USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co Się dzieje ze stroną?
 Strona:  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Empalp
Użytkownik
#1 - Wysłana: 7 Wrz 2019 00:18:14
Czy strona umarła ?
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 7 Wrz 2019 00:34:54
Empalp

W jakim sensie?
resetta
Użytkownik
#3 - Wysłana: 7 Wrz 2019 03:15:28 - Edytowany przez: resetta
juz zmartwychwastala z lekka amenzja g
A u konkurencji nadal zdechniecie?
MarcinK
Użytkownik
#4 - Wysłana: 7 Wrz 2019 09:11:22
To jest jakaś konkurencja?
resetta
Użytkownik
#5 - Wysłana: 7 Wrz 2019 15:38:20
Ale wy jestescie... Niech wam bedzie, kolegow po fanowaniu.
Empalp
Użytkownik
#6 - Wysłana: 7 Wrz 2019 18:54:47
Bałem się, że strona została zamknięta. Ostatni wpis był ze stycznia. Potem pojawił się drugi sezon Discovery a na stronie dalej była cisza. I nagle została zamknięta. Nie wiem ile osób czyta stronę ale ja odwiedzałem ją regularnie i się zmartwiłem.
focalpoint
Użytkownik
#7 - Wysłana: 7 Wrz 2019 20:24:02
Tak wyglądało. Jeszcze nie wiedziałem padnięcia strony na tak długi czas z podanych nam przyczyn, ale nie wnikam - niech będzie :D
resetta
Użytkownik
#8 - Wysłana: 8 Wrz 2019 04:49:43
focalpoint:
Jeszcze nie wiedziałem padnięcia strony na tak długi czas z podanych nam przyczyn, ale nie wnikam - niech będzie :D

Co? Zedytuj?
Dlaczego tylko na strone zagladales, a nie na forum? Forum tutaj jest zywe, strona, to taka ot tablica ogloszeniowa.
W innym watku Q napisal, ze spalil sie router - nadal nie wiem jaki to ma zwiazek z kompletnym zniknieciem zawartosci servera trzymanego gdzie indziej??

A mowilam Q, trzeba bylo zrobic aliasa ze strona index z informacja. Mam nadzieje, ze teraz zrobicie kopie forum?
Connor
Użytkownik
#9 - Wysłana: 8 Wrz 2019 08:58:54
resetta:
W innym watku Q napisal, ze spalil sie router - nadal nie wiem jaki to ma zwiazek z kompletnym zniknieciem zawartosci servera trzymanego gdzie indziej??
A mowilam Q, trzeba bylo zrobic aliasa ze strona index z informacja. Mam nadzieje, ze teraz zrobicie kopie forum?

Router jest urządzeniem stojącym pomiędzy siecią lokalną, gdzie prawdopodobnie był serwer, a siecią rozległą (czyli Internetem). Strona nie znikła ale była niedostępna. Fakt, że brak wieści zaniepokoił. Przydałaby się jakaś informacja.
Mnie bardziej zmartwił brak dostępu do baz danych, pamiętających jeszcze czasy poprzednika USS Phoenixa.
Doctor_Who
Użytkownik
#10 - Wysłana: 8 Wrz 2019 10:42:27 - Edytowany przez: Doctor_Who
Przyznam, że brak dostępu do strony i forum w połączeniu z brakiem aktualizacji strony od stycznia przepełnił mnie najczarniejszymi myślami, bo choć nie pisałem ostatnio to od czasu do czasu zaglądałem. Phoenix był dla mnie zawsze przystanią do której mogłem przybić po kilkumiesięcznej czy nawet kilkuletniej (!) nieobecności.

Pod uwagę brałem różne warianty od przyczyn technicznych przez prawne* po najzwyczajniejsze w świecie zmęczenie i wyciągnięcie wtyczki, zgaszenie światła.

Ale cieszę się, że wróciliście. Aktualna praca (a właściwie dwie, ale druga tylko do końca roku) pożera mi lwią część czasu niestety, większość w tygodniu jestem poza domem i poza siecią .

Widzę, że czas nadrobić solidne zaległości w czytaniu i oglądaniu, tylko kiedy?

Strony wymierają, fora wymierają, dużo osób traci zainteresowanie tematem (albo przenosi się na grupy diabła Zuckerberga). Gildia straszyła zamknięciem forum (miałem konto ale nie byłem za częstym gościem), ale jakoś społeczności udało się odwieść ją od tego pomysłu. Pewna strona o pewnej serii starych gierek, którą darzyłem nostalgią zamknęła podwoje po jakichś kilkunastu latach. I tak kiedyś wszystko co wyrzucamy z siebie w sieć może się rozpłynąć jak te łzy w deszczu (R.I.P. Rutger ). Ale póki co - trwajmy.

