 - Wysłana: 8 Maj 2019 16:56:02
Picard
W 2009 stało się coś gorszego
Dragon
Użytkownik
#4 - Wysłana: 8 Maj 2019 17:41:07
Ja pierdziele, musiałeś mi przypomnieć że to była tak dawno temu
Człowiek miał tyle nadziei, że po studiach będzie miał dobrą pracę i lepiej żył a nowy star trek będzie dobry.
Dreamweb
Użytkownik
#5 - Wysłana: 9 Maj 2019 14:02:11
Fakt to już 10 lat. Ale ten czas leci.
Co do samych filmów - myślę, że powoli odejdą w zapomnienie, jak większość niezbyt udanych rebootów. I tak powstały aż 3, co jest w dzisiejszych czasach wynikiem niezłym. Tym bardziej, że nawet dzisiejszy Star Trek trochę się od nich odcina - Discovery to inne uniwersum. Owszem seria z Picardem ma niby o nich przypomnieć, skoro wrócą do zniszczenia Romulusa... Ale podejrzewam że to tylko tak na zasadzie wzmianki na starcie, coś jak Borg w pilocie DS9 by pokazać nam historię Bena Sisko, a potem już do nich nie wrócono.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 10 Maj 2019 09:32:04
Picard
Użytkownik
#7 - Wysłana: 25 Maj 2019 09:40:01
MarcinK:
W 2009 stało się coś gorszego

Nie widziałem tego filmu więc się nie wypowiem - ale to dzieło twórców $tar Trek 2009; Orciego i Kurtzmana, więc nie zdziwił bym się gdybyś miała racje
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 25 Maj 2019 13:34:34 - Edytowany przez: Q__
Picard

Picard:
Nie widziałem tego filmu więc się nie wypowiem

Obejrzyj... Tam to dopiero znajdziesz okazję do hejtu , acz denny poziom tego filmu to nie do końca wina panów K&O (którzy mają też na koncie całkiem udaną serię Transformers: Prime), bardziej zewnętrznych okoliczności towarzyszących jego narodzinom...*

* Strajk scenarzystów itd.:
https://www.theguardian.com/film/2011/mar/07/write rs-strike-transformers-2-michael-bay
MarcinK
Użytkownik
#9 - Wysłana: 25 Maj 2019 14:03:10
Q__
Na dzisiejsze standardy Prime to serial.wybitny
 
USS Phoenix forum / Star Trek XI / Dziesięć lat minęło jak jeden dzień...

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!