*tzn. CBS z Paramountem nie spodobało się po latach używanie domeny startrek, co jednak wobec mnóstwa rozwiązań awaryjnych (czyt. istnienie pokaźnej liczby aliasów domen Phoenixa) wydało mi się mało prawdopodobnym powodem; ew. adminów przeraziło przegłosowanie ACTA 2.0 w co też wątpiłem.
crees10
Użytkownik
#11 - Wysłana: 8 Wrz 2019 14:36:45
feniks jeszcze istnieje brawo
Madame Picard
Moderator
#12 - Wysłana: 8 Wrz 2019 16:46:43
Ja obstawiałam, że ktoś nie zapłacił za domenę albo że Kai wyciągnął wreszcie wtyczkę, bo ten serwis jest już żywą skamieliną i w ogóle takie serwisy tracą już rację bytu. Doctor_Who ma rację, że takie strony jak ta umierają. Wszyscy przenoszą się na Facebooka, poza nim prawie już nie ma internetu do takich luźnych rozmów.

Zaglądam tu tylko czasami, ale żal mi się zrobiło, jak zobaczyłam, że nie ma Phoenixa. Czasem lubię sobie poczytać niektóre przepychanki, chociaż nie chce mi się w nich uczestniczyć, nie te czasy. Najbardziej mnie jednak zabolał brak świeżych informacji o Treku. Ja nawet o TrekSferze dowiedziałam się przypadkiem, jak napisałam do jednej znajomej, do której szczęśliwie mam kontakt. Ja wiem, że bez Facebooka człowiek nie istnieje i generalnie bardzo lubię ten niebyt, ale teraz pierwszy raz mnie to zabolało: żeby mieć elementarne informacje na interesujące mnie tematy, musiałabym oddać dać się zeżreć "diabłu", jak to ujął Doctor_Who.

Trzymam więc kciuki, żeby serwis jeszcze trochę poistniał. Dopóki żyje, dopóty mam wrażenie, że żyją jeszcze resztki dawnego internetu.
pirogronian
Użytkownik
#13 - Wysłana: 8 Wrz 2019 17:04:38
Oj tam, po prostu Phoenix to kawał wraka, nie ujmując oczywiście Cochrane'owi, który był oczywiście geniuszem, ale że go często suszyło, to i czasami przepił jakąś jego zdaniem mniej ważną część...
Seybr
Użytkownik
#14 - Wysłana: 8 Wrz 2019 17:12:23
Madame Picard:
że ktoś nie zapłacił za domenę

Jak by nie zapłacili za domenę, to by była stosowna informacja.

Madame Picard:
albo że Kai wyciągnął wreszcie wtyczkę

Przez chwilę też tak myślałem, ale nie.

Madame Picard:
bo ten serwis jest już żywą skamieliną

No jest, jak będą chcieli się pozbyć strony, adresu zawsze mogę przekopiować na swój serwer.

Madame Picard:
przenoszą się na Facebooka

FB to jeden wielki spam. FB pokazał mi ile baranów żyje na tym świecie. Żeby mieć problem z podstawami wyszukania informacji ? Mają szybki dostęp do informacji, ludzie nie potrafią tego wykorzystać.
Grupy tematyczne, ciężko jest o dobrą gdzie jest wysoki poziom. Często wina leży po stronie administracji.
Fakt dzięki FB poznałem wielu ciekawych ludzi, większości to myśliwi.

Madame Picard:
Trzymam więc kciuki, żeby serwis jeszcze trochę poistniał. Dopóki żyje, dopóty mam wrażenie, że żyją jeszcze resztki dawnego internetu.

Nic dodać nic ująć.

Są fora, które żyją i mają się dobrze. Ale są to fora sprzętowe. Mają poziom. Ostatnio FB grupy o tematyce dronów, ukazały mi ile bezmózgów posiada taki sprzęt.
pirogronian
Użytkownik
#15 - Wysłana: 8 Wrz 2019 17:22:38
BTW przy reanimacji zapomniano chyba włączyć JavaScript. Popup z dodatkowymi emotikonami się nie otwiera.
Doctor_Who
Użytkownik
#16 - Wysłana: 8 Wrz 2019 17:27:58 - Edytowany przez: Doctor_Who
pirogronian

U mnie się otwiera:
pirogronian
Użytkownik
#17 - Wysłana: 8 Wrz 2019 17:32:11
Faktycznie, na FF działa.

Szkoda, bo Falkon jest dużo szybszy...
Doctor_Who
Użytkownik
#18 - Wysłana: 8 Wrz 2019 17:47:16 - Edytowany przez: Doctor_Who
Wracając do:

Madame Picard:
Najbardziej mnie jednak zabolał brak świeżych informacji o Treku. Ja nawet o TrekSferze dowiedziałam się przypadkiem, jak napisałam do jednej znajomej, do której szczęśliwie mam kontakt. Ja wiem, że bez Facebooka człowiek nie istnieje i generalnie bardzo lubię ten niebyt, ale teraz pierwszy raz mnie to zabolało

Ja też nie mam FB i byłem jak dziecko we mgle, rozważałem nawet rejestrację na lem.pl i tam podpytanie Q w Jego wątku trekowym, ew. dobijanie się przez wygrzebane adresy jakichś starych maili z nadzieją, że są wciąż aktualne.

Co mnie zaskoczyło, to brak jakiejkolwiek wzmianki gdziekolwiek, również we wspomnianym temacie Q, przeszukałem też kilka blogów Evivy bez rezultatu... Gdyby taki serwis jak Phoenix miał na dobre paść, myślałem, że na innych stronach będzie o tym wspomniane a tu - niczym temat tabu.

A swoją drogą to jakieś głębsze - tzn. czysto techniczne - przyczyny poza brakiem czasu (co mogę niestety z bólem zrozumieć) za zerową aktualizacją strony głównej się kryją?
mozg_kl2
Użytkownik
#19 - Wysłana: 8 Wrz 2019 17:57:20
Madame Picard:
Ja obstawiałam, że ktoś nie zapłacił za domenę

Myśle ze gdyby miało do tego dojść srodki by się znalazły sam zapewne dorzuciłbym i pare groszy bo warto.

Madame Picard:
Kai wyciągnął wreszcie wtyczkę

oby ten dzień nie nadszedł.

Madame Picard:
bo ten serwis jest już żywą skamieliną i w ogóle takie serwisy tracą już rację bytu. Doctor_Who ma rację, że takie strony jak ta umierają. Wszyscy przenoszą się na Facebooka, poza nim prawie już nie ma internetu do takich luźnych rozmów.

Kiedy ja ostatnio spotykam się z ruchem odwrotnym ludzie uciekają z fb właśnie na fora. Dlaczego? a no łatwiej o szukanie tematów wątków, nie ma problemów z adminami fb no i takie miejsca tworzą community. Fakt ze ten ruch jak na razie jest minimalny, ale 2 grupy w jakich byłem przeniosły sie z fb na fora.

Ja tam byłem w kontakcie z Q praktycznie co pare dni więc miałem ręke na pulsie.
pirogronian
Użytkownik
#20 - Wysłana: 8 Wrz 2019 19:07:01
Madame Picard:
Kai wyciągnął wreszcie wtyczkę

Ja rozumiem, że ostatnio broni się decyzji odłączania od aparatury, ale żeby tak z grupą przytomnych, dorosłych ludzi? Kai, my jeszcze nie chcemy umierać!
resetta
Użytkownik
#21 - Wysłana: 8 Wrz 2019 23:50:28
Tak, mniej wiecej wiem co t orouter, dlatego wlasnie dziwilam sie kiedy okazalo sie, ze to on padl, a niemoznoscia bylo zrobic kopii, uslyszalam, ze jej nie ma i ze w ogole strona moze nie wrocic, bo ja szlag trafil. I to wlasnie nie mialo dla mnie sensu z ta awaria jezeli to kwestia r, a nie padniecia dysku z danymi, co tez nie jest dzis wielka tragedia, bo tworzy sie kopie co 24 godziny. Po prostu uwazam, ze wprowadzano w blad z problemem. Nie wiem jaki to byl sprzet, ale jezeli taki prywatny, a nie jakiejs firmy, to by chyba wystarczylo sie zrzucic na nowy i strona by wrocila w dwa tygodnie.
The_D
Użytkownik
#22 - Wysłana: 9 Wrz 2019 00:04:12
Ja nie wiem jak sytuacja wygląda obecnie, ale kiedyś było tak, że Phoenix stał gdzieś upchnięty pokątnie w firmie sieciowej, w której pracował Kai ;) Więc ruter pewnie trochę firmowy.
KAEM
Użytkownik
#23 - Wysłana: 9 Wrz 2019 00:43:47
Myślałem, że forum padło już na stałe. Cieszy mnie fakt że jednak znów działa.
Madame Picard
Moderator
#24 - Wysłana: 9 Wrz 2019 13:54:53
Doctor_Who:
Co mnie zaskoczyło, to brak jakiejkolwiek wzmianki gdziekolwiek, również we wspomnianym temacie Q, przeszukałem też kilka blogów Evivy bez rezultatu... Gdyby taki serwis jak Phoenix miał na dobre paść, myślałem, że na innych stronach będzie o tym wspomniane a tu - niczym temat tabu.

Ale na jakich, nie licząc FB? Sama się nad tym zastanawiałam i pomyślałam nawet, że to w sumie smutne, że jeśli by Phoenix by umarł, to nie będzie nawet gdzie przeczytać jego epitafium. Próbowałam zajrzeć na trek.pl, ale najpierw był padniety, jako i Phoenix, a potem okazało się, że ostatnie niusy są sprzed 2 lat, forum nie ma i zapraszają, a jakże, na FB. Zaglądałam wprawdzie na startrek.com, żeby zobaczyć, co w ogóle dzieje się w Treku, no ale trudno żeby tam informowali o śmierci Phoenixa Serio, bardzo jestem ciekawa, gdzie można by było przeczytać klepsydrę tego serwisu (oby żył 2 tysiące lat).

mozg_kl2:
Myśle ze gdyby miało do tego dojść srodki by się znalazły sam zapewne dorzuciłbym i pare groszy bo warto.

Raczej obstawiałam, że ktoś (nawet nie wiem kto) zapomniał albo olał.

mozg_kl2:
2 grupy w jakich byłem przeniosły sie z fb na fora

Pytanie, ile forów w tym czasie przeniosło się na FB

The_D:
kiedyś było tak, że Phoenix stał gdzieś upchnięty pokątnie w firmie sieciowej, w której pracował Kai ;)

Ach te czasy serwerów, które stoją kątem u kogoś po znajomości... Łza się woku kręci, zaiste. Tak, póki Phoenix żyje, póty żyje dawny internet (ale nie wróżę im obu długiego życia, choć życzę, żeby 2 tysiące lat itd.)
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 9 Wrz 2019 18:22:39 - Edytowany przez: Q__
Wszyscy

Cóż, zacznę od tego, że cieszy mnie Wasza tak liczna obecność w tym topicu. Jeszcze Phoenix nie zginął póki my żyjemy, chce się powiedzieć.

Co do kwestii technicznych - tak, funkcjonujemy wciąż w trybie piwniczno-serwerowym* (strona nasza nie stanowi dla Kai'a czołowego priorytetu**), co niech tłumaczy tempo naprawy wiadomej awarii.
Aktualizacje strony głównej - jak pisałem: używając nowoczesnego mobilnego Internetu nie jestem w stanie nawiązać bezpiecznego połączenia z serwerem, a wpuszczania crackerów na poziom administracyjny wolę uniknąć.
Jeśli chodzi o domenę, to jest opłacona z góry i Peterski pamięta o przedłużaniu jej ważności.

* Może się to zmieni, ale za wcześnie mówić o szczegółach.

** Co nie znaczy, by traktował odpowiedzialność za nią niepoważnie.
Elaan
Użytkownik
#26 - Wysłana: 9 Wrz 2019 18:42:30
Q__:
Jeszcze Phoenix nie zginął póki my żyjemy, chce się powiedzieć.

Ale za to ilu z nas jego zniknięcie przyprawiło o palpitacje serca!
Nagle człowiek czuje się jak pies, którego bez powodu ktoś "wykopał" z ulubionego miejsca przed kominkiem. Brr...
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#27 - Wysłana: 10 Wrz 2019 19:21:15
Ważne, ze znowu jest - i nawet z załogą w komplecie.
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 10 Wrz 2019 19:35:43
FederacyjneMSZ
i nie tylko

To że nas tu tak dużo prosi się wręcz o jakąś (min. wirtualną) celebrację .
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#29 - Wysłana: 10 Wrz 2019 19:37:09 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Impreza wskazana. Catering biorę na siebie. Dziewczynki z Volcana się zaprosi - logiczne że się zgodzą.
Elaan
Użytkownik
#30 - Wysłana: 10 Wrz 2019 20:24:59
Q__:
To że nas tu tak dużo prosi się wręcz o jakąś (min. wirtualną) celebrację .

Ja jestem za. Muzyka niech gra.

https://www.youtube.com/watch?v=LydlTSshr3w
 Strona:  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / USS Phoenix / Co Się dzieje ze stroną?

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